Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódki ABC 385/410 - dane, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jani32

jani32

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Tomek

Napisano 04 grudzień 2014 - 18:32

Witam koledzy związku z tym ze noszę się z zakupem łódki mam pytanie , czy ktoś posiada i jak się sprawuje, jak jest wykonana, czy pokład się ugina i jak głębokie są schowki.
Za odpowiedzi z góry dziękuję.

#2 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 04 grudzień 2014 - 19:33

Kolega Logun74 ma taką opisywał ją http://jerkbait.pl/t...-łodzie/page-50

#3 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 17 marzec 2015 - 13:17

Witam trochę późno ale kupiłem taką w goleniowie.  Bardzo fajna . Chociaż schowki za duże nie są ale podłoga jest w miarę sztywna. Za to bardzo stabilna. Na burcie stałem z dwoma osobami i się nie przychyalała :)



#4 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 17 marzec 2015 - 13:18

Jakość jest w miarę ok. Jest to moja pierwsza więc ciężko mi powiedzieć coś.   Mogę dać filmiki jak na 7 konnym pływa


  • popek lubi to

#5 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 17 marzec 2015 - 18:05

Tu masz testy tej łodzi:https://www.youtube....h?v=s_Zmu_SQJ0E


  • Czoper555 lubi to

#6 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 czerwiec 2015 - 08:50

..na Yamaszce 9.9 2T samemu 40-41km/h, we dwoje 33-36km/h... na 20KM Tohatsu 4T we dwóch chłopa 100kg ze szpejem 41km/h



#7 ONLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 11 czerwiec 2015 - 09:15

Zawsze mnie zastanawia tak nieduży przyrost prędkości względem dołożonej mocy. Niby silnik dwa razy większy, a vmax ze szpejem wzrosła zaledwie kilka km. Nie jest to absolutnie krytyka waszych wyników, bo moje zmieniły się podobnie ;-)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

#8 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 11 czerwiec 2015 - 09:23

..na Yamaszce 9.9 2T samemu 40-41km/h, we dwoje 33-36km/h... na 20KM Tohatsu 4T we dwóch chłopa 100kg ze szpejem 41km/h

 

  A jak oceniasz samą łódkę pod względem wykonania i funkcjonalności?



#9 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 czerwiec 2015 - 09:51

..za tą kasę ciężko się czepiać...po roku intensywnego użytkowania można będzie powiedzieć więcej..jedno jest pewne, z P400 jest mobilna,  ładnie pływa i jest stabilna...



#10 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 21 luty 2016 - 14:33

Witam ktoś użytkuje miał doczynienia? Wszelkie komentarze na wagę złota.

 



#11 OFFLINE   k.p.basik

k.p.basik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 marzec 2016 - 16:46

Dzień Dobry Wszystkim

 

Jestem w posiadaniu takowej łodzi od dwóch sezonów, złego słowa na nią nie dam powiedzieć (na swoją rzecz jasna).

Dla jednego wędkarza 100 kg plus szpej w zupełności wystarczy.

 

Generalizując to to samo kopyto co Wigry 355 i Solarsky 360

 

Różnią się tylko wnętrzem, inny rozkład bakist, ławek.  Pomijając kwestie gustów, materiałów, wykonania itp.

 

360 cm / 170 cm stopa S

 

Mam wersję z dużymi relingami, dorobiłem rolkę kotwiczną, uchwyt na trzy wędziska, fotel obrotowy. Mam w planie dorobić pokład słoneczny (fishing deck) zamiennie z materacami lub fotelem kapitańskim.

 

Stabilna, uwielbia ślizg, trzyma tor jazdy... tnie fale, nie boi się jeziora Dąbskiego (kto zna ten wie), nie potrzebuje stu koni żeby lekko przetransportować wędkarza ze sprzętem lub rodziną (żona dwójka maluchów), wykonanie staranne, bakisty w dobrych miejscach - trzy przednie nie za duże ale na gaśnice, akumulator, rzutki i milion najpotrzebniejszych rzeczy wystarczą, tylna bakista przepastna jak bagażnik w mercedesie, gdyby właz był większy można było by tam wejść i spać... 

 

z silnikiem 5 koni 2t lekko płynie 20 km/h

 

 

z 15 koniami ... nie mam odwagi w jednej ręce trzymać kamerę a w drugiej rumpel.

 

Ciągam ją na Niewiadówce za 2600zł po dorobieniu prowadnic (płozy). Na co dzień stoi pod plandeką w garażu.

 

W tym przedziale cenowym do bardzo dobry wybór, a jak będziesz dbał, tak będziesz miał.

Mój sąsiad ma Wigry a kuzyn Solarsky i mniej więcej tyle samo czasu - starzeją się podobnie.

 

Polecam serdecznie.


  • Darecki, Niedzielny i ememiks lubią to

#12 OFFLINE   szycha81

szycha81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • Lokalizacjazach-pom
  • Imię:pawel

Napisano 21 marzec 2016 - 18:47

hej uzywam tej łodki od roku czasu super łodeczka jak za ta kase jedynym mankamentem sa korki spustowe po czasie potrafia przepuszczac ja swoje wymieniłem i doszczelniłem sikaflexem.
  • Stary i wasaty lubi to

#13 ONLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 21 marzec 2016 - 20:37

Uzywam tej łódki i powtórze za kolegami powyżej ze za ta cene ok.Jeśli chcesz wydać razy dwa to kup Foxa a czy warto to musisz zdecydować sam.Ja plywam z Yamaha 6 km.i pływa naprawdę ok.wchodzi w ślizg b.szybko gdy siedzę na środku z przedluzka a waze 100+. Pokład słoneczny zrobiłem z paneli podlogowych.Cztery bakisty są przydatne ,w tym roku kupilem cztery kludki na jeden klucz i nie ma problemu z szukaniem klucza.Polecam choć u nas w porcie stoją trzy Foxy i moim zdaniem jakość wykonania lepsza i solidniejsza,jednak cena odstrasza.

#14 OFFLINE   k.p.basik

k.p.basik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 marzec 2016 - 20:44

Mogło się tak stać gdy zostało w nim trochę wody na zimę.

 

To akurat nie łodzi wina tylko korka  ;)

 

Te korki są uniwersalne, stosowane są w większości jeśli nie 100% produkowanych w Pl skorupach.

Zamiast lepić jakimś spoiwem, wystarczy włożyć podkładkę w korku miedzy grzybkiem a tulejką gumową by podczas zamykania korka owa tulejka była bardziej zaciskana przez "mechanizm" i przez to lepiej dolegała go ścianek gniazda, pomoże. Aby dopełnić czynności operacyjnych warto sprawdzić gniazdo czy nie jest pęknięte.

 

Korek ważna rzecz w łodzi, np gdy leje deszcz lub zalała nas fala tsunami, można wypuścić nadmiar wody w pokładu...  :lol: (wg. producenta z krainy wielkich jezior) 

 

no nie próbowałem.

 

Jednego można się czepić, korek spustowy z zęzy jest umieszczony w mega durnym miejscu - wewnątrz bakisty rufowej po lewej stronie w najwyższym miejscu przy dnie...

No konia z rzędem temu kto wodę stamtąd wyleje.



#15 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 21 marzec 2016 - 20:57

To poproszę konia z rzędem ;)  , wcześniej kolega Welpa wspominał , że jestem uzytkownikiem tej łodzi i wylewałem w tym roku pierwszy raz wodę przez korek spustowy. Al łódż bardzo stabilna na dużej fali , pakowna i dobrze rozplanowana jeśli idzie o bakisty  , będę pływał 3 sezon na niej.


  • slawito i k.p.basik lubią to

#16 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 marzec 2016 - 21:15

 Pokład słoneczny zrobiłem z paneli podlogowych.

Mogę prosić o zdjęcia pokładu ? Sam myślę nad czymś podobnym.


  • David77 i Enio19 lubią to

#17 ONLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 21 marzec 2016 - 22:00

[quote name="thug" post="1866540" timestamp="1458591352"]

Mogę prosić o zdjęcia pokładu ? Sam myślę nad czymś podobnym.Może wystarczy jak wytlumacze. Panele przycinalem od gory na wymiar. Gdy wycielem i dopasowalem jeden ,docinalem drugi o tym samym wymiarze i skrecalem do siebie dwiema śrubami ponieważ jeden panel był za giętki a poza tym dwa panele skreco e ze sobą lepiej niwelowaly grubość ktorej brakowało do zrównania się z właściwym pokładem.Następnie kolejno docinalem panele kierując się ku rufie. Pamiętać należy o wpustach w panelach tak by pasowały do siebie tak jak przy układaniu podłogi.O ile się nie myle to wystarczą cztery panele połączone ze sobą bez docinania ich z szerokosci,oczywiście jesli mowa o łódce abc385.Koszt paneli i śrub wyniósł mnie ok. 25zl. Panele były z promocji.Na tym pokładzie śmiało mogę się położyć , wazę nie mało - 100+. Panele po rozłożeniu wchodzą w boczną bakiste co też jest nie bez znaczenia. Niestety ze zdjęciami do rozpoczecia sezonu będzie problem ale uwiez mi że wygląda to nieźle, ja mam panele drewno podobne a gdybyś dostał białe to pewnie byłoby jeszcze fajniej.Pozdrawiam.
  • slawito i thug lubią to

#18 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 marzec 2016 - 01:33

Dzień Dobry Wszystkim

 

Jestem w posiadaniu takowej łodzi od dwóch sezonów, złego słowa na nią nie dam powiedzieć (na swoją rzecz jasna).

Dla jednego wędkarza 100 kg plus szpej w zupełności wystarczy.

 

Generalizując to to samo kopyto co Wigry 355 i Solarsky 360

 

Różnią się tylko wnętrzem, inny rozkład bakist, ławek.  Pomijając kwestie gustów, materiałów, wykonania itp.

 

360 cm / 170 cm stopa S

 

Mam wersję z dużymi relingami, dorobiłem rolkę kotwiczną, uchwyt na trzy wędziska, fotel obrotowy. Mam w planie dorobić pokład słoneczny (fishing deck) zamiennie z materacami lub fotelem kapitańskim.

 

Stabilna, uwielbia ślizg, trzyma tor jazdy... tnie fale, nie boi się jeziora Dąbskiego (kto zna ten wie), nie potrzebuje stu koni żeby lekko przetransportować wędkarza ze sprzętem lub rodziną (żona dwójka maluchów), wykonanie staranne, bakisty w dobrych miejscach - trzy przednie nie za duże ale na gaśnice, akumulator, rzutki i milion najpotrzebniejszych rzeczy wystarczą, tylna bakista przepastna jak bagażnik w mercedesie, gdyby właz był większy można było by tam wejść i spać... 

 

z silnikiem 5 koni 2t lekko płynie 20 km/h

 

 

 

z 15 koniami ... nie mam odwagi w jednej ręce trzymać kamerę a w drugiej rumpel.

 

Ciągam ją na Niewiadówce za 2600zł po dorobieniu prowadnic (płozy). Na co dzień stoi pod plandeką w garażu.

 

W tym przedziale cenowym do bardzo dobry wybór, a jak będziesz dbał, tak będziesz miał.

Mój sąsiad ma Wigry a kuzyn Solarsky i mniej więcej tyle samo czasu - starzeją się podobnie.

 

Polecam serdecznie.

Widziałem twoje filmiki powiem żę dziwiłem się że na 5 konnym tak idzie ładnie.



#19 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 marzec 2016 - 01:53

Witam

 

Więc łódeczka jest już zakupiona i w sumie gotowa do sezonu instalacja pod elektryka, linia paliwowa z tynej bakisty , pantograf pod elektryka itp.

Narazie jeszcze nie wodowałem bo dłubałem przyniej ale jak zrobi się trochę cieplej to będzie testowanie. Pływadło wygląda dobrze jest szeroka z dużymi relingami robi fajne wrażenie z zewnątrz dość solidna w wenątrz gdzie niegdzie laminat się ugina a szkoda no ale to te właśnie 100KG. Ma trochę niskie burty i nie wiem jak będzie na fali ale się sprawdzi.

Chciałem podziękować wszystkim w tym temacie a w szczególności PATU i Logun74 że znaleźli trochę czasu na odpisanie wiadomości oraz k.p basik za filmik który znalazłem szukając informacji.

Widzę że trochę już użytkowników ABC385 jest a co ciekawsze łódka jest chwalona to dobrze bo myślałem że sam będę narzekał :)

Od siebie jeszcze dodam że faktycznie cena do jakości jest dobrze a także miły kontakt z producentem nie wciska nic można się dogadać i jest słowny, dostarczył za friko i jeszcze na koniec opuścił z ceny pomimo że mieliśmy cene ustaloną już po rabatach.

Zanim kupiłem podjechałem zobaczyć, porozmawiać i to pomogło mi podjąć decyzje.

 

Aha mam prośbę czy możecie zrobić fotki przyczepki jak macie rolki itp. bo z tym zawsze kłopot. Umnie całość jest na rolkach kilowych a tylne rolki boczne podtrzymują po bokach a dokładniej w miejscach gdzie kończy się spód a zaczyna burta można powiedzieć że na narożnikach łódki tam wydaje się solidna.


Użytkownik ememiks edytował ten post 22 marzec 2016 - 01:58

  • logun74 lubi to

#20 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 marzec 2016 - 08:07

Oby służyła dzielnie mimo tych 100kg ;)

 A tematów o przyczepach, rolkach, płozach było już kilka, wystarczy przejrzeć ten dział:

http://jerkbait.pl/t...zy-czy-podpory/

http://jerkbait.pl/t...czepa-do-lodzi/

http://jerkbait.pl/t...a-do-solar-430/


  • ememiks lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych