Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Twarda balsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:11

A co z tego, że tak wygląda surowy materiał? Co to ma za znaczenie?



#22 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:19

Niby żadne ale jakoś przyjemniej się z takim pracuje, odrysowywanie kształtów z szablonu wychodzi lepiej, a jeśli listwa jest krzywo ucięta później trochę trudniej zachować symetrie przy struganiu, przynajmniej mnie bo nie jestem jakimś super doświadczonym strugaczem :) Po prostu lepiej pracuje mi się na listwie z której można odrysować kąt prosty niż na listwie która, jak to określił Tomy - przypomina drewno na opał. Ale to tylko moje zdanie, nie każdy musi się z nim zgadzać :)



#23 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 28 styczeń 2015 - 19:35

Panowie strugać, strugać i uważać na palce,  a nie teoretyzować  :). Sezon się zbliża.



#24 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 28 styczeń 2015 - 22:32

Akurat mam do porównania balsę z BS-Nizpol i HobbyModel... BS-Nizpol wysłał mi listwy któe są na dole zdjęcia... niestety większość była taka. Zdjęcie mówi chyba samo za siebie. Albo ja miałem pecha albo nie wiem... a le wiem gdzie bede kupował kolejne listwy. Nie mam zamiaru tutaj nikogo reklamować, nie mam nic wspólnego a tymi sprzedawcami. Oczywiście w tych ładniejszych i tak trafiła się jedna styropianopodobna, no ale takie jest ryzyko kupowania przez internet.

 

SAM_2787.jpg


Ja w tamtym troku również dostałem taką balse jak ta z dołu u kolegi , tylko zamowiłem za kilkaset złotych , same sęki , wjednym miejscu miekka a w drugim nie dająca sie obrobic papierem. Lezy to do tej pory. Nie polecam nic od tego uzytkownika Bs Nizpol  - oczu 3D również nie polecam od niego , ostatnio dostałem połowe odpadnietych juz w samej paczce , drugie pół odpada z papierka biorąc go do ręki.

Telefonicznie tez z tym gosciem nie da sie nic załatwic , poza tym ze potrafi się rozłączac.

To takie moje doswiadczenei z BS Nizpol ...



#25 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3199 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 29 styczeń 2015 - 08:07

Ja jeszcze się nie zawiodłem(zawsze piszę o jaką balsę mi chodzi i z jakim przeznaczeniem)   ale....może kolejną partię balsy zamówię dla porównania 50/50 BS-Nizpol i HobbyModel. Zobaczymy która jest lepsza:)



#26 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3199 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 04 marzec 2015 - 21:30

Dzisiaj dotarła do mnie balsa z Hobby Model i powiem tak balsa z BS Nizpol była ok ale ta balsa którą dostałem teraz z Hobby Model jest super. Gładka, twarda...no podoba mnie sie:D



#27 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 05 marzec 2015 - 08:26

Dzisiaj dotarła do mnie balsa z Hobby Model i powiem tak balsa z BS Nizpol była ok ale ta balsa którą dostałem teraz z Hobby Model jest super. Gładka, twarda...no podoba mnie sie:D

 

Listewki mają idealne, szkoda tylko że mimo proszenia o twardą (ciemną) tylko połowa listewek taka jest, więc chyba nie zwracają szczególnej uwagi na tego typu prośby klienta. Tak czy siak, wole kupować od nich.



#28 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 17 luty 2022 - 15:52

Gdzie dostanę balsę w listewkach powiedzmy 20x15 ,raczej twardszą? Z góry dzięki

#29 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 17 luty 2022 - 21:34

Gdzie dostanę balsę w listewkach powiedzmy 20x15 ,raczej twardszą? Z góry dzięki

 

Nie jestem pewien ale chyba ostatnio w sklepie modelarskim w Bydgoszczy widziałem. Jak będę w okolicy to wpadnę rzucić okiem ;)


  • salmon1977 lubi to

#30 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 luty 2022 - 12:23

Gdzie dostanę balsę w listewkach powiedzmy 20x15 ,raczej twardszą? Z góry dzięki


W tym sklepie jest tylko 10x30 za 12 ziko, i deska 12x100.
  • salmon1977 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych