Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7434 odpowiedzi w tym temacie

#6121 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 13 lipiec 2018 - 09:20

Łukaszu drogi, San to przepiękna rzeka, równie malownicza jak Bug, a może ze względu na widoki, nawet bardziej. Nie wątpię w Twoje umiejętności i życzę powodzenia w moich ulubionych rewirach. Jednak San i Bug to są zupełnie inne bajki... Jak napisał powyżej Tomek, to rzeka która nie każdego nagradza...


  • knd i Lukasch44 lubią to

#6122 OFFLINE   Lukasch44

Lukasch44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 lipiec 2018 - 11:50

Teraz mieszkam na Śląsku a tu to większość rzek jeśli już coś w nich pływa jest taka. Wirtuozem wedkarstwa nie jestem, ale mam zapał :). Pewnie skończy się na kilku ledwo wymiarowych klenikach i mikro okonkach. Przynajmniej będę miał poczucie że zrobiłem wszystko by przygotować się ma spotkanie z tą piękną rzeką. Dlatego dopytuję.

#6123 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 13 lipiec 2018 - 14:48

San i Bug to fakt, że różne rzeki ale doświadczenie w czytaniu Sanu na pewno można wykorzystać na Bugiem. Wiadomo, że upodobania ryb rozne.

#6124 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Napisano 14 lipiec 2018 - 13:53

http://500kajakow.pl polecam w ciągu 2 dni można poznać kawał wody

#6125 OFFLINE   Lukasch44

Lukasch44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 lipiec 2018 - 10:07

No pierwszy wypad zaliczony. Woda chyba bardziej mętna niż wczoraj więc kleni na smużaki już raczej nie skuszę. Jeden szczupakowy pistolet z dołka dał się wybrać poza tym brak kontaktu. Poszukam wyżej Klepaczewa jakichś cofek i odmętów może tam coś wygrzebię bo przy tym kolorze wody brodząc nic nie wytropię.

#6126 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 17 lipiec 2018 - 18:19

No pierwszy wypad zaliczony. Woda chyba bardziej mętna niż wczoraj więc kleni na smużaki już raczej nie skuszę. Jeden szczupakowy pistolet z dołka dał się wybrać poza tym brak kontaktu. Poszukam wyżej Klepaczewa jakichś cofek i odmętów może tam coś wygrzebię bo przy tym kolorze wody brodząc nic nie wytropię.

A wiadomość na priv czytał ?



#6127 OFFLINE   trolinka666

trolinka666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Bartek

Napisano 18 lipiec 2018 - 09:39

A,że jest to forum spinningowej to szukaj raf mniejszych i większych,nawet pojedyńczych kamieni, możesz trafić fajną rybkę. I nie bój się większych wobków,np kenart Hunter ok 5-6 cm lub Salmo executor sdr 5- 7 cm kolory firetiger lub natural. Klenie je lubią ,sumki i wszystko inne też


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 19 lipiec 2018 - 10:18


#6128 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6253 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 19 lipiec 2018 - 10:19

Panowie.

O łowieniu na spławik, grunt, na robaczki, ziarnka i wątróbki, proszę dyskutować na jakimś innym forum. Tutaj propagujemy łowienie z użyciem sztucznych przynęt i takich rad oczekujemy.


  • Ciastek lubi to

#6129 OFFLINE   trolinka666

trolinka666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Bartek

Napisano 19 lipiec 2018 - 10:21

Ok. Zapędziłem się trochę.

Użytkownik trolinka666 edytował ten post 19 lipiec 2018 - 10:25


#6130 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 19 lipiec 2018 - 16:56

Dziś 4 godziny biczowania wody za szczupakiem   , było nas kilku zero kontaktu . Jutro poprawka na starorzeczach Lipieniec i Wywłoka . 

 

trolinka 666 zapraszam na http://www.sumowapas...id=26&pid=47588   



#6131 OFFLINE   Piotrek454

Piotrek454

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:P

Napisano 20 lipiec 2018 - 21:46

Powiem wam tak , kilka razy po totalnej kupie i ciszy nad Bugiem wstępowałem na 20-30 minut nad Krzne . Tam działa się diametralnie odwrotna sytuacja i woda tliła się życiem . Skróty i około wymiarowe szczupaczki siadały co kilka rzutów przed samym zmrokiem . Najbardziej kuriozalna sytuacja była na ujściu Krzny . Około 2 godzin klepania , 2 może 3 spławy bolenia w różnych oddalonych od siebie miejscach . Klapa . Z tego co widziałem ,niedaleko dwóch spinningistów też na pusto .
Wystarczyło wejść 50 metrów w Krzne i kolejny raz udało się połowić.

Nie lubię teorii spiskowych, ale ewidentnie coś z tą wodą jest nie tak .

Dzisiaj na całe szczęście rano dał się wyholować ciężko wypracowany Janowski boleń 60+ . Z kolei wieczorem aktywne były okonie żerujące na sieczce .

#6132 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 21 lipiec 2018 - 07:01

Poprawka była na Wywłoce w najgłębszym miejscu tego zbiornika żałosne miotanie przynetami przez dwóch starych nieudaczników  . Zero kontaktu z rybą  nawet najmniejszego pobicia czy widoku żerującej ryby . 

Pozostaje łowienie na Bugu i starorzecza   Kotło i wysychający Szumin   . Nie ma żadnych teorii spiskowych  Piotrek454 po prostu nie ma ryby i nie będzie długo .

Następny tydzień od czwartku nad Odrą  .a we wrześniu na bagna do Mańka i graniczny Ukraiński Bug . Tylko tam w tym roku złowiłem szczupaki .

743190ec5be987e2831e6f248c91406b_resized

 

Wzięło mnie na wspominki .


Użytkownik Tabor edytował ten post 21 lipiec 2018 - 07:03


#6133 ONLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 lipiec 2018 - 08:43

 "Nie ma żadnych teorii spiskowych  Piotrek454 po prostu nie ma ryby i nie będzie długo" - a jak woda zacznie się ochładzać jesienią to nagle ryba się pojawi ? Nie zrozum mnie źle ale teorie, że nie ma ryb nie mają racji bytu. Słysze takie teorie niestety od wielu wędkarzy, nawet tych co wędkuja w Bugu x-dziesiąt lat. Była woda, były ryby, nie ma wody nie ma ryb... To gdzie ta ryba pouciekała skoro na całym odcinku Bugu "nie bierze"? Aktywność ryb w Bugu jest niewielka z racji temperatury wody i skoków poziomu wody, a co za tym idzie każdy chyba wie. Dla zdziwionych, że ciężko teraz o drapieżnika na tej rzece to jest to normalna sytuacja, która ma miejsce co roku. Lipiec i pierwsze 3 dekady sierpnia to okres na klenie, brzany ew. dłubanie okonków. Jednak w nocy można złowić coś ciekawego. Co do Krzny to nie ma co porównywać dużej rzeki do rzeczki, to dwie inne bajki.


Użytkownik beton007 edytował ten post 21 lipiec 2018 - 08:45

  • wujek i korol lubią to

#6134 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 lipiec 2018 - 09:20

Pamietna przyducha dobitnie pokazała jak w Bugu nie było ryb :)

#6135 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 21 lipiec 2018 - 09:42

W necie nie bierze.Trzeba ruszyć cztery litery i zostać troszkę dłużej niż inni.Ryba jest dla cierpliwych i kombinujących wędkarzy.


  • beton007, tost i Byniek lubią to

#6136 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 21 lipiec 2018 - 16:07

Byłem wczoraj na Bugu z Jaśkiem od 20 do 23. Woda od godziny właśnie 20 do 21 po prostu się gotowała! Czegoś takiego na bugu już dawno nie widziałem. Bolenie robiły rzeź uklei. My staliśmy obok i nic nie mogliśmy im zrobić. Nic i na nic. A uderzenia naprawdę atomowe. Później nastała cisza i o kiju wróciliśmy do domu. Dziś pływałem w godzinach południowych za sandaczem w najgłębszych znanych mi miejscach i znów bez kontaktu. Ryba jest ale gdzie,,,nie wiem. Pojawia się na godzinę pod brzegiem ostro żre i spływa w nurt. 


  • wujek lubi to

#6137 OFFLINE   Lukasch44

Lukasch44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 lipiec 2018 - 18:39

No i moja przygoda z tą piękną rzeką na tegorocznym urlopie dobiegła końca. Pierwsze 3 dni nie widziałem ryby, prócz zębatego czterdziestaka wytarganego z niby okoniowego dołka. Po podpowiedziach Kolegów z forum (dzięki Panowie) poszukałem innych miejsc. Koledzy wyżej chyba mają rację wcześnie rano i godzinę przed zmrokiem woda ożywa. Czasu niestety zabrakło by rozpracować przeciwnika. Okonie goniące sieczkę można prawie z marszu i to się udało. Ale na rzeźnika goniącego te okonie nie znalazłem sposobu. Im większy zmrok tym częściej boleniowe rozbryzgi zmieniają sie w ciche zakotłowania ze sporym zawirowaniem na płaskiej jak szkło tafli wody. Mieliście rację ciężko przeczytać co dzieje się pod wodą jeśli jest bardzo słabo przejrzysta,spokojna i nieuregulowana. Dużym zaskoczeniem było dla mnie to, że ta woda prawie wcale nie przyspiesza w miejscach płytkich i nie zwalna w miejscach głębokich co ma miejsce zawsze nad Sanem i Odrą gdzie się włuczę. Pomiędzy kamieniami widać czasem oczkujące klenie ale one słabo reagują na twarde przynęty, gumki rwą się hurtowo między tymi kamieniami może mucha by była tu skuteczna? :). Rzeka naprawdę piękna, naprawdę rybna tylko potrzebuje czasu na rozpracowanie. Bardzo chciałbym tam jeszcze wrócić :). Jeszcze raz dziękuję za pomoc Panowie.
  • Przemek i jacekp29 lubią to

#6138 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 21 lipiec 2018 - 21:37

Przed pół godziną rozmawiałem z osobą która wczoraj wieczorem była nad wodą, ilość ataków bolenia w rejonie Niemirowa przekroczyła ludzkie pojęcie.



#6139 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 21 lipiec 2018 - 21:38

Bug ma swój klimat. To dzięki braku regulacji w większości wygląda dziko. Jednak z roku ma rok pokłady piachu zasypują koryto. Coraz mniej wody gdzie można się schować. Mniej wody dla wylęgu. Słabo widzę przyszłość Bugu jeśli ktoś mu nie pomoże...



#6140 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 21 lipiec 2018 - 21:44

Słabo widzę przyszłość Bugu jeśli ktoś mu nie pomoże...

Czyli regulacja i wybetonowanie ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych