Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
704 odpowiedzi w tym temacie

#701 ONLINE   Tabor

Tabor

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaJadów
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Tabor

Napisano 14 listopad 2018 - 15:00

To nie prędkość rozwala zamocowania łódki do przyczepki tylko jej nagły spadek . Jeśli się  jedzie ostrożnie tz nie 120 km/h a np 70-80 km/h to nie nie ma znaczenia  czy łódka dobrze jest zamocowana na rolkach czy płozach aby była mądrze zamocowana i nie mogła w czasie hamowania wystrzelić do góry .

Sławek dał  przykład na zdjęciach  i tak powinno być  przestrzegać innych przed głupotą  drugich .

Moją łódkę trzymają dwa pasy 5 t do przyczepki + 2 pasy 750 kg od pawęży do ramy i śruba rzymska 14 mm od uchwytu do wciągania  do dyszla przyczepki  , nie liczę pasa wciągarki ..

Użytkownik Tabor edytował ten post 14 listopad 2018 - 15:06

#702 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 14 listopad 2018 - 15:03

Takie pytanko mam, czy płozy w przyczepie można obłożyć ceratką teflonową dla lepszego ślizgu? Jakie jest Wasze zdanie ewentualnie doświadczenia.

Za oceanem są do kupienia specjalne spraye do płóz przyczepy.

Podobno się sprawdzają, sam nie używałem.

#703 OFFLINE   horac

horac

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 15:42

U mnie lodke trzyma dziobnica i dwa pasy 1.8m zwijane zaczepione za uszy transportowe na rufie. Dodatkowo dalem szekle bo mam dodatkowa dziurke w zaczepie na dziobie z linka nierdzewka 5. Zaliczylem pare awaryjnych hamowan i wszystko ok. Mysle ze wazna role spelnia tez wozek z kolkami pompowanymi bo kil lezy pomiedzy nimi wiec nie ma szans zeby nastapilo przesuniecie na boki. A przod odpowiednia dziobnica + szekla z linka.

#704 OFFLINE   Tresor

Tresor

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 317 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 listopad 2018 - 21:51

Ja zmienialem w tym roku, obnizalem z 750 do 600kg. Konsultacja z producentem, jego dzialanie i wystawienie nowych papierow homologacji i nowej tabliczki na przyczepe przez niego i rejestracja w urzedzie (bez problemu).

A jaki producent? Moja przekracza o 100kg dopuszczona przez samochód bez hamulca. Przyczepa Tema czy jakoś tak z Liroja. W OBI ponoć zmieniają bez problemu w ciągu tygodnia. Tylko czy jak mam już zarejestrowaną mogę zmienić?
A jak nie zmienię to czy komuś policja sprawdzała czy DCM nie jest przekroczony? ( przyczepa DCM 750kg jedno auto 600kg drugie 1200 ale tam już ViaTole...)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#705 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 907 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 listopad 2018 - 21:58

A jaki producent? Moja przekracza o 100kg dopuszczona przez samochód bez hamulca. Przyczepa Tema czy jakoś tak z Liroja. W OBI ponoć zmieniają bez problemu w ciągu tygodnia. Tylko czy jak mam już zarejestrowaną mogę zmienić?
A jak nie zmienię to czy komuś policja sprawdzała czy DCM nie jest przekroczony? ( przyczepa DCM 750kg jedno auto 600kg drugie 1200 ale tam już ViaTole...)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Marka: Suski

Miałem już ja zarejestrowana na wyzsze dmc. Przyniosłem do urzędu papiery od producenta na niższe dmc, wytlumaczylem sytuacje (bo dla Pani w okienku była to nowość) i poszło sprawnie

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
  • Tresor lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych