Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7434 odpowiedzi w tym temacie

#6321 OFFLINE   marcin89

marcin89

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWęgrów
  • Imię:Marcin

Napisano 11 listopad 2018 - 22:26

Piękny jesienny dzień taki jak lubię ponury i ciemny aż noga świeżbi aby ruszyć i po machnać. I tu dylemat czy Liwiec i poszukiwanie okonia czy duża i nieprzewidywalna woda z której częściej wraca się o kiju niż obdarza.Decyzja zapadła Bug.Wedka do bagarznika i dzida czym predzej.Jest elegancko cisza i spokój żadnego wędkarza w zasięgu wzroku. Zaczynam obławiac zewnętrzny zakręt głębokość około 2m. Kilka rzutów i jest pstryk ale nie zacięte guma prawie zdjęła z haka hmmm pewnie jakiś glut. Jadę dalej rzucam na przeciw legły brzeg i małymi skokami prowadzę ku rynience pod moim brzegiem.Przyneta jest coraz bliżej i następuje łupniecie.... jest!!! Czuje że jest grubo pokazuje się na chwilę na powierzchni wody ale natychmiast wraca. Myśl aby tylko był dobrze zapienty. Kołowrotek zakręcony na beton krótki hol i już jest na brzegu. Szybki pomiar 80cm nowy PB

13500283_20181111_114310.jpg
13500292_20181111_120717.jpg
Powoli emocje opadają przechodzę dalej z biegiem rzeki. Może jest gdzieś jeszcze jeden. Czas mija nadzieję bledną że coś jeszcze wyjedzie. Rzut nadal prowadze skokami i pach siedzi czuje że jest znowu konkret. Nie trwa to długo ryba jest już pod moimi nodlgam.Ale to nie sandacz to Pan Bolesław Szybki pomiar 69cm i znowu PB
13500368_20181111_142541.jpg
13500374_20181111_142652.jpg
Dwa PB coś pięknego chyba to się szybko nie powtórzy.

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                       :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 15 listopad 2018 - 14:54


#6322 OFFLINE   pats

pats

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Imię:Patrycjusz
  • Nazwisko:Szydło

Napisano 14 listopad 2018 - 16:16

Na szybko:  coś się dzieje, nie wiem czy to kwestia temperatury, możliwe, ale cały weekend miałem brania (głównie wahadło), nic szczególnego nie padło, ale zabawa była przednia, średnio co pół godziny ryba, szczupaki - 60-70 cm :) wszystkie oczywiście zdrowe w wodzie ;) fot nie pstrykałem bo zimno w paluchy jak holera :P



#6323 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 18 listopad 2018 - 19:31

W sobotę ,po raz kolejny,odwiedziłem Bużańskie miejscówki.Pierwszy, konkretniejszy przymrozek dawał nadzieję na ładną rybę.

Wcześniejsze wypady zaowocowały tylko małymi rybami 50-65cm,więc apetyt na złowienie kabana był spory.Często w łowisko wchodziły duże leszcze i nie dało się normalnie łowić.

Wyjeżdżam z domu i termometr pokazuje -6 stopni,ale im dalej na południe tym cieplej.Na pierwszej miejscówce jest już tylko -3 stopnie,świeci piękne słońce i wszystko wokół pokryte szronem.Przy brzegu cienka warstwa lodu,który trzeszczy pod butami.Nie lubię tego.Burzy to ciszę i błogi spokój na gładkiej tafli wody.

Zaczynam obławiać znaną mi dobrze miejscówkę.Do przetestowania mam kilka nowych gum odlanych przez kol.Grzegorza - IMAGO LURES.Wchodzę do wody i na początek wachlarzem obstukałem rynnę pod drugim brzegiem.Bez efektu.Przed zmianą przynęty sprawdziłem jeszcze środek rzeki i płytszą część bliżej mojego brzegu.Po którymś rzucie i lekkim podbiciu poczułem wyraźne stuknięcie w opadzie,jakby główka uderzyła w coś twardego -kamień ,małża ?Znam to miejsce dobrze i wiem że takich rzeczy na dnie tam nie ma.Tylko cienka warstwa mułu.Zaciąłem wiec odruchowo i zaczęło się .Ryba na początek odjechała w stronę środka rzeki ,by po chwili ruszyć pod prąd.Jest tam około1,5-2m wody i brak zaczepów więc szybko ja zatrzymałem i podholowałem pod nogi.Szczupak był większy niż przypuszczałem.Próbowałem chwycić za kark, ale stojąc w wodzie nie byłem przekonany, że utrzymam dość dużą rybę o masywnym karku.Wycofałem się do brzegu i tam podebrałem rybę dwoma rękami.

Kilka fotek w mroźnej scenerii i ryba wróciła do wody.Była godna do przetestowania miarki otrzymanej na tegorocznym Forumowym Zlocie :) .

01ada5d9f39188d1med.jpg feef05e591f3b2f1med.jpg 01bc3c8400e4beb8med.jpg

 

Do połowu użyłem : MHX ST 1204F 17Lb, Zauber 4000,plecionka Power Strike 10lb, główka Musaga 8gr,łącznik bezwęzłowy + przypon wolframowy 30cm/10kg D.Lipka, gumowa imitacja płotki Imago Lures.

 

Po uwolnieniu ryby jeszcze chwilę połowiłem w tym miejscu lecz bez efektu.

Przejechałem na inną miejscówkę.Szybko złowiłem szczupaczka 50+ ,potem okonia i kolejnego szczupaka podobnych rozmiarów.

Wyglądało, że coś się jeszcze ciekawego wydarzy. ;)

Nie myliłem się :) .W łowisko weszło stado dużych leszczy :( .Po kolejnej najechanej rybie zwinąłem zabawki.Zaczęły też marznąć przelotki mimo zaaplikowania sporej ilości silikonu CX80 na plecionkę.

Nie doczekałem się na wieczorno-nocne sandacze,choć między leszczami jeden się trafił.

 

Pozdrawiam Tomi B)

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                        :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 19 listopad 2018 - 10:48


#6324 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 21 listopad 2018 - 23:00

Dodam jeszcze uzupełnienie do opisu powyższej wyprawy.

Nie jestem dobrym aktorem ,nawet drugiego planu ;)

Przepraszam z góry za odgłosy,trochę się zdyszałem :wacko:

 

Ważne ,że ryba wróciła do wody :)

 

Pozdrawiam Tomi B)


Użytkownik tomi101 edytował ten post 21 listopad 2018 - 23:29


#6325 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 21 listopad 2018 - 23:08

Tomek , popraw ten link , bo coś nie funguje  :) .



#6326 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 21 listopad 2018 - 23:20

Tomek , popraw ten link , bo coś nie funguje  :) .

Bartku,haker też ze mnie marny :(

Zmieniłem na publiczny,może teraz będzie dobrze.

 

Pozdrawiam Tomi B)



#6327 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 21 listopad 2018 - 23:27

Nie rabotajet   :(



#6328 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 22 listopad 2018 - 00:16

A teraz już rabotajet  :) . Tomek zdyszany , bo ryba gruba go przegoniła odpowiednio  :D .



#6329 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 22 listopad 2018 - 08:26

A teraz już rabotajet  :) . Tomek zdyszany , bo ryba gruba go przegoniła odpowiednio  :D .

Bartku, ryba nie była na tyle duża i silna aby przegonić mnie po miejscówce :-). Sprzęt był wystarczająco mocny, aby mogła zapozować do fotki w około 1,5 minuty od zacięcia. Łącznie z wyjęciem aparatu.
Bardziej "zmęczyłem " się działaniem mającym na celu ukryciem całego zajścia (holu, podebrania, fotografowania i wypuszczenia) przed wzrokiem łowiących niedaleko "smakoszy ryb".
Chyba nawet mi się udało.:-D

Pozdrawiam Tomi B-)
  • malinabar lubi to

#6330 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 22 listopad 2018 - 16:11

Ale większość już pewnie  wie gdzie złapany i wypuszczony 



#6331 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 22 listopad 2018 - 16:14

Ale większość już pewnie  wie gdzie złapany i wypuszczony 

 

Zlituj się. Jakby Tomek nie wrzucił to tam na pewno byłoby inaczej...


  • malinabar i Qcyk lubią to

#6332 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 22 listopad 2018 - 16:40

Zlituj się. Jakby Tomek nie wrzucił to tam na pewno byłoby inaczej...

Cała okoliczna brać tam się stołuje okonie zanderki a i jak widać szczupły też jest ale ten miał zajebi......farta .Tak trzymać


  • beton007 lubi to

#6333 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 22 listopad 2018 - 16:46

Piękna rybka fajnie że pływa dalej!

ostatnio kawałek w dół rzeki jegomość chwalił się 40 okoniami- one już  jednak nie pływają☹️



#6334 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 22 listopad 2018 - 16:57

Presja jest tam ogromna, ale fajnie że takie okazy się  ''tam '' jeszcze trafiają



#6335 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 22 listopad 2018 - 19:41

Wszyscy wiedzą jak jest. Ja tam czasem zaglądam. Wciąż są tacy co patrzą na mnie spode łba. Dla tych co tam spędzają dużo czasu, lub są często jestem nieszkodliwym wariatem co ryby wypuszcza. Więc im tłumaczę, tłumaczę, tłumaczę... Jeszcze nikogo nie przekonałem, nie mam widocznie daru przekonywania  :unsure:


  • jacekp29 i strary lubią to

#6336 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 22 listopad 2018 - 20:47

Nie zauważyli szczupaka, bo byli zbyt zajęci dłubaniem okoni i chowaniem sandaczyków po krzakach.



#6337 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3199 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 22 listopad 2018 - 21:07

A Panowie na wiaderkach ze zboczonymi trokami byli? Mi udało się przekonać jednego kumpla do wypuszczania ryb. Może nie w 100 % bo pewnie zabierze kilka ryb w roku ale to mały ułamek tego co łowi...dosyć ważne, że jak już zabierze rybę to nie jest to okaz. Okazy wszystkie wypuszcza i od tego proponuję zacząć tłumaczenie :)


  • malinabar i coma lubią to

#6338 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 22 listopad 2018 - 21:26

...jestem nieszkodliwym wariatem co ryby wypuszcza. Więc im tłumaczę, tłumaczę, tłumaczę... Jeszcze nikogo nie przekonałem, nie mam widocznie daru przekonywania :unsure:


Na mnie też tak patrzą. Oni po prostu nie potrafią tego zrozumieć. Oni, w odróżnieniu od nas, nie są tam dla przyjemności.

Ja mam na koncie jednego nawróconego😀. Ale z nim spędziłem sporo czasu nad wodą.

#6339 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 22 listopad 2018 - 21:43

Na mnie też tak patrzą. Oni po prostu nie potrafią tego zrozumieć. Oni, w odróżnieniu od nas, nie są tam dla przyjemności.

Ja mam na koncie jednego nawróconego. Ale z nim spędziłem sporo czasu nad wodą.

 

Najczęściej słyszę: "wypuszczaj, wypuszczaj - będzie więcej dla mnie..." - znacie to... ?  :D

Z drugiej strony jak patrzę na tony śmieci nad wodą, po lasach, jak słyszę o kolejnych setkach złapanych pijanych kierowców, to dlaczego w przypadku jakichś tam ryb ma być świadomość...? :(



#6340 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 22 listopad 2018 - 22:41

Cała okoliczna brać tam się stołuje okonie zanderki a i jak widać szczupły też jest ale ten miał zajebi......farta .Tak trzymać

Andrzeju,jest tak jak napisałeś.Stołują się i zamożni i biedni,starzy i całkiem młodzi.Biorą wszystko i wszyscy  ....z nielicznymi wyjątkami. :(

 

Piękna rybka fajnie że pływa dalej!

ostatnio kawałek w dół rzeki jegomość chwalił się 40 okoniami- one już  jednak nie pływają☹️

Tak ze dwa tygodnie wstecz,widziałem wędkarza łowiącego okonie po drugiej stronie rzeki.To był rodzynek :good: -wszystkie wypuszczał.

Przy zwalisku wyholował też szczupaczka {sandaczyka?} i też wypuścił.

 

Nie zauważyli szczupaka, bo byli zbyt zajęci dłubaniem okoni i chowaniem sandaczyków po krzakach.

Piotrze,pewnie tak było,choć jeden ,łowiący najbliżej ,obserwował mój hol.Nie podszedł jak mierzyłem i fotografowałem,a jak mijałem go w drodze powrotnej nie odezwał się słowem.Jego 3 koledzy łowili w kupie kolejne 100metrów dalej i jestem pewien że nic nie widzieli.

 

A Panowie na wiaderkach ze zboczonymi trokami byli? Mi udało się przekonać jednego kumpla do wypuszczania ryb. Może nie w 100 % bo pewnie zabierze kilka ryb w roku ale to mały ułamek tego co łowi...dosyć ważne, że jak już zabierze rybę to nie jest to okaz. Okazy wszystkie wypuszcza i od tego proponuję zacząć tłumaczenie :)

Danielu,nie łowiłem w tych rejonach od około 10lat, z przyczyn które opisałem w tym wątku jakiś czas temu.

W tym roku byłem tam już 4 razy w ciągu miesiąca.Za każdym razem widuję tam od 4 do 8 osób,przeważnie tych samych.Jest "pan krzesełko" i dwóch "panów wiaderko" .Prym wiedzie boczny trok,potem nieduża guma 5-7cm i wobler a'la Fantom -aby siegnąć drugiego brzegu.

Dopiero jak się podniesie woda i będzie problem z dojściem panowie zrezygnują.

 

Najczęściej słyszę: "wypuszczaj, wypuszczaj - będzie więcej dla mnie..." - znacie to... ?  :D

Z drugiej strony jak patrzę na tony śmieci nad wodą, po lasach, jak słyszę o kolejnych setkach złapanych pijanych kierowców, to dlaczego w przypadku jakichś tam ryb ma być świadomość...? :(

To stara śpiewka mięsiarzy,tak samo oklepana jak stwierdzenie -jak ja nie wezmę to ktoś inny weźmie :wacko:

Jak byłem tam ,pierwszy raz, na początku października jeden łowca przebił pozostałych.Celowo rzucił przed nisko lecącym stadkiem kaczek i ....trafił w ptaka.Po rozpoczęciu holu ,wyszczerzył się do mnie i mówi "...K...a może być,kaczuszkę też zjemy...". Na szczęście ptak uwolnił się z zestawu.

 

Pozdrawiam Tomi B)


  • korol lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych