Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiszlifierka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 08 luty 2016 - 10:36

O ile pamiętam, w Lidlu były kiedyś ciekawe multiszlifierka akumulatorowe, ale pojawiają się one rzadko i trudno o rzetelną opinię nt. tych narzędzi. 

 

 

Sam używam w tej chwili 2 multiszlifierek, choć znacznie rzadziej, bo 90% pracy robię w balsie za pomocą skalpela i papieru ściernego, a rowki wycinam "z ręki" brzeszczotem.

 

Parkside z lidla - pierwsza multiszlifierka, którą kupiłem za 89zł. Multiszlifierka skłąda się z dwóch części: zasilacza i samego narzędzia.

Plusem jest to że jest bardzo lekka i poręczna, zwłaszcza do wykonywania drobnych detali. Posiada wiele końcówek i wierteł dobrej jakości i szeroki zakres regulowania obrotów. Nie jest zbyt złośna (można pracować w domu). Minusem jest, niestety, jej niska moc (22W...). Na wysokich obrotach jeszcze da się pracować, ale na niższych potrafi się zacinać przy wierceniu lub szlifowaniu, a jej niska moc wydłuża wiele prostych czynności takich jak wiercenie otworów czy frezowanie. Ogólnie moim zdaniem nadaje się wyłącznie do balsy. Po jednej partii woblerów (ok 150szt.) zaczęła głośniej chodzić i wpadać w większe wibracje.

 

Niemiecka (chińska) podróbka Dremel'a 300 - kupiona na targowisku za jakieś 50zł. Dostałem ją w prezencie od dziadka. Jest to dobrze wykonane urządzenie o dużej mocy (prawie jak tania wkrętarka), i nadaje się do obróbki najtwardszych gatunków drewna. Jest stabilna, nawet przy dużym obciążeniu i nie wpada w wibracje (może dlatego że jest spro cięższa). Posiada regulowane obroty, ale nawet na najniższych jest dość głośna. Traktuję ją jako uzupełnienie, tam gdzie lidlowskiej brakuje mocy, lub gdy przyjdzie coś wykonać w twardszym drewnie, przewiercić ołów, etc.

 

Ogólnie, polecam wszystkim od razu kupienie Dremela lub Proxxona. Nie ma co oszcędzać na narzędziach, zwłaszcza jeśli komuś podoba się rękodzieło. W razie czego zawsze można łatwo odsprzedać.Kiepskie narzędzia są OK - często robią robotę, ale praca z dobrym sprzętem jest dużo dużo przyjemniejsza, wydajniejsza i często wychodzi taniej na dłuższą metę. Przy badziewiu z marketu, z każdą kolejną partią wobów będziemy żałować, że nie kupiliśmy lepszego sprzętu, a jeśli się zepsuję to zniechęci nas jeszcze bardziej.

 

 

 

Załączone pliki



#42 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3199 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2016 - 17:43

Panowie. Jakich frezów używacie do frezowania otworów pod obciążenie?? Chodzi mi o podłużne otwory w korpusie. Ja stosowałem do tej pory wiertła o odpowiedniej średnicy i później łączyłem kilka otworów ze sobą za pomocą frezu diamentowego . Polecacie jakiś inny rodzaj frezu ??



#43 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 20 luty 2016 - 20:15

Wiertło do drewna i tak jak pisałeś ,raz koło razu później łączyłem a wszystko za pomocą owego wiertła.



#44 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3199 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2016 - 20:19

A próbował ktoś frezów wolframowo-karbidowych?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

#45 OFFLINE   pazurak

pazurak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 21 luty 2016 - 01:11

Ja używam takich frezów

http://www.dremeleur...ące-6020-ocs-c/

 

Dremel%20Rotary%20Accessory%20654%20%28E



#46 OFFLINE   Irekkato

Irekkato

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:IREK

Napisano 21 luty 2016 - 10:20

http://allegro.pl/ak...5271388255.html

Kolega używa coś takiego , nie ma żadnych problemów 



#47 OFFLINE   Kwach

Kwach

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Bartek

Napisano 12 wrzesień 2018 - 15:47

Mam pytanie do użytkowników dremela. Jak głośne jest takie urządzenie ? Czy nadaje się do użytku w domu bez denerwowania domowników? ;)

#48 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 12 wrzesień 2018 - 16:43

Mam pytanie do użytkowników dremela. Jak głośne jest takie urządzenie ? Czy nadaje się do użytku w domu bez denerwowania domowników? ;)Głośność porównywalna 

Głośność porównywalna z np. sokowirówką czy mikserem.

Możesz to powtórzyć domownikom, jeśli się będą denerwowali :P


  • Kwach lubi to

#49 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2761 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 12 wrzesień 2018 - 16:47

Mam pytanie do użytkowników dremela. Jak głośne jest takie urządzenie ? Czy nadaje się do użytku w domu bez denerwowania domowników? ;)

 

Jak zamkniesz się w pokoju i włączysz muzykę, to będzie ok.  ;)


  • Kwach lubi to

#50 OFFLINE   Kwach

Kwach

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Bartek

Napisano 12 wrzesień 2018 - 18:31

Dziękuję za odpowiedzi Panowie :) chyba przekonaliście mnie do zakupu.

#51 OFFLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 300 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 wrzesień 2018 - 18:41

O tak zginiesz za pył ......
  • Kwach i kooper82 lubią to

#52 OFFLINE   Kwach

Kwach

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Bartek

Napisano 13 wrzesień 2018 - 07:36

O tak zginiesz za pył ......


Kto nie ryzykuje nie pije szampana :D

#53 OFFLINE   majki81

majki81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 08:15

Jeśli zależy Ci na niskim hałasie, to tylko Proxxon. Komfort pracy z tą szflifierką jest nieporównywalnie większy niż z jakimkolwiek dremelem.

Tutaj jest filmik, który porównuje hałas wywołany jedną i drugą szlifierką:


A jesli planujesz robić precyzyjne rzeczy, to mi osobiście odgłos sokowirówki by nieco przeszkadzał ;)
  • Kwach i woblery z Bielska lubią to

#54 OFFLINE   Kwach

Kwach

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Bartek

Napisano 13 wrzesień 2018 - 08:49

Dziękuję za filmik i zwrócenie uwagi w kierunku Proxxona. Rzeczywiście różnica jest znacząca, przynajmniej na przedstawionym filmiku. Zaintrygowaleś mnie tym urządzeniem, na tą chwilę wysunął się na prowadzenie przed dremela. Miałeś okazję się nim pobawić ? Faktycznie jest taki cichutki ? I jak z bezawaryjnością w stosunku do dremela?

#55 OFFLINE   majki81

majki81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 09:17

Używam modelu FBS 240 od kilku lat i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, jest naprawdę bardzo dobrze wykonany i co najważniejsze - pracuje na niskich obrotach z pełną mocą. Czego akurat nie można powiedzieć o żadnych innych szlifierkach, bo po prostu posiadają inny typ silnika, który musi się rozpędzić, aby coś tam zrobić.
Tak, jest cichutki :) na filmie pracuje na 11 tys. obrotów, ja zazwyczaj pracuje na 6 tys. i jest doslownie o połowę cichszy.
O samą awaryjność również bym się zbytnio nie martwił, proxxon jest dosyć znany z bezawaryjnych urządzeń.
Szczerze polecam, bo praca z tą maszynką to czysta przyjemność, a wcale nie jest to wyższa półka cenowa. Dlatego nie wiem dlaczego ludzie częściej wybierają dremele i inne podobne - pewnie nie wiedzą, że jest lepsza alternatywa, albo kusi ich 231 dodatków w zestawie ;)

Użytkownik majki81 edytował ten post 13 wrzesień 2018 - 09:26

  • Kwach i Lepton lubią to

#56 OFFLINE   Kwach

Kwach

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Bartek

Napisano 13 wrzesień 2018 - 09:43

Dzięki raz jeszcze. Przekonałeś mnie do tego proxxona. Poprzeglądałem kilka ofert na szybko, cenowo nie różni się znacznie od dremela. Co najważniejsze w każdej ofercie podkreślają jego cichą pracę, czego na próżno szukać w ofertach dremela. A nie ukrywam że wydobywany dźwięk jest dla mnie w tym przypadku najważniejszym kryterium.

#57 OFFLINE   majki81

majki81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 09:58

W takim razie nie będziesz żałować. Oferty na popularnym portalu starują od 260 zł, więc chyba trochę staniały odkąd ja robiłem zakupy.
A jeśli chodzi o akcesoria w stylu wierteł, frezów czy szczotek, to dremel jak i proxxon robią dobrej jakości rzeczy.
Daj znać po pierwszych testach!
  • Kwach lubi to

#58 OFFLINE   pawcio449

pawcio449

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 13 wrzesień 2018 - 11:10

Ja mam Proxxona FBS 240/E i mogę polecić, spora moc, przy niższych obrotach cichy.
  • Kwach lubi to

#59 Guest_Kontemplator_*

Guest_Kontemplator_*
  • Guests

Napisano 13 wrzesień 2018 - 20:11

Mam multiszlifierkę z biedry, taką jasnozieloną. Służyła dzielnie przez 4 lata. Przy pracy w balsie spisywała się znakomicie, przy lipie też dawała radę. Teraz przy ładowaniu czerwona dioda świeci chwile i gaśnie, zielona już się nie pojawia. Po podłączeniu działa ze 30sekund. Pewnie akumulator do wymiany?



#60 OFFLINE   majki81

majki81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 20:44

Pewnie tak. Jeśli Ci na niej zależy, to są niezależne serwisy, które regenerują akumulatory. Ale nie wiem czy to sie opłaci cenowo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych