Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multik i pstrągi???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 13 marzec 2006 - 19:46

:wacko: Wiem , ze to pytanie może będzie głupie, ale jestem łosiem wedkarskim i chciałbym sie dowiedzieć dlaczego w lowieniu pstragów używa sie zestawu z multikiem???

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2006 - 20:06

Na to pytanie najlepiej odpowie Ci chyba @Thymallus, który w ten sposób właśnie łowi :D

#3 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 13 marzec 2006 - 20:09

W takim razie czekam z niecierpliwością , ale mysle , że i Remek coś powie bo widzialem na zdjeciach , ze tez tak lowi :mellow:

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2006 - 20:13

To co widziałeś na zdjeciach, to byl czyty eksperyment - jak sam zreszta Remek pisał. Ale powoli, powoli... nie od razu Rzym zbudowano

#5 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 13 marzec 2006 - 20:42

nie od razu Rzym zbudowano


...bo, niebyło tam CHUCKA NORRISA :D


#6 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 13 marzec 2006 - 21:19

Witaj Tomku
Może być wiele odpowiedzi. Ale może dlatego, że jest to bardzo precyzyjny i czuły zestaw. Zestaw pozwalający położyć obrotówkę lub woblerka w zasadzie w każdym miejscu. Pozwala rozpocząć pracę obrotówki od momentu zetknięcia się z lustrem wody. zestaw taki pozwala również delikatnie położyć wabik na wodzie co jest niekiedy bardzo istotne. Zestaw catingowy pozwala rzucać jedną ręką. Ważne w trudno dostępnych miejscach.
Natomiast stwierdzenie, że się używa jest jeszcze na dziś trochę na wyrost. lepiej pasuje stwierdzenie, że zaczyna się używać i to w bardzo nikłym zakresie. Powód jest banalnie prosty. Przy rzucaniu takim zestawem trzeba myśleć.

pozdrawiam

#7 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 13 marzec 2006 - 21:24

Dziekuje Ci za odpowiedz , ale?, zawsze jest ale, wszystkie czynnosci ktore opisales wykonam zwyklym zestawem pewnie nie gorzej, wiec dlaczego mam myslec o poslugiwaniu sie sprzetem skoro myslec o tym jak prowadzic przynete , jak podejsc pstraga , czy po prostu zwyczajnie o niczym nie myslec bo przeciez po to tez chodzimy na rybki :mellow: :mellow: :mellow: ... Ja mysle , ze uzywasz multika z tego samego powodu dla ktorego ja uzywam muchowki :D

#8 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 14 marzec 2006 - 06:49

Witaj Tomku ponownie
Sam zagrzebałeś się we własną pułapkę słowną. Pytałeś dlaczego się używa?
Ja Ci odpisałem z wyraźnym zaznaczeniem, że temat dotyczy bardzo wąskiej grupy kolegów. Natomiast Ty zadajesz retoryczne pytanie - dlaczego masz używać multica?
przeciesz NIKT Cię nie namawia do stosowania. Sam zadałeś takie pytanie, więc dostałeś precyzyjną odpowiedź. Powtórzę, nikt Cię nie namawia do niczego, a szczególnie do myślenia. Bo z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że właśnie to myślenie sprawia Ci szczególną trudność.

pozdrawiam

#9 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 14 marzec 2006 - 07:20

Tomku :D multiplikatory kojarza sie z duzymi i okraglymi kreciolami . Tak kiedys bylo . Od kiedy ich projektowanie poszlo w malosc , lekkosc , finezje to naturalnie ze czesc niektorych wedkarzy proboje je rowniez na pstragu . To trwa od kilku ostatnich lat i dobrze ..cos sie rozwija w jakims kierunku , jakim ? to sie okaze . Ja wole spining a multiki to na duze ryby i sprzet konkretny. Zobaczymy do czego dojda nasi koledzy z mini multikami :mellow: a potem zrobicie zawody i sie okaze kto lepszy :lol:
@ Thumallus :D )prosze Cie o wiecej luzu :D

#10 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 14 marzec 2006 - 07:31

@Thymallus , naprawde wiecej luzu , :mellow: :mellow: :mellow: , oczekiwalem naprawde prostej odpowiedzi , dlaczego lowie klenie na muchowke bo LUBIE! bo to mi sprawia przyjemność,a nie dlatego , ze jest lepsza niz spinning. Dlaczego lowie - lowisz na multika ? bo LUBISZ.. bo to Ci sprawia przyjemność... a co mi sprawia trudności to moja sprawa :mellow: :mellow: :mellow:


#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2006 - 07:40

Czyli pytanie było tak naprawde retoryczne

Moim zdaniem nie ma co sie spierac virtualnie czy sie łowi bo się lubi czy są jakies obiektywne przesłanki - trzeba spotkać się nad wodą. W tym roku może na jakiś mini-zlocik pstrągowy czy też spotkanie w podgrupie już za późno, ale może jakieś kleniki nad rzeczką? Tomek pokaże jak łowi na muchę, Andrzej jak łowi na lekki casting, ktoś przyjdzie ze zwykłą korbą - myślę że byłoby ciekawie... ?

#12 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 14 marzec 2006 - 07:45

Friko ja jestem bardzo za, a rzaczka najchetniej Pasleka nigdy na niej nie bylem , ale wiele slyszalem , slyszalem tez , ze stawia spore wymagania... :mellow: :mellow: :mellow: , mysle tez :mellow: (zdaza sie), ze przyjedzie wtedy ze mna ekipa z Wroclawia...

#13 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 14 marzec 2006 - 08:03



:mellow: :mellow: :mellow:

Ale na razie u nas dopadalo 20cm sniegu...

Załączone pliki

  • Załączony plik  jerk.jpg   47,25 KB   411 Ilość pobrań


#14 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 14 marzec 2006 - 08:12

Tomku Ty jesteś z Wrocławia? Mam bardzo miłe i ciełpe wspomnienia z tego miasta. Kiedyś tam się uczyłem.
Pasłękę znam tylko z internetu. prawdopodobnie bardzo droga rzeka.I bardzo daleko trzeba jechać, szczwególnie z Wrocławia, jeleniej Góry czy Świeradowa. Niedawno ktoś rzucał pomysł pstrągowej zbiórki nad morzem, czy niedaleko morza. ale jakoś ucichło. Przeciesz trochę na południowy zachód od Wrocławia są ładne odcinki pstrągowe. Można dojechać nad samo łowisko autostradą.
A może wrocławska ekipa by pomyślała o jakimś kwietniowym wspólnym łowieniu w rzece pod autostradą?

pozdrawiam

#15 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 14 marzec 2006 - 08:19

Zawsze mozna sie zgadac , tylko , ze z naszymi rzekami nie jest tak kolorowo jak na naszych zdjeciach , ale ryby nie sa najwazniejsze to tylko mily dodatek , jest niedaleko Wroclawia (130km) rzeczka , na ktorej w sierpniu zlowilem ok 40 rybek , glownie pstrazkow miedzy 30-35cm , jesli Cie interesuje to na priv Ci podam namiary , ze zrozumialych względów :mellow: :mellow: :mellow: , i jestem bardzo chetny na wyjazd integracyjny...

#16 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 14 marzec 2006 - 08:23

jeden z kilkudziesieciu tego dnia ... akurat nawinela sie moja siostra :mellow:



Załączone pliki



#17 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 14 marzec 2006 - 09:39

Widzę Tomku, że powoli zaczynamy się dogadywać. Dziękuję za propozycję podania łowiska. To może dopiero jak się kiedyś spotkamy nad wodą. Natomiast pomysł jakiegoś wspólnego łowienia w grupie jest zawsze ciekawy. Trudność polega na nadaniu temu jakiejś formy organizacyjnej. Na forum jest bardzo dużo pstrągarzy plus część kadry narodowej. Chętni powinni być.
Natomiast jak to ująłeś wyjazd integracyjny w czysto polskim znaczeniu w ogóle mnie nie interesuje. Mam na osiedlu bar z piwem i wodą ognistą o wdzięcznej i swojskiej nazwie Muszelka.

pozdrawiam

#18 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 14 marzec 2006 - 09:53

Widze ze jestes z Gniezna czy tak? , ja czesto jestem w Poznaniu , moze u Ciebie mozna gdzies polowic?

#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2006 - 09:55

No niestety, na Mazowszu z pstragow niewiele jest do zaproponowania, juz predzej te kleniki. Na Łojewku prawde mowiac nie wyobrazam sobie jak moznaby na muche lowic (rzeczka waska miejscami na 60cm i bardzo zarzaczona) :huh: ale moze jestem czlowiekiem małej wiary Embarassed

Zeby nadac jakas forme organizacyjna, zrobmy moze tak, ze wpisza sie osoby zainteresowane wraz z jakims krotkim komentarzem jakie łowiska wchodza w gre, a potem jak sie zamknie pula zobaczymy czy mozna znalezc jakas kompromisowa wode do ktorej wszyscy mieliby w miare jednakowo blisko/daleko? W nastepnej kolejnosci bedzie szukanie terminu. W sumie skoro jest duza grupa osob zainteresowanych pstragami to jak najbardziej warto by wykorzystac strony jerkbaita do jakiegos umowienia sie na wspolny wypad :mellow:

Pozdrawiam

#20 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 14 marzec 2006 - 10:19

I to jest słuszna inicjatywa , tylko jaka metoda wybierzemy lowisko..? :mellow:
Ja znam lowiska tylko na poludnie od Wroclawia i to najmniej 100km , ale czesto jestem w wekendy w Poznaniu , wiec moze jakas woda w centralnej Polsce i tu zdaje sie na Was...

Friko czasem spinninguje :mellow: , staram sie dobrac optymalna metode do wody na ktorej lowie i to ja naginam sie do warunkow , a nie staram sie naginac lowiska do siebie i swoich preferncji B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych