Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Twarda balsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomeksawyer

tomeksawyer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Tomek

Napisano 18 listopad 2014 - 00:43

Witam... Gdzie kupujecie twardą balsę na małe woblery? Chodzi mi o to, żeby zamówiona balsa przyszła faktycznie twarda a nie wysłana losowo jak niektórzy praktykują...

 



#2 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 07:52

Zadzwoń i pogadaj przed zakupem.Konkretna firma i dużo towaru przydatnego w lurebuildingu.

 

http://allegro.pl/gr...4721481942.html

 

Drugi to BS-Nizpol z allegro.Miał i chyba ma nadal balsę twardą jak beton,kiedyś brałem.Powiedz że jesteś od Tomka to będzie wiedział o co chodzi.Jest to ciężki materiał w obróbce,Wymaga bardzo ostrych narzędzi.


Użytkownik Tomy edytował ten post 18 listopad 2014 - 07:56


#3 OFFLINE   mietek1982

mietek1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaDębica

Napisano 18 listopad 2014 - 09:16

Też biore balse od firmy do której link podał Tomy tylko ja osobiscie jade i wybieram najtwardsze deski. Jak zadzwonisz to myślę że wybiorą Ci najtwardszą.



#4 OFFLINE   tomeksawyer

tomeksawyer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Tomek

Napisano 18 listopad 2014 - 10:06

Wiem,że najlepiej byłoby wybrać osobiście ale nie mam takiej możliwości

#5 OFFLINE   Tomus

Tomus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Janik

Napisano 18 listopad 2014 - 10:54

Ta balsa z allegro jest najlepsza jaką dotychczas miałem - teraz tylko z niej dłubię .. ;)



#6 OFFLINE   tomeksawyer

tomeksawyer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Tomek

Napisano 18 listopad 2014 - 11:00

Tomus, którą z dwóch wyżej wymienionych masz na myśli?

#7 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 13:05

Najlepiej z tej firmy Hobby M.Ładnie wyszlifowane,zawsze to lepiej się robi w takim materiale.Inne przy niej wyglądają jak drewno na opał.



#8 OFFLINE   tomeksawyer

tomeksawyer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Tomek

Napisano 18 listopad 2014 - 13:50

"Inne przy niej wyglądają jak drewno na opał." - myślę, że to bardzo dobra rekomendacja :)



#9 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 13:56

Po prostu lubię profesjonalne podejście do klienta.Jak mi ktoś wysyła drewno owinięte w gazetę na dodatek jakieś kudłate to ja dziękuję,choćby nie wiem jaka ta Balsa była. :)



#10 OFFLINE   tomeksawyer

tomeksawyer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Tomek

Napisano 18 listopad 2014 - 14:09

z ich stronki wynika, ze to nie firma krzak i asortyment wymiarowy też mają duży



#11 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 14:41

Narzędzia Olfy od nich też polecam.



#12 OFFLINE   tomeksawyer

tomeksawyer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Tomek

Napisano 18 listopad 2014 - 15:11

narzędzi widzę szeroki wybór - coś się wybierze, żeby dwa razy za przesyłkę nie płacić, kleje też przy okazji wezmę



#13 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 18 listopad 2014 - 19:59

Zadzwoń i pogadaj przed zakupem.Konkretna firma i dużo towaru przydatnego w lurebuildingu.

 

http://allegro.pl/gr...4721481942.html

 

Drugi to BS-Nizpol z allegro.Miał i chyba ma nadal balsę twardą jak beton,kiedyś brałem.Powiedz że jesteś od Tomka to będzie wiedział o co chodzi.Jest to ciężki materiał w obróbce,Wymaga bardzo ostrych narzędzi.

Potwierdzam balsa z BS-Nizpol twarda jak beton:D ale po kilkudziesięciu wydłubanych sztukach palce przywykną...



#14 OFFLINE   badtobone

badtobone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaPieniny
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:S

Napisano 18 listopad 2014 - 20:09

a ja tam ide do mojego Pieninskiego lasku w ktorym moj dziazdek zasadzil Lipe i scinam kilka gałęzi z ktorych to firma stolarska wykonuje mi deski i wrzuca do suszarni :D  :D  :D  nigdy nie robilem z balsy i nie wiem jak sie ja obraabia.... sorry za odskocznie od tematu ale moj stanupojeniaa alkoholowego w dniu dzisiejszym siega ok. 2 promili w wydychanym powetrzu ;)


  • mietek1982 i Qcyk lubią to

#15 OFFLINE   tomeksawyer

tomeksawyer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Tomek

Napisano 19 listopad 2014 - 14:20

tak, wiem, kiedyś robiłem tylko z własnoręcznie uciętych cienkich gałęzi i to było super drewienko na małe woblerki ale teraz nie mam gdzie uciąć więc pozostaje balsa



#16 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 19 listopad 2014 - 16:10

Ja pierwsze woblery dłubałem z kawałka pieńka lipy. Leżakował jakieś 10 lat to był dopiero beton!!! :D



#17 OFFLINE   adashhh

adashhh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • LokalizacjaPasłęka
  • Imię:Adam

Napisano 21 listopad 2014 - 11:10

Posiadam balse o której pisał Tomy, naprawdę polecam! Produkt wysokiej jakości lepszej nie widziałem.

#18 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 21 listopad 2014 - 12:11

Już prawie 10 lat robię z balsy. Kiedyś Panama balsa która się zepsuła i w jej ślady jak widzę idzie Graupner który też nie trzyma tej samej gęstości na jednej desce gdzie punktowo jest twardsza a w innym miejscu nie. Nie tyczy się to wszystkich desek ale również tutaj sęki nie są rzadkością jak u Panamy. Warto poszukać lepszej gdzie gęstość jest deklarowana dla każdej deski i nie jest opisywana twarda średnio twarda czy miętka. Fakt że deska jest o 5-10 zł droższa w zależności od grubości ale moim zdaniem warto.



#19 OFFLINE   exkudlaty

exkudlaty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:O.

Napisano 26 listopad 2014 - 12:03

Ewentualnie zamiast zamawiać można się pofatygować do sklepów modelarskich. W tych zajmujących się modelami zdalnie sterowanymi z reguły jest balsa w każdym dostępnym rozmiarze, od płaskich deseczek do klocków 40x40 mm. Wszystko w metrowych długościach. Można sobie obmacać, obejrzeć, przebrać i dobrać pod własne oczekiwania. Graupner, o którym pisał Tomy to firma robiąca chyba wszystko co związane z modelarstwem, od silników do aparatury sterującej i wszystko jest porządnej jakości. Jeśli chodzi o warszawskie sklepy to bardzo duży wybór balsy mają w Hobbykingu na Bitwy Warszawskiej (moja rada - skoczyć tam w ciągu dnia, przed 16.00, bo potem jest z reguły sajgon). Kiedyś jeszcze był bardzo dobrze zaopatrzony sklep na przeciwko Muzeum na Pawiaku, jeśli nadal funkcjonuje to wybór będzie duży. Z allegro bym nie zamawiał, bo diabli wiedzą co zostanie przysłane, a tak można mieć pretensje tylko do siebie, w końcu widziały gały co brały.



#20 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 965 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 28 styczeń 2015 - 09:44

Akurat mam do porównania balsę z BS-Nizpol i HobbyModel... BS-Nizpol wysłał mi listwy któe są na dole zdjęcia... niestety większość była taka. Zdjęcie mówi chyba samo za siebie. Albo ja miałem pecha albo nie wiem... a le wiem gdzie bede kupował kolejne listwy. Nie mam zamiaru tutaj nikogo reklamować, nie mam nic wspólnego a tymi sprzedawcami. Oczywiście w tych ładniejszych i tak trafiła się jedna styropianopodobna, no ale takie jest ryzyko kupowania przez internet.

 

SAM_2787.jpg






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych