Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7434 odpowiedzi w tym temacie

#5781 OFFLINE   serekturek

serekturek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Karol

Napisano 24 wrzesień 2017 - 19:40

U mnie dziś coś się zadziało i siadł bolek 56cm i pobiłem rekord w wielkości szczupaka 25 cm. Takiego małego jeszcze nie miałem zawszę takie około 50 cm wchodziły jeśli już.

#5782 OFFLINE   Miko89

Miko89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 wrzesień 2017 - 21:26

Dzisiejsze mazowieckie 73cm. Silny, już taki "jesienny" grubas. Łowienie zaczęło się średnio, woda wyraźnie podwyższona i brudna, przeszedłem swój odcinek bez kontaktu, ale na samym jego końcu mam ulubione miejsce, które dało mi w tym sezonie parę fajnych ryb - płań ze żwirkiem i mini rafką (chyba nawet "rafka" to słowo na wyrost - to jest jeden duży głaz i kilka kamieni) a pod drugim brzegiem wyspa i duża przykosa. Przy wyższej wodzie mocno ciągnie w tym miejscu. Pobiczowałem chwilę klasycznymi boleniówkami bez efektu, na wodzie zero oznak żerowania, ale byłem uparty, bo miejscówka aż pachniała dziś grubszym bolkiem. Stwierdziłem, że skoro woda płynie brudnawa, to przydałoby się założyć coś trochę mocniej mieszającego wodę i wybór padł na 6cm oliwkowego Huntera Soul, który dużo wyraźniej niż typowe uklejki lusterkuje, wręcz kolebie się na boki. po kilku rzutach przy wyciąganiu woblera z wody zauważyłem znany nam dobrze błysk. Skubany odprowadził pod nogi. 5 rzutów później już się nie oparł i całkiem mocno przyładował, zażarł wobka tak, że nie wystawał mu z pyska ani milimetr. Mimo to wyhaczanie poszło szybko i bez żadnych komplikacji i wrócił do wody ekspresowo. :)

 

a7cf4de2f143a.jpg

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"            :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 28 wrzesień 2017 - 10:02


#5783 OFFLINE   Tomrusz

Tomrusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Tomek

Napisano 02 październik 2017 - 08:13

wczoraj na Szuminie zaobserwowałem ciekawe zjawisko, zamiast stynki, ukleji używali na żywczyka małych okoni, po zwróceniu uwagi że okoń ma wymiar ochronny, koledzy wędkarze udawali się na z góry przyjęte pozycje - uciekali. Zauważyłem że większość z tych kolegów była na rejestracjach wyszkowskich.


  • tibhar lubi to

#5784 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 02 październik 2017 - 08:31

wczoraj na Szuminie zaobserwowałem ciekawe zjawisko, zamiast stynki, ukleji używali na żywczyka małych okoni, po zwróceniu uwagi że okoń ma wymiar ochronny, koledzy wędkarze udawali się na z góry przyjęte pozycje - uciekali. Zauważyłem że większość z tych kolegów była na rejestracjach wyszkowskich.

Łochowskie też się przewijały :ph34r: nie uciekali tylko zmieniali pozycje bo łapali na tzw. chodzonego :D i trudno nazwać ich kolegami :angry:


Użytkownik anpart edytował ten post 02 październik 2017 - 08:33

  • Byniek i Karas06 lubią to

#5785 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 05 październik 2017 - 19:48

Od niedzieli próbuję trafić coś lepszego, trafiają się same maluchy. W końcu dzisiaj udało się trafić 80+. Do końca urlopu zostało trochę czasu, może jeszcze coś się złowi ;) Załączony plik  DSC_1372.JPG   96,21 KB   43 Ilość pobrań https://youtu.be/GBbwZ_mhz-0

#5786 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 05 październik 2017 - 20:29

gratulacje!

drapieżnik w bugu zaczął delikatnie grasować. każda wyprawa zakończona paroma fajnymi rybkami no i oczywiście braniami. aby tak dalej oby nie zapeszyć



#5787 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 06 październik 2017 - 10:24

Gratki! Norbert ty to zawsze coś ładnego wyjmiesz z wody :)  :clappinghands:


  • Łowca.b lubi to

#5788 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 06 październik 2017 - 15:07

Takie szczupaki to już rzadkość   w naszym Bugu .Gratulacje Norbert  za rybkę  i jej wypuszczenie . :clappinghands:



#5789 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 10 październik 2017 - 17:47

Witam,

 

w najbliższych dniach mam zamiar wybrać się na rybki w okolice miejscowości Zgleczewo/Długie Grodzieckie. I tutaj mam pytanie do osób znających wodę w tych okolicach. Gdzie lepiej nastawić się na rybę: na Bugu czy w okolicznych starorzeczach? Będę wdzięczny za wszelkie informacje odnośnie występujących gatunków, głębokości łowisk (np. w Jeziorze Grodzieckim) itp. Z góry dziękuję.



#5790 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 11 październik 2017 - 09:41

Takie rzeczy się dzieją nad Bugiem  :blink:  :( ujście Bugu do Narwi. 
https://www.facebook...211911173027364



#5791 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 11 październik 2017 - 09:56

Ręce opadają s...... jedne  :angry:  Oni mają to w dupie i tak maja kasę ze składek więc ich nie rusza. I nic się nie zmieni jeszcze długo co jest im na rękę. 


  • Michał. lubi to

#5792 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 11 październik 2017 - 17:18



Witam,

 

w najbliższych dniach mam zamiar wybrać się na rybki w okolice miejscowości Zgleczewo/Długie Grodzieckie. I tutaj mam pytanie do osób znających wodę w tych okolicach. Gdzie lepiej nastawić się na rybę: na Bugu czy w okolicznych starorzeczach? Będę wdzięczny za wszelkie informacje odnośnie występujących gatunków, głębokości łowisk (np. w Jeziorze Grodzieckim) itp. Z góry dziękuję.

 

BĄDŹ CZUJNY w tych okolicach.



#5793 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 11 październik 2017 - 17:57

Woda pewnie jest w tym   Jeziorze Grodzieckim  . Ja byłem i nawdychałem się świeżego powietrza .

Co prawda w tamtym roku tam spiningowalem może coś się na lepsze zmieniło jak dla mnie szkoda czasu tam jechać .

Lepiej na Rytele podjechać na Bug i starorzecza lub przy moście na Prostyni w stronę Wyszkowa ruszyć na starorzecza .

biosteron wszędzie  w tamtych stronach trzeba być czujny aż  do Zegrza .  ;)



#5794 OFFLINE   Patryk022

Patryk022

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 październik 2017 - 20:13

Każdy dużo mówi. Nikt nic nie robi. Jedyne co to wpisy na jerkbait. Proponuję zacząć coś robić w tym kierunku abyśmy za 5 lub 10 lat mieli jeszcze gdzie i co łowić.

Patrząc na obecne wpisy na tym forum to większość łowisk jest dzierżawiona przez rybaków, tak naprawdę rybacy nie są złem, złem jest polityka prowadzona przez PZW. Jeżeli by było zarabiane na bieżąco byłyby także okresy ochronne, limity, odcinki No kill, zimowiska, to i rybacy mogliby z tych wód korzystać. Starczyłoby wtedy dla każdego, niestety na co dzień widzimy sytuacje w których zarówno wędkarze jaki rybacy już nie wspominając o kłusownikach, zabierają niewymiarowe ryby nie przestrzegają także limitów oraz łowią w okresach ochronnych ryby które są w tym czasie pod ochroną.

Moja prośba do Was wszystkich czytających ten wpia.

ZORGANIZUJMY SIĘ I ZRÓBMY COŚ ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO

#5795 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 październik 2017 - 06:08

"to i rybacy mogliby z tych wód korzystać" - dlaczego? Jak sama nazwa wskazuje PZW to Polski Związek WĘDKARSKI ! Legalne wpuszczanie rybakow na wody pzw przez pzw to kpina z wędkarzy.
  • Darek P lubi to

#5796 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 12 październik 2017 - 06:51

Koledzy Biosteron i Tabor, dzięki za info. Jedziemy tam większą grupą, więc powinno być bezpiecznie, ale wiadomo - ostrożności nigdy za wiele.

 

A jak wygląda sytuacja z rybami w Bugu w tych okolicach?



#5797 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 październik 2017 - 07:43

Zapewne tak jak wszędzie, ale rosnąca woda nie przyniesie Wam prawdopodobnie dobrych wyników :-)



#5798 OFFLINE   TTT.

TTT.

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 180 postów

Napisano 14 październik 2017 - 12:43

Dzisiaj 5 godzin na Szuminie.wynik : 2 małe sandaczyki z Bugu a na starorzeczu nawet sporo pasiaków 20-30cm. Woda rzeczywiście dość wysoka..

#5799 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 14 październik 2017 - 12:55

A kolega czuje się wyobcowany i więcej towarzystwa na tym starorzeczu potrzebuje ?



#5800 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 14 październik 2017 - 14:21

Będzie najazd...

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Qcyk edytował ten post 14 październik 2017 - 14:21





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych