Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Futera艂 / pude艂ko na koguty


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw

Napisano 09 lipiec 2009 - 20:56

Witajcie,

Mam problem z przechowywaniem podczas wedkowania kogut贸w. W zwyk艂ych pude艂kach strasznie skr臋caja i gniota sie pi贸ra i nie mam pojecia co tu wymy艣le膰 zeby je jako艣 dobrze przechowywa膰. Przyn臋t przybywa i razem z nimi ba艂agan w skrzynii
wiec pytanie do was, mo偶e macie jakies sprawdzone patenty lub rozwiazania. Mile widziane jakies zdj臋cia podgladowe itp.

Pozdrawiam,

Krzysiek

#2 ONLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 post贸w
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 09 lipiec 2009 - 21:00

M贸j spos贸b no pi贸rnik szkolny taki zapinany na zamek - prostok膮tny i wyklejony piank膮 pod panele. Wejdzie du偶o przyn臋t, pi贸rka s膮 w 艣wietnym stanie, jest to wygodne i lekkie. Mo偶na te偶 w podobny spos贸b wyklei膰 stare pude艂ka po kasetach VHS:)

#3 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9475 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Waldek

Napisano 09 lipiec 2009 - 21:50

Mia艂em to szcz臋艣cie, 偶e kiedy艣 Balzer wypu艣ci艂 seri臋 pude艂ek z takimi trzpieniami, n kt贸re mo偶na zapi膮膰 zar贸wno woblerek jak te偶 koguta, bez uszczerbku dla jego pi贸ropusza. Polecam o ile jeszcze mo偶na je kupi膰 :D

Za艂膮czone pliki



#4 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 post贸w
  • LokalizacjaJelenia G贸ra/Horten

Napisano 10 lipiec 2009 - 06:40

Podpowiem jeszcze dwa rozwi膮zania:
Kup najta艅sz膮 i najcie艅sz膮 karimat臋 (Tanio, du偶o, Kiepsko.. znaczy si臋 Tesco)i potnij na takie kawa艂ki, 偶eby wpasowa艂y Ci si臋 w pude艂ko (najlepiej bez przegr贸dek) i w nie powpinaj kogutki. W pude艂ku takim jak powy偶ej zmie艣ci si臋 wtedy ich dwa razy wi臋cej (kogutki maj膮 by艣 powpinane kotwicami do siebie, tak, 偶eby pi贸ra uk艂ada艂y si臋 na drugim kogucie).
Drugie rozwi膮zanie: kup sobie co艣 a'la segregator i zamiast kartek wsad藕 te偶 tak膮 karimat臋 i do niej te偶 powpinaj koguty :D tu mo偶na dwustronnie - b臋dzie niczym niezwykle interesuj膮ca i kolorowa lektura co艣 jak W臋dkarz Polski tylko 3D :):D.
Ja stosuj臋 pierwsze rozwi膮zanie, bo mam pude艂ko, kt贸re mie艣ci mi si臋 idealnie do plecaka.
Pozdrawiam i Darz B贸br


#5 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2009 - 08:44

Kiedy艣 do ma艂ych wir贸wek zastosowa艂em etui po przyborach kosmetycznych mojej siostry ;) i wbi艂em kilkana艣cie nit贸w-oczek w ka偶d膮 ze stron tego etui od wewn膮trz. Ponadto wpi膮艂em w 艣rodek kawa艂ek w miar臋 sztywnej folii na wymiar etui, aby wir贸wki wpi臋te w obie strony puzderka nie zahacza艂y si臋 o siebie.

Do kogut贸w mo偶na zastosowa膰 moim zdaniem podobne rozwi膮zanie - tyle, 偶e kupi膰 / przystosowa膰 pi贸rnik dwustronny (niekt贸re maj膮 od razu tak膮 przegr贸dk臋 w 艣rodku, kt贸ra nam b臋dzie idealnie rozdziela膰 koguty wpi臋te po obu stronach. A do tego pi贸rnika faktycznie mo偶na wklei膰 prostok膮ty z karimaty (bardzo fajny pomys艂 B) ) czy innej twardej g膮bki.

Sam lubi臋 艂owi膰 na koguty, wi臋c chyba korzystaj膮c z ww. pomys艂贸w, sam co艣 takiego spr贸buj臋 sobie skleci膰 :D .

#6 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw

Napisano 10 lipiec 2009 - 12:01

Dzieki Panowie za podpowiedzi

Ten pomys艂 z karimata i pude艂kiem bez przegr贸dek bardzo mi sie spodoba艂 wiec co艣 takiego wlasnie zmajstruje.

Pozdrawiam

#7 ONLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 post贸w
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 10 lipiec 2009 - 12:12

Z do艣wiadczenia wiem, 偶e przechowywanie kogut贸w w pude艂ku wbitych w piank臋 nie jest idealnym rozwi膮zaniem. Zdarza si臋, 偶e wypadaj膮 one z pianki je艣li wstrz膮艣nie si臋 pude艂kiem. W pi贸rniku nie ma tego problemu, poniewa偶 koguty s膮 艣ci艣ni臋te i nie maj膮 luzu.

#8 OFFLINE   adam1277

adam1277

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 post贸w

Napisano 10 lipiec 2009 - 12:12

Dzieki Panowie za podpowiedzi

Ten pomys艂 z karimata i pude艂kiem bez przegr贸dek bardzo mi sie spodoba艂 wiec co艣 takiego wlasnie zmajstruje.

Pozdrawiam


ja chyba te偶,艣wietny pomys艂 i wydaje si臋 偶e bardzo mo偶e by膰 funkcjonalny

#9 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 post贸w
  • LokalizacjaJelenia G贸ra/Horten

Napisano 14 lipiec 2009 - 06:43

Z do艣wiadczenia wiem, 偶e przechowywanie kogut贸w w pude艂ku wbitych w piank臋 nie jest idealnym rozwi膮zaniem. Zdarza si臋, 偶e wypadaj膮 one z pianki je艣li wstrz膮艣nie si臋 pude艂kiem...

Jarku, to by艂a pierwsza rzecz jak膮 zrobi艂em - potrz膮sn臋艂em pude艂kiem i sprawdzi艂em czy mi sie one nie wypn膮 - nie wypi臋艂y si臋. Podoba mi si臋 pomys艂 z pude艂kami po VHS :D chyba najta艅sze rozwi膮zanie :D, a i w kieszeniach kamizelki takie pud艂aka sie zmieszcz膮. Na 艂贸dce do przechowywania przyn臋t, przed zako艅czeniem 艂owienia, korzystam z ma艂ego wiaderka po popcornie. Na brzegach wieszam koguty/gumy, a twarde wrzucam do 艣rodka, obciekn膮, obeschn膮, nie rozlec膮 sie po ca艂ej 艂贸dce.


#10 ONLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 post贸w
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 14 lipiec 2009 - 10:10

Skoro nie wypadaj膮 to 艣wietnie:)
Wiaderko po popcornie to fajny pomys艂. Ja na 艂贸dk臋, lub ponton zabieram sprz臋t w sk贸rzanej torbie listonosza:) Jest nieprzemakalna. Woda nie dostaje si臋 do 艣rodka, pojemna, stabilna, s膮 te fajne ma艂e kieszonki, gdzie mo偶na trzyma膰 drobiazgi, a kogutki w trakcie 艂owienia wieszam na jej sztywnych brzegach do obeschni臋cia. B)

#11 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 post贸w
  • Imi臋:Kamil

Napisano 17 marzec 2012 - 12:17

Na kilku forach spotka艂em si臋 z w膮tkami odno艣nie problemu z przechowywaniem kogut贸w, tak aby pi贸ra si臋 nie niszczy艂y. M贸j pomys艂 by艂 taki :

- usztywniane etui na laptop 12-13 - 25z艂 (powinno mie膰 min 3-3,5cm grubo艣ci)
- pianka wyg艂uszaj膮ca 10mm, ale taka twarda sieciowana, podobna jak kiedy艣 w lipnych karimatach - 7z艂
- troch臋 kleju tapicerskiego lub CR - 5z艂
- jaka艣 grubsza folia wszyta pomi臋dzy na gumie - w ka偶dym domostwie si臋 znajdzie

sprawdza si臋 idealnie

foto w za艂膮czeniu :



Za艂膮czone pliki



#12 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 17 marzec 2012 - 20:42

Ju偶 zakupi艂em pude艂eczko :lol: B).

#13 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 post贸w
  • Imi臋:Kamil

Napisano 17 marzec 2012 - 21:34

d艂ugo szuka艂em (nawet po ca艂ym 艣wiecie) czego艣 podobnego i niestety nie znalaz艂em czego艣 o odpowiednich wymiarach, sztywno艣ci i trwa艂o艣ci, wi臋c trzeba by艂o samemu pomajsterkowa膰, a dobry w tym nie jestem.

#14 OFFLINE   opelot

opelot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 post贸w

Napisano 18 marzec 2012 - 06:27

Mo偶na te偶 wykorzysta膰 etui na p艂yty CD :unsure: – r贸偶norodno艣膰 wielko艣ci i pojemno艣ci.

#15 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 post贸w
  • Imi臋:Kamil

Napisano 18 marzec 2012 - 10:39

nad tym te偶 si臋 zastanawia艂em, ale doszed艂em do wniosku, 偶e to jest lepsze i ta艅sze rozwi膮zanie

#16 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 post贸w
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 18 marzec 2012 - 23:07

za mlodego kupowalo sie piorniki 2 stronne i wklejalo podkladke od myszki (taka starsza neoprenowa) bardzo podobne rozwiazanie. Ps po lekkim zmodyfikowaniu (pudelko powiedzmy rozmiarow 2 puszek po piwie i wsadzeniu do strodka piankowego prostopadloscianu mozna go wykorzystac do owijania przyponow na martwa rybke (oryginalne te bebnowe mz sa do niczego bo haczyki sa za male by pewnie zlapac kretlik+ jak wpadniesz na pomysl dac duza kotwiczke to tez nei podejdzie (wiem,z e w pl nie wolno, ale jak tutaj spininguje filetami z makreli to nieraz 3/0 i wieksze kotwice zakladam bo sie filecik lubi zawinac i zakryc kotwiczke)

#17 OFFLINE   zmudzik

zmudzik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw/Kalisz

Napisano 20 marzec 2012 - 10:45

Panowie ja od 2 lat u偶ywam etui zrobionego z opakowania po kasecie VHS. Wklei艂em piank臋 z karimaty na jednej stronie. W Etui mie艣ci si臋 spokojnie 15 kogut贸w :D Polecam takie rozwi膮zanie. Mam jeszcze podobne etui do b艂ystek.

#18 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 post贸w
  • Imi臋:Kamil

Napisano 20 marzec 2012 - 10:54

To te偶 jest dobry pomys艂, jednak ja chcia艂em co艣 bardziej pojemnego, aby zabiera膰 jedno g贸ra dwa, w tym moim mie艣ci si臋 oko艂o 40-45 szt. i co艣 bardziej zwartego, mo偶na nim rzuca膰 i gnie艣膰, nic nie wypada, nie otwiera si臋 , nic si臋 nie przesuwa.

#19 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 911 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Arkadiusz

Napisano 20 marzec 2012 - 23:28

Bardzo sprytny, a co najwa偶niejsze praktyczny i prosty do wykonania patencik :D Pozwol臋 go sobie poma艂powa膰 :mellow:

#20 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 post贸w
  • Imi臋:Kamil

Napisano 20 marzec 2012 - 23:58

prosz臋 bardzo - po t膮 s膮 chyba takie w膮tki :D




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych