Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka MIKADO NIHONTO OCTA BRAID


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
371 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 23 listopad 2014 - 15:50

Jak w temacie ,miał ktoś do czynienia z tym wynalazkiem? Jest bardzo tania, a łowie w strasznym zaczepowisku z kamieniami i nie chciał bym wydawać za duzo na pletke. 

 

Bede wdzieczny za wszelakie opinie



#2 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 15:52

.

Użytkownik majatony edytował ten post 23 listopad 2014 - 21:58


#3 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 23 listopad 2014 - 16:00

Ja uzywalem 0,10 nihonto i po dwoch czy trzech wyprawach poleciala do kosza. Rwala sie gdzie chciala, przewiniecie z drugiej strony nic nie dalo.
Ze swojej stronu polecam jaxon xtn nie jest tak tania jak mikado ale o niebo lepsz uzywam jej na sandacza od roku i nic sie nie dzieje jest taka sama jak nowa
  • j1001 i piotrek324 lubią to

#4 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 23 listopad 2014 - 16:06

też mam podobne odczucia jak crizz100. u mnie podobnie rwie się strasznie, każdy zaczep przy próbie odstrzału to zrywka za pierwszym razem. używam śr. 0,16. 



#5 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 16:10

.

Użytkownik majatony edytował ten post 23 listopad 2014 - 21:57


#6 OFFLINE   kmb

kmb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Krystian

Napisano 23 listopad 2014 - 16:26

Ja mam octa 0,20 i po ok 15 wypadach na Wiśle nie straciła koloru i wytrzymałościowo daje radę jak za te pieniądze to cłkiem nie zła, w przyszłym sezonie też będę ją próbował. Na razie ma u mnie plusa.


Użytkownik maciek1b edytował ten post 23 listopad 2014 - 16:27


#7 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 23 listopad 2014 - 17:09

też mam podobne odczucia jak crizz100. u mnie podobnie rwie się strasznie, każdy zaczep przy próbie odstrzału to zrywka za pierwszym razem. używam śr. 0,16.

Jezeli by sie rwala na wezle to luzik, ale ona strzelala w zupelnie innych miejscach. A dodatkowo strasznie barwila rolke, palce od rzucania ogolna ocena - tragedia ;)

#8 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 23 listopad 2014 - 17:20

Własnie  głownie chodzi mi o to czy peka na weźle czy byle gdzie? docolowa ma być 0,18-0,20


  • kapi81 lubi to

#9 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 23 listopad 2014 - 17:31

Mi ostatnio strzelila przy podbiciu w polowie dlugosci wypuszczonej plecionki. Generalnie lepiej dolozyc i kupic cos lepszego. Ja bylem zadowolony z Dragon Enigmy bodajze


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

#10 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 23 listopad 2014 - 17:31

Mam 0,08 mm na jednym kołowrotku do łowienia okoni i daje radę, oprócz utraty okrągłego przekroju nic więcej się nie dzieje. Posiadam też 0,18 mm i tej średnicy używam do łowienia szczupaków, tutaj obciążenia są większe i linka powoli zaczyna puszczać włoski, ale plecionki za 100zł o podobnej budowie nie są w niczym lepsze. Ogólnie nie narzekam.



#11 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 11 styczeń 2015 - 21:12

Zakupiłem ten wynalazek w grudniu, 0,14 dokładnie. Spostrzezenia: po 15wypadach +- po 5h łowienia. U mnie strzela na wezle póki co, kolor straciła tylko na mrozie i tylko na odcinku około kija jakieś 2-3m. Zaczynają powoli wychodzić włoski, narazie nie narzekam,ale głosna masakrycznie.

Wislana sól narazie jej nie osłabiła mam tą tańsza fine braid czy jakoś tak.  Za 35zeta narazie daje rade



#12 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 styczeń 2015 - 21:22

...nie ma na rynku plecionki która oferuje taką relację cena/jakość...
  • Iras1975 i Santiago lubią to

#13 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 11 styczeń 2015 - 21:25

To i ja może swoich pięć groszy dorzucę ;) ...może nie odnośnie akurat tej ale jej starszej siostry czyli Sensei o średnicy 0,12 mm...przeżyła u mnie cały sezon 2014, zaliczyła dobre 100 wypadów za zedami i szczupłymi i jeśli chodzi o rwanie to puszczała tylko na węźle i to do samego końca... :) jak za takie pieniądze to nie można narzekać...dla przykładu PP, której używał kolega strzelała w różnych miejscach co często skutkowało utratą kilkunastu metrów pletki na raz... :huh:



#14 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 11 styczeń 2015 - 21:46

To i ja może swoich pięć groszy dorzucę ;) ...może nie odnośnie akurat tej ale jej starszej siostry czyli Sensei o średnicy 0,12 mm...przeżyła u mnie cały sezon 2014, zaliczyła dobre 100 wypadów za zedami i szczupłymi i jeśli chodzi o rwanie to puszczała tylko na węźle i to do samego końca... :) jak za takie pieniądze to nie można narzekać...dla przykładu PP, której używał kolega strzelała w różnych miejscach co często skutkowało utratą kilkunastu metrów pletki na raz... :huh:

Kiedyś dwa motki niby 0.18mm zużyłem i bez żadnych zastrzeżeń. Niczym nie ustępowała PP z USA.



#15 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 11 styczeń 2015 - 23:17

U mnie 0,08 mm przerzuciła trochę okoni, ryby w przedziale 30-50 cm holowane siłowo, trafił się też szczupak dobre 70 cm i linka ma się dobrze. Na mrozie łowię wcześniej spryskaną teflonem i daje radę tak z godzinę łowić. Jedyny minus moim zdaniem, to zasięg rzutów.. szału nie ma.



#16 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 12 styczeń 2015 - 12:43

Mam 0,08 na okonia, 0,12 na bolka i 0,16 i 0,20 na sandacza/szczupaka. Kupiłem pierwsze dwie szpule jak była w promocji za 25 zł. Moim zdaniem bardzo dobra plecionka za tę kasę (obecnie 45 zł za 150 m). Żółte bardzo szybko tracą kolor za to zielone są trwalsze pod tym względem. Moim zdaniem w tych pieniądzach Octa Braid jest najlepsza. Może brak jej pancerności zwykłej PP ale za to jest sporo cichsza a tę cechę sobie cenię.


  • pokmir lubi to

#17 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 12 styczeń 2015 - 16:54

Ja używam 0.08 łowie klenie, okonie i pstrągi i jestem z niej bardzo zadowolony  B)



#18 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 19:33

Od wiosny używam zielonej 0,08 i 0,12  jak za tą cenę rewelacja.



#19 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 14 lipiec 2015 - 09:34

Mam 0.08  czarną.

Używam do łowienia okoni

Dla mnie jest ok.



#20 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 14 lipiec 2015 - 10:54

Tylko tak się zastanawiam czy warto eksperymentować. Różnica w cenie w porównaniu do np. PowePro nie taka duża. Czy nie lepiej kupić coś pewnego , co zwykle utrzymuje jakość ?
W każdym bądź razie na miejsca zaczepowe brałbym właśnie solidną plecionkę, grubszą niż by to wynikało z pozostałych założeń, bo plecionki źle znoszą dotyk kamieni i kołków oraz byłaby to na pewno zwykła czterosplotowa.
W polskich importerów zwyczajnie nie wierzę. Wyjątkiem jest tu Techron , który ileś lat narynku się utrzymał.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych