Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dragon Jiggin Braid


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 26 listopad 2014 - 20:10

Witam

 

Panowie, jakie macie opinie na temat tytułowej plecionki. W sezonie letnim używałem do UL 0,06 mm i sprawdziła się bardzo dobrze - niezbyt płaska, ciasny splot i w miarę wytrzymała. Czy ktoś z Was używał może grubszych średnic tej linki, jeśli tak to jakie? Jak się sprawdza, czy nie jest podatna na przetarcia,strzępienia etc.?  

 

P.S. Tylko nie piszcie proszę o że lepsza jest PP i basta. Być może tak jest, ale interesują mnie opinie użytkowników na temat tej pleciugi. ;)      



#2 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 26 listopad 2014 - 20:20

uzywalem paru sredic - grubszych jak weszla na rynek. W sumie nie ma sie zbytnio do czego przyczepic - jak dla nie lepsza na pewno od np finneze z sg. nie odbarwia sie szybko parametry na oko trzyma - tylko drozsza od konkurencji. Teraz mam 0.08 i jest ok :) 



#3 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 26 listopad 2014 - 20:23

 tylko drozsza od konkurencji.

 

W końcu napis Made in Japan zobowiązuje  ;) .



#4 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 26 listopad 2014 - 20:26

Mam ją na kilku kołowrotkach(zresztą pisałem już na jerku o niej) używam 0.14,016,018,0,20 i puki co w tej cenie i nie tylko nie ma lepszej-ale to jest moje zdanie.


Użytkownik sw.RP edytował ten post 26 listopad 2014 - 20:27


#5 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 26 listopad 2014 - 20:31

Ha Ha Ha powiadasz made in japan?

 

Nie twierdzę że jest produkowana w JP, stwierdzam tylko fakt że na opakowaniu jest taki napis. Używasz/łeś tej plecionki, możesz coś napisać konstruktywnego na ten temat?


  • minecjusz lubi to

#6 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 26 listopad 2014 - 20:33

Mam ją na kilku kołowrotkach(zresztą pisałem już na jerku o niej) używam 0.14,016,018,0,20 i puki co w tej cenie i nie tylko nie ma lepszej-ale to jest moje zdanie.

 

 A jak znosi u Ciebie kontakt z kamieniami? Nie jest za "delikatna"?



#7 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 listopad 2014 - 20:43

Na temat tej plety się nie wypowiem,ale mogę coś powiedzieć o Dragonie HM8X Orange Fluo Forte.Plecionka ogólnie ok,nawet nie szumi na przelotkach jak Power Pro czy Mamoi Takumi Jig Line.Otóż pierwszy wyjazd nad wodę po zakupie tej mega drogiej plecionki byłem super zadowolony, do puki nie przetestowałem jej nad wodą.Nie spinninguje codziennie gdyż praca mi nie pozwala,ale nad wodą jestem conajmniej dwa razy w tygodniu i owa plecionka podczas 2-óch wyjazdów zrobiła się z ''orangę fluo'' na ''White fluo'':)'Ogólnie plecionka po kontakcie z wodą traci swoje parametry wytrzymałościowe a tym bardziej kolor.Po Dwóch-trzech wędkowaniach macie kolor z pomarańczowego-biały.Dla nie wierzących mam testy nowej 0,16 i po kilku wędkowaniach tek samej pletki z urywającym się obciążnikiem jaki nowa uniosła.Natomiast tej pletki nie używałem o którą pyta autor,lecz pewnie będzie to ten sam shit.

 

No i trzeba jeszcze dodać że pewno jej średnica jest daleka od tej napisanej na opakowaniu  :lol:  :lol:, tzn. grubsza realnie niż na papierze :D lub w porównaniu z innymi plećkami.



#8 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 26 listopad 2014 - 20:46

Łowię przeważnie na Pilicy i Drzewiczce a tam nie ma kamieni ale byłem na Czorsztynie a wiadomo że tam kamień na kamieniu i nic niepokojącego nie zauważałem!używam  ją drugi rok i dla mnie nie ma lepszej a porównując ją do pp 8-slick i tournament daiwy to te plecionki nie mają szans z nią.


  • pawello lubi to

#9 OFFLINE   fryc203

fryc203

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 26 listopad 2014 - 20:53

Mam 0,14 i 0,16 jest ok, nie odstaje od konkurencji. Mocna, nie mechaci się, kolor  po wiślanych łowach traci, po płukance w Narwi ożywa podobnie do momoi którą też mam, ale pewnie nią nie jest <_< Jak Paweł chcesz możesz sobie ja u mnie obejrzeć, po półrocznym użytkowaniu :) Generalnie polecam



#10 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 26 listopad 2014 - 20:58

Po drugim sezonie użytkowania :)a łowię dość często!

Załączone pliki

  • Załączony plik  016.JPG   27,41 KB   24 Ilość pobrań
  • Załączony plik  017.JPG   35,73 KB   25 Ilość pobrań

  • Alexspin lubi to

#11 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 26 listopad 2014 - 21:10

Mam 0,14 i 0,16 jest ok, nie odstaje od konkurencji. Mocna, nie mechaci się, kolor  po wiślanych łowach traci, po płukance w Narwi ożywa podobnie do momoi którą też mam, ale pewnie nią nie jest <_< Jak Paweł chcesz możesz sobie ja u mnie obejrzeć, po półrocznym użytkowaniu :) Generalnie polecam

 

@fryc,

 

Twoją opinię na temat tej plecionki znam z autopsji ze wspólnych wypadów  ;) . Interesowały mnie opinie też innych użytkowników.



#12 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 26 listopad 2014 - 21:11

Kolego nie masz pojęcia o stelli to się nie wypowiadaj!akurat to jest model który najgorzej nawija ze wszystkich swoich siustr a jak chcesz zobaczyć 50cm odcinka tej plecionki to podaj adres to Ci wyślę.



#13 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 listopad 2014 - 21:11

Ja tam się nie dziwie że tak wygląda, mam PP 0.15 3 sezon, już końcówka jej żywota bo już musiałem ją na druga strone odwrócić... Ale z jednej czy też z drugiej strony przy kontakcie z wodą robi się jak nówka sztuka, tzn. jej kolor, i dość długo to tak zostaje dopóki nie wyschnie dobrze. 

 

Po drugim sezonie powiadasz?Ja J po 2 miechach mam mniej plecionki na szpuli jak Ty.Ty po dwóch sezonach masz całą szpule na młynku?Chłopie komu ten kit wciskasz?

 

Zależy też gdzie się łowi  :lol:. Jak jest to Wisła czy jakaś inna grubsza rzeka to się nie dziwie, że pletka na długo nie starczy, ale w jeziorowych warunkach to możliwe.. lub w innych lżejszych  :lol:


Użytkownik M4TYY edytował ten post 26 listopad 2014 - 21:13


#14 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 26 listopad 2014 - 21:14

Jak dla mnie super plecionka w rozsądnych pieniążkach , używam kilku średnic 0.06: 0,12. 0,14. Nie potrzeba mi nic lepszego.

Jeśli chodzi o odbarwienia - odbarwia się bardzo szybko juz przy nawijaniu na kołowrotek połowę jej koloru zostaje na rękach i przelotkach :) Po za tym , kozacka plecionka :) Trzyma parametry i jest naprawdę ścisła...

Pozdrawiam Paweł

#15 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 26 listopad 2014 - 21:25

To jest własnie jej jedyna chyba wada...robi się pozniej taka ciemno gejowsko różowa :) i nie za dobrze ją widać. A może to i dobrze ryby też jej nie zobaczą :) :P

#16 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 26 listopad 2014 - 21:27

Dokładnie ja również już przy nawijaniu miałem ręce w kolorze orange fluo,ehhh szkoda,że nad wodą nie było tego orange fluo widać :)

Chyba Ci się plećki popier...... tu mowa o jiggin braid a nie o hm8x


  • minecjusz, pawello i Alexspin lubią to

#17 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 26 listopad 2014 - 21:27

Podobno czerwony kolor jest niewidoczny pod wodą :P .


Użytkownik pawello edytował ten post 26 listopad 2014 - 21:27


#18 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 26 listopad 2014 - 21:31

Chyba Ci się plećki popier...... tu mowa o jiggin braid a nie o hm8x



JB to ciemna czerwien przeradzająca się pozniej w pedlaski róż :)

#19 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 26 listopad 2014 - 21:46

Mi się nic nie popierd.......iło chłopaczku-mój  kumpel ma to gówno z którym łowie więc nie wal w h....a gadając i pokazyjąc fotki nawinięte na stelle.PS mam stelle jeżeli choszi o ścisłość jak i również Twin Powera.Zakończ chłopcze tą dyskusje i nie ośmieszaj się

PRZEPRASZAM CIĘ GURU Z OLSZTYNA !to nie była stella i plecionka dragona!przepraszam już nic po pijaku nie napiszę,bo tak to wygląda.


Użytkownik sw.RP edytował ten post 26 listopad 2014 - 21:51

  • Alexspin lubi to

#20 OFFLINE   Haauki

Haauki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz/Koronowo/Gdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 26 listopad 2014 - 23:01

Mi się nic nie popierd.......iło chłopaczku-mój  kumpel ma to gówno z którym łowie więc nie wal w h....a gadając i pokazyjąc fotki nawinięte na stelle.PS mam stelle jeżeli choszi o ścisłość jak i również Twin Powera.Zakończ chłopcze tą dyskusje i nie ośmieszaj się

 

 

Kolego Thomson1986. Jak może zauważyłeś jest to forum poświęcone wędkarstwu i ma ono na celu podzielenie się własnymi doświadczeniami oraz opinią na temat tej pięknej pasji. 

Nie mogłem się powstrzymać i napisać o tym. Jak czytałem tą dyskusję to aż mnie skręcało. .Co to był za pokaz?! 

Czy ty nie potrafisz uszanować cudzego zdania na jakiś temat. To że ty masz takie odczucia do danej to nie znaczy, że cały świat ma mieć tak samo. Głupio mi pisać o tym w temacie poświęconym zupełnie czemuś innemu, ale po prostu uważam, że trzeba takie coś od razu prostować.

 

Albo po co te czepialskie wywody typu "po co robisz zdjęcia szpuli Stelli"... Jezu, a czemu nie!

I co, jak zaczniesz nam wypisywać jaki masz ekstrawagancki sprzęt typu Stella, TP czy HMX to mamy się przed Tobą ukłonić i powiedzieć - "o nie, jak masz takie zabawki to jesteś fishingmeister". Takie bajery to możesz na wedkuje.pl, ale nie na jb. 

 

Zdaję sobie sprawę, że pewnie nie wszystkim to się spodoba, ale bardzo mnie irytuje tego typu zachowanie...

 

 

Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych