Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka pod casting na ciężko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sejdo

sejdo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa
  • Imię:maniek

Napisano 17 listopad 2014 - 09:30

Witam 

Chodzi mi o propozycje kupna kija do 400g.Moje pytanie jest takie lepiej kupić cZy zrobić na zmówienie w jakiejś pracowni dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam



#2 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 18 listopad 2014 - 08:40

Chcesz rzucać przynętami/zestawami o wadze do 400gr czy łowić w pionie? Jaką długość kija preferujesz?

Możesz trochę rozwinąć i zdradzić więcej szczegółów...

 

Generalnie odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta... Jeśli nie jesteś mocno ograniczony kosztem to lepiej zrobić kij na zamówienie, pod siebie.



#3 OFFLINE   sejdo

sejdo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa
  • Imię:maniek

Napisano 18 listopad 2014 - 10:16

no właśnie dzięx za odp teraz trochę więcej szczegółów długość poweidzmy że do 230\250 łowię z brzegu czyli rzucam z brzegu zastanawaiłem się nad Savage gear big pike ma wyrzut do 300g polecany jest do największysz przynęt savage i właśnie się zastanawiam tan kijek kosztuje 380 ale myśle żeby zrobić coś pod siebie aczkolwiek nie jestem zaawansowanym użytkownikiem castingu łowię dopiero od czerwca 


Użytkownik sejdo edytował ten post 18 listopad 2014 - 10:17


#4 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 listopad 2014 - 10:37

Premiera musky poszukaj i będziesz kontent ;)

Myślę, że używkę w granicach 500zł powinno dać radę, ewentualnie ściągnąć gdzieś zza miedzy, na pewno to będzie inna półka niż SG chociaż nówka to nówka, dostajesz gwarę z drugiej strony lepszy pewny patyk niż gwara na, której łaskawą realizację trzeba czekać aż ryby przestaną brać :)

 

http://www.zbik.pl/w...x-premier-musky


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 18 listopad 2014 - 10:39

  • wingston lubi to

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 12:01

SG nie pociagnie 300 gram, choc to kawal lusni ... jezeli wgre wchodzi budowa, to trzeba sprawe wyboru blanku przemyslec i to powaznie, to co stoi na papierze to czesto czysta teoria, poza tym nawet w pracowniach takich blankow nie znaja a to z prozaicznych powodow - brak zainteresowanych klientow ... jezeli chcesz kupic tak mocny kij, to sytuacja wyglada podobnie jak wyzej, papier jest cierpliwy i wedki trzeba ogladac na zywo ... jednak kije sa dostepne i z produktow, ktore ja znam (nie z katalogu a z reala) to szukaj w ofercie tackle industries lub musky innovations, ich produkty dedykowane pod duze swimbaity i bull dawgi sprostaja takim wymogom


  • M&M lubi to

#6 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 18 listopad 2014 - 15:28

@sejdo myślę, że na początku powinieneś określić jakimi faktycznie przynętami chcesz rzucać. Jaki zakres wagowy?

Określanie z góry, że potrzebujesz kija z wyrzutem do 400gr może być nie do końca właściwym podejściem... 

 

Zgadzam się z przedmówcami, że kije/blanki typu Musky to dobry trop. Nie mniej jednak osobiście trudno mi sobie nawet wyobrazić połów z brzegu, czyli rzuty i prowadzenie przynęt do 400gr :o Raz dla testów porzucałem sobie Xzogą Taka-G 90 ciężarkiem gruntowym 225gr i jedyne co z tego pamiętam to po kilkunastu mocnych rzutach i przyholowaniu ołowiu z powrotem - pomimo,że latało jak z procy - miałem ochotę zmienić hobby ;) 

 

Myślę, że jeśli już mowa o rzucaniu ciężkimi klocami to warto też spojrzeć na wędki/blanki do Poppingu GT, aczkolwiek to spory wydatek...



#7 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 listopad 2014 - 15:53

Jakimi przynętami 300-400 gram zamierzasz miotać? W Polsce? 

Bo ze znanych mi to tylko żywiec z bombką nadaje się przy takiej gramaturze..... Oprócz połowu dorsza.


  • Tomek88 lubi to

#8 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 listopad 2014 - 16:21

Nie chciałem już się czepiać tych gramatur czekałem aż ktoś to zrobi za mnie żeby znowu jakiś autor się na mnie nie obraził, ale faktycznie to intrygujące ;)

Sam rzucałem na dorsza 300gr revo toro  i o ile nie było to jakieś super ciężkie z uwagi na to, że rzuca się dość rzadko jigując a potem schodzi się i tak do pionu i w ten sposób dłubie to o tyle częstego rzucania i ściągania takimi klocami sobie nie wyobrażam.

Nie mam super delikatnych łapek jednak jeśli ogarniesz rzucanie klocem 300gr+ chociażby pół dnia to chylę czoła, ja się tak za swoje "piniendze" nie mam zamiaru męczyć. Są inne sposoby na dużego szczupaka niż niespełna pół kilowe cegółwki.

Serdecznie polecam najpierw połowić takim ciężarem a potem dopiero jeszcze raz przemyśleć zakup.

Jaki masz multik do takich kloców.

Jakby co za koło 2tyg. będę leciał przez częstochowę to mogę wziąć Ci zestaw, którym ~250gr rzucisz :)



#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 17:20

chociaz sam lowie grubo to juz rzucanie bull dawgiem magnum graniczy, wedlug mnie, z masochizmem a to jeszcze nie jest pounder ... ale to w koncu autor watku bedzie tak lowil, wiec w czym problem? ja nie widze zadnego, moze dlatego, ze kiedy slysze okreslanie slidera 12 mianem duzej przynety, to sie tylko poblazliwie usmiecham ... w kazdym badz razie, wabikow o gramaturze zblizonej do tytulowej jest wbrew pozorom na rynku duzo a i ryb chetnych do wspolpracy tez jeszcze kilka zyje ... czesto mysle, ze tych ryb jest wiecej niz wedkarzy sklonnych do lowienia na taki kaliber ^_^



#10 OFFLINE   sejdo

sejdo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa
  • Imię:maniek

Napisano 19 listopad 2014 - 13:18

Witam dzięki za odpowiedzi!

Teraz sprostowanie czemu taki ciężar rzutowy,potrzebny mi jest do dużych przynęt,ponieważ w moim mieście są tak przełowione wody,że masakra!Jedyne co zostaje to największe sztuki,które nie współpracują z małymi przynętami 

Z doświadczenia wiem,że przynęty od 20cm do 32cm mają u nas na wodach okręgowych największe powodzenie jeśli chodzi o łapanie dużych szczupaków,zresztą co ja się będę wypowiadał-wystarczy przyjechać do nas do czewy i sprawdzić.

Problemu z rzutem nie będę miał,ponieważ mam 200cm wzrostu i waże ponad 120kg,więc to dla mnie jest traning siłowy w czystej postaci no i oczywiście sporo frajdy!!

 

 

 

POZDRAWIAM


Użytkownik sejdo edytował ten post 19 listopad 2014 - 14:13


#11 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2014 - 16:54

Rozumiem. Napisz jeszcze jakich przynet 300-400 gram będziesz uzywał i czy takowe w PL są dostępne.



#12 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 17:12

Rozumiem. Napisz jeszcze jakich przynet 300-400 gram będziesz uzywał i czy takowe w PL są dostępne.

 

 

Dostepne pewnie sa na zamowienie :) Poznalem kiedys, dawno temo jak jeszcze interesowalem sie szczupakami, Anglika co robil takie jerki, 25 cm najmniejszy, te wieksze to cos jak 35 cm leszcz i o wadze ponad 300 gram. Mial na rozkladzie na te france pare szczupakow powyzej magicznych 40 funtow. Tak mnie kusi by kiedys zakupic jakas potworowke i postrugac takie potworrrry, 30 cm slajder musi byc ciekawy :) :) :) 

 

Bujo



#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 17:29

daleko nie trzeba szukac http://www.pikeshop.de



#14 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 19 listopad 2014 - 17:40

kiedy slysze okreslanie slidera 12 mianem duzej przynety, to sie tylko poblazliwie usmiecham ...


Bang! Bang! Padły strzały :D :D :D

#15 OFFLINE   sejdo

sejdo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa
  • Imię:maniek

Napisano 19 listopad 2014 - 18:47

np real eel 40cm 3d line thru trout 30cm 298g to tylko przykłady 2 a jest tego dużo więcej w ofercie sg



#16 OFFLINE   sejdo

sejdo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa
  • Imię:maniek

Napisano 19 listopad 2014 - 18:49

http://www.fishing-m...801-k14753.html



#17 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 30 listopad 2014 - 22:36

Witajcie. Też się trochę zajawiłem łowieniem na duże gumy, sandacze minimum 15 cm i teraz szczupaki zaczynam na 20 cm+. (Lubię duże :rolleyes: ) Problem taki że moja jerkówka 198 cm. jest za krótka. Szukam czegoś dłuższego czym bardziej będę mógł majstrować przy prowadzeniu. Oczywiście przeglądałem tematy i nie chce zadawać pytania o kije których nazwy były wymieniane setki razy. Wpadł mi w oko St. Croix Mojo Bass Swimbait 7,9' 1-4 oz. Problem polega na tym że żeby zobaczyć ten kij musiałbym jechać daleko. Moja ręka się przyzwyczai  do rękojeści więc moje pytanie brzmi, czy osoby które go używały mogą określić realny ciężar wyrzutowy. Będę tym miotał relaxy 22,5 Herring shady 19/25 itp. Sredni ciezar przynet to 80-120 gram, ale zdarzy się czasem jakis potworek 150 gramowy jak np. alien eel czy Bull dawg :). Zdaje sobie sprawe ze st. croix sa czesto przeszacowane ale z tego tez co slyszałem to kije typu swimbait są niedoszacowane i dlatego nie wiem czy nie pojsc w serie mojo musky z tym ze moze byc ona za mocna a jak mowie 150/160 gram to jest totalny max Nie bardzo chce kupować, jak ładnie to ujął @pitt "luśni" SG Big PIke do 300 gram. Nie gram w baseball. Jezeli nie ten model mojo bass to moze ktos ma inny pomysl, z tym że do 750 zł. i nie od rodbuilderów. Kijów od rodbuilderow mam juz pare a do takich zadan jak łowienie na swimbaity uważam wędke z pracowni za zbedna. Jak jeb**e w taki kaliber przynety to poczuje i na bambusie :D Dodam że chce sparować kij z Speedmasterem 201


Użytkownik maciekd07 edytował ten post 30 listopad 2014 - 22:37


#18 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 30 listopad 2014 - 23:57

W reku nie mialem ale na youtube mozna znalesc jak kije pracują no i nie wiem czy cenowa odpowiadają.

                      nazwa                               / skład / długosc trans. cm      /cw         /moc lb       / masa g /

Illex delivrance b 220 xh reservoir dog     / 1+1     / 203  dolnik + blank   / max 120 / 40       / 197
illex delivrance b 220 xh big bait special /  1+1     / 183 dolnik + blank    / 14-100    / 16-30  /  174


Moze jakiś custom na zasadzie blank + rekojesc - wtedy na pewno uzyskasz 220-240 cm.         
          



#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 07:27

 

Sredni ciezar przynet to 80-120 gram, ale zdarzy się czasem jakis potworek 150 gramowy jak np. alien eel czy Bull dawg

 

nie lubie polecac konkretnych modeli ale ten jest akurat tego warty, shimano crucial swim bait 7'11" 30lb do 5oz


  • mifek lubi to

#20 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 01 grudzień 2014 - 09:27

Pitt Ty mieszkasz w bardziej cywilizowanym kraju - miales w reku moze te wedki illexa ? Ten crucial dostepny jest u Ciebie czy tylko import ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych