Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tanie i dobre kotwice do woblerów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zwiraz

zwiraz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaRybnik
  • Imię:Adam

Napisano 02 grudzień 2014 - 22:18

Witam Szanownych Kolegów!

Zwracam się do Was z pytaniem o kotwice do woblerów. Gdzie można kupić stosunkowo tanie i dobre kotwiczki? Interesowałaby mnie większa ilość w rozmiarze 12. Przeglądając internet natknąłem się na kotwice Jaxona z serii Sumato ( http://www.fishing-m...p387-k9497.html). Jednak renoma firmy jest znana więc mam obawy przed dokonaniem zakupu. Może ktoś miał styczność i jest w stanie powiedzieć coś więcej na ich temat?

Jeśli macie inne sprawdzone modele to jestem podatny na wszelkie sugestie. Szczególnie jeśli podacie też źródło, w którym się zaopatrujecie :)

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam!

zwiraz



#2 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 grudzień 2014 - 22:25

http://polfishing.pl...p?k10,kotwiczki

 

Sprawdzony i kompetentny sprzedawca  polecam 



#3 ONLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 02 grudzień 2014 - 22:39

Jak ilość cię interesuje? 

Napisz na priv.

 

Ja kupuję Au Lion D'or ( niby VMC) w "Leszcz"- Radom.

 

http://pl.kompass.co...epien/pl022156/

 

 

Pzdr.



#4 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 03 grudzień 2014 - 14:06

Pewien znany portal  ;)  na a..., oryginalne VMC brązowe są po ok. 50 gr./szt. Cena/jakość lepszych nie znam w tej cenie. 



#5 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 16:29

Witam,

 

Co oznacza ''stosunkowo tanie i dobre''? 

 

Witam Szanownych Kolegów!

Zwracam się do Was z pytaniem o kotwice do woblerów. Gdzie można kupić stosunkowo tanie i dobre kotwiczki? Interesowałaby mnie większa ilość w rozmiarze 12. Przeglądając internet natknąłem się na kotwice Jaxona z serii Sumato ( http://www.fishing-m...p387-k9497.html). Jednak renoma firmy jest znana więc mam obawy przed dokonaniem zakupu. Może ktoś miał styczność i jest w stanie powiedzieć coś więcej na ich temat?

Jeśli macie inne sprawdzone modele to jestem podatny na wszelkie sugestie. Szczególnie jeśli podacie też źródło, w którym się zaopatrujecie :)

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam!

zwiraz

 

 

Witam,

Zastanow sie jakie wielkosciowo ryby masz zamiar na nie lowic a pozniej podejmij decyzje. W linku z polfishing masz bardzo przyzwoite VMC Barbarian ale 10, dla mnie to minimum kotwiczkowe, reszte wyrzucam do smieci bo szkoda czasu i nerwow.

 

Bujo



#6 OFFLINE   zwiraz

zwiraz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaRybnik
  • Imię:Adam

Napisano 03 grudzień 2014 - 19:11

Kotwiczki potrzebuję do mniejszych woblerów 3-4 cm. Zwykle kupuję 12-stki bo 10-tka wydaje mi się być za duża, no i przy mniejszych przynętach kotwice tego rozmiaru lubią się czepiać jedna o drugą.



#7 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 03 grudzień 2014 - 20:46

Witam,

 

Co oznacza ''stosunkowo tanie i dobre''? 

 

 

 

Witam,

Zastanow sie jakie wielkosciowo ryby masz zamiar na nie lowic a pozniej podejmij decyzje. W linku z polfishing masz bardzo przyzwoite VMC Barbarian ale 10, dla mnie to minimum kotwiczkowe, reszte wyrzucam do smieci bo szkoda czasu i nerwow.

 

Bujo

 

Barbariany są świetne ale te małe omijam szerokim łukiem , ósemki i szóstki kleją się do rybiego pyska wręcz wzorcowo a 10tki nie  :mellow: .


  • popper lubi to

#8 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 22:22

Barbariany są świetne ale te małe omijam szerokim łukiem , ósemki i szóstki kleją się do rybiego pyska wręcz wzorcowo a 10tki nie  :mellow: .

 

Super, ze napisales, nie uzywalem tych najmniejszych a kusilo by zakupic :) U mnie to dziwne i silne ryby wiec najmniejsza kotwiczka jaka uzywam to 10 Kamatsu ( jakis super strong), reszta glownie Gamaki, te pierwsze mocniejsze, te drugie lepiej chytaja  :) 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo


  • Intro lubi to

#9 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 04 grudzień 2014 - 13:58

Kamatsu może i nie są perfekcyjnie wykonane ale niewiele ustępują Gamakatsu :) choć król jest tylko jeden OWNER :D Bogata oferta grubości od drucikowatych UL o legendarnej wręcz chwytności po wzmacniane ST36 które nie boją się żadnego okazu . Nie wiem tylko dlaczego Jaxon przestał sprzedawać te kotwiczki luzem :( cenowo wychodziły podobnie jak Kongerowskie Kamatsu <_< .


  • wolta lubi to

#10 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 15:50

Witam,

 

Kamatsu czy Ownery ( dla mnie i w moim fishingu) to super kotwice ale do plecionki, w tym roku lowilem troche na jesieni na Kamatsu nr.10 zakladane do woblerow 4-5 cm i dosc szybko wrocilem do Gamakow, ryby czasem braly dziwnie, pierdzielniecie mocne i jest ryba albo jej nie ma ( Kamatsu), badz jest Gamaki :)http://www.ebay.co.u...=item5af5d5557c) Jak w jukeju to nawet tanio wychodza czyli +- Kamatsu

 

ST 36 w rozmiarze 8 rozgial mi pstrag, fakt ze wielki , dwa groty :(

 

Pozdrawiam,

 

Bujo



#11 OFFLINE   tomas24

tomas24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Tomasz

Napisano 05 grudzień 2014 - 14:53

http://allegro.pl/ko...4865344215.html

 

Lunari sprawdzony sprzedawca



#12 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 05 grudzień 2014 - 15:13

http://allegro.pl/ko...4865344215.html

 

Lunari sprawdzony sprzedawca

 

Sprawdzony, ale polecam raczej model standardowy nr 9649. Jak pisał kolega @spinus83 w tej cenie nie ma nic lepszego od vmc. Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Oczywiście pytanie brzmi co oznacza "tanie i dobre" :D

Pozdr



#13 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3207 postów

Napisano 23 luty 2018 - 16:10

Odkopuję stary wątek żeby nie otwierać nowego :)

 

Dzisiaj podczas przeszukiwania pudełek trafiłem na taką kotwicę z długim (moim zdaniem) trzonkiem. Czy ma one jakieś specjalne zastosowanie w konkretnych przynętach czy jest to kotwiczka jak każda inna? Osobiście większą sympatią darzę te z krótkim trzonkiem bo przynęty w nie uzbrojone lepiej się prezenują. A może wie ktoś czy jest jakaś różnica w skuteczności zacięć i holu ryby?

 

10943450_20180223_101712.jpg

 

10943451_20180223_101728.jpg



#14 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 23 luty 2018 - 19:20

Te z krótszym trzonkiem zwykle lepiej nadają się do uzbrojenia woblerów, gdyż łatwiej jest uniknąć zaczepiania się kotwiczek o siebie nawzajem, czy też o ster. Natomiast jest druga strona medalu - te z dłuższym trzonkiem lepiej trzymają rybę i jest mniej spadów. Czyli, jak zawsze, wybór miedzy dżumą i cholerą ;)  :D


  • Pride lubi to

#15 OFFLINE   wolta

wolta

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:roman
  • Nazwisko:dydko

Napisano 24 luty 2018 - 00:17

Kamatsu może i nie są perfekcyjnie wykonane ale niewiele ustępują Gamakatsu :) choć król jest tylko jeden OWNER :D Bogata oferta grubości od drucikowatych UL o legendarnej wręcz chwytności po wzmacniane ST36 które nie boją się żadnego okazu . Nie wiem tylko dlaczego Jaxon przestał sprzedawać te kotwiczki luzem :( cenowo wychodziły podobnie jak Kongerowskie Kamatsu <_< .

kamatsu - słabe rozginają się - szybko się tępią :)



#16 OFFLINE   Ace

Ace

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 26 luty 2018 - 06:38

Kotwiczki z Phoenix Fishing są niezłe
  • Cormoran76 lubi to

#17 OFFLINE   ninja05

ninja05

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • Lokalizacjapomorskie
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Czapiewski

Napisano 10 lipiec 2018 - 19:27

Witam poszukuję ostrych i mocnych kotwic do wobków trociowych. Na pstrągi używam kotwic Phoenix są mega ostre ale obawiam się że mogą się rozgiac pod większą rybą może się mylę nie wiem. Proszę o pomoc w temacie.

#18 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 10 lipiec 2018 - 20:39

Witam poszukuję ostrych i mocnych kotwic do wobków trociowych. Na pstrągi używam kotwic Phoenix są mega ostre ale obawiam się że mogą się rozgiac pod większą rybą może się mylę nie wiem. Proszę o pomoc w temacie.

Jak chcesz drogo i szybko to proponuję takie : https://topfish.pl/p...N-2-0-6szt.html

Jak chcesz tanio i długo to takie : https://pl.aliexpres...ceBeautifyAB=0

lub takie : https://pl.aliexpres...000000000000000

 

Użytkuję jedne i drugie w rozmiarze 8 i 6 w woblerach na klenie i jazie.

Mocne i ostre.

 

Tomi B)


Użytkownik tomi101 edytował ten post 10 lipiec 2018 - 20:57


#19 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 10 lipiec 2018 - 21:03

Polecam Kamatsu Grand Prix Treble Hooks - Nr 8 - dwie osoby w szpitalu w Szwecji nie mogło odciąć grotu żeby wyciągnąć mi ją z dłoni :lol:


  • Piotr Gołąb, woblery z Bielska i Mateo1989 lubią to

#20 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 11 lipiec 2018 - 14:49

Ja polecam Mikado Sensual Round BN- bardzo ostre i jeszcze nie zdażyło mi się żeby rybka je odgieła w dodatku są tanie :) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych