Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fluorocarbon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
355 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 30 styczeń 2007 - 23:36

Dziękuje za potraktowanie mnie z wyższego pułapu bardzo lubię spoglądać do góry. :lol: :lol: szczególnie na takie teoretyczne wiadomości :lol: jesteście super wędkarzami napewno zastosuję się do waszych porad i polityki stalina :mellow: :o :lol: B)

Nie wiem w którym momencie potraktował Cie ktoś z góry. Jeśli dotknęła Cie informacja o tym, że łowiłeś prawdopodobnie na coś innego niż fluorocarbon przeznaczony na przypony jest mi niezmiernie przykro W ramach wyluzowania: proponuje wykonanie przez Ciebie testu - jestem skłonny wysłać Ci materiał na 2 przypony 25 i 50 lbs PLine. Jeśli nadal będziesz twierdził, że przeciera się on na roślinach i kamieniach łatwiej niż żyłka czy plecionka to chylę czoła. Jeśli jesteś zainteresowany to adres proszę na priv. Nie zdziw się tylko jak stwierdzisz: ten koleś to chyba mi przysłał żyłkę do wieszania prania...

Pozdrawiam

#82 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 31 styczeń 2007 - 09:25

Kolego Standerus dlaczego uwazasz,że moje doświadczenia sa do kitu Ty masz pewnie lepsze made in ireland.


Naprawdę nie masz co sie wkręcać ani obrażać, nie widzę po prostu podstaw do przyjecia poglądu że FC jest do d.u.p.y bo gdzieś jakis kupiłeś, co prawda nie wiadomo jaki i jak wykonano z niego przypony. Jestem w stanie zrozumieć że słąby FC niewytrzymuje ostrych ataków szczupaka, ale opowieść o przecinaniu FC przez rośliny jest juz dla mnie mocno niewiarygodna, i wniosek jak dla mnie jeden - to co Tobie sprzedano jako FC koło prawdziwego FC nawet nie leżało.....
Jak dla mnie są dwie opcje - ożesz zaakceptować fakt że sprzedano Ci produkt niespełniający opisu, albo zanegować doświadczenia dużej części userów tego forum i wydaje sie że również dużej ilości szczupakowców w ogóle - tak jak patrzę po fotach w necie czy w gazetach to przypony są albo ze stali, alo z FC albo tytan......
Więc naprawdę zamiast sie obrażać lepiej napisz jakiej firmy przypony kupiłeś na przestrogę dla innych.
p.s.
Mam nadzieję, że tym razem nie dostrzeżesz w mojej wypowiedzi stalinowskich metod, jako że nikt tu zębów na starcie nie wybija a później nad bajkał nie wysyła :mellow: a z tego co rozumiem to właśnie chyba o to Tobie chodziło??


#83 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 31 styczeń 2007 - 17:08

Hej chłopy teraz zachowujecie się jak 2 dorosłe mamusie.Chcę tylko żebyście sobie uświadomili,że do tego produktu się zraziłem i więcej go nie kupię ,szczerze to nawet nie pamiętam jakiej był firmy ale rzeczywiście wyglądał jak żyłka od prania.

Co do prezentu miły gest dziękuje ale brak zaufania spowodowałby ,że przypony i tak zaległyby na dnie pudła.Co nie zmienia faktu,że to kusząca propozycja,która mogłaby uwiarygodnić wasze poglądy.

Aha i trochę więcej dystansu i humoru życzę
Pozdrawiam

#84 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 31 styczeń 2007 - 20:10

Aha i trochę więcej dystansu i humoru życzę.


No i taktu i uprzejmości....

#85 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 31 styczeń 2007 - 22:10

te standerus czy jak ci tam galopujesz nie w tą strone i plot rozwalisz :lol: :lol:
temat dotyczy FC to się wypowiedziałem i tyle,spojrz do tyłu to sie przekonasz,ze nigdzie nie napisalem co używałem bo sprzedawcał mi fc to wziąłem i juz.
Zawidlem sie i tyle a ty udajesz madrale a psycholog z ciebie taki jak moj nauczyciel z wf do tego calkowity brak humoru.
Człeku dej luz to jest dyskusja miedzy wedkarzami o naszym hobby a ty karzesz wybierac bronie skąd ty się wziąłeś. :huh:



#86 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 31 styczeń 2007 - 22:18

Panowie nie róbcie OT, temat dotyczy czegoś innego... wyjaśnijcie sobie sprawe na prv zamiast śmiecić w temacie

#87 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 styczeń 2007 - 22:28

te standerus czy jak ci tam galopujesz nie w tą strone i plot rozwalisz :lol: :lol:
temat dotyczy FC to się wypowiedziałem i tyle,spojrz do tyłu to sie przekonasz,ze nigdzie nie napisalem co używałem bo sprzedawcał mi fc to wziąłem i juz.
Zawidlem sie i tyle a ty udajesz madrale a psycholog z ciebie taki jak moj nauczyciel z wf do tego calkowity brak humoru.
Człeku dej luz to jest dyskusja miedzy wedkarzami o naszym hobby a ty karzesz wybierac bronie skąd ty się wziąłeś. :huh:



Witam,
Warciak25, proszę o roztropność w dobieraniu słów.

Remek

#88 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 10 sierpień 2007 - 14:29

Witam wszystkich!!!

Czyli chopy w jednym konkretnym zdaniu.
Kupiłem sufixa InvisiLine 0.47mm ,czy to wystarczy do Jerkowania Sliderem 10 itp. ?
A jeśli nie to jaka grubość?

pozdrawiam PIETRUS

#89 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 sierpień 2007 - 14:41

nie grubosc tylko moc sie liczy :D

FC od 50 lb jest bezpieczny przed szczupaczymi zebami
hard mono od 30 lb

co ma 0.47 mm wspolnego ze sliderem 10 to nie za bardzo rozumiem :D
  • Welik lubi to

#90 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 10 sierpień 2007 - 14:55

No dobra niech będzie moc,a z tym Sliderem strzeliłem tak żeby zobrazować jakim zestawem łowie Embarassed
Czyli coś pod 18-20 kg ?

#91 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 sierpień 2007 - 14:56

jest OK :D

#92 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 grudzień 2012 - 14:53

Siemka , pozwolę sobie odkopać temat :) Jak myślicie FC 0,41 berkley vanish będzie dobry do drop shota sandaczowego ?

#93 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 grudzień 2012 - 14:59

Bart - jedź do nemo - maja troche FC... moj ulubiony - choć nie najdrozszy to FC colmic w porzadanej srednicy
a jesli sie nei spodziewasz jakis smokow (w naszej wiosce raczej nie ma co na to liczyc) to mozesz zejsc na poziom 0,33/0,37

#94 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 grudzień 2012 - 15:12

Ogólnie to ja kupiłem już FC w decathlonie.Berkley'a vanish 100m za 30 zł :)

#95 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 grudzień 2012 - 15:19

to chyba troche za pozno pytasz... teraz nie pozostaje Ci nic innego jak uzyc i... powiedziec nam co jest wart :P

#96 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 grudzień 2012 - 15:40

Niekoniecznie , zawsze można wymienić lub po prostu oddać i kupić inny :)

#97 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 15:51

zasadnicze pytanie: dlaczego FC? DS mozna doskonale uskuteczniac przy uzyciu zwyklej zylki ... jezeli ten przypon ma chronic przed szczupaczymi zebami, to berkleya jednak odradzam, poniewaz mam zle doswiadczenia z tym produktem, zdecydowanie polecam climax, sufix lub othero, z tym, ze w klasie co najmniej 40 lb ... i oczywiscie chodzi mi o material na przypony, a nie zwykly FC ... skoro jednak tobie rozchodzi sie o przypon, to w takiej konfiguracji stawiam sobie kolejne pytanie: jezeli mam zamiar uzyc przyponu o wytrzymalosci 40 lb, to po co DS? nie lepiej uzyc innego montazu? jest tyle skutecznych rigow, z finezja i polotem

#98 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 14 grudzień 2012 - 22:43

@Maniek66 ja uzywam tego FC dokaldnie 0.23 srednica.Zalozylem na zimowe klenie a ze stacjonuja o tej porze roku w podobnych miejscach co szczuple wiec chcialem sie jakos zabezpieczyc.I jak to na rybach bywa jak sie nastawiasz na klenie to masz szczupaki i odwrotnie :) ale wracajac to FC.Rzut przytrzymanie i odjazd za chwilke przy brzegu szczupaczek ponad wymiarowy,lyknal gleboko FC wytrzymal przelecialem po placach aby zobaczyc czy sa jakies uszkodzenia, nei bylo mimo to odcialem okolo 50cm.Kolejny dzien kolejny szczupak 65cm lyknal baardzo gleboko.Jak sie zameldowal przy brzegu i zobaczylem zamknieta paszcze,pomyslalem bedzie obcinka.A ten wariat zdecydowal sie jeszcze na jeden odjazd,za chwilke na brzegu FC wytrzymal i nie byl uszkodzony,kawalek odciety lmowie dalej.Jedyne co mnie zaskoczylo to to ze jak zaczepialem na dnie pewnie o kamienie to po malo silowych probach FC strzelil byc moze jakos niefartownie po ostrej krawedzi kamienia przejechalem nie wiem,z zylkami schodzilo dluzej ;) czytajac ten watek od poczatku zastanawiaja mnie stwierdzenia ludzi co mowia ze 30cm szczupâczki badz kilowe przecinaja FC, ze jest tylko cykniecie i obcinka, zatem skad oni wiedza ile mierzyly badz wazyly te szczupaczki :) dodaje fotki z zagryzionym wobkiem

Załączone pliki

  • Załączony plik  fc2.JPG   79,77 KB   101 Ilość pobrań
  • Załączony plik  fc1.JPG   65,59 KB   104 Ilość pobrań


#99 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 14 grudzień 2012 - 22:51

Takie techniczne pytanie, czy nasz fluorocarbon to żyłka z dodatkiem fluorocarbonu, czy czysty fluorocarbon?

#100 OFFLINE   damian22777

damian22777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 23:07

Takie techniczne pytanie, czy nasz fluorocarbon to żyłka z dodatkiem fluorocarbonu, czy czysty fluorocarbon?

Trafne pytanie ;)
Z informacji które posiadam niektóre żyłki mają tylko cienką warstwe fluorocarbonu a są sprzedawane jako Fluorocarbon.
Sam używam praktycznie tylko (od 2 sezonów) Fluorocarbonu i nie miałem żadnej obcinki. Często spotykam się nad wodą z komentarzami typu "zmień ten przypon" "szczupaki to tną jak żyłke" itd..
Dlaczego używam FC? Nie skręca się, nie załamuje, jest sztywny (+ przy łowieniu na woblery), jest trwały.

tak po za tematem... kiedyś na żyłke 0.16 złowiłem szczupaka 52cm i przynęte miał bardzo głęboko, hol długi ze względu na moc zestawu a przeciął dopiero gdy był na brzegu :lol: Nawet kilka razy zrobił świece :D

Użytkownik damian22777 edytował ten post 14 grudzień 2012 - 23:08





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych