Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka MIKADO NIHONTO OCTA BRAID


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
371 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 14 lipiec 2015 - 11:08

Ja zakupiłem przed wyjazdem na zlot do Szwecji, przełowiony cały tydzień, "średnica" jakieś 0,23 czy 0,21 i muszę powiedzieć że w cenie 0,30 gr za metr to naprawdę fajny zakup, śliska, wytrzymała, nie traci koloru, do wiązania uzywałem łączników do plecionek.

Fajna ekonomiczna pletka do tyrania



#22 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 14 lipiec 2015 - 11:15

Tylko tak się zastanawiam czy warto eksperymentować. Różnica w cenie w porównaniu do np. PowePro nie taka duża. Czy nie lepiej kupić coś pewnego , co zwykle utrzymuje jakość ?
W każdym bądź razie na miejsca zaczepowe brałbym właśnie solidną plecionkę, grubszą niż by to wynikało z pozostałych założeń, bo plecionki źle znoszą dotyk kamieni i kołków oraz byłaby to na pewno zwykła czterosplotowa.
W polskich importerów zwyczajnie nie wierzę. Wyjątkiem jest tu Techron , który ileś lat narynku się utrzymał.

 

Power Pro jest wyraźnie droższa i wyraźnie bardziej szorstka. D tego rynek mocno nasycony podróbkami, więc ciężko kupić oryginał. Oczywiście nikt na siłę nie namawia do Nihonto ale wg mnie w tym przedziale cenowym jest bezkonkurencyjna i tylko martwię się by nie podnieśli ceny.


  • Gadget i Danni91 lubią to

#23 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 15 lipiec 2015 - 14:22

Od czerwca mam na lżejszej sandaczówce żółtą 0,12.Łowię na jeziorze bez zaczepów.Koniec linki to 30 cm fluorokarbon.Za tę cenę uważam że jest ok.Nie będę pisał ile wytrzymała holów sandaczowych bo tego nauczyłem się na forum,ale lekko nie ma.Tak więc na podobne do moich łowiska polecam-oczywiście za tę cenę.Wodom Cześć i Chwała!



#24 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 15 lipiec 2015 - 14:25

Power Pro jest wyraźnie droższa i wyraźnie bardziej szorstka. D tego rynek mocno nasycony podróbkami, więc ciężko kupić oryginał. Oczywiście nikt na siłę nie namawia do Nihonto ale wg mnie w tym przedziale cenowym jest bezkonkurencyjna i tylko martwię się by nie podnieśli ceny.

Mi się trafiła chyba taka podróba PP 0.10.Po nie całym miesącu rwała się taam gdzie chciała(żyła swoim życiem).



#25 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 15 lipiec 2015 - 15:41

Z 0,16 fluo jestem zadowolny sliska,zwarta nie przegrubiona duzo ciensza niz PP 0,15 ale b. szybko traci kolor.

0,12 zielona kupiona rok wczesniej jakas taka szorstka,lekko postrzepiona od nowosci jakby inny wypust


  • Czerwc lubi to

#26 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 lipiec 2015 - 11:42

..używam kilku szpulek ( fluo, grafit) w różnych rozmiarówkach. W tej cenie nie do pobicia!!


  • salmon1977, michal00kn i TomekSudety lubią to

#27 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 marzec 2016 - 00:32

Odkopie trochę temat. Przymierzam się do zakupu plecionki pod okonia, nie znam się za bardzo ani nie mam dużego doświadczenia z plecionkami. Oglądałem dzisiaj w sklepie właśnie octa braid 0.08 i wydaje się być OK. Zależy mi głównie na odległości rzutu paprochem ~2g, warto kupić tę czy lepiej dołożyć parę zł i kupić coś innego? Nie spędzam nad wodą całych dni, jedynie po kilka godzin 1 czasem 2 razy w tygodniu, głównie miejski odcinek rzeki czasem jeziorko.

Wysłane z mojego Letv X500

#28 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 01:06

Może być ta 0.8 octa
Jak chcesz cieńsza to może być 0.6 ale cztero splotowa. Obecnie takiej używam i jak za te pieniążki jestem zadowolony i szczerze mówiąc nie widzę sensu przepłacać.

#29 OFFLINE   amator boleni

amator boleni

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaPołaniec
  • Imię:Piotr

Napisano 23 marzec 2016 - 06:26

Strasznie się strzępi!nie polecam

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#30 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 marzec 2016 - 08:40

Mam na dwóch kołowrotkach stałoszpulowych NIhonto Fine 0,16 czarną i 0,12 zieloną. Od dwóch sezonów nie zmieniałem. Fakt, często nie bywałem nad wodą ze spinningiem, bo głównie mucha, ale moja druga połówka z łódki rzuca wyłącznie spinem, więc ona oczochrała te pletki. Mi się zdarzyło kilka razy z brzegu pochodzić za rybką. W tym sezonie do multika też ją kupię. Ja tam polecam za te piniendze :)



#31 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 23 marzec 2016 - 08:54

W zeszłym sezonie też miałem nihonto 0,12 mm i poza tym że rzeczywiście się trochę strzępi to uważam, że jest ok. Zresztą kolega łowił varivasem i też mu się strzępił. Dodam jeszcze, że nad wodą bywam bardzo często więc plećka swoje w kość dostała..
Reasumując za taką kasiorkę warto:-)

#32 OFFLINE   Mejdżor

Mejdżor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWWA

Napisano 23 marzec 2016 - 09:49

W zeszłym sezonie też miałem nihonto 0,12 mm i poza tym że rzeczywiście się trochę strzępi to uważam, że jest ok. Zresztą kolega łowił varivasem i też mu się strzępił. Dodam jeszcze, że nad wodą bywam bardzo często więc plećka swoje w kość dostała..
Reasumując za taką kasiorkę warto:-)

Ja też cały poprzedni sezon używałem 0.12 i za te pieniądze uważam, że jest to produkt warty zakupu.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

#33 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 23 marzec 2016 - 11:09

Strasznie się strzępi!nie polecam

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Sprawdź przelotki, może są brudne albo niskiej klasy. Jak używam plecionki w kiju seryjnym na tanich przelotkach to tez mam pióropusz z plecionki. Warto wtedy wymienić szczytową na jakąś lepszą.

 

Sam używam Octa bride 0,8 fluo zieloną i jestem zadowolony.



#34 OFFLINE   dalton

dalton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Maciek

Napisano 23 marzec 2016 - 11:32

0,08 pod okonia, pstrąga uważam że wpożo. Używałem różnych plecionek ośmiosplotowych : dragona, turnamenta daiwy, momoi i cholera wie czego jeszcze. Powiem szczerze że wolę teraz dwa razy w sezonie wymienić mikado, niż płacić trzy, cztery razy więcej za pletkę i szczypać się z wymianą. 

A odbarwia się tak jak i cała reszta droższych.


  • Marcyś lubi to

#35 OFFLINE   amator boleni

amator boleni

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaPołaniec
  • Imię:Piotr

Napisano 23 marzec 2016 - 18:16

Sprawdź przelotki, może są brudne albo niskiej klasy. Jak używam plecionki w kiju seryjnym na tanich przelotkach to tez mam pióropusz z plecionki. Warto wtedy wymienić szczytową na jakąś lepszą.

 

Sam używam Octa bride 0,8 fluo zieloną i jestem zadowolony.

Może trafiłem z kumplem na jakąś trefną,z przelotkami w naszych kijach jest wszystko w porządku ,to nie jest moja pierwsza pletka w życiu, tak więc wiem co piszę.Aktualnie używam dragona maxima strong i jest ok! 



#36 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 23 marzec 2016 - 18:26

Ja mogę porównać jedynie z Power Pro. Jak dla mnie jest ok.



#37 OFFLINE   Stafford

Stafford

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 23 marzec 2016 - 18:32

Kupiłem ostatnio 0,06 i osobiście nie polecam. Mocna jest całkiem ale pogrubiona i jakby ma większą tendencję do plątania



#38 ONLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 01 kwiecień 2016 - 15:41

Ma ktoś może tą nową, w kolorze fluo pomarańczowym? Ciekawi mnie, czy gubi kolor tak samo szybko, jak ta żółta, czy też może trzyma lepiej, jak zielona?

 

Pozdrawiam,

Marcin



#39 OFFLINE   General

General

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Brodowski

Napisano 01 kwiecień 2016 - 17:10

Mam bardzo negatywne wrażenia, miałem szpulkę fluo strzępi się niemiłosiernie traciło szybko na swojej mocy.

W ciągu dwóch miesięcy nie zostało mi z niej zbyt wiele. 


  • Tomas81, boguslaw i zielan lubią to

#40 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 01 kwiecień 2016 - 18:09

Mam na dwóch kołowrotkach stałoszpulowych NIhonto Fine 0,16 czarną i 0,12 zieloną. Od dwóch sezonów nie zmieniałem. Fakt, często nie bywałem nad wodą ze spinningiem, bo głównie mucha, ale moja druga połówka z łódki rzuca wyłącznie spinem, więc ona oczochrała te pletki. Mi się zdarzyło kilka razy z brzegu pochodzić za rybką. W tym sezonie do multika też ją kupię. Ja tam polecam za te piniendze :)

Nihonto fine w stosunku do octa braid jest przegrubiona.Mam 0,12 fine i jest grubsz od 0,16 octa. Chcialem miec ciensza nie porownalem w sklepie,a nad woda na tym samym zestawie roznica kolosalna.


  • zielan lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych