Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7434 odpowiedzi w tym temacie

#5361 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 26 marzec 2017 - 19:28

To nasz dzisiejszy port na starorzeczu Lipieniec .

Pogoda super spacerowiczów i wędkarzy na tę porę roku duzo.

Woda średni stan , zimna jak diabli  . 

 

f3b648fa6f365b1a1a5d0822eab7318a.jpg



#5362 OFFLINE   Tomrusz

Tomrusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Tomek

Napisano 27 marzec 2017 - 08:02

Zawędrowałem i ja nad Szumin, woda nadal wysoka, tak z metr musi spaść żeby była w burtach.



#5363 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 27 marzec 2017 - 09:18

Weekend na działce. Miejsce znane wyglądało w sobotę tak:

 

https://zapodaj.net/...4b3880.jpg.html

 

https://zapodaj.net/...152eda.jpg.html   

 

U mnie za płotem woda też dość wysoko i wygląda to tak:

 

https://zapodaj.net/...d1cb7e.jpg.html

 

 

Gdybyście chcieli koniecznie wjechać na łąkę to przemyślcie sprawę lepiej niż ja :) :

 

https://zapodaj.net/...9239d5.jpg.html

 

(zapodaj odwraca mi zdjęcia, nie wiem jak to ogarnąć...)


Użytkownik Fossegrim edytował ten post 27 marzec 2017 - 09:31

  • beton007 i coma lubią to

#5364 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 27 marzec 2017 - 09:27

Ale żeś panie podręcznikowo auto up...ił :)



#5365 OFFLINE   kmr1

kmr1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaBug i okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 marzec 2017 - 09:47

Ładnie 😁

Tapnięte smarkfonem

#5366 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 27 marzec 2017 - 09:48

No nie wiem czy jest jakiś podręcznik up....nia auta, ale na pewno zrobiłem to jak wysokiej klasy specjalista :) właściwie to cheeroke, który mnie wyciągał ;)

 

Wjeżdżałem i wiedziałem, że nie przejadę... Ale co? Ja nie dam rady? ;) Przód zakopany po zderzak. Taka weekendowa przygoda, było super :)

 

Po drodze spotkałem trzy terenówki po off roadach, kolesie patrzyli na mnie jak na ufo, byli mniej uwaleni niż ja :)


Użytkownik Fossegrim edytował ten post 27 marzec 2017 - 09:53


#5367 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 27 marzec 2017 - 10:20

Mój Ojciec w sobotę chciał kawałek błota przejechać z "rozpędu"i zatrzymał się na drzewie😀

#5368 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 27 marzec 2017 - 10:24

Hehe, moja ostatnia zimowa wyprawa nad Bug skończyła się połamanym zderzakiem i wykopywaniem auta przez 5 godzin po ciemaku. A do domu jeszcze jakieś 150 km :).

Ale co tam wrażenia niezapomniane :D



#5369 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 27 marzec 2017 - 10:45

Haha też ostatnio się ładnie obłociłem (ale przejechałem !!! :)). Może nie na masce, ale boki całe w błocie.
Od matki usłyszałem, że dałaby mi mandat za tak brudny samochód i że nie powinni mnie wpuszczać na bankowy parking.
 

 

Mój Ojciec w sobotę chciał kawałek błota przejechać z "rozpędu"i zatrzymał się na drzewie


Błoto to chyba tylko z rozpędu. Gorzej z kałużami, bo nigdy nie wiadomo, czy nie ma w wodzie jakiegoś zalanego kamienia itd...
 


Użytkownik korol edytował ten post 27 marzec 2017 - 10:49


#5370 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2017 - 11:01

Krótki, sobotni spacer. Woda jak na tę porę roku malutka, ale chyba trzeba się do tego już przyzwyczaić. Czasy wylewisk utrzymujących się do połowy kwietnia chyba już nie powrócą :( Coraz mniej tarlisk, coraz mniej ryb :(

Załączone pliki



#5371 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 27 marzec 2017 - 11:23

Uporałem się ;)))

Załączone pliki


  • kmr1 lubi to

#5372 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3199 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 07 kwiecień 2017 - 06:27

Witam,

 

Panowie jak wygląda sytuacja nad Bugiem? Chodzi mi o stan i "czystość" wody.  Okolice powiedzmy od Kózek do Gnojna . Pytam bo z miesiąc nie byłem na wschodzie a chciałbym wyskoczyć na kleniowo/jaziowe rozpoznanie. Myślałem jeszcze o Krznie...

 

Pozdrawiam



#5373 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 07 kwiecień 2017 - 07:30

Witam,

 

Panowie jak wygląda sytuacja nad Bugiem? Chodzi mi o stan i "czystość" wody.  Okolice powiedzmy od Kózek do Gnojna . Pytam bo z miesiąc nie byłem na wschodzie a chciałbym wyskoczyć na kleniowo/jaziowe rozpoznanie. Myślałem jeszcze o Krznie...

Z tego co widzę z tarasu to w korycie B) a w/g miejscowych 3 tygodnie temu wyszło trochę na łąki. W ostatnią niedzielę między Mielnikiem a Trojanem było trochę aut nad wodą.  P. z Mielnika jest widywany jak wraca gdzieś z rejonu Sutno-Niemirów a to znaczy że klenie gdzieś się ruszyły. Skąd taki wniosek? P. ma hopla na punkcie kleni :rolleyes: u niego się liczą takie 50+ B) i na takie poluje . Nie wiem czy nie przesadzał ale kiedyś mi mówił że IV / V to ma takich na rozkładzie po 30 i więcej a jego najdłuższy to o ile pamiętam 68cm. Teraz łazi ze spinem a latem nęci grochem w takich miejscach że nikt inny tam nie wlezie. A to wiem bo ........ ja wlazłem w najgęstsze krzaczory a tam siedzi P. i czeka na klenia :) . Później może się ruszę na obiad do Mielnika to przejadę się nad wodą i zobaczę co się dzieje bo jutro mam zamiar pójść na ryby. Dzisiaj za chłodno +4C i prace ogrodowe :rolleyes: , zachciało się mieszczuchowi mieć działkę :rolleyes: .


  • jacekp29 i homax lubią to

#5374 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3199 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 07 kwiecień 2017 - 07:33

Darek ale wybierasz się na klenia jazia ze spinem czy stacjonarnie? Dzięki za info :) Muszę przemyśleć bo kusi mnie ta Krzna nigdy tam nie byłem z wędką...nie liczę studenckiego piwka nad jej brzegiem :D


Użytkownik Qcyk edytował ten post 07 kwiecień 2017 - 07:34


#5375 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 07 kwiecień 2017 - 07:54

Darek ale wybierasz się na klenia jazia ze spinem czy stacjonarnie?

Stacjonarnie. Nigdy nawet nie próbowałem łowić kleniojazi na spina. Co prawda jakieś ...........15 lat temu nakupiłem woblerów ale nie używałem jeszcze. Oprócz robót ogrodniczych miałem robić porządek w gratach i przyniosłem do chałupy we wtorek. Leży toto na kupie w pudłach ale ......... brak odwagi żeby się tym zająć :rolleyes: skąd tego tyle? Są woblery kupione ponad ........ 20 lat temu w Kanadzie i wodę widziały raz, może dwa . Jak opanuję wklejanie zdjęć* to chyba je wystawię bo ich nie używam.

*próbuję to opanować od wielu lat ale jak na razie nie idzie :unsure: .


  • Wojtek B. i olo86 lubią to

#5376 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 kwiecień 2017 - 08:55

Stacjonarnie. Nigdy nawet nie próbowałem łowić kleniojazi na spina. Co prawda jakieś ...........15 lat temu nakupiłem woblerów ale nie używałem jeszcze. Oprócz robót ogrodniczych miałem robić porządek w gratach i przyniosłem do chałupy we wtorek. Leży toto na kupie w pudłach ale ......... brak odwagi żeby się tym zająć :rolleyes: skąd tego tyle? Są woblery kupione ponad ........ 20 lat temu w Kanadzie i wodę widziały raz, może dwa . Jak opanuję wklejanie zdjęć* to chyba je wystawię bo ich nie używam.

*próbuję to opanować od wielu lat ale jak na razie nie idzie :unsure: .

 

Podobny dylemat miałem wczoraj i mi również zabrakło odwagi :)



#5377 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 07 kwiecień 2017 - 09:30

Podobny dylemat miałem wczoraj i mi również zabrakło odwagi :)

Ja od wtorku planuję podjąć działania w każdy wieczór ale wieczorem jak na to popatrzę to mi chęć jakoś przechodzi  :rolleyes: . Dobrze że morskich nie przywlokłem :rolleyes: ale za tamte chciał nie chciał będę musiał się zabrać jakoś tak w połowie maja bo 01.06 wyjazd B) na 2 tygodnie i mam nadzieję poważne ryby.


  • Wojtek B. lubi to

#5378 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 07 kwiecień 2017 - 10:07

O! I fajnie, też dziś jadę w znane nam strony. Daniel, daj znać jak będziesz jednak nad Bugiem, może gdzieś tam Cię wyhaczę...



#5379 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 07 kwiecień 2017 - 16:47

Woda w korycie ale ładnie wysoko i w miarę przejrzysta. Patrząc po miejscówce którą znam to będzie z ok. 1,5m wody więcej niż jesienią. W miejscu gdzie jest małe starorzecze przy wystających trawach coś 2x pogoniło drobnicę a na wejściu do tego starorzecza jakiś drobiazg się pluskał. Jedyny spotkany wędkarz właśnie w tym miejscu nie miał brania , przynajmniej tak zeznał :rolleyes: . Na skarpie w Niemirowie cisza zupełna , woda nieźle ciągnie. Spotkałem patrol łączony SG z Policją i nie bardzo wiedzieliśmy co widzimy :wacko: .

Ktoś pod drugiej stronie wyciął wszystkie drzewa na zboczu "Gnojnej Góry" . Jakieś dwa osobniki jak zobaczyły radiowóz przerwali wycinkę i udawali że ich tam nie ma, no ale przez lornetkę było widać że są. Rozumiem że Szyszko w swej dobroci pozwolił wycinać jak leci ale czy to prywatny teren ? A i Natura 2000 na dodatek (chyba).

Jak wracałem to wspomniany wcześniej P. jechał nad wodę , ciekaw jestem po co ;)? Tak codziennie na klenie ? 



#5380 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 09 kwiecień 2017 - 13:47

P. na razie żadnej 50+ nie miał, wczoraj z nim rozmawiałem. 09 kwietnia powinien zostać uznany jako święto ;) zaczynam 6 rok na Bugiem i po raz PIERWSZY miałem kontrolę PSR z Siedlec , po jakiś 150 wędkodniach mnie skontrolowano B) . 2 wędkarzy z H. których zastałem na miejscówce nie miało ze sobą kart więc po przyjęciu mandatów pojechali do domu. Usiadłem sobie na spławik z biały robactwem i zanętą i od 8 do południa krąpi i płotek powyżej 20cm jakieś 2,5-3kg w siatce , mniejsze wypuszczałem od razu. Mniejsze płotki "ostre" większe nie. Największa płotka ok. 27cm, krąp 30. Zabawa była , ręka rybą śmierdzi ;) , szykuję się do wędzenia :) ............ szynek i baleronów.


  • Qcyk lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych