Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

CARBONTEX


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 30 styczeń 2017 - 15:05

Ja potrzebuje do Stradica Ci4+ FB 1000 i 2500, myślałem, że do tego swojego zamawiałeś.



#62 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 30 styczeń 2017 - 15:38

do C2500S zamawiałem, ale to chyba okładzina (1szt) jak w 1000, 2500FB to 9kg i trzy okładziny o większej średnicy



#63 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 30 styczeń 2017 - 15:54

A w jaki sposób obniżyć moc hamulca? Chciałbym w 2500 9kg zmniejszyć ją, aby była płynniejsza i startowała od niższych oporów.


Użytkownik Żbiku edytował ten post 30 styczeń 2017 - 15:54


#64 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 30 styczeń 2017 - 16:04

kupić szpule 2500S ;)

 

tu dla przykładu okładziny do 4000PG z eBay

 

środkowa jest minimalnie grubsza i z jednej strony inna faktura, pierwsza minimalnie mniejszej średnicy, chyba nie jest to przypadek, bo do Vańka jest tak samo i pytałem o tą w środku i ma iść jako środkowa

 

Załączony plik  IMG_3598.JPG   81 KB   9 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_3599.jpg   54,16 KB   9 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_3600.JPG   42,04 KB   9 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_3601.JPG   81,34 KB   9 Ilość pobrań

 

 



#65 ONLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 styczeń 2017 - 18:36

Fabrycznie jest tak jak napisałem jedna cieniutka chyba filcowa, czyli zamiennik dla complexa (jedna podkładka carbontex) powinna zwiększyć płynność (o to mi chodzi)?

 

Problemem jest miękka podkładka z filcu, który jest jej zaletą, ale i wadą. Miękkość działa przy lekkim nacisku (stawiany opór) i jest lepsza do niskich nastawów. Przy karbonowej będziesz miał dużą bezwładność na początku zakresu ale płynność przy dużej sile nacisku.

Twoja filcowa na pewno "świrowała" przy mocniejszym dociągnięciu hamulca.

Możesz zamiast niej zastosować cienką teflonową i spełni twoje oczekiwania, ale również przy mocniejszych nastawach.



#66 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 31 styczeń 2017 - 07:15

Problemem jest miękka podkładka z filcu, który jest jej zaletą, ale i wadą. Miękkość działa przy lekkim nacisku (stawiany opór) i jest lepsza do niskich nastawów. Przy karbonowej będziesz miał dużą bezwładność na początku zakresu ale płynność przy dużej sile nacisku.
Twoja filcowa na pewno "świrowała" przy mocniejszym dociągnięciu hamulca.
Możesz zamiast niej zastosować cienką teflonową i spełni twoje oczekiwania, ale również przy mocniejszych nastawach.


No to idealnie (zarówno carbontex i teflon) bo dokręcam prawie na maxa. Skąd można taki teflon załatwić?

#67 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 09:28

kupić szpule 2500S ;)

To chyba będzie jedyne wyjście, tym bardziej, że płytka szpulka mi sie przyda zdecydowanie bardziej, niż standardowa głęboka. Trzeba zatem sprzedać głęboka ;)



#68 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 31 styczeń 2017 - 09:36

myślę, że to optymalne wyjście, bo dodatkowo będzie lżejsza o 5g, a jak doliczysz konieczny podkład, to min 7g

 

w Japonii 6t jenów + wysyłka



#69 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 01 luty 2017 - 21:32

No to idealnie (zarówno carbontex i teflon) bo dokręcam prawie na maxa. Skąd można taki teflon załatwić?

Nie wiem czy mnie tu jacy mistrzowie nie wezmą pod buty ale ja wycinałem z tego:  http://allegro.pl/te...6614034653.html



#70 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2017 - 22:02

Nie wiem czy mnie tu jacy mistrzowie nie wezmą pod buty ale ja wycinałem z tego:  http://allegro.pl/te...6614034653.html

Ciekawe. Sprawdzałeś przed i po moc hamulca? Smarowałeś to?



#71 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 01 luty 2017 - 23:03

W kołowrotku Quantum EXO15 była jedna , bardzo cienka tarczka grafitowa na sucho. Trudno było ustawić hamulec, bo było albo za mocno albo tak luźno ze szpula obracała się długo po zacięciu. Zastosowałem cienki filc + teflon+ smar Cals. Jest o niebo lepiej. Choć najlepiej było z grubym filcem. Ale. Wtedy pokrętło wystawało zbyt dużo do przodu i czasem kabłąk o nie zawadzał (w wysokim położeniu szpuli). Myślę że kluczem jest jednak smar.

Pewnie grubszy grafit też by się sprawdził, ale nie było na ebay odpowiedniego rozmiaru. Napisałem do jednego ze sprzedających żeby mi dociął na wymiar. Zgodził się. Wysłałem pieniądze ale podkładki nie przyszły niestety... nie były to duże pieniądze to dałem za wygraną.



#72 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 01 luty 2017 - 23:47

Jeśli szukacie podkładek teflonowych, to można kupić gotowe łożyska ślizgowe w formie podkładki oporowej wykonanej z PTFE (teflon). Wiele firm specjalizujących w łożyskach ma takie w swojej ofercie. Wystarczy dobrać odpowiednie gabaryty. Oczywiście cena może być wyższa w porównaniu z takimi wyciętymi z arkusza materiału, ale na korzyść przemawia jakość wykończenia - brak ostrych krawędzi, powtarzalność wymiarowa itd. Najlepiej, zmierzyć jakich gabarytów potrzebna jest podkładki i popatrzeć w katalogach, a następnie poszukać w jakichś sklepach, najlepiej stacjonarnych - zawsze można ocenić czy spełnia nasze podstawowe wymagania.

 

Co stosowanych materiałów, filc pozwala uzyskać płynność regulacji siły hamowania, gdyż jest bardzo podatny (łatwo deformuje się pod naciskiem) i łatwo absorbuje smar. Jeżeli chcecie zmodyfikować płynność, siłę hamowania, to poza materiałem ciernym na siłę hamowania i jej regulację mają następujące czynniki: ilość powierzchni ciernych, jakość powierzchni mających kontakt z materiałem ciernym, jakość smaru i skok gwintu, oraz ewentualnie jakiś amortyzator (sprężyna) w samej nakrętce.

 

Może się okazać, że zamiana filcu na teflon lub matę węglowa w danym modelu kołowrotka (o szpuli stałej), może się skończyć tak, że hamulec da się ustawić lekko i będzie działał płynnie, ale przy małym obrocie nakrętki, siła hamulca osiągnie max i ciężko będzie znaleźć wartość pośrednia siły hamowania.


  • trout master lubi to

#73 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 02 luty 2017 - 08:48

http://allegro.pl/te...6434709447.html

 

A to będzie ciężkie do wycięcia?



#74 ONLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 02 luty 2017 - 09:10

Dasz radę. Otwór na oś szpuli wywiercisz w tej płytce umieszczonej pomiędzy dwoma ściśniętymi twardymi płytami (np. meblowymi) a po zewnętrznej krawędzi wytniesz już nożyczkami. Krawędzie gdyby były załamane to obrobisz delikatnie żyletką.
  • Sicu lubi to

#75 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 02 luty 2017 - 10:10

A czym się taki teflon smaruje? Smar teflonowy do łańcuchów np?



#76 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 05 luty 2017 - 08:56

Ja carbontex do swojej TDZ brałem u tego sprzedawcy.
http://www.ebay.com/...8UAAMXQHU1RpkoE
Czekałem niecałe dwa tygodnie na przesyłkę. Polecam.

#77 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2017 - 13:54

Szkoda że całych mat do wycięcia nie sprzedaje.



#78 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 13 luty 2017 - 19:27

No to i ja się pochwalę, telfon dojechał (1mm grubości), bardzo przyjemny w obróbce [środkowa dziura wiertarką). Podkładka dorobiona (nie jest idealnie, ale się nie wysilałem;) ).

 

Na sucho wydaje się chodzić dużo płynniej, zobaczymy nad rzeką.

 

 

Załączony plik  all.jpg   47,26 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  podkl.jpg   28,97 KB   10 Ilość pobrań



#79 ONLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 13 luty 2017 - 19:58

Zobacz ile masz miejsca na podkładki. 

Może ktoś dorobiłby ci jeszcze jedną metalową aby wsadzić pomiędzy dwie teflonowe, o ile masz tyle miejsca w gnieździe. Ewent. pogłębić je (o ile się da) i wtedy na luzie wejdzie większa ilość. 



#80 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 13 luty 2017 - 21:48

Zobacz ile masz miejsca na podkładki. 

Może ktoś dorobiłby ci jeszcze jedną metalową aby wsadzić pomiędzy dwie teflonowe, o ile masz tyle miejsca w gnieździe. Ewent. pogłębić je (o ile się da) i wtedy na luzie wejdzie większa ilość. 

Już o tym myślałem;) Z tą już jest "pod korek" niestety.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych