Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka MIKADO NIHONTO OCTA BRAID


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
371 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Ferret

Ferret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie
  • Imię:Paweł

Napisano 01 kwiecień 2016 - 20:16

Mam nawiniętą na Red Arcta 200 zieloną Nihonto Fine 0,12 mm i po ok. 50 razach nad woda spokojnie mogę napisać że jest dobra.

Nie plącze się, moc opisana przesadzona, jak to w "polskich" linkach, ale faktyczna taka żeby swobodnie rozgiąć główkę Mustad Micro i jakieś tam Kamatsu/Konger/Mikado ok. 5-7 gr. Pewnie wystarczyła by do tego 0,10.

Za 150 m dałem 33 zł w sklepie stacjonarnym, co zapewnia mi z podkładem dwa nawinięcia świeżej pletki na mały kołowrotek.

W kategorii plecionka 150 m do 70 zł u mnie wygrywa Nihonto za 33. Sorry Power Pro :-)

 

 



#42 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 02 kwiecień 2016 - 06:44

Mam nawiniętą na Red Arcta 200 zieloną Nihonto Fine 0,12 mm i po ok. 50 razach nad woda spokojnie mogę napisać że jest dobra.
Nie plącze się, moc opisana przesadzona, jak to w "polskich" linkach, ale faktyczna taka żeby swobodnie rozgiąć główkę Mustad Micro i jakieś tam Kamatsu/Konger/Mikado ok. 5-7 gr. Pewnie wystarczyła by do tego 0,10.
Za 150 m dałem 33 zł w sklepie stacjonarnym, co zapewnia mi z podkładem dwa nawinięcia świeżej pletki na mały kołowrotek.
W kategorii plecionka 150 m do 70 zł u mnie wygrywa Nihonto za 33. Sorry Power Pro :-)

.😊U mnie nr.1 Varivas.Ostatnio skusiłem się, to była strata pieniążków,na Jiging braind Dragona.Nawinięta na multika i pierwszy test na stawie.Podsumowanie traci kolor(czerwony)multik i palce czerwone od barwnika.Moim zdaniem szkoda pieniążków na tą plecionkę.Przepraszam że nie w temacie😊

Użytkownik Marioo edytował ten post 02 kwiecień 2016 - 06:45


#43 OFFLINE   xwaldi

xwaldi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaZakopane/Gorlice
  • Imię:Waldemar

Napisano 03 kwiecień 2016 - 08:44

Ostatni cały sezon przełowiłem Nihonto Octa Braide  0.16mm. Jak jest mowa to wszystko jest ok, śliska, wmiarę cicha, wytrzymała, ale po kilku wypadach zaczyna tracić kolor, strzępi się, traci wytrzymałość. Co jakiś czas musiałem odcinać jej końcowy odcinek. W połowie sezonu przewinąłem ją i jakoś do końca sezonu dotrwałem. Na koniec sezonu z odcinka 150m zostało może 50m. Mimo wszystko jak za te pieniądze jest lepsza niż np. Mistrall shiro, czy Jaxony.



#44 OFFLINE   Danielito

Danielito

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Lewandowski

Napisano 16 kwiecień 2016 - 15:49

Kupiłem tą pletke miesiąc temu 0,08 kolor Orange pod okonie na początku było OK śliska, cicha, później zaczęła szumiec i szybko straciła kolor, zostawiłem ją jako zapasową a kupiłem Daiwe j-braid 8x 0,06 kolor fluo seledyn o niebo lepsza i bardziej miękka a cena podobna do octa zobaczymy po dłuższym użytkowaniu. 



#45 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 17 kwiecień 2016 - 07:46

Mam nawiniętą na Red Arcta 200 zieloną Nihonto Fine 0,12 mm i po ok. 50 razach nad woda spokojnie mogę napisać że jest dobra.

Nie plącze się, moc opisana przesadzona, jak to w "polskich" linkach, ale faktyczna taka żeby swobodnie rozgiąć główkę Mustad Micro i jakieś tam Kamatsu/Konger/Mikado ok. 5-7 gr. Pewnie wystarczyła by do tego 0,10.

Za 150 m dałem 33 zł w sklepie stacjonarnym, co zapewnia mi z podkładem dwa nawinięcia świeżej pletki na mały kołowrotek.

W kategorii plecionka 150 m do 70 zł u mnie wygrywa Nihonto za 33. Sorry Power Pro :-)

Nastepny nie czyta i wprowadza w blad.Temat jest o Nihonto Braid 8 splotow.Fine jest duzo grubsza w stosunku do Braid.

Mam uzywam obydwu powtarzam Fine 0,12 jest grubsza od Braid 0,16.


  • Alexspin lubi to

#46 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 11 maj 2016 - 13:19

Półtora sezonu używałem plecionek MIKADO Octa Braid 0,08 i 0,14. Żółte fluo faktycznie szybko tracą kolor i kilkanaście metrów staje się wręcz białe. Najmniej traci barwę czarna lekko szarzejąc, co należy uznać za zaletę, gdyż staje się mniej widoczna w wodzie.

@xwaldi napisał:

Mimo wszystko jak za te pieniądze jest lepsza niż np. Mistrall shiro, czy Jaxony.
i całkowicie zgadzam się z Nim. Po przewinięciu na drugą stronę posłużą mi jeszcze ten sezon, czyli łącznie 2,5 sezonu, co uważam za dobry wynik.

#47 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 12 maj 2016 - 18:07

Mi z całej szpuli 150m Octa 0,10mm po parunastu wypadach (Wisła i jeziora) zostało trochę ponad 80m :angry:  Dodatkowo strasznie się rwała w nieoczekiwanych miejscach, szybka utrata koloru zielonego to przy tym był pikuś. Stanowczo odradzam rzeczoną plecionkę, za duże prawdopodobieństwo straty dużej ryby aby ryzykować. Lepiej dopłacić parędziesiąt zeta, kupić np. Varivasa Avani Sea Bass czy PP z pewnego źródła i mieć spokojną głowę. Choć przyznam że w pierwszej chwili zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, za to w użyciu... Tragedia.


  • graf74 i Marioo lubią to

#48 OFFLINE   Pansum

Pansum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 22 czerwiec 2016 - 20:40

Myślicie że może to być kwestią koloru? bo z tego co zauważyłem opinie są najlepsze jeśli chodzi o czarną no ale produkt powinien być taki sam we wszelkich wersjach kolorystycznych? Sam zastanawiam się nad kupnem tej plecioneczki.



#49 OFFLINE   Ratatata

Ratatata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:K

Napisano 22 czerwiec 2016 - 20:48

Ja miesiąc temu kupiłem octe czarna (z twisterkami w gratisie) póki co jestem z niej bardzo zadowolony , na tyle na ile z niej korzystałem 


  • Alexspin lubi to

#50 OFFLINE   Pansum

Pansum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 22 czerwiec 2016 - 20:50

A też Ci się tak zrywała jak koledze wyżej? Pytam bo czarną masz?



#51 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 23 czerwiec 2016 - 18:17

Ja zakupiłem tej firmy plecionkę na multika,pod jerki max 12 cm,a dlaczego bo tania i nie szkoda do nauki,a tu odziwo wytrzymała sezon i pewnie następny ogarnie))))

Użytkownik Marioo edytował ten post 23 czerwiec 2016 - 18:18


#52 OFFLINE   Pansum

Pansum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 23 czerwiec 2016 - 18:42

Czyli jednak daje rade, czytałem wyżej że nie plącze się? Dwa sezony myślę że jak za taką cenę to fajnie wychodzi.



#53 OFFLINE   Ratatata

Ratatata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:K

Napisano 23 czerwiec 2016 - 18:48

No pewnie ze tak , zobaczymy jak u mnie jej pójdzie przy dłuższym użytkowaniu, narazie jest elegancko. Bardzo gładka i nie przegrubiona. Nie ma co przepłacać na inne jak ta jest wystarczająca, przynajmniej dla mnie



#54 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 czerwiec 2016 - 19:46

Mam Nihonto Octa w 3 rozmiarach i nie narzekam, jednak używam jej głównie na stałoszpulowcach. Na multiku w porównaniu z innymi plecionkami jest wybitnie "brodogenna". Jest jakby nawoskowana, niby śliska ale plącze się już przy nawijaniu. Na innych plecionkach np. Daiwa czy budżetowy Shiro Mistrall aż takiej tendencji do tworzenia bród nie zauważyłem.



#55 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 czerwiec 2016 - 09:18

Mocno przegrubiona ta pletka? Chciałbym kupić pod sumowego trolla i waham się między 0,30 a 0,35.

#56 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 24 czerwiec 2016 - 10:05

Nie jest jakoś strasznie przegrubiona. 0,08 wypada jak 0,12 Momoi

#57 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 czerwiec 2016 - 10:42

Thx, czyli 30-ja będzie git☺

#58 OFFLINE   pawcio449

pawcio449

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 24 czerwiec 2016 - 18:30

Używam plecionki octa braid jakieś 10 wypadów na rybach jak na razie wszystko jest ok ,mam zieloną 0,14mm. Co do średnicy to porównywałem z plecionką pp 0,13 mm są podobne jeśli chodzi o grubość.Jeżeli chodzi o szumienie na przelotkach jak dla mnie trochę głośniejsza od pp ośmiosplotowej ale cichsza od pp cztero splotowej :) jak do tej pory nie miałem żadnych brud,plecionka ładnie się układa na szpuli shimano nexave :D 



#59 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 czerwiec 2016 - 06:03



Mocno przegrubiona ta pletka? Chciałbym kupić pod sumowego trolla i waham się między 0,30 a 0,35.

Do trollingu używam 0,35

Do dorszowania nie nadaje się, zbyt gruba, stawia duży opór w dryfie, pod dorsze używam tej samej ale 0,18.



#60 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 27 czerwiec 2016 - 06:15

Użytkuję od marca 0,08:

- na pewno jest przegrubiona,

- jest w miarę cicha,

- pojawia się strzępienie, ale nie jakieś straszne,

- wczoraj miałem kilka zaczepów, ale udawało się odstrzelić zestawy, raz poddała się główka Mustada (pękł hak),

- traci kolor jak wszystkie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych