Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij pod pstrąga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 listopad 2014 - 18:58

Hoin czyli kolega wiedział dlaczego szczytówka klęknęła pod pstrągiem i nie wykazał zdziwienia.Często tak jest, że kije wożone w bagażniku, poniewierane w transporcie bez tuby, a później zdziwienie że się szczytówka posypała.A często nie pamiętamy jak się kijem p....ło o konar lub coś innego :D .



#22 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 25 listopad 2014 - 19:34

Hoin czyli kolega wiedział dlaczego szczytówka klęknęła pod pstrągiem i nie wykazał zdziwienia...

 

Wiedzieć wiedział, toteż jedyne zdziwienie jakie okazał wynikało z faktu że "dopiero teraz", bo podobnie brutalne wypadki z tym kijem zdarzały mu się już wcześniej. Ostatecznie jednak pstrąga współwinowajcę na ów złamanym kiju wyjął, a że na ten czas była to jego życiówka, to i złamany kij obszedł go tak jakoś niezaspecjalnie ;)


  • Jozi lubi to

#23 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 listopad 2014 - 19:38

Wiedzieć wiedział, toteż jedyne zdziwienie jakie okazał wynikało z faktu że "dopiero teraz", bo podobnie brutalne wypadki z tym kijem zdarzały mu się już wcześniej. Ostatecznie jednak pstrąga współwinowajcę na ów złamanym kiju wyjął, a że na ten czas była to jego życiówka, to i złamany kij obszedł go tak jakoś niezaspecjalnie ;)

Czyli za bardzo się mu z ust nie rwało :lol:  :lol: .Pamiętam mojego jaxona na Sanie, po 3 rzucie i zaczepieniu glonów łapałem kawałki połamanej szczytówki :D .



#24 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 25 listopad 2014 - 19:58

Hoin, nie będę sie licytował kto ma rację a kto pisze wierutne bzdury. Znam osobiście co najmniej trzech użytkowników tych diafleksów i we wszystkich przypadkach użytkowanie zakończyło się w sposób nagły i nieprzewidziany.O ile mnie pamięć nie myli to sytuacje przy pstrągowaniu.

Świadczy to tylko o tym, że jakośc blanków nie jest wysoka. A fakt że miałeś szczęście, niech będzie powodem do Twojej niepohamowanej radości :)



#25 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 25 listopad 2014 - 20:37

Hoin, nie będę sie licytował kto ma rację a kto pisze wierutne bzdury. Znam osobiście co najmniej trzech użytkowników tych diafleksów i we wszystkich przypadkach użytkowanie zakończyło się w sposób nagły i nieprzewidziany.O ile mnie pamięć nie myli to sytuacje przy pstrągowaniu.

Świadczy to tylko o tym, że jakośc blanków nie jest wysoka. A fakt że miałeś szczęście, niech będzie powodem do Twojej niepohamowanej radości :)

Ależ ja naprawdę nie zamierzam się licytować. Opisałem tylko to co wiem, bo sam sprawdziłem i doznałem, a według tego Diaflex to świetny kij. Tu zresztą trochę się różnimy, bo ja piszę ze swojego doświadczenia, a Ty nie... Ciężko w takiej sytuacji przyjąć to jako solidny kontrargument, bo przecież w sieci (choćby tutaj) można znaleźć bardzo dużo opinii zadowolonych użytkowników tego kija. Rzekł bym nawet że stanowczo za dużo jak na blanki które "strasznie łamliwe są" (że tak pozwolę sobie Ciebie zacytować). Oczywiście możliwe jest że mam nadzwyczajnego farta i tylko mnie się trafił taki pancernik, ale w przypadku seryjnych blanków nie bardzo w to wierzę. W końcu jeśli materiały i technika wykonania są takie same, to ciężko w przypadku tworu takiego jak blank spodziewać się nadzwyczajnych różnic. Zostawmy to jednak. Nie upieram się. Przestrzegam jednak przez zbyt pochopnym forsowaniem bardzo negatywnych (bądź co bądź) opinii na temat patyków których się nie używało.



#26 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 25 listopad 2014 - 21:10

Pisze nie ze swojego doświadczenia. Fakt. Mnie po prostu te blanki użytkowo nie pasują, więc nigdy nie pałałem chęcią zakupu. Stąd mogę wypowiedzieć się jedynie na podstawie doświadczeń kolegów. Nie niedzielnych wędkarzy, ale osób które ileś tam sprzętu w wędkarskim życiu przećwiczyły. I wierz mi, że negatywne opinie są po pierwsze zbieżne, a po drugie nie jesteśmy dziećmi i gdyby któryś z nas złamał kij klapą od bagażnika czy w inny, równie kuriozalny sposób nie miałby pretensji do producenta tylko do siebie. I by to jasno wyartykułował poprzez kilka dynamizatorów werbalnych ;)

Co więcej, koledze, który załozył temat też ten kij się złamał... Cóz, nie wiemy w jakich okolicznościach

Piszesz także, że jest wielu zwolenników tych kijów tu na forum. Na pewno, ale jest tez wiele osób odradzających (w tym ja). Co więcej, ale moze mi się tylko tak w głowie coś kołacze że cena za jaką Robinson sprzedawał pod koniec te kije (200-250zł) brała się własnie z faktu bardzo wielu zwrotów w okresie gwarancji i niskiego popytu na nie z uwagi na "renomę".

W końcu jeśli materiały i technika wykonania są takie same, to ciężko w przypadku tworu takiego jak blank spodziewać się nadzwyczajnych różnic.

I tu dochodzimy do sedna sprawy. A więc powtarzalności produkcji i kontroli jakości. Jeśli te dwa elementy zawodzą w fabryce mamy do czynienia z towarem jakościowo niejednorodnym. I wszyscy mają racę, bo tym się połamało a tym nie :) Jest taki temat o przyponach Dragona. Tu dokładnie podobny mechanizm działa.

 

Ale masz rację, zostawmy już ten temat, bo nie warto off topować koledze tematu.

Trafionego wyboru życzę :)



#27 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 listopad 2014 - 21:16

Na tym portalu usłyszlaem kiedys zdanie - "Przecież to jerkbait.pl, tutaj wielbi sie jakość a nie tanioche ze stojaka". Niektorzy pewnie by tez odniesli go (zdanie) do Diaflexa. Parafrazujac to płytkie moim zdaniem sformułowanie powiem tylko tyle, taniocha nie taniocha jak sie dba to sie ma.

 

(autor tematu dobrze że pyta, bo kto pyta nie błądzi, ale jeżeli wasze/nasze wpisy utwierdzają go w tym że najlepszym rozwiązaniem będzie jak sobie kupi ten kijek ktory miał to nie ma mu co w tym przeszkadzać i krytykować że Diaflexy z natury sa łamliwe)


Użytkownik mtz25 edytował ten post 25 listopad 2014 - 21:17


#28 OFFLINE   Rafał1988

Rafał1988

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Rafał

Napisano 25 listopad 2014 - 21:23

jak mówiłem kij dla mnie idealny ;) mi połamał się ponieważ na niego upadłem ;) a radził sobie z rzecznymi boleniami 60-70cm, kleniami po 40-50 i pstrągami koło 35cm bo większego jeszcze nie udało mi się wyłowić ( nie miałem na kiju) tak więc ponownie zdecydowałem się na robinsonka diaflex trout 5-15g :) dzięki wszystkim bardzo za rady i opinie :)


  • mtz25 lubi to

#29 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 27 listopad 2014 - 12:00

Na tym portalu usłyszlaem kiedys zdanie - "Przecież to jerkbait.pl, tutaj wielbi sie jakość a nie tanioche ze stojaka". Niektorzy pewnie by tez odniesli go (zdanie) do Diaflexa. Parafrazujac to płytkie moim zdaniem sformułowanie powiem tylko tyle, taniocha nie taniocha jak sie dba to sie ma.

 

(autor tematu dobrze że pyta, bo kto pyta nie błądzi, ale jeżeli wasze/nasze wpisy utwierdzają go w tym że najlepszym rozwiązaniem będzie jak sobie kupi ten kijek ktory miał to nie ma mu co w tym przeszkadzać i krytykować że Diaflexy z natury sa łamliwe)

Nie myliłem się, Ty naprawdę się znasz na wszystykim.

Co do płytkiego stwierdzenia, ja słyszałem jego inną wersję.

"jerkbait nie promuje sprzętu drogiego, tylko sprzęt dobry"


Użytkownik Jack__Daniels edytował ten post 27 listopad 2014 - 12:00


#30 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 listopad 2014 - 16:02


"jerkbait nie promuje sprzętu drogiego, tylko sprzęt dobry"

Czasami ludzie sobie robią autoreklame...ale to tylko na marginesie ;)


Użytkownik mtz25 edytował ten post 27 listopad 2014 - 16:03


#31 OFFLINE   zielan

zielan

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaBrodnica
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 27 listopad 2014 - 18:23

jak mówiłem kij dla mnie idealny ;) mi połamał się ponieważ na niego upadłem ;) a radził sobie z rzecznymi boleniami 60-70cm, kleniami po 40-50 i pstrągami koło 35cm bo większego jeszcze nie udało mi się wyłowić ( nie miałem na kiju) tak więc ponownie zdecydowałem się na robinsonka diaflex trout 5-15g :) dzięki wszystkim bardzo za rady i opinie :)

 A czy kolego już kupiłeś ten kij? Jeśli tak daj mi namiar gdzie można dostać jeszcze Diaflexy. Kontaktowałęm się z Robinsonem i uzyskałem informację, że w chwili obecnej nie mają żadnych Diaflexów na stanie. W 2015 mają wyjść nowe ulepszony wzory tych wędek.



#32 OFFLINE   Rafał1988

Rafał1988

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Rafał

Napisano 27 listopad 2014 - 18:38

ja przeszukałem cały internet ;) ale bezskutecznie ;/ dopiero dzięki uprzejmości forumowego kolegi apioo zakupiłem ten kijek ;) a dokładnie to on mi zakupił i przesłał :) za co jeszcze raz mu bardzo dziękuje ;) chciałem kupić jeszcze dwa dla znajomych ale ten który kupiłem był ostatni ;/ wejdą nowe ulepszone modele ale to nie znaczy że będą tak dobre jak obecne... ulepszone często nie znaczy lepsze ;) a i cena pewnie bedzie ulepszona ;p życze powodzenia w szukaniu :) 



#33 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 listopad 2014 - 18:45

http://woblerek.com....enon-carp-.html

 

Ostatnia sztuka...

 

Tutaj tez jest:

 

http://www.silvapol...._cw_5_15g-42806

 

Tylko chyba trzeba by sprawdzić wiarygodnośc tych informacji.


Użytkownik mtz25 edytował ten post 27 listopad 2014 - 18:48


#34 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 listopad 2014 - 21:20

Nie ma kija pod pstrąga . To jest językowe niechlujstwo albo analfabetyzm . A co to jest właściwie ten Diaflex ?


  • Jozi i gelo lubią to

#35 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 27 listopad 2014 - 21:23

Wędka.


  • Kuballa44 lubi to

#36 OFFLINE   Rafał1988

Rafał1988

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Rafał

Napisano 28 listopad 2014 - 01:42

Nie ma kija pod pstrąga . To jest językowe niechlujstwo albo analfabetyzm . A co to jest właściwie ten Diaflex ?

pozostawię to bez komentarza...



#37 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 28 listopad 2014 - 08:46

Nie ma kija pod pstrąga . To jest językowe niechlujstwo albo analfabetyzm . A co to jest właściwie ten Diaflex ?

Jak to nie ma? A Seeker SP703? :)

Diaflex to to samo co St. Croix tylko trochę inne :).


  • popper i Del Toro lubią to

#38 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 28 listopad 2014 - 09:16

Nie ma kija pod pstrąga . To jest językowe niechlujstwo albo analfabetyzm . A co to jest właściwie ten Diaflex ?

 

Panie Sławku dużo w tym racji, ale nie każdy jest/będzie poetą. Można się domagać poprawnej polszczyzny, ale zostawiłbym Diaflexy, Seekery i Robinsony w spokoju :)

Ostatecznie język służy porozumieniu w/w spełniają swoje zadanie poprawnie.



#39 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 28 listopad 2014 - 18:57

 Są oczywiście kije na pstrągi . Jerkbait tradycyjnie utrzymuje wysokie standardy na wszystkich możliwych poziomach ,  tak więc nie zakładamy na nim lingwistycznego chlewu - to niepisana zasada i zwykła grzeczność wobec czytelników . A ten Diaflex , co to za cacko  - pierwsze słyszę - ktoś coś bliższego wie , niż reklamowe frazesy ?


  • Jack__Daniels, Majkel S i shavt lubią to

#40 OFFLINE   adrianjag

adrianjag

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 15 styczeń 2017 - 20:20

jako że aktualnie jestem na etapie poszukiwań nowego kijka pod pstrąga pozwolę sobie troszkę odświeżyć temat, szukam czegoś w granicach 240/14, bardzo mnie zainteresowały opinie na temat Kongera WC equs, ale też Dancer chodzi mi po głowie. Do obecnej chwili używałem Robinson Cortez Spin Expert 270/25. Pomożecie? Sezon coraz bliżej :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych