Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank jednoczesciowy 2.3m-2.6m - jaki wybrac?

blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 20 czerwiec 2009 - 19:18

Prośba o radę. Szukam blanku z takimi parametrami: jednoczęściowy, dług. 2,4 – 2,6, CW do 28 g, akcja szybka lub ekstra szybka.



#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 20 czerwiec 2009 - 21:21

Za duzo tego niema.

przy zalozeniu: jeden kawalek do 28g i fast lub Xfast

ST Croix Avid 3C80MXF jeden kawalek, moc 10-20 lbs do 1 oz akcja Xfast. Seryjny tez wystepuje jako AVC80MXF ale ten ostatni pod multiplikator.


istnieje tez wersja tansza z gorszego grafitu SC II o oznaczeniu 2C80MXF lub seryjny WC80MXF reszta parametrow taka sama.

w Lamiglasie jest jeden z serii Certified Pro Salmon Steelhead o dlugosci 2,4m (8)
o oznaczeniu:


XLB 96 1MT

jednak parametry nieco mocniesze. Moc 25 lbs i do 2 oz

pozd JW :D

#3 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 21 czerwiec 2009 - 05:42

Wiem, że wybór skromny bo całkiem niedawno komuś się zamarzyło to co ja chciałem od dawna. Z tego co znalazłem to zawsze coś nie tak, a to za wolny albo CW nie takie.

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 21 czerwiec 2009 - 09:35

w ofercie G loomis jest tez jeden ktory spelnia twoje wymagania.

o oznaczeniu HS981 z podstawowego grafitu (GL2) o dlugosci 8'2 mocy do 20 lbs i akcji Ex-Fast.

poczekaj na opinie rodbuilderow.

Generalnie ponad 2,2m w jednym kawalku trudno cos znalesc ..

JW :D

#5 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 21 czerwiec 2009 - 09:45

Dzięki Jerzy. Ja też szukam i jestem skłonny poszerzyć poszukiwania o CW do 1 1/2;, długość finalnie minimum 2,4 m z ewentualnym przedłużeniem od dołu o 10 cm lub wersja teleskopowa 1+.

#6 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 21 czerwiec 2009 - 09:57

Ten Loomis ma CW ponad 100 g i cienką szczytówkę. Musiałbym to zobaczyć bo nie bardzo jestem sobie w stanie to wyobrazić.

#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 21 czerwiec 2009 - 11:26

Ten Loomis ma CW ponad 100 g i cienką szczytówkę. Musiałbym to zobaczyć bo nie bardzo jestem sobie w stanie to wyobrazić.


Ja tez nie.

Poczekajmy na opinie rodbuilderow. Z zaproponowanych przezemnie blankow w rekach mialem tylko tego 8 stopowego avida i w dodatku tylko na sucho :unsure:

Jesli dopuszczasz opcje teleskopowa to pogadaj z Lukaszem Masiakiem z Rodmas. Pokazywal mi w zeszlym roku dosc dlugi i teleskopowy blank o mocy w okolicach 17-20 lbs. Niestety wiecej nie pamietam ( akcja, c/w, material itd..).

Nie prosciej bedzie zdecydowac sie na kij w dwoch kawalkach? Wybor przeogromny u najlepszych producentow..

pozd JW :D




#8 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 21 czerwiec 2009 - 11:57

Problem w tym, że jak kije używam do łowienia a nie fotografowania ich :D Na dodatek sprzęt w moich rękach się meczy do bólu. We wszystkich kijach dwuczęściowych poszły mi złącza. Tak więc chodzi o walory użytkowe, chociaż nie ukrywam, że zdecydowanie przyjemniej pracuje mi się takimi wędkami. Być może nie ma się co tak bardzo sugerować tym CW a bardziej wymiarami na dole i górze. Może tym Loomisem da się machnąć monstrualna przynętą, ale optymalna to np. 1 i 1/2

#9 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 czerwiec 2009 - 22:53

Zauwazylem, ze dobrze robi uzywanie pokrowcow na wedki. Jako, ze jestem leniwy i nic mnie tak nie irytuje jak dlugie rozkladanie sprzetu, kupilem sobie pokrowiec do przewozu wedek razem z kolowrotkami. Mam tam poskladane w ten sposob wedki, ze trzeba tylko zlozyc 2 czesci razem i zapiac przynete.
W razie czestego uzywania wedke skł/rozkł sie 1raz dziennie (max, bo w razie dluzszych wyjazdow bywa ze sie nie sklada), to nie powinno niszczyc szybko zlacza. Zwlaszzcza ze mozna uzyc specyfikow do jego konserwacji.
Jezeli juz okaze sie, ze z jakichs powodow jedynym rozwiazaniem jest wedka 1cz to trzeba brac pod uwage, ze jej transport bedzie wiele bardziej upierdliwy niz 2cz, co niesie za soba wieksze ryzyko zniszzcenia.
Co do konkretnych rozwiazan nie bede grzebal szukajac bo takie kije nigdy nie byly i nie zanosi sie, ze beda, moja domena...

Co do tego Loomisa zauwaze tylko, ze (bylo wielokrotnie pisane) hot shoty maja podane w opisie nie ciezary wyrzutowe a c.przynety
do ciagniecia za lodzia.
Druga uwaga to taka, ze jezeli chce sie wyrzucic przynety 1/2 i 1oz i zachowac duza sprawnosc zestawu w obu przypadkach to moga byc potrzebne 2szt wedzisk, zwlaszzac ze jest rozwazany jeszzce wiekszy zakres c.w.

Gumo
p.s. Ja bym poszukal czegos w Talonach IM6+. Sa rowniez blanki 1cz.


#10 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 22 czerwiec 2009 - 04:57

Ja złącza niszczę z powodu strzałowego wyrzutu a na to fjuterał nie pomoże. Z transportem nie mam problemów bo do późnej jesieni łowię z łódki a tam wejdzie i 3m. To, że wędki do 2,2 m robi się w jednym kawałku to nie sprawa mody tylko złącze w takich kijach bruździ w akcji. Im dłuższa wędka tym mniej się to odczuwa. Ja od wielu lat używam dwie wędki bo dzięki temu obławiam szybko miejscówki z dna i powierzchni. Z tą akcją w wędkach morskich to bardzo prawdopodobne stąd ten rozrzut. Obawiam się tylko o akcje bo u Loomisa fast to jak dla mnie flegma.

#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 czerwiec 2009 - 08:18

Przyznam sie, ze nie slyszalem o takim problemie jak zuzycie zlacza przy wyrzucie, chyba ze bylo ono od poczatku klikajace.
Albo wedka byla klasy podstawowej.
Jezeli jest jakikolwiek luz to zlacze sie z czasem wyrobi na pewno.
Dobrze tez jest co jakis czas sprawdzac, czy szczytowka sie nie wysuwa.
Do lowienia w stylu strzal z bata raczej nie nadaja sie hot shoty, chyba ze wybierze sie niezbyt ciezka w stos. do mozliwosci kija przynete.
Do takiego lowienia najbardziej by mi pasowaly sczytowki - pały, nieco grubsze od rozwazanego.

Gumo

#12 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 22 czerwiec 2009 - 08:39

Tak rzucam jak bym chciał aby szczytówka wyleciała. Po kilkuset takich wyrzutach z maksymalna siła każda wędka się wysuwa a ja nie mam zwyczaju sprawdzać, więc kwestią czasu jest to kiedy widzę jak leci za przynętą. Najszybciej zarżnąłem tak Loomisa bo był długi. Dzięki temu zainteresowałem się krótkimi kijami jednoczęściowymi i super mi się takowymi łowi. Dla mnie dobry sprzęt to taki o którym nie myślę. Potrzebuje teraz kija do nieco lżejszych przynęt i te 2,4 do 2,6 m dawało by jednak dłuższe rzutu niż 2,1. Pewnie bym już taki kij miła ale zbrojmistrze się krzywią jak słyszą o przedłużaniu blanku. Ich argumenty mnie słabo przekonują i jak nie znajdę odpowiedniego to będę musiał sam sobie zmontować wędkę. Będzie bez rezonansu i bajerów ale będzie mi pasować, a to najważniejsze :D

#13 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 czerwiec 2009 - 09:26

Przy rozwiazaniach ciezszych latwiej jest dobrac blank do takiego rzucania. Przy przynetach rzedu 1/2oz bedzie trudniej.
Mozna jeszzce przeanalizowac zmiane stylu rzucania, zauwazylem ze dlugosc rzutu nie zalezy tylko od sily.
Jest to w pewnej mierze dlugosc wedziska, w pewnej sposob uzbrojenia (nawet w wieksze niz by wypadalo przelotki), w pewnej sposob oddawania energii przez blank.
I tu moim zdaniem mozna popracowac, np. poprzez strzal z bata zaburza sie to oddawanie energii.
A jakby tak pierdyknac mocno ale bardziej plynnie? (zobacz na technike skokow narciarskich, facet ktory odbije sie mocno ale wytraci predkosc skoczy blizej niz facet, ktory bedzie sie odbijal plynnie. Wazne, zeby zsynchronizowac TEN moment... :D

Gumo

#14 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 22 czerwiec 2009 - 09:41

Pewnie bym już taki kij miła ale zbrojmistrze się krzywią jak słyszą o przedłużaniu blanku. Ich argumenty mnie słabo przekonują i jak nie znajdę odpowiedniego to będę musiał sam sobie zmontować wędkę. :D


ANOS z Gdańska (o ile jeszcze istnieje) specjalizował się w budowie wędzisk na przedłużanym blanku (głównie były to wkręcane rękojeści)
Wizualnie ciekawie to wyglądało.


#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 czerwiec 2009 - 11:10

Widzialem takie wedzisko na Targach (jakis czas temu) i rzeczywiscie rozwiazanie ciekawe. Mam jednak watpliwosci (mimo iz laczenie czesci bylo dosc solidne, metalowe) czy to aby jest najszczesliwsze rozwiazanie.
Pomijajac spadek czulosci, ja bym sie niepewnie czul podczas silowych rzutow, gdzie w miejscu najwiekszego obciazenia jest lączenie czesci... :unsure:

Gumo

#16 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 czerwiec 2009 - 16:58

[quote]
Ten Loomis ma CW ponad 100 g i cienką szczytówkę. Musiałbym to zobaczyć bo nie bardzo jestem sobie w stanie to wyobrazić.
[/quote]

Ja tez nie.

Poczekajmy na opinie rodbuilderow. Z zaproponowanych przezemnie blankow w rekach mialem tylko tego 8 stopowego avida i w dodatku tylko na sucho :unsure:

Jesli dopuszczasz opcje teleskopowa to pogadaj z Lukaszem Masiakiem z Rodmas. Pokazywal mi w zeszlym roku dosc dlugi i teleskopowy blank o mocy w okolicach 17-20 lbs. Niestety wiecej nie pamietam ( akcja, c/w, material itd..).

Nie prosciej bedzie zdecydowac sie na kij w dwoch kawalkach? Wybor przeogromny u najlepszych producentow..

pozd JW :D



[/quote]
FSE764X Flippin Stick 7' 6 1 + 1 12 - 25lb. 1/4 - 1 oz. Med. Fast - trochę krótki, trochę wolny w stos. do wymagań
U.


#17 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 22 czerwiec 2009 - 22:23

Robert
Batson SUR963 8ft w jednym kawałku 8-17lb mod-fast tip 7,5 butt .675

Ogólnie tu coś znajdziesz http://www.batsonenterprises.com/index.php?option=com_conten t&view=article&id=139&Itemid=207

Widziałem coś chyba jeszcze na stronach St.croix z tym że przesyłka będzie droga.

#18 OFFLINE   TadekP

TadekP

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 22 czerwiec 2009 - 23:08

Witam,
podaj prosze maila na ktorego mozna cos podeslac. Wysle material, gdzie sobie poszperasz.

cu


#19 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 23 czerwiec 2009 - 04:54

Dzięki za pomoc. rhplus@poczta.onet.pl

#20 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 23 czerwiec 2009 - 04:59

Z Batsonów raczej te wyglądają na obiecujące. Brak tylko CW ale powinno być coś koło tego co chcę.
HS932 Oly. Grn./M. Clr. 7'9 1 12-20 lb. 0.560 5.0 Extra-Fast 3.00 oz. $85.68
HS962 Oly. Grn./M. Clr. 8'0 1 12-20 lb. 0.580 5.5 Extra-Fast 3.28 oz. $89.18






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych