Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7434 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 18 listopad 2007 - 20:20

Witam kolegów po kiju:)

Zapraszam nad rzekę Bug.

Na wschodnich kresach polski toczy leniwie swoje wody Bug, ostatnia dzika nieuregulowana rzeka. Bug jest jedną z ostatnich w Europie dużych rzek o praktycznie nie zmienionej przez człowieka dolinie o naturalnym charakterze, z licznymi zakolami, starorzeczami, łąkami zalewowymi i lasami łęgowymi. Ingerencja ludzi w bieg rzeki ograniczyła się tu właściwie tylko do umacniania brzegów, na niektórych odcinkach, przy pomocy opasek faszynowych (stwarzających zresztą korzystne warunki do życia i rozwoju wielu gatunków ryb). Dolina Bugu stanowi ważny w skali europejskiej korytarz ekologiczny, szlak migracyjny i siedlisko ptactwa wodno-błotnego, a także rzadkich gatunków ssaków związanych z wodą, takich jak bóbr czy wydra. Dziki charakter Bugu i bardzo często utrudniony dostęp do jej brzegów, spowodowany jest częstymi zmianami koryta rzeki i wiosennymi (najczęściej) wylewami. Ze względu na niedostępność Bug jest niewątpliwie rzeką atrakcyjną dla wędkarzy, przyrodników, miłośników łona natury. Choć nie należy do łowisk łatwych,trzeba ją jak każdą inną wodę trochę poznać, aby móc cieszyć się udanymi połowami, bo lubić da się już przy pierwszym spotkaniu, za samą możliwość podziwiania piękna krajobrazów, rzeka daje możliwość przeżycia wielu niezapomnianych wrażeń wędkarskich w wyjątkowej scenerii nadbużańskiej przyrody. Można tu przejść kilometry brzegiem rzeki, w poszukiwaniu ciekawego miejsca do łowienia, ciekawa jest zmienność rzeki, tu nic nie jest na zawsze. Bug jest rzeką, która rządzi się naturalnymi prawami, widać to wszędzie gołym okiem, zapraszam bo naprawdę warto:)

 
Kilka zdjęć na zachętę
 
Załączony plik  DSCN0771.JPG   72,17 KB   346 Ilość pobrań  Załączony plik  DSCN0350.JPG   49,41 KB   265 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_0382.JPG   115,78 KB   224 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_5042.JPG   87,46 KB   189 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_5523.JPG   48,14 KB   178 Ilość pobrań  Załączony plik  P1010476.JPG   62,16 KB   165 Ilość pobrań  Załączony plik  P1010830.JPG   107,97 KB   161 Ilość pobrań  Załączony plik  P1010745.JPG   64,24 KB   160 Ilość pobrań  Załączony plik  P1010509.JPG   50,5 KB   158 Ilość pobrań  Załączony plik  P1010438.JPG   85,27 KB   154 Ilość pobrań 
 
Kilka ciekawych linków dotyczących rzeki Bug.

 

RZEKA BUG

ICHTIOFAUNA BUGU

Korytarz ekologiczny doliny Bugu. Stan – Zagrożenia – Ochrona

 


Użytkownik biosteron edytował ten post 26 grudzień 2014 - 10:49


#2 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 18 listopad 2007 - 20:57

To ja w takim razie zapraszam na swój graniczny odcinek rzeki. Napewno jest tam mniej ludzi niż na polskim Bugu.

Witaj @biosteron na forum :D

Pozdr.

Salmo
  • Jacek 88 lubi to

#3 OFFLINE   jareckizet

jareckizet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn
  • Imię:Jarek

Napisano 18 listopad 2007 - 21:39

witaj @ biosteron czy o tej porze coś łowisz?? czy tylko krajobraz podziwiasz?? :mellow: , na Drohiczyńskim odcinku to pustynia taka że strach (gdzie te ryby się podziały)jedynie można liczyć na takie do 60cm (szczupłe)
.

Załączone pliki



#4 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 18 listopad 2007 - 21:52

Witam ziomka:)

No mi sie udalo zlowic szczupaka 3kg-77cm na morsa 2,a takich do 60cm czasem powyzej to mialem okolo 20 tez na morsa 2,dzisiaj zlowilem szczupaczka 50cm,troszke wody przybylo moze cos sie zmieni,a powiedz mi jak tam u Ciebie Straz Rybacka dziala??bo mnie w tym roku nikt nieskontrolowal a bywam dosc czestym gosciem nad woda

#5 OFFLINE   jareckizet

jareckizet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn
  • Imię:Jarek

Napisano 18 listopad 2007 - 22:05

jaka Straz Rybacka co to jest?? :lol: w życiu nie widziałem, nie no chyba dwa lata w stecz miałem kontrole (karte ma?? to niech pokaże) :mellow:

#6 OFFLINE   chrzanek

chrzanek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaCzarna Białostocka

Napisano 19 listopad 2007 - 14:18

Ja byłem na Bugu w zeszłym roku,nie pamiętam kiedy dokładnie,ale woda była wręcz ogromna,a środkiem płynęły całe konary drzew.Jak zaczął padać deszcz,to woda zmieniła kolor na prawie żółty.Mieliśmy łowić na tyczkę,wybraliśmy miejsce,rozłożyliśmy sprzęt,było to kilka kilometrów od Siemiatycz,nie wiem,co to za miejscowość,ale nad brzegiem stała barka,a przez rzekę szła metalowa lina,a dojechaliśmy tam zjeżdżając z asfaltu przy takiej ogromnej sośnie.Wszystko pięknie,ale jak zaczęliśmy gruntować ,to się okazało,że cudowna miejsca w zasięgu 13 metrów ma do metra głębokości :mellow: myślałem,że mnie szlag trafi.Poszedłem na spinning i przy pobliskim wejściu starorzecza na morsa złowiłem małego szczupaczka.W sumie woda to była taka,że na Bugu się nie dało łowić,bo nawet na grunt ciężarki po 100 gram płynęły sobie po dnie,a na moje główki po 10-15 gram to mogłem sobie :D,a tylko na duże wahadła coś tam działałem i to blisko brzegu.Na drugi dzień mieliśmy już miejsce do tyczki,to brały ładne krąpie,aż zaczęły brać malutkie sumiki i jakieś śmieszne ryby,nie wiem,czy to były babki,czy jakieś muławki(jak nam powiedział jakiś przyjezdny),czy coś innego.No i musieliśmy się przenieść,bo one co chwilę brały,wreszcie połapaliśmy na małym starorzeczu,ładne karasie :D.
Na pewno jest to rzeka pełna tajemnic i bardzo ładna,ale dla kogoś,kto łowił na mniejszych rzekach,wyda się wręcz ogromna.Ja pierwszy raz łowiłem na tak dużej wodzie i nie umiałem niestety znaleźć ryby :( a na spinning nie zabrałem odpowiednich przynęt.Jak będę miał okazję to chętnie się znowu wybiorę.Tym razem zabiorę inne przynęty.
A może doradzicie jakieś dobre przynęty spinningowe na Bug w tamtych okolicach?I gdzie szukać ryby na takiej rzece?
Pozdrawiam.

#7 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 19 listopad 2007 - 14:50

Ja byłem na Bugu w zeszłym roku,nie pamiętam kiedy dokładnie,ale woda była wręcz ogromna,a środkiem płynęły całe konary drzew.Jak zaczął padać deszcz,to woda zmieniła kolor na prawie żółty.Mieliśmy łowić na tyczkę,wybraliśmy miejsce,rozłożyliśmy sprzęt,było to kilka kilometrów od Siemiatycz,nie wiem,co to za miejscowość,ale nad brzegiem stała barka,a przez rzekę szła metalowa lina,a dojechaliśmy tam zjeżdżając z asfaltu przy takiej ogromnej sośnie.Wszystko pięknie,ale jak zaczęliśmy gruntować ,to się okazało,że cudowna miejsca w zasięgu 13 metrów ma do metra głębokości :mellow: myślałem,że mnie szlag trafi.Poszedłem na spinning i przy pobliskim wejściu starorzecza na morsa złowiłem małego szczupaczka.W sumie woda to była taka,że na Bugu się nie dało łowić,bo nawet na grunt ciężarki po 100 gram płynęły sobie po dnie,a na moje główki po 10-15 gram to mogłem sobie :D,a tylko na duże wahadła coś tam działałem i to blisko brzegu.Na drugi dzień mieliśmy już miejsce do tyczki,to brały ładne krąpie,aż zaczęły brać malutkie sumiki i jakieś śmieszne ryby,nie wiem,czy to były babki,czy jakieś muławki(jak nam powiedział jakiś przyjezdny),czy coś innego.No i musieliśmy się przenieść,bo one co chwilę brały,wreszcie połapaliśmy na małym starorzeczu,ładne karasie :D.
Na pewno jest to rzeka pełna tajemnic i bardzo ładna,ale dla kogoś,kto łowił na mniejszych rzekach,wyda się wręcz ogromna.Ja pierwszy raz łowiłem na tak dużej wodzie i nie umiałem niestety znaleźć ryby :( a na spinning nie zabrałem odpowiednich przynęt.Jak będę miał okazję to chętnie się znowu wybiorę.Tym razem zabiorę inne przynęty.
A może doradzicie jakieś dobre przynęty spinningowe na Bug w tamtych okolicach?I gdzie szukać ryby na takiej rzece?
Pozdrawiam.


Witaj quote

Wnioskujac z Twojej opowiesci to wedkowales zapewne na wiosne,co roku tak sie dzieje ze rzeka wylewa z koryta a co za tym idzie ciezko jest sie dostac do glownego koryta,jesli chodzi o przynety spinningowe to ja uzywam w tym sezonie morsa 2,zlowilem na niego duzo szczupakow ,jeden mial 3 kg-77cm,oraz dwa sandacze,a na gnoma 2 w lipcu zlowilem suma 8kg-115cm,wiekszosc szczupakow zlowilem na tzw. przykosie z łodzi

Pozdrawiam Marcin


#8 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 19 listopad 2007 - 23:58

Aby pójść na ryby na graniczny odcinek Bugu trzeba zgłośić chęć połowu dzień wcześniej.Kontrol patrolu straży granicznej jest pewna na 99%.Bug w okolicach Włodawy nie należy do rybnych (głównie odcinki prawie plażowe)i aby połowić wybieram się co najmniej 20km w górę rzeki.Odkąd mam mobilną łódz i obowiązek zgłaszania połowu SG jestem raczej rzadko nad Bugiem.

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  P.jpg   62,55 KB   4547 Ilość pobrań


#9 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 20 listopad 2007 - 09:39



Witaj FISH

Piekna jest rzeka w Twoim rejonie,chyba nawet bardziej dzika niz u mnie

Pozdrawiam Marcin

#10 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 20 listopad 2007 - 12:26

Rzeka jest niesamowicie dzika.Po przejściu kilku kilometrów rzadko spotyka się wędkarzy.Można się oderwać od cywilizacji :mellow:.W ostatnich latach jest jedynie pewne spotkanie patrolu SG. Robią dobrą robote bo o kłusownictwie mniej słychać.
ps.Nie kopiuj w odpowiedzi zdięć.

#11 OFFLINE   integ3r

integ3r

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 21 listopad 2007 - 17:13

No no :D Lany odcinek masz :D
Ale kontrola? Hm... ja łowie trzy lata i nic....
.

Załączone pliki



#12 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 21 listopad 2007 - 17:22

[quote title=integ3r napisał(a) dnia Wed, 21 November 2007 05:13]No no :D Lany odcinek masz :D
Ale kontrola? Hm... ja łowie trzy lata i nic....



Witaj integ3r

U mnie jest podobnie,wedkuje od 20lat dosc intensywnie i jeszcze nigdy nie bylem kontrolowany przez Panstwowa Straz Rybacka,przykre to ale prawdziwe poniewaz klusownikow nie brakuje na Bugu

#13 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 listopad 2007 - 17:27

Może spróbujcie zapisać się lub założyć Społeczną Straż?? Macie już zawsze jakieś uprawnienia i w rozmowie z policją czy wezwaną strażą państwową powinniście mieć lepszą pozycję

#14 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 21 listopad 2007 - 17:43

Witaj

Hmm moze to i dobra mysl,ale z drugiej strony Spoleczna Straz nie ma praktycznie rzadnych uprawnien,zatrzymac klusownika i zadzwonic na Policje moze kazdy obywatel,moze to Cie zdziwi ale w odleglosci 20km odemnie jest Posterunek Panstwowej Strazy Rybackiej w Malkini:)i jest jeden problem ze ja ich jeszcze nigdy nie widzialem na rzece,drugi posterunek PSR jest 65km w Siedlcach,zyczylbym sobie aby przynajmniej 3-4 razy w tygodniu patrolowali odcinek Bugu
.

Załączone pliki



#15 OFFLINE   integ3r

integ3r

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 21 listopad 2007 - 18:00

No, zeby chociaz w weekend sie przepłyneli po Bugu.... Odrazu by bylo lepiej.... :D

#16 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 21 listopad 2007 - 18:05

Może spróbujcie zapisać się lub założyć Społeczną Straż?? Macie już zawsze jakieś uprawnienia i w rozmowie z policją czy wezwaną strażą państwową powinniście mieć lepszą pozycję


Witaj


Hmm moze to i dobra mysl,ale z drugiej strony Spoleczna Straz nie ma praktycznie rzadnych uprawnien,zatrzymac klusownika i zadzwonic na Policje moze kazdy obywatel,moze to Cie zdziwi ale w odleglosci 20km odemnie jest Posterunek Panstwowej Strazy Rybackiej w Malkini:)i jest jeden problem ze ja ich jeszcze nigdy nie widzialem na rzece,drugi posterunek PSR jest 65km w Siedlcach,zyczylbym sobie aby przynajmniej 3-4 razy w tygodniu patrolowali odcinek Bugu



Witam,


Za to mnie podczas urlopu kontrolowali dwa razy ( lapalem w okolicach Malkini). Problemem jest zbyt dlugi odcinek jaki maja do patrolowania. Do Nura jak widac juz nie docieraja.


Pozdrawiam,


Bujo
  • bodziak79 lubi to

#17 OFFLINE   integ3r

integ3r

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 21 listopad 2007 - 18:38

Do Nura jak widac juz nie docieraja.

Pozdrawiam,

Bujo


Do Nura jak do Nura, ale do Drohiczyna to juz wogóle nigdy!! Raz tylko Byli w te wakacje, bo mi kumpel mówił :D

#18 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 21 listopad 2007 - 20:24

[/quote]

Do Nura jak do Nura, ale do Drohiczyna to juz wogóle nigdy!! Raz tylko Byli w te wakacje, bo mi kumpel mówił :D[/quote]
Na 99% można spotkać kontrol SG czyli straży granicznej.Oni także robią dużo roboty jeżeli chodzi o kłusowników :mellow: .Abym mógł pójść na graniczny odcinek bugu muszę im zgłośić wyjście i konkretne miejsce dzień wcześniej.Straży rybackiej nad Bugiem NIGDY nie widziałem.

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  bug.jpg   74,47 KB   4241 Ilość pobrań


#19 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 listopad 2007 - 21:05

[quote]
Może spróbujcie zapisać się lub założyć Społeczną Straż?? Macie już zawsze jakieś uprawnienia i w rozmowie z policją czy wezwaną strażą państwową powinniście mieć lepszą pozycję
[/quote]

Witaj

Hmm moze to i dobra mysl,ale z drugiej strony Spoleczna Straz nie ma praktycznie rzadnych uprawnien,zatrzymac klusownika i zadzwonic na Policje moze kazdy obywatel,moze to Cie zdziwi ale w odleglosci 20km odemnie jest Posterunek Panstwowej Strazy Rybackiej w Malkini:)i jest jeden problem ze ja ich jeszcze nigdy nie widzialem na rzece,drugi posterunek PSR jest 65km w Siedlcach,zyczylbym sobie aby przynajmniej 3-4 razy w tygodniu patrolowali odcinek Bugu

[/quote]


Witam.
No nie całkiem, SSR ma prawo do kontroli dokumentów uprawniających do połowu i korzysta z ochrony jak funkcjonariusz państwowy. To zawsze coś na początek dla odstraszania kłusoli i innych takich.
Pozdrawiam.

#20 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 22 listopad 2007 - 06:34

I tak jak ktoś wcześniej napisał, straż rozmawia na przykład z policją już na innym poziomie niż przysłowiowy Jan Kowalski.
  • alf54 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych