Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek Shimano z hamulcem walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   LOBO47

LOBO47

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 listopad 2014 - 20:27

Drag jest świetna sprawą przy połowie boleni i okoni. Nie trzeba używać w ogóle hamulca głównego,

który ustawiasz raz w pozycji w której swobodnie ''odda'' żyłkę przy zacięciu.

Przy dzikich zrywach boleni kontrolujesz i ,,wygaszasz,, jego każdy odjazd jednym palcem :) a zwłaszcza

przy ''strzale'' pod nogami! :P... jeśli masz coś słabego w swoim zestawie (żyłka .kotwy, agrafka,

kółka łącznikowe czy źle ustawiony właśnie hamulec ) taki +70 potrafi b.szybko to ,,przetestować,,

i wtedy można ratować się błyskawicznie dragiem - jednym palcem! :D

Okonie jak łowię na obrotówki to praktycznie ich nie zacinam ze względu na ich ''kruchy'' pysk.

Hamulec ustawiony na ''lekko'' ...holowanie już tylko pod kontrolą draga! ;)


  • Arek X lubi to

#42 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 listopad 2014 - 08:33

Ciekawe rzeczy piszecie. Wychodzi jak zwykle :) jeden woli brunetki, a inny blondynki i każdy jest zadowolony i w zasadzie o to chodzi.... z drugiej strony autor tematu będzie miał mętlik w głowie :) bo nie będzie wiedział co wybrać... zresztą tak się dzieje nie pierwszy i nie ostatni raz i to nie tylko na tym forum :).



#43 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisano 21 listopad 2014 - 20:55

Od siebie dodam, że nie tylko klenie lubią dać dyla pod koniec holu, pstrągi też to robią. I chyba z większą mocą.

A przy łowieniu na plecionkę i na dżigi (1-3 g), gdy często ryba jest zahaczona "za skórkę na nosie" dragiem luzuję wcześniejsze ustawienie hamulca. Żyłka potrafi jeszcze trochę pomóc, pletka nie wybacza wtedy zbyt siłowego holu.


  • Arek X, LOBO47 i Alexspin lubią to

#44 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 13 marzec 2017 - 21:40

Witam.


Od jakiegos czasu nosze sie z zmiarem kupna kręciola z tym wlasnie hamulcem...mam jeden - Jakiś tam staruszek shimano sedona (własnie z hamulcem walki) I do tej pory -od ok 10 lat nawet nie byl rozkręcany smarowany itp ,i pracuję lepiej niz noweczki ze sklepu. Ale do sedna , jaki kołowrotek możecie polecić z takim wlasnie hamulcem . Wiem,że to rozwiązanie z przed wielu wielu lat ...ale czy koledzy używacie tych kolowrotków do spina ? Jeśli tak to jakiego rodzaju itp. Bardzo jestem ciekaw waszych wrażeń odnosnie używania tych kręciolków ...

Będe bardzo wdzięczny za wszelkie info ....

Jeśli temat był prosze o przerzucenie do odpowiedniego wątku.

Pozdrawiam Paweł

Użytkownik "Paweł" edytował ten post 13 marzec 2017 - 21:41


#45 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1335 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 13 marzec 2017 - 23:32

Witam.


Od jakiegos czasu nosze sie z zmiarem kupna kręciola z tym wlasnie hamulcem...mam jeden - Jakiś tam staruszek shimano sedona (własnie z hamulcem walki) I do tej pory -od ok 10 lat nawet nie byl rozkręcany smarowany itp ,i pracuję lepiej niz noweczki ze sklepu. Ale do sedna , jaki kołowrotek możecie polecić z takim wlasnie hamulcem . Wiem,że to rozwiązanie z przed wielu wielu lat ...ale czy koledzy używacie tych kolowrotków do spina ? Jeśli tak to jakiego rodzaju itp. Bardzo jestem ciekaw waszych wrażeń odnosnie używania tych kręciolków ...

Będe bardzo wdzięczny za wszelkie info ....

Jeśli temat był prosze o przerzucenie do odpowiedniego wątku.

Pozdrawiam Paweł

Używam i zdecydowanie polecam! Model Twin Power XTR mimo upływu lat jest ciągle jednym z moich ulubionych kołowrotków!



#46 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 marzec 2017 - 00:28

Jeśli ktoś szuka czegoś z tylnym hamulcem to zdecydowanie powinien rozejrzeć się za Aspire RA. Wg to najlepszy młynek z tylnym hamulcem. Przerobiłem  kilka TP i XTR przy nim wysiada. Ciężko go obecnie zdobyć w stanie sklepowym.

Chociaż jak ktoś poszuka, to znajdzie:

http://www.szczupak....e-ra-i1140.html


Użytkownik vako edytował ten post 14 marzec 2017 - 00:30


#47 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 marzec 2017 - 06:20

Jak dla mnie to nieśmiertelny XTR lub czarnuszek Super X GT  3000 lub 4000, później długo, długo nic.



#48 OFFLINE   jezier

jezier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaBlisko Sanu ;)
  • Imię:Piotr

Napisano 14 marzec 2017 - 09:40

Również większość mojego czasu nad wodą spędzam z twinkiem xtr. Kręci tak jakby korbka z rotorem były połączone magią, nie wierzę że tam w środku może być jakiś inny mechanizm. A sam hamulec walki jest wg mnie o wiele wygodniejszy od nerwowego kręcenia pokręcajka z przodu w sytuacjach "kryzysowych".
  • Jozi i Alexspin lubią to

#49 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 14 marzec 2017 - 12:28

W sumie moim zamysłem było wysłuchanie Waszego zdania na ich temat - wiem,że konstrukcję już leciwe ,ale mi ten hamulec w sedonie -naprawdę kilka razy dupe uratował :) Dlatego ,też rozglądam się za czymś w tym stylu :)

 

A może przeczyta  ten post ktoś z Wawy - ew okolic i dał by chwilkę nim pokręcić  ?:) Chętnie bym z bliska obejrzał XTr-a


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 14 marzec 2017 - 12:32


#50 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 marzec 2017 - 13:46

W sumie moim zamysłem było wysłuchanie Waszego zdania na ich temat - wiem,że konstrukcję już leciwe ,ale mi ten hamulec w sedonie -naprawdę kilka razy dupe uratował :) Dlatego ,też rozglądam się za czymś w tym stylu :)

 

A może przeczyta  ten post ktoś z Wawy - ew okolic i dał by chwilkę nim pokręcić  ? :) Chętnie bym z bliska obejrzał XTr-a

To jest jakby klon czarnucha tylko w innym kolorze i korba jest pojedyncza. Ja do swojego zaanektowałem pojedynczą korbę od shimano seido 4000.


  • "Paweł" lubi to

#51 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 15:40

Dawno temu sie zakochalem w tych kolowrotkach. Pomimo posiadania lepszych twin power i certate te sa nadal w moich zbiorach.

Jak mozna stuningowac stradic gtm w rozmiarze 1000?

Chodzi mi o dolozenie lozysk tak aby polepszyc prace. Pytam w tym watku bo kolega Jozi ma mega doswiadczenie z stradic I twin power xtr...

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

#52 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 23:39

Dawno temu sie zakochalem w tych kolowrotkach. Pomimo posiadania lepszych twin power i certate te sa nadal w moich zbiorach.

Jak mozna stuningowac stradic gtm w rozmiarze 1000?

Chodzi mi o dolozenie lozysk tak aby polepszyc prace. Pytam w tym watku bo kolega Jozi ma mega doswiadczenie z stradic I twin power xtr...

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

 

Stradica "kurdupelka" już raczej nie poprawisz łożyskami. Pod pinion można dołożyć łożysko, ale dopiero od rozmiaru 3000 w górę. Pod worm-shaft podobnie, straszna kombinacja - chociaż ja takiego mam, poprawionego - wielkość 3000,  przez Łukasza (vel. Kombajnista z PGR-u, vel Profil_Nieaktywny).

W GTMie "kapsel" z którego wychodzi kabłąk z rolki jest chyba plastikowy, ewentualnie można poszukać cały kabłąk z rolką od stradic X, gdzie był/jest metalowy.

No i zamiast tej popapranej podwójnej korbki (to moje zdanie, po prostu nie lubię tych podwójnych korbek), można założyć od twin powera XTR - ta ma dwa łożyska.



#53 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 23:48

W sumie moim zamysłem było wysłuchanie Waszego zdania na ich temat - wiem,że konstrukcję już leciwe ,ale mi ten hamulec w sedonie -naprawdę kilka razy dupe uratował :) Dlatego ,też rozglądam się za czymś w tym stylu :)

 

A może przeczyta  ten post ktoś z Wawy - ew okolic i dał by chwilkę nim pokręcić  ? :) Chętnie bym z bliska obejrzał XTr-a

Mam m.in. dwie sedony 1000, ale poprawione. Dołożyłem po dwa łożyska na koło z każdej strony i założone korbki od twin powera. Śmigają aż miło. Korbka obraca się pod swoim ciężarem.

 

Po pokręceniu twinkiem, obawiam się, że tu zacytuję kumpla: lubiłbyś taki (kołowrotek) mieć. :D

A wiem o czym piszę, bo mam teraz na stanie, poza sedonkami: 2x TP XTR 1000, biomaster XTL 1000, super aero GT 1000, super X aero GT 2500, TP XTR 2500, stradic "super hiper" 3000.



#54 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 00:12

Ja poluje juz od dlugiego czasu na xtr w rozmiarze 1000 w stanie idealnym lub bardzo dobrym. Wczoraj wpadlem do klubu wedkarskiego i rozmawialem z jednym kolesiem na ten temat. I sprzedal mi prawie nowke sztuke stradic 1000 gtm, uzywana sporadycznie do match'a. Wyglada jak nowka a kreci bjecznie. Wiadomo ze po wymianie smaru na nowy bedzie jeszcze lepiej.

A wspomnialem o dodaniu lozysk bo skojrzylem jednego kolege z tematu ze kiedys pisal o takich modyfikacjach. Wiem ze gdzies to jest na forum ale za diabla nie moglem znalezc

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 15 marzec 2017 - 00:13


#55 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 15 marzec 2017 - 04:21

Jak dla mnie to nieśmiertelny XTR lub czarnuszek Super X GT 3000 lub 4000, później długo, długo nic.

A Biomaster LS ?

Użytkownik tom3 edytował ten post 15 marzec 2017 - 04:22


#56 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 marzec 2017 - 06:25

A Biomaster LS ?

Też zacna maszynka, miałem kiedyś na serwisie, nawet krążyło mi po głowie kupno ale odpuściłem, bo za dużo tego by było.

O ile dobrze kojarzę to do stradica dołożyć należy łożysko na przeciwną stronę koła napędowego ( chyba tam jest ślizg teflonowy).

Ostatnio miałem na serwisie super x 1000, jak mu dołożyłem łożysko, bo ślizg był okrutnie wypracowany to w maszynkę wstąpił jakby nowy duch kultury pracy.Stał się bardziej sztywny napęd, zdecydowanie poprawiła się jego praca (lekkość kręcenia, bardziej cichy napęd).

Łożysko 7x11x3 "wchodzi" w miejsce ślizgu.


Użytkownik Jozi edytował ten post 15 marzec 2017 - 06:26


#57 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3687 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 15 marzec 2017 - 08:12

Od kilkunastu lat używam do spinningu 270cm/3-14g kołowrotek SHIMANO Aero GT z hamulcem walki. Jest niezastąpiony zarówno przy zacięciu bolenia, jak i dorodnego klenia lub jazia.


  • Jozi lubi to

#58 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 15 marzec 2017 - 10:40

Ja poluje juz od dlugiego czasu na xtr w rozmiarze 1000 w stanie idealnym lub bardzo dobrym. Wczoraj wpadlem do klubu wedkarskiego i rozmawialem z jednym kolesiem na ten temat. I sprzedal mi prawie nowke sztuke stradic 1000 gtm, uzywana sporadycznie do match'a. Wyglada jak nowka a kreci bjecznie. Wiadomo ze po wymianie smaru na nowy bedzie jeszcze lepiej.

A wspomnialem o dodaniu lozysk bo skojrzylem jednego kolege z tematu ze kiedys pisal o takich modyfikacjach. Wiem ze gdzies to jest na forum ale za diabla nie moglem znalezc

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

Mam superx 1000 i Pan Józef Leśniak dwie tuleje wymienił mi na dwa łożyska.Też był w stanie gablotowym ! i puki nie miał wyrobionych gniazd to jak najbardziej warto było go tuningować.

Może w stradicu jest podobnie ? . 


Użytkownik M a r a s edytował ten post 15 marzec 2017 - 10:42


#59 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 15 marzec 2017 - 11:04

Bez zbędnych masturbacji da się koło podeprzeć na 2 łożyskach, pinion na dole w większych rozmiarach również, jeśli chodzi o worma to tu już trzeba wiercić obudowę ale nie jest to skomplikowane i bez pośpiechu na spokojnie da się to zrobić jeśli ktoś bardzo chce :) korby można też dopasować od różnych innych przetykanych shimano , do wyboru do koloru , z mojej strony polecam zajrzeć do hamulca i w mocniej wyciuranych maszynach wymienić podkładki na nowe dbając jednoczesnie o ich odpowiednie nasmarowanie , często spotykam się z wytartymi przekladkami i zardzewialymi blaszkami pomiędzy, ale to nie z racji wady :) tylko wieku , wymiana i dorobienie tych podkładek jest dziecinnie prosta, a same metalowe warto wyczyścić z rdzy, napewno hamulec zyska na precyzji i mocy

#60 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 16 marzec 2017 - 21:10

Posiadam TP xtr,super x,biomistrza Ls- piękne maszynki,pięknie kręcą,bardzo solidne i trwałe,lecz do spiningu nie polecam-kilka sezonów intensywnego spiningowania i  mamy klekoty. Przy każdym  podbiciu z korby, czuć mechanizm,ewent.siłowy hol bardzo nie wskazany.Dodam,że wszystkie posiadane kołowrotki są nowe lub w idealnym bdb stanie.Do spiningowania polecam inne maszynki ale to już inny dział etc.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych