Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiszlifierka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 listopad 2014 - 14:04

Witam

 

dziś w biedrze natknąłem się na o to taki zestaw:

http://tugazetka.pl/...estawy,narzedzi

 

czy to sie nada do przycinania wycinania woblerkow , szlifowania frezowania itp ?

 

 



#2 OFFLINE   pipczento2002

pipczento2002

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 25 listopad 2014 - 14:14

Oczywiście, że się nada, ale:

Przerobiłem kilka takich szlifierek, które są podróbkami oryginalnego Dremela. Tej konkretnej akurat nie wypróbowałem, ale miałem Bassa, Nootol czy jakoś tak i jeszcze jedną, której nazwy nie pamiętam. Myślę, że klepie je ta sama chińska fabryka, a tylko napisy się zmieniają. Jakość niestety słaba, szybkie problemy z pracą urządzenia, regulacją obrotów, szczotkami, giętkim przewodem itp. Jakość osprzętu też taka sobie. Dopiero inwestycja w oryginał (Dremel) przyniosła oczekiwany efekt, ale cena kilka razy większa zarówno urządzenia jak i osprzętu.

Reasumując: jeżeli zamierzasz używać tylko okazjonalnie to można kupić, jeżeli zamierzasz intensywnie eksploatować - szkoda kasy i nerwów.



#3 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 listopad 2014 - 14:21

Tylko dremel, a jeszcze lepiej proxxon, wszystkie tanie multiszlifierki to tylko pozorna oszczędność :)


Użytkownik thug edytował ten post 25 listopad 2014 - 14:22


#4 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 25 listopad 2014 - 14:40

Dostałem konkretnie ten model w prezencie na zastępstwo proxxona. Powiem tak...  obroty szaleją, tarczki pękają a przez otwory wentylacyjne widać iskrzenie ;) Mimo wszystko przy pierwszych próbach z woblerami lub niewielkiej ilości tworzonych woblerów w roku, to się nada. Końcówek jest dużo i to jest plus, bo mi np. pasują do proxxona. Sprawdź czy jest diamentowa tarczka w zestawie. Dla mnie to było wybawienie, bo akurat u mnie była. Do innych tarczek to już koniecznie maska lub okulary ochronne.



#5 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 25 listopad 2014 - 14:40

O tej z biedronki jest gdzieś fajna recenzja i opsi na necie, poszukaj. Generalnie gościu, który opisuje bardzo chwali pod względem jakość/cena.

Ja mam pobny wyrób z pod "małych rączek ze wschodu" , różni się tylko kolorem obudowy, ale daje radę i robi swoje.



#6 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 listopad 2014 - 15:05

dziekuje bardzo za opinie :) woblerów przynajmniej na razie dużo robić nie zamierzam a chce sobie usprawnić nieco niż sie męczyć z nozem . a ze cena nie jest wysoka to pewnie sprobuje tego urzadzenia



#7 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 listopad 2014 - 15:08

Plus jest taki, że jak wysiądzie to reklamujesz i kasę z powrotem dostajesz :)



#8 OFFLINE   sobol18

sobol18

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Adam

Napisano 26 listopad 2014 - 00:24

Ja posiadam właśnie taką samą maszynkę z biedry. Do balsy jest jak najbardziej okej. Do lekkich prac w twardszych drewienkach też się nada. Ogólnie ja jestem zadowolony z zakupu chociaż niektóre końcówki mogły by być trochę trwalsze.


Użytkownik sobol18 edytował ten post 26 listopad 2014 - 00:26


#9 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 27 listopad 2014 - 22:57

Posiadam dwie jedną konkretnie Bass-a od ponad roku. I właśnie dokupiłem biedronkową. Wykonuje woblery tylko z drewna  i szlifierką Bassa dłubię sporo ;). Działa i nie widać by miała zaraz przestać.Problemów z regulacją obrotów brak, z wężem brak. Po prostu działa ponad rok i tyle :P. Biedronkową  zakupiłem by po prostu mieć dwie - będzie wygodniej. Faktycznie widać iskrzenie przez otwory wentylacyjne ale w wiertarce udarowej Makity za prawie osiem stów też je widać. Sprawdzałem wczoraj :P :P :P.

Można kupić Dremela i wydać 400-500 zł mając połowę osprzętu. lub kupić w tej cenie  4-5 szlifierek typu Bass czy biedronka które spokojnie przepracują swoje a przy tym będziemy mieć dwa zyliony więcej końcówek co w zestawie Dremel.

Wybór należy do nas ;)

Pozdrawiam

Marcin



#10 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 27 listopad 2014 - 23:40

Tak na prawdę używa się 2/3 końcówek czasem czegoś więcej. Przynajmniej ja. Tarczka diamentowa, frez wolframowy, mieszadło do piany no i wiertła. Miałem jakiegoś lunda, od ponad roku używam Proxxona i śmiga aż miło. Nie ma co tracić kasy na takie biedronkowe, tu liczy się komfort pracy, po co na po biedronkowej jak lata ona na wszystkie strony przy trochę wyższych obrotach .. ;)
Proxxona kupiłem za 230 zł, do tego wałek za 130 i wiem, że mam sprzęt który mnie nie zawiedzie :)

#11 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 27 listopad 2014 - 23:45

(...)

Można kupić Dremela i wydać 400-500 zł mając połowę osprzętu. lub kupić w tej cenie  4-5 szlifierek typu Bass czy biedronka które spokojnie przepracują swoje a przy tym będziemy mieć dwa zyliony więcej końcówek co w zestawie Dremel.

Wybór należy do nas ;)

Pozdrawiam

Marcin

Można. Są i takie maszynki. Ale zacząć można sporo taniej - choćby:

http://allegro.pl/dr...4805701063.html

http://allegro.pl/sz...4810368773.html

No i będzie to jednak Dremel, nie "Biedronka" B)

 

Zaznaczam, że nie szukałem jakiś ciekawych ofert, ot zajrzałem na pierwszą stronę ofert znanego portalu :)

Edyt:

Kubo, napisałeś gdy ja szukałem ofert. W pełni popieram. Lepszy sprzęt to większa precyzja i większy komfort, również rodziny.


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 27 listopad 2014 - 23:48


#12 OFFLINE   Piotr.B

Piotr.B

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 28 listopad 2014 - 07:09

Kamil powiem krótko: nie kupuj tego g...  :P  - Uzbieraj i kup: Dremel, Proxxon



#13 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 28 listopad 2014 - 09:22

Też polecam Dremela,kupiłem z rok temu--sporo szlifowałem-głównie drobne prace w metalu-żadnych zastrzeżen.



#14 OFFLINE   maxi1992

maxi1992

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 22:54

dołączę się do tematu..:)

a jezeli chciałbym kupic sobie takie cos do wobkow z balsy i ew kilka z lipy to nada się o to ten magiczny sprzęt?

 

http://allegro.pl/mi...4852003564.html

 

 z góry dzieki:)


  • obcy91 lubi to

#15 OFFLINE   bongo731

bongo731

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 06 grudzień 2014 - 22:24

To jest to samo co z biedrony tylko inny kolor czy się nada? odpowiedz masz wyzej

#16 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 06 grudzień 2014 - 23:38

Posiadam Dremela już od ponad 10 lat.  Zabieram go ze sobą do pracy, aby po prostu, ją sobie ułatwić. Niestety mój szef, straszliwa sknera, stwierdził ze nie ma sensu wydawać pieniędzy na takie narzędzie - no, bo po co jak Iruś przyniesie i odwali całą robotę jednym narzędziem.

Dla porównania dodam, że w ubiegłym roku dostałem nietrafiony prezent, a mianowicie szlifiera wielofunkcyjna typu Dremel made i biedrona lub tym podobne.

Zabrałem do pracy.Miałem wyfrezować otwór pod zamek w drzwiach aluminiowych.

Niestety szlifierka nie skończyła roboty, ale dokonała żywota.

Został komplet końcówek, których w większości sam nie wiem do czego użyć a te, które pasowały do dremela szlak trafił w mgnieniu oka.

Co do Dremela jestem przekonany,że mnie nie zawiedzie. W końcówki i osprzęt wszelkiego rodzaju też warto zainwestować,bo naprawdę ma się to na lata



#17 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 07 grudzień 2014 - 09:03

Posiadam tego Falon Tech'a . Pracuję z nim 3 lata już. Nie ma problemów jak do tej pory. Posiadam też Dremela ale raczej jest to rezerwowy sprzęt :)
Podejrzewam, że jeśli chodzi o Falon Tech trzeba po prostu trafić na odpowiedni model,sztukę, co w przypadku dremela nie występuje bo tam 95% urządzeń musi chodzić.



#18 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 12 grudzień 2014 - 19:13

Kup sobie Dremela. Posiadam model 3000 i jestem z niego zadowolony, zapłaciłem za niego 1zł :D



#19 OFFLINE   pstragarz365

pstragarz365

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaStarachowice
  • Imię:Max

Napisano 07 styczeń 2015 - 08:47

Mam taką szlifierkę z biedrony :) Przy woblerach z lipy daje radę. Zdarza się że pracuje non stop bez wyłączania po 4 godziny jak szlifuję korpusy i narazie nic złego się z nią nie dzieje. Moja ocena cena/jakość jest pozytywna. Z osobistych uwag mogę dodać, że każde tego typu urządzenie należy dokładnie oczyścić, ewentualnie przedmuchać otwory wentylacyjne z pyłu i innych zanieczyszczeń powstałych w czasie szlifowania. Bo to właśnie nagromadzenie zanieczyszczeń powoduje zwiększenie tarcia, oporów, przegrzewanie się urządzenia, a wtedy już niedaleka droga do awarii.


Użytkownik pstragarz365 edytował ten post 07 styczeń 2015 - 08:50


#20 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 07 styczeń 2015 - 23:00

http://produkty-z-bd...tml            Tu macie trochę opinii i można zobaczyć jak wygląda w środku ;)


Użytkownik gutekjelonki edytował ten post 07 styczeń 2015 - 23:02





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych