Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij na jesienne drapieżniki (czyli duże gumy i obrotówki) co polecicie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 16:13

Konger WCH Salmon ?

#22 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 marzec 2016 - 22:43

Też polecę SG Bushwacker ale w szczupakowej gramaturze do 60g ew do 50g.



#23 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 13 wrzesień 2017 - 18:45

Panowie odświeżę troche temat bo nie chce zakładać nowego. Trochę ostatnio wypadłem z "obiegu" a chciałbym kupić nowy kijek. Szukam czegoś pod szczupaka z łodzi 1 lub 2 składy długośc "łódkowa", w spinie. Chcę używać praktycznie tylko gum w wielkości 12-16 cm zaczynając od cannibala 12,5. Trochę się boję tej wielkości bo do tego sezonu używałem gum w granicach 10 cm. Główki mysllę w granicach 8-12 gram. Budżet jaki chcę przeznaczyć to im mniej tym lepiej ale powiedzmy do 500 zł jeśli będzie to super okazja. Doradzicie coś?



#24 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 13 wrzesień 2017 - 21:55

Oglądałem Bushwacker XLNT2 do 50 gr. Fajny i za śmieszne pieniądze. Bardzo dobre wykonanie. Nie jest pałowaty, czuć moc ale i finezje. Kupiłem sobie Xzogę. Gdybym miał brać seryjniaka to był wówczas faworyt.



#25 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 14 wrzesień 2017 - 10:01

Mam ten kij w wersji do 60 gram, ale jest za sztywny do mojej gramatury...



#26 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 wrzesień 2017 - 13:45

Black savage obejrzyj, ma delikatniejszą szczytówkę.



#27 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 14 wrzesień 2017 - 13:50

Black savage obejrzyj, ma delikatniejszą szczytówkę.

Też brałem pod uwagę ale wykonanie baaardzo, bardzzzoo słabe ...



#28 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 wrzesień 2017 - 14:55

Musiałeś dziwne modele oglądać bo nie widziałem różnic w wykonaniu pomiędzy Black savage a Bushwacker-ami. Myślę że to kwestia losowa. Ogólnie nie jest to wysoki poziom, przelotki krzywo itp.



#29 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 14 wrzesień 2017 - 15:35

Seria Black to zupełnie inne wędki i inne komponenty. Cena co prawda 1 i 2 to półka mocno średnia ale Xlnt2 średnio 100 zł droższe więc z czegoś to wynika ...

#30 OFFLINE   dydki

dydki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Kamil

Napisano 14 wrzesień 2017 - 19:24

Panowie a powiecie coś więcej o tym kiju sg Bushwhacker XLNT2 243cm 15-40? Jak w nim z czuciem przynety i skubania sandaczy? Nada sie na Warte pod lowienie sandaczowo szczupakowe? Jak z akcją tego kija i z tym cw, nie zawyżone jak się macha różnymi gramaturami przynęt? Chciałbym wiedzieć jak najwięcej. Może moja żona będzie miała pomysł co kupić pod choinkę 😎
  • michaex lubi to

#31 ONLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 09:38

Panowie a powiecie coś więcej o tym kiju sg Bushwhacker XLNT2 243cm 15-40? Jak w nim z czuciem przynety i skubania sandaczy? Nada sie na Warte pod lowienie sandaczowo szczupakowe? Jak z akcją tego kija i z tym cw, nie zawyżone jak się macha różnymi gramaturami przynęt? Chciałbym wiedzieć jak najwięcej. Może moja żona będzie miała pomysł co kupić pod choinkę

Ja mam wersję z pierwszego wypustu (15-42g) kijek lekki i przyzwoicie zrobiony a przy tym dość czuły,pstryki sandaczowe czuć dobrze a i na szczupaka nada się doskonale.Tu masz link do opisu w wersji z pierwszego wypustu  http://fishing-test....er-213cm-15-42g



#32 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 15 wrzesień 2017 - 09:40

rej to seria XLNT z pękającą szczytówką a nie XLNT2 ...



#33 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 15:00

Robinson Cortez Pike Spin, parametry takie jak szukasz, niezłe wykonanie, cena bardzo przystępna, trwała, szybka, a zapas mocy naprawdę spory.


Użytkownik ivar edytował ten post 19 wrzesień 2017 - 15:01


#34 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 19 wrzesień 2017 - 15:51

Widzę,że czesto przewija sie tu ten savage XLNT2

Dla mnie kluczowa sprawa to jak ta seria przekazuje brania do ręki?Przynierzam sie do tego 223cm 9-32.Myślę ,że moje szczupaczki tym ogarnę,ale coraz częściej ciągnie mnie ,żeby poskakać za sandaczem,szczególnie,że szczupaczki prawie wymiotło.Wiem,że pewnie lepszy byłby pod to jakiś LES, ale póki co nada sie ten XLNT 2 na łowienie okazjonalne sandaczy ?

Chyba,że znacie coś lepszego do takich zastosowań ze zbliżonej pólki(dragon XT 60 tego rozważam jako alternatywę)



#35 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 19 wrzesień 2017 - 19:54

Panowie odświeżę troche temat bo nie chce zakładać nowego. Trochę ostatnio wypadłem z "obiegu" a chciałbym kupić nowy kijek. Szukam czegoś pod szczupaka z łodzi 1 lub 2 składy długośc "łódkowa", w spinie. Chcę używać praktycznie tylko gum w wielkości 12-16 cm zaczynając od cannibala 12,5. Trochę się boję tej wielkości bo do tego sezonu używałem gum w granicach 10 cm. Główki mysllę w granicach 8-12 gram. Budżet jaki chcę przeznaczyć to im mniej tym lepiej ale powiedzmy do 500 zł jeśli będzie to super okazja. Doradzicie coś?

Trochę ponad budżet ale ja poleciłbym Fenwicka HMG i tu w zależności od tego, których gum będzie przewaga, czy 12cm wtedy ten do 21g w zupełności wystarczy, czy 16cm, to wtedy poszedłbym już w MH, czyli do 28g.
Ogólnie seria HMG to bardzo fajny uniwersał z bardzo dobrym czuciem.

Użytkownik PatLove edytował ten post 19 wrzesień 2017 - 19:57


#36 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 wrzesień 2017 - 20:37

A ja mogę polecić z dragona kijaszek, dokładnie model CXT SF-X SuperFast 2.13 / 18-42 g, spisuje się świetnie. Pod duże gumy idealny kijek. I ma oczywiście w sobie zapas mocy.  19 cm herringiem na główce 6-8 g już machałem i nie ma tragedii idzie porzucać ;). Poza tym ma bardzo ladne ugięcie pod obciążeniem pomimo swojej mega szybkiej akcji. 



#37 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 20 wrzesień 2017 - 07:42

Trochę ponad budżet ale ja poleciłbym Fenwicka HMG i tu w zależności od tego, których gum będzie przewaga, czy 12cm wtedy ten do 21g w zupełności wystarczy, czy 16cm, to wtedy poszedłbym już w MH, czyli do 28g.
Ogólnie seria HMG to bardzo fajny uniwersał z bardzo dobrym czuciem.

HMG66L-MFS-2    właśnie leci do mnie z USA :D



#38 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 20 wrzesień 2017 - 14:59

HMG66L-MFS-2 właśnie leci do mnie z USA :D


Mam, polecam całym sercem i z czystym sumieniem. Super kijek na okonia i szczupaka na "super light", bez problemu ogarnia 15g masy całkowitej przynęty.

Użytkownik PatLove edytował ten post 20 wrzesień 2017 - 15:38


#39 OFFLINE   dydki

dydki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Kamil

Napisano 20 wrzesień 2017 - 16:11

Widzę,że czesto przewija sie tu ten savage XLNT2
Dla mnie kluczowa sprawa to jak ta seria przekazuje brania do ręki?Przynierzam sie do tego 223cm 9-32.Myślę ,że moje szczupaczki tym ogarnę,ale coraz częściej ciągnie mnie ,żeby poskakać za sandaczem,szczególnie,że szczupaczki prawie wymiotło.Wiem,że pewnie lepszy byłby pod to jakiś LES, ale póki co nada sie ten XLNT 2 na łowienie okazjonalne sandaczy ?
Chyba,że znacie coś lepszego do takich zastosowań ze zbliżonej pólki(dragon XT 60 tego rozważam jako alternatywę)


Właśnie szukam jak najwięcej info o nim i najbardziej także interesuje mnie czucie przynęty jak i Brań.

Użytkownik dydki edytował ten post 20 wrzesień 2017 - 16:13


#40 OFFLINE   dydki

dydki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Kamil

Napisano 20 wrzesień 2017 - 16:12

Właśnie szukam jak najwięcej info o nim i najbardziej także interesuje mnie czucie przynęty jak i Brań.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych