Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7434 odpowiedzi w tym temacie

#6681 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 23 marzec 2020 - 19:48

Witam. Trochę namieszałem z tym pływaniem Ja jestem z okręgu mazowieckiego. U nas można pływać dopiero w kwietniu ale nie łowić. Ale można popłynąć na fajną miejscówkę. Dopiero od Maja można wędkować ze środków pływających.

 

To pływać rekreacyjnie na Mazowszu można dopiero od kwietnia???


  • podlasiak lubi to

#6682 OFFLINE   Maly1224

Maly1224

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPoreba - Koceby
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Mikolajczyk

Napisano 23 marzec 2020 - 20:56

Tak od kwietnia

#6683 OFFLINE   Kosu33

Kosu33

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 21:00

Tak



#6684 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 23 marzec 2020 - 21:05

No chyba zakaz wedkowania ze środków pływających jest do końca kwietnia. Pływać rekreacyjnie, bez wędki można cały rok.

#6685 OFFLINE   Kosu33

Kosu33

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 21:14

Hmy czytam zasady wędkowania na ten rok. Tost masz rację  :D

 

2. Czas połowu. Z brzegu i brodząc można wędkować całą dobę, z wyjątkiem wód górskich, gdzie wolno łowić w porze dziennej (od świtu do zachodu słońca - z tolerancją 1 godziny). Z łodzi wolno wędkować tylko w porze dziennej, z wyjątkiem zbiorników zaporowych, gdzie w okresie od 01 czerwca do 30 września wolno wędkować całą dobę. Od 1 stycznia do 30 kwietnia obowiązuje zakaz połowu ryb ze środków pływających, zakaz łowienia „na żywca” i „na martwą rybkę” oraz zakaz spinningowania z użyciem przynęty o długości powyżej 5 cm (nie dotyczy wód górskich). Wędkowanie „na żywca” jest dozwolone po 30 kwietnia i tylko z brzegu lub z zakotwiczonej łodzi. Wody o pow. do 40 ha mogą być objęte zakazem wędkowania bezpośrednio po zarybieniu – do 72 godzin, nie dłużej niż do godz. 6:00 w sobotę – ogłoszonym przez lokalne Koło PZW na tablicy informacyjnej.



#6686 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 23 marzec 2020 - 22:08

No chyba zakaz wedkowania ze środków pływających jest do końca kwietnia. Pływać rekreacyjnie, bez wędki można cały rok.


Właśnie tak mi się wydawało 😉

#6687 OFFLINE   Kosu33

Kosu33

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 22:14

O duże piwo bym się założył że dopiero w kwietniu w mazowieckim było można pływać.



#6688 OFFLINE   Kosu33

Kosu33

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 22:15

Nie było żadnej zmiany w regulaminie?



#6689 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 marzec 2020 - 10:12

Nie było żadnej zmiany w regulaminie?

Nie było żadnej zmiany odkąd wprowadzono przepisy.

#6690 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 marzec 2020 - 10:20

O duże piwo bym się założył że dopiero w kwietniu w mazowieckim było można pływać.

Przecież pływanie rekreacyjne, bez wędki nie jest regulowane przez PZW :)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
  • tost, Byniek i Kosu33 lubią to

#6691 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 24 marzec 2020 - 21:09

Rozmawiałem dziś ze znajomym Strażnikiem Granicznym z Terespola. "Przyszło do nas zarządzenie. Zakaz polowań i pobytu w strefie przygranicznej. Dzisiaj jeszcze ludzie byli nad rzeką. Jak będzie dalej, powiem ci w Czwartek"
Może być problem z łowieniem na granicznym odcinku.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

#6692 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 29 marzec 2020 - 14:04

Nie wytrzymałem i pojechałem nad    Bug  przy Kamieńczyku wędkarzy 1 szt.  ludzi nad wodą zero .

Dobrze że u nas nie ma strefy przygranicznej . 


  • rybarak i Byniek lubią to

#6693 OFFLINE   serekturek

serekturek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Karol

Napisano 29 marzec 2020 - 15:35

Ja dzis też byłem w tych okolicach. Ryb zero za to kleszczy od cholery. Po kazdorazowym przejściu przez jakąś wyższa trawę po 5-6 sztuk na spodniach, także uważacie.

#6694 OFFLINE   Miko89

Miko89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2020 - 16:15

To co się dzieje z kleszczami to jest dramat. Mam taki swój odcinek z wysokimi trawami ale rok w rok chodziłem sobie tam w krótkich spodniach bo na wiosnę Bug "podlewał" brzeg i z traw do pasa nie miałem przez 3 ostatnie lata ani jednego kleszcza. Wczoraj przeszedłem się tam spacerowo zobaczyć jak się ma sytuacja, brzeg w tym roku niestety suchy przez niski poziom wody i po jednym kursie miałem stado gapowiczów. ABSOLUTNA MASAKRA.



#6695 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1591 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 31 marzec 2020 - 09:22

To co się dzieje z kleszczami to jest dramat. Mam taki swój odcinek z wysokimi trawami ale rok w rok chodziłem sobie tam w krótkich spodniach bo na wiosnę Bug "podlewał" brzeg i z traw do pasa nie miałem przez 3 ostatnie lata ani jednego kleszcza. Wczoraj przeszedłem się tam spacerowo zobaczyć jak się ma sytuacja, brzeg w tym roku niestety suchy przez niski poziom wody i po jednym kursie miałem stado gapowiczów. ABSOLUTNA MASAKRA.

Z kleszczami to prawda , ja wyczesałem z psa ponad 50 sztuk po około godzinnym spacerze na obrzeżach miasta...



#6696 OFFLINE   trolinka666

trolinka666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Bartek

Napisano 18 kwiecień 2020 - 21:38

Wielka prośba. Jeżeli będziecie w najbliższym czasie nad Bugiem w okolicy gminy Korczew i Drohiczyn zwróćcie uwagę na martwe zwierzęta. Ktoś prawdopodobnie wyłożył trutkę. Padł wilk,bocian,bielik i kilkanaście kruków. Szkoda zwierząt,a takiemu człowiekowi należy się wymierzenie sprawiedliwości. Otruty bielik był dorosłym osobnikiem,najbliższe gniazdo jest w okolicy Starczewic czyli prawdopodobnie teraz samica została sama na gnieździe z pisklętami. Lęgu w tym roku raczej nie wyprowadzi... . W razie (mam nadzieję,że nie),znalezienia padłych zwierząt dzwońcie na policję,ewentualnie przez FB Grzegorz Miezianko.

Jeżeli wyższa instancja uzna,że można z tego utworzyć osobny wątek to proszę o utworzenie i zatytułowannie.
  • biturbo i S.N. lubią to

#6697 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 19 kwiecień 2020 - 00:32

Wiesz gdzie gniazdo? Jak za samca porobisz to wołowinę doślę, a jak nie to na LTO to kieruj. Zajmą się na 100%. 



#6698 OFFLINE   trolinka666

trolinka666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Bartek

Napisano 19 kwiecień 2020 - 00:37

Wiem gdzie jest gniazdo,ale za samca nie będę robił. Mam lęk wysokości 😉. Mysle,że Bocian już się tym zajmuje.

Użytkownik trolinka666 edytował ten post 19 kwiecień 2020 - 00:40


#6699 OFFLINE   roberto_s

roberto_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska
  • Imię:Robert

Napisano 29 kwiecień 2020 - 17:01

Witam,

planuję powrót do wędkarstwa w swoje dawne rewiry graniczny odcinek Woroblin - Janów Podlaski. Planuję majówkowy wypad i mam pytanie z tym związane.

Czy zna ktoś przepisy, które zabraniają brodzenia w spodniobutach na granicznym odcinku Bugu (oczywiście bez przekraczania granicy, czyli głównego nurtu rzeki)?

Taką informację uzyskałem od Straży Granicznej, ale nie chcąc być uciążliwym nie dopytywałem o akty prawne. Może ktoś ma rzetelną wiedzę lub zna kogoś takiego i chce się podzielić taką wiedzą? Ja dotarłem tylko do takich zapisów:

https://www.nadbuzan...-turystyka.html

a w nich takiego zakazu nie widzę.

Znam zatokę, w której mógłbym pobrodzić, chciałbym nawet przejść na wyspę i tam powędkować. Strażnik jednak twierdził, że narobię śladów i nie wiadomo co z tym zrobić, i że nie wolno.

Mam świadomość, że dla Nich to kłopotliwy gość do pilnowania, ale czy taki zakaz to ich wewnętrzne reguły czy ma umocowanie w aktach prawnych?



#6700 OFFLINE   nox66

nox66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód

Napisano 29 kwiecień 2020 - 23:11

Można brodzić ale nie wolno przekraczać połowy szerokości rzeki to samo tyczy się pływania łodzią.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych