Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Futerał / pudełko na koguty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 lipiec 2009 - 20:56

Witajcie,

Mam problem z przechowywaniem podczas wedkowania kogutów. W zwykłych pudełkach strasznie skręcaja i gniota sie pióra i nie mam pojecia co tu wymyśleć zeby je jakoś dobrze przechowywać. Przynęt przybywa i razem z nimi bałagan w skrzynii
wiec pytanie do was, może macie jakies sprawdzone patenty lub rozwiazania. Mile widziane jakies zdjęcia podgladowe itp.

Pozdrawiam,

Krzysiek

#2 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 09 lipiec 2009 - 21:00

Mój sposób no piórnik szkolny taki zapinany na zamek - prostokątny i wyklejony pianką pod panele. Wejdzie dużo przynęt, piórka są w świetnym stanie, jest to wygodne i lekkie. Można też w podobny sposób wykleić stare pudełka po kasetach VHS:)

#3 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 lipiec 2009 - 21:50

Miałem to szczęście, że kiedyś Balzer wypuścił serię pudełek z takimi trzpieniami, n które można zapiąć zarówno woblerek jak też koguta, bez uszczerbku dla jego pióropusza. Polecam o ile jeszcze można je kupić :D

Załączone pliki



#4 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 10 lipiec 2009 - 06:40

Podpowiem jeszcze dwa rozwiązania:
Kup najtańszą i najcieńszą karimatę (Tanio, dużo, Kiepsko.. znaczy się Tesco)i potnij na takie kawałki, żeby wpasowały Ci się w pudełko (najlepiej bez przegródek) i w nie powpinaj kogutki. W pudełku takim jak powyżej zmieści się wtedy ich dwa razy więcej (kogutki mają byś powpinane kotwicami do siebie, tak, żeby pióra układały się na drugim kogucie).
Drugie rozwiązanie: kup sobie coś a'la segregator i zamiast kartek wsadź też taką karimatę i do niej też powpinaj koguty :D tu można dwustronnie - będzie niczym niezwykle interesująca i kolorowa lektura coś jak Wędkarz Polski tylko 3D :):D.
Ja stosuję pierwsze rozwiązanie, bo mam pudełko, które mieści mi się idealnie do plecaka.
Pozdrawiam i Darz Bóbr


#5 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2009 - 08:44

Kiedyś do małych wirówek zastosowałem etui po przyborach kosmetycznych mojej siostry ;) i wbiłem kilkanaście nitów-oczek w każdą ze stron tego etui od wewnątrz. Ponadto wpiąłem w środek kawałek w miarę sztywnej folii na wymiar etui, aby wirówki wpięte w obie strony puzderka nie zahaczały się o siebie.

Do kogutów można zastosować moim zdaniem podobne rozwiązanie - tyle, że kupić / przystosować piórnik dwustronny (niektóre mają od razu taką przegródkę w środku, która nam będzie idealnie rozdzielać koguty wpięte po obu stronach. A do tego piórnika faktycznie można wkleić prostokąty z karimaty (bardzo fajny pomysł B) ) czy innej twardej gąbki.

Sam lubię łowić na koguty, więc chyba korzystając z ww. pomysłów, sam coś takiego spróbuję sobie sklecić :D .

#6 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 lipiec 2009 - 12:01

Dzieki Panowie za podpowiedzi

Ten pomysł z karimata i pudełkiem bez przegródek bardzo mi sie spodobał wiec coś takiego wlasnie zmajstruje.

Pozdrawiam

#7 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 10 lipiec 2009 - 12:12

Z doświadczenia wiem, że przechowywanie kogutów w pudełku wbitych w piankę nie jest idealnym rozwiązaniem. Zdarza się, że wypadają one z pianki jeśli wstrząśnie się pudełkiem. W piórniku nie ma tego problemu, ponieważ koguty są ściśnięte i nie mają luzu.

#8 OFFLINE   adam1277

adam1277

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 12:12

Dzieki Panowie za podpowiedzi

Ten pomysł z karimata i pudełkiem bez przegródek bardzo mi sie spodobał wiec coś takiego wlasnie zmajstruje.

Pozdrawiam


ja chyba też,świetny pomysł i wydaje się że bardzo może być funkcjonalny

#9 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 14 lipiec 2009 - 06:43

Z doświadczenia wiem, że przechowywanie kogutów w pudełku wbitych w piankę nie jest idealnym rozwiązaniem. Zdarza się, że wypadają one z pianki jeśli wstrząśnie się pudełkiem...

Jarku, to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem - potrząsnęłem pudełkiem i sprawdziłem czy mi sie one nie wypną - nie wypięły się. Podoba mi się pomysł z pudełkami po VHS :D chyba najtańsze rozwiązanie :D, a i w kieszeniach kamizelki takie pudłaka sie zmieszczą. Na łódce do przechowywania przynęt, przed zakończeniem łowienia, korzystam z małego wiaderka po popcornie. Na brzegach wieszam koguty/gumy, a twarde wrzucam do środka, obciekną, obeschną, nie rozlecą sie po całej łódce.


#10 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 14 lipiec 2009 - 10:10

Skoro nie wypadają to świetnie:)
Wiaderko po popcornie to fajny pomysł. Ja na łódkę, lub ponton zabieram sprzęt w skórzanej torbie listonosza:) Jest nieprzemakalna. Woda nie dostaje się do środka, pojemna, stabilna, są te fajne małe kieszonki, gdzie można trzymać drobiazgi, a kogutki w trakcie łowienia wieszam na jej sztywnych brzegach do obeschnięcia. B)

#11 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 17 marzec 2012 - 12:17

Na kilku forach spotkałem się z wątkami odnośnie problemu z przechowywaniem kogutów, tak aby pióra się nie niszczyły. Mój pomysł był taki :

- usztywniane etui na laptop 12-13 - 25zł (powinno mieć min 3-3,5cm grubości)
- pianka wygłuszająca 10mm, ale taka twarda sieciowana, podobna jak kiedyś w lipnych karimatach - 7zł
- trochę kleju tapicerskiego lub CR - 5zł
- jakaś grubsza folia wszyta pomiędzy na gumie - w każdym domostwie się znajdzie

sprawdza się idealnie

foto w załączeniu :



Załączone pliki



#12 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 marzec 2012 - 20:42

Już zakupiłem pudełeczko :lol: B).

#13 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 17 marzec 2012 - 21:34

długo szukałem (nawet po całym świecie) czegoś podobnego i niestety nie znalazłem czegoś o odpowiednich wymiarach, sztywności i trwałości, więc trzeba było samemu pomajsterkować, a dobry w tym nie jestem.

#14 OFFLINE   opelot

opelot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 18 marzec 2012 - 06:27

Można też wykorzystać etui na płyty CD :unsure: – różnorodność wielkości i pojemności.

#15 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 18 marzec 2012 - 10:39

nad tym też się zastanawiałem, ale doszedłem do wniosku, że to jest lepsze i tańsze rozwiązanie

#16 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 18 marzec 2012 - 23:07

za mlodego kupowalo sie piorniki 2 stronne i wklejalo podkladke od myszki (taka starsza neoprenowa) bardzo podobne rozwiazanie. Ps po lekkim zmodyfikowaniu (pudelko powiedzmy rozmiarow 2 puszek po piwie i wsadzeniu do strodka piankowego prostopadloscianu mozna go wykorzystac do owijania przyponow na martwa rybke (oryginalne te bebnowe mz sa do niczego bo haczyki sa za male by pewnie zlapac kretlik+ jak wpadniesz na pomysl dac duza kotwiczke to tez nei podejdzie (wiem,z e w pl nie wolno, ale jak tutaj spininguje filetami z makreli to nieraz 3/0 i wieksze kotwice zakladam bo sie filecik lubi zawinac i zakryc kotwiczke)

#17 OFFLINE   zmudzik

zmudzik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWrocław/Kalisz

Napisano 20 marzec 2012 - 10:45

Panowie ja od 2 lat używam etui zrobionego z opakowania po kasecie VHS. Wkleiłem piankę z karimaty na jednej stronie. W Etui mieści się spokojnie 15 kogutów :D Polecam takie rozwiązanie. Mam jeszcze podobne etui do błystek.

#18 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 marzec 2012 - 10:54

To też jest dobry pomysł, jednak ja chciałem coś bardziej pojemnego, aby zabierać jedno góra dwa, w tym moim mieści się około 40-45 szt. i coś bardziej zwartego, można nim rzucać i gnieść, nic nie wypada, nie otwiera się , nic się nie przesuwa.

#19 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 910 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 20 marzec 2012 - 23:28

Bardzo sprytny, a co najważniejsze praktyczny i prosty do wykonania patencik :D Pozwolę go sobie pomałpować :mellow:

#20 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 marzec 2012 - 23:58

proszę bardzo - po tą są chyba takie wątki :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych