Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7434 odpowiedzi w tym temacie

#5841 OFFLINE   slawek_deep

slawek_deep

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaBug/Narew
  • Imię:Sławek

Napisano 06 listopad 2017 - 21:12

Tak na przyszłość pamiętaj, że wpisując dokładna lokalizację zlowienia (tym bardziej sandacza) stawiasz krzyżyk na rybach.

...myślisz Andrzej, że teraz będzie najazd na Wywłokę bo ktoś tam złapał jakiegoś kulawego sandaczynę ? Jeśli tak to działa to mogłem napisać plaża w Broku ;). Ty jako "stary" wyjadacz chciałeś skarcić Nowego więc czuję się skarcony. (i tak moderator pewnie zaraz usunie mojego posta bo ryba nie spełnia minimum forumowego, ale chciałem ją pokazać bo uznałem, że jest to ciekawe)



#5842 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 06 listopad 2017 - 21:33

Bywam na klatkach często no i po drodze na starorzecza tam zajeżdżam .Trudne łowisko i tak z doskoku nikt rybki dużej nie złowi do tego często są  kontrole .

Co do niewymiarowych ryb to chyba norma za małe kary są i ludzie lekceważą sobie te chore zjawisko ,, Dla kota Panie biorę dla kota " 

Socha nie wiem dlaczego tak się  bulwersujesz tymi szkieletami zjedzonych ryb czy brudną patelnią .Chyba nigdy nie byłeś dłużej nad wodą jak kilka godzin .Po kilkudniowej zasiadce  niestety tak wygląda  teren łowiska . Nie będę wstawiał zdjęć z ostatniego zlotu na Odrze mojego forum ludzie po 1200 km jechali żeby odpocząć i pogadać nie w głowie im było zmywanie i zbieranie petów . Trzeba tylko po sobie posprzątać przed odjazdem  i od innych tego  wymagać .

Wracając do rybek to ostatnia niedziela na starorzeczach Bugu to jakiś najazd wędkarzy .Wszędzie  bombki od żywcówek  , pontony , grunciarze no i tacy jak ja brzegowi udeptywacze z badylem .

Dobrze że drapieżnik  nie żerował  bo inaczej była by rzeźnia  .


  • jacekp29 lubi to

#5843 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 06 listopad 2017 - 22:27

Socha nie wiem dlaczego tak się  bulwersujesz tymi szkieletami zjedzonych ryb czy brudną patelnią .

Ależ ja się nie bulwersuje szkieletami ryb, ich prawo złowili mogą zjeść. Nakłamałem im o trujących brzanach bo pewnie też by je zjedli a były w okresie ochronnym. Chociaż chyba kiedyś gdzieś coś czytałem ale chyba o tym ze jest niesmaczna brzana przed tarłem. A trująca jest krew węgorza jak się dostanie do rany ? A może odwrotnie.


  • Bolen30 lubi to

#5844 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 11 listopad 2017 - 19:09

Myśle że warto zerknąć.

 



#5845 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 12 listopad 2017 - 22:01

Bug - klatki  .  Woda wysoka ,  zero wędkarzy .

803ce8640f14cfb8790615d3fcc176fb.jpg



#5846 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 04 grudzień 2017 - 22:54

Niedzielny wypad nad Bug [jeden z dosłownie kilku w tym sezonie :(  ] zaowocował czterema braniami.Trzy udało się zaciąć i wyholować.

Ryby nie były okazałe ,ale przy średnio jednym wypadzie na miesiąc ,cieszyły bardzo.Dwa sandaczyki i szczupaczek.Jeden sandaczyk poniżej wymiaru ,drugi i szczupak lekko ponad.

 

664fd211a1f43dd2med.jpg

 

6473d2b472a50e6fmed.jpg

 

Pozdrawiam kolegę którego spotkałem na łowisku {może jest użytkownikiem forum? }. Zrobił mi kilka fotek i opowiedział o fajnych miejscówkach. Powoził białym Passatem B3 Variant ,a pasażerem był bardzo sympatyczny Malamut tudzież inny Husky. :)

 

 

Pozdrawiam Tomi B)



#5847 ONLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 05 grudzień 2017 - 11:12

 

Pozdrawiam kolegę którego spotkałem na łowisku {może jest użytkownikiem forum? }. Zrobił mi kilka fotek i opowiedział o fajnych miejscówkach.

 

Pozdrawiam Tomi B)

Jeśli ci opowiedział o fajnych miejscówkach to na 100% nie jest forumowiczem JB :D :D 



#5848 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 05 grudzień 2017 - 13:18

Dlaczego? Znam wielu ktorym mozna powiedzieć o metach i nie pisna slowa, a sa aktywnymi użytkownikami jb ;) ale... znam również takiego, który obiecał, że nie pisnie słowa,a mordka jednak sie otworzyła.. ;) suma sumarum nie zdradzajcie miejscówek :-)

Użytkownik beton007 edytował ten post 05 grudzień 2017 - 13:19


#5849 ONLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 05 grudzień 2017 - 13:27

Dlaczego? 

To był taki żarcik ;) 



#5850 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 05 grudzień 2017 - 14:18

A to co ja napisałem to niestety nie żarcik :-)

#5851 OFFLINE   luba55

luba55

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Tomasz

Napisano 05 grudzień 2017 - 15:09

Dobre miejscówki nad bugiem są dokładnie oznaczone.:(

Załączone pliki



#5852 OFFLINE   knd

knd

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Kamil

Napisano 05 grudzień 2017 - 17:20

Niedawno było trochę szumu na temat odtworzenia drogi wodnej E40.

 

Trochę poszukałem i znalazłem parę ciekawych informacji.

 

W 2013 roku powołano Komisję ds Rozwoju Szlaku Wodnego E40.

Jest duża szansa że podlaski Bug pozostanie nienaruszony - najprawdopodobniej zostanie wybudowany kanał łączący Wisłę i Muchawcem. 

 

„Rzeka Bug w Polsce biegnie wzdłuż chronionego terenu przyrody Natura 2000. Prace na dużą skalę w obrębie rzeki mogą zakłócić istniejący ekosystem. Dlatego specjaliści uważają, że należałoby zbudować omijające połączenie pomiędzy Wisłą w Polsce a Muchawcem w Białorusi. Ostateczna wartość oraz ekologiczny wpływ takiej inwestycji pozostaje do obliczenia. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę szereg kwestii, mających duże znaczenie dla Białorusi  i Ukrainy – takich jak zaopatrzenie przyszłego kanału w wodę oraz ewentualny wpływ intensyfikacji żeglugi na środowisko naturalne tych państw. Wnioski ekspertów konsorcjum przedstawione zostaną w listopadzie 2015 roku”, – skomentował Nikołaj Kotecki, Dyrektor Generalny Przedsiębiorstwa Unitarnego „Dniepro-Bużański Szlak Wodny”,  kierownik projektu odbudowy szlaku wodnego Е-40."

 

źródło:

http://www.e40restoration.eu/pl/

 

 

 

"Dolina Bugu w granicach Polski niemal na całej długości jest objęta ochroną i stanowi część europejskiej sieci, a jej modyfikacja i przystosowanie do pełnienia roli drogi wodnej nie mogą być brane pod uwagę. Sytuacja ta wymaga wyznaczenia innej trasy, co wiąże się z koniecznością budowy kanału, łączącego koryta Wisły i Bugu, który może być poprowadzony przez obszar Nizin Środkowopolskich oraz Polesia."

 

"Instytut Morski wyliczył, że skala inwestycji wynosi 12 mld zł. – Samo wydrążenie koryta autostrady wodnej to 50 mln zł na 1 km. Zostało to obliczone w taki sposób, aby koszt kilometra trasy wodnej równał się cenie kilometra autostrady drogowej – tłumaczy Urszula Kowalczyk. "

 

"Realizacja projektu ruszy najwcześniej po 2020 roku – tyle czasu zajmie zgromadzenie dokumentów i pozyskanie inwestora. Do tej pory w ramach studium wykonalności powstały trzy warianty budowy, nie wybrano natomiast preferencyjnego"

 

źródło:

http://www.rynekinfr...roku-52216.html

 

"W Polsce udział żeglugi śródlądowej w transporcie jest znikomy i wynosi ok. 0,4 proc. Dla porównania w Niemczech jest to ponad 12 proc., ale liderem w UE pod tym względem jest Holandia z udziałem sięgającym 42 proc. Zgodnie z unijnymi zobowiązaniami do 2030 roku 30 proc. drogowego transportu towarów na odległość większą niż 300 km musimy przenieść na inne środki transportu (np. rzeczny lub kolejowy). Barki mogą być bardziej efektywne – jedna może zastąpić nawet 30 ciężarówek, a dodatkowo bardziej przyjazne środowisku."

 

źródło:

https://biznes.newse...0_r,p1940196258


  • sacha i Michał. lubią to

#5853 ONLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 05 grudzień 2017 - 17:52

 

W 2013 roku powołano Komisję ds Rozwoju Szlaku Wodnego E40.

Jest duża szansa że podlaski Bug pozostanie nienaruszony - najprawdopodobniej zostanie wybudowany kanał łączący Wisłę i Muchawcem. 

 

„Rzeka Bug w Polsce biegnie wzdłuż chronionego terenu przyrody Natura 2000. Prace na dużą skalę w obrębie rzeki mogą zakłócić istniejący ekosystem. Dlatego specjaliści uważają, że należałoby zbudować omijające połączenie pomiędzy Wisłą w Polsce a Muchawcem w Białorusi. 

Puszcze białowieską rżną jak chcą i wycinają zdrowe drzewa to i Bug mogą zdewastować :( oby nie.


Użytkownik Michał. edytował ten post 05 grudzień 2017 - 17:53


#5854 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 05 grudzień 2017 - 18:13

Jeśli ci opowiedział o fajnych miejscówkach to na 100% nie jest forumowiczem JB :D :D

Wyglądał na "prawdziwka" więc raczej nie oszukiwał- sprawdzę w przyszłym sezonie. :)

Czy jest forumowiczem nie powiedział {a ja nie pytałem},ale napomknął że zdarzało mu się łowić z kolegą który jest tu zalogowany.

 

Dlaczego? Znam wielu ktorym mozna powiedzieć o metach i nie pisna slowa, a sa aktywnymi użytkownikami jb ;) ale... znam również takiego, który obiecał, że nie pisnie słowa,a mordka jednak sie otworzyła.. ;) suma sumarum nie zdradzajcie miejscówek :-)

Andrzeju ,nie wiem o kim piszesz,ale jak to nasz wspólny znajomy to podpowiedz kogo się wystrzegać. :ph34r:

 

Dobre miejscówki nad bugiem są dokładnie oznaczone. :(

Tomek,  tak oznaczone są miejscówki popularne i z dobrym dojazdem/dojściem.

Dobre,gdzie nie ma dojazdu ,są w znakomitej większości pozbawione takich ozdobników.

 

Pozdrawiam Tomi B)


Użytkownik tomi101 edytował ten post 05 grudzień 2017 - 18:24


#5855 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 05 grudzień 2017 - 18:35

Puszcze białowieską rżną jak chcą i wycinają zdrowe drzewa to i Bug mogą zdewastować :( oby nie.

http://demotywatory....przez-kornika-a

Michał poczytaj trochę o lesie Bawarskim . Niemiec może robić co chce .

Wiem jedno Natura 2000 nie chroni Buga ani jego zasobów .Co zrobiono dla rzeki po przydusze w 2009 r .


  • coma lubi to

#5856 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 06 grudzień 2017 - 08:53

Co zrobiono dla rzeki po przydusze w 2009 r .

Co można zrobić żeby w przyszłości przyduchy nie było ? Pamiętam że w ocenie osób badających przyczyny powodem było siano które wysoka woda zabrała z łąk nadbużańskich. Siano gnijąc w wodzie zmniejszyło ilość tlenu a jak nie było tlenu to była przyducha. Wędkarze mieli wątpliwości, pewnie pamiętacie różne teorie spiskowe. W 2012 gdy stałem się posiadaczem domku letniskowego nad Bugiem temat  poruszyłem z miesjcowymi. Całe siano z łąk wspólnoty spłyneło do wody a jeśli z tych łąk spłyneło to pewnie z innych też i to na całej długości rzeki. Co można zrobić żeby tego uniknąć ? zakazać sianokosów albo wyasfaltować po jakieś 50m od wody i postawić murki oporowe  ;) .



#5857 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 06 grudzień 2017 - 09:31

Jak to co zrobić  - pomyśleć . Ktoś to siano sciął i zostawił na łąkach , pewnie wzioął za to dopłatę a jak zaczął padać deszcz to miał w dup....e  zbieranie bo mokre  . Prosty obowiązek belowania siana . W tym roku jak wycinano roślinność na brzegu Krzny to nad pracownikami stał kierownik i wszystko lądowało od razu z dala od wody . Da się da . 



#5858 ONLINE   Kosa

Kosa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 09:49

To raczej wina tego, który zesłał deszcz, skąd rolnik miał wiedzieć, że będzie padać i będzie powódź ? 


  • robert0304 i strary lubią to

#5859 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 06 grudzień 2017 - 16:41

Nie ma co winić przyrody że popadał  sobie deszcz ani rolników to czysty zbieg okoliczności .  Wcześniej i później była susza a nawozy akumulowały się w glebie aż do   przyboru wody i jak z gąbki nawozy wypłukały się do wody .

Chodziło mi o zarybienia które zniwelują  utratę rybostanu w czasie przyduchy na Bugu .Czy gdzieś podano szacowane straty w tonach śniętych ryb .na Bugu .

Do dziś nie słyszałem o dodatkowych zarybieniach . Ubolewam że  my wędkarze nie mamy wpływu na gospodarkę wodną w naszych okręgach .

Za mojego życia już się na leprze nie zmieni ani z ilością ryb w naszych wodach ani z mentalnością  ludków przychodzących z kijami nad wodę .

Tego jestem pewien , ale i  tak staram się być jak najczęściej nad Bugiem czy z wędką czy z kiełbasą . :)


  • Michał. lubi to

#5860 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 19:48

To nie siano tylko jakas trucizna z Ukrainy.
Przede wszystkim nie ma tego siana co kiedys i nikt teraz w takim stopniu nie sypie nawozu jak kiedys.
Kolejna sprawa to to ze przed 2009 byly wieksze wody nie nie bylo przypadkow takiego zatrucia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych