Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódki ABC 385/410 - dane, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 11 lipiec 2020 - 20:47

Jakoś producent ucichł nie ma go nigdzie w żadnym portalu sprzedażowym nagle??



#442 OFFLINE   cubanomh

cubanomh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaGoleniów
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Haberko

Napisano 11 lipiec 2020 - 21:48

Hmm.. z tego co wiem to nigdy go tu nie było , dawno temu ( jak poczytasz cały temat) podejrzewano o to jednego użytkownika ale to nie był on. Z tego co wiem pasjonuje się większymi łodziami bardziej żeglarskimi więc śledzenie takich topików nie jest jego sensem życia :)


Mały update : silnik 9.9 sprzedał się po kilku godzinach - podobno chodliwy i trudny do zdobycia w covidowych czasach, udało sie nabyć 15 KM też yamahy i łodeczka wchodzi pięknie w ślizg z całym sprzetem jak i balastem małżeńsko-dziecięcym. Wiec 15km polecam jesli ktoś oprocz wedkowania lubi trochę sportowego zacięcia

Użytkownik cubanomh edytował ten post 11 lipiec 2020 - 21:52


#443 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 11 lipiec 2020 - 21:52

nie mówię , że tu był , ale gdziekolwiek wpisałeś abc zawsze wyskakiwał olx lub allll a teraz nic tylko stare ogłoszenia nie ważne od dawna



#444 OFFLINE   cubanomh

cubanomh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaGoleniów
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Haberko

Napisano 11 lipiec 2020 - 22:00

No ok ale to że jest na olx to nie oznacza ze ma tutaj konto a pytanie Twoje raczej to sugerowało. Swego czasu pytalem go ( jak kupowałem łodke) czy zna ten portal i ten topik i mówił ze zna.. i tyle w sumie. I go rozumiem, bo pewnie by musial godzinami odpowiadac kazdemu o każdej pierdółce i nie starczyloby mu czasu na zycie i rodzinę. Zawsze jest kontakt telefoniczny jak i mail


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

#445 OFFLINE   invictus

invictus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 lipiec 2020 - 13:50

Odbierałem łajbę 2 tygodnie temu i Pan Tomek mówił, że na ten moment ma pełno zamówień i jest zawalony , może dlatego już się nie ogłasza.



#446 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 13 lipiec 2020 - 13:55

Można wiedzieć jaką łajbę?



#447 OFFLINE   yozka

yozka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 11 listopad 2020 - 18:08

Witam Wszystkich! ...a i ja stałem sie nieszczęśliwym posiadaczem abc 410 chlapiacym w ryj przy pelnej prędkości na yamaha 15 2 takt. Łódka stabilna , wchodzi latwo w slizg, dobrze zachowuje sie na falach ( pływam głównie Odra i Roztoka Odrzańska, wiec czasami fale po kontenerowcach sięgają 1metra) i sobie płynie ale gdy zechce sie nieco szybciej to kadlub/dziob opuszcza się do wody i wyciska wodę w górę. Być może ktoś rozwiązał problem?
Tak jak i wielu wędkarzy nie polecam knag dodatkowych ( sa zabawkowe), cala reszta ja to się mówi 3 razy C CenaCzyniCuda. Bakista dziobowa zmiesci tylko akumulator, bo juz ciezarka z liną nie. Nawet będąc nadgorliwym zawiesilem 30km 2 takt na pawezi (wiem producent zaleca 15km ale szukając rozwiązania przyczyny wyjebane mam...) nawet nie próbowałem dzwonić z ew. Reklamacjami, bo wiem ze nic to nie da. _wynik? Plynac 42km/h byłem zalany woda spod dzioba a przy większym gazie nie da sie uzyskać większej prędkości, bo łódka ryje dziobem wodę i zwalnia. Trym silnika pomijając ilość wyrzucanej wody spod niego oprócz tego nie wiele zmienia...dalej chlapie. Pokład przy części dziobowej pyka, strzela, pracuje reszta ok. Noooooo i perełka. Zewnętrzna linia kadłuba to istne arcydzieło w stylu (naszczal na sniegu) całe szczęście pływam w większości na węgorza wiec im mniej tego widzę tym mniej mnie to wkurw...ia. Chyba tyle. Jak ktos bedzie zafascynowany pisać wszystko opowiem co i jak. Pozdrawiam.
  • Małkociniak lubi to

#448 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 11 listopad 2020 - 20:01

Witam, zamontuj z tyłu na pawęży podkładkę w kształcie klina ,i odsuń silnik na trymie  maksymalnie od łodzi ,powinno podnieść dziób do góry ,chyba że masz go za mocno obciążony ,a silnik dobrany długością stopy do pawęży, czy płyta kawitacyjna  znajduje się odpowiedni po niżej dna łodzi.

http://jerkbait.pl/u...76949_thumb.jpg

Pozdrawiam


Użytkownik perch22 edytował ten post 11 listopad 2020 - 20:27


#449 OFFLINE   yozka

yozka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 12 listopad 2020 - 01:37

Tak wszystko jest jak najbardziej. Stopa s, plyta kawitacyjna jest na właściwej wysokości. Tutaj jeżeli się nie mylę, bedzie problem z budową kadłuba, bo czy plywam sam czy z pasażerami efekt jest ten sam. No i niemozliwe chyba zeby maks predkosc na silniku 30km byla 40km/h, tyle to ja prawie ta łódeczka na silniku 15 osiagalem przy sprzyjajacych wiatrach.

#450 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 listopad 2020 - 20:35

Witam Wszystkich! ...a i ja stałem sie nieszczęśliwym posiadaczem abc 410 chlapiacym w ryj przy pelnej prędkości na yamaha 15 2 takt. Łódka stabilna , wchodzi latwo w slizg, dobrze zachowuje sie na falach ( pływam głównie Odra i Roztoka Odrzańska, wiec czasami fale po kontenerowcach sięgają 1metra) i sobie płynie ale gdy zechce sie nieco szybciej to kadlub/dziob opuszcza się do wody i wyciska wodę w górę. Być może ktoś rozwiązał problem?
Tak jak i wielu wędkarzy nie polecam knag dodatkowych ( sa zabawkowe), cala reszta ja to się mówi 3 razy C CenaCzyniCuda. Bakista dziobowa zmiesci tylko akumulator, bo juz ciezarka z liną nie. Nawet będąc nadgorliwym zawiesilem 30km 2 takt na pawezi (wiem producent zaleca 15km ale szukając rozwiązania przyczyny wyjebane mam...) nawet nie próbowałem dzwonić z ew. Reklamacjami, bo wiem ze nic to nie da. _wynik? Plynac 42km/h byłem zalany woda spod dzioba a przy większym gazie nie da sie uzyskać większej prędkości, bo łódka ryje dziobem wodę i zwalnia. Trym silnika pomijając ilość wyrzucanej wody spod niego oprócz tego nie wiele zmienia...dalej chlapie. Pokład przy części dziobowej pyka, strzela, pracuje reszta ok. Noooooo i perełka. Zewnętrzna linia kadłuba to istne arcydzieło w stylu (naszczal na sniegu) całe szczęście pływam w większości na węgorza wiec im mniej tego widzę tym mniej mnie to wkurw...ia. Chyba tyle. Jak ktos bedzie zafascynowany pisać wszystko opowiem co i jak. Pozdrawiam.

Trzeba było poczytać cały temat o tym "ulepie" w szczególności moją krytykę dotyczącą tego zlepku różnych materiałów.


  • yozka lubi to

#451 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 14 listopad 2020 - 20:34

Yozka już chyba sprzedaje swoją abc.
  • Małkociniak i yozka lubią to

#452 OFFLINE   yozka

yozka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 16 listopad 2020 - 19:46

Yozka już chyba sprzedaje swoją abc.

Witam. Tak pierwsze emocje to była decyzja ...sprzedaje!! Wystawiłem.....ale potem pomyślałem, że przecież mam gwarancję. Zadzwoniłem do p.Tomka, sprzedawcy w/w łódki opisując problem i usłyszałem, że jest to problem z którym się dotychczas nie spotkał i że mam ją przywieźć. Finalnie producent uznał moją reklamację. Pozdrawiam.



#453 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 16 listopad 2020 - 19:58

Yozka, to już jesteś drugi ,któremu producent uznał reklamację !!!  Przynajmniej człowiek (producent) jest solidny. 

,

A pierwszy to przypadkowo spotkany wędkarz nad wodą w tym roku ,który pływał 410 . I tak sobie pogadaliśmy.  


Użytkownik M a r a s edytował ten post 16 listopad 2020 - 19:59


#454 OFFLINE   yozka

yozka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 16 listopad 2020 - 20:07

No nie mogę złego słowa powiedzieć, gdyby nie to chlapanie to  łódka naprawdę bardzo stabilna ( a spojrzeć trzeba na to tak, że nie pływam na spokojnym jeziorze czy rzeczce tylko na Roztoce Odrzańskiej gdzie samo falowanie floty, która pływa czasami jak tramwaje tworząc długie fale). Innych nowych na żywo póki co nie widziałem, więc nie mam porównania co do estetyki wykonania. Sprzedawca, który zachował się jak powinien, choć mógłby wydłużać przyjemność trzymając łódkę u siebie bez sensu. Jestem w pełni usatysfakcjonowany. Pozdrawiam.



#455 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 16 listopad 2020 - 20:17

U tego wspomnianego wędkarza było kilka odprysków /pęcherzyków  i problem z odpływem wody tzn. Przy zamkniętej bakiście ( nie pamiętam której ) w czasie deszczu  woda lała się do środka.

Powiedział krótko ,że się dogadał. 



#456 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 listopad 2020 - 21:54

Może producent czasem czyta forum i dzięki temu zaczyna się liczyć z opinią publiczną. Dzięki temu forum kończy się " ciemnogród".
  • suhhar, Małkociniak i yozka lubią to

#457 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 03 styczeń 2021 - 20:35

Witam , może ktoś montował dziobówkę na 410 i ma jakieś uwagi foto itp, jestem przed zakupem dziobówki i badam temat 



#458 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 28 luty 2021 - 13:41

No nie mogę złego słowa powiedzieć, gdyby nie to chlapanie to  łódka naprawdę bardzo stabilna ( a spojrzeć trzeba na to tak, że nie pływam na spokojnym jeziorze czy rzeczce tylko na Roztoce Odrzańskiej gdzie samo falowanie floty, która pływa czasami jak tramwaje tworząc długie fale). Innych nowych na żywo póki co nie widziałem, więc nie mam porównania co do estetyki wykonania. Sprzedawca, który zachował się jak powinien, choć mógłby wydłużać przyjemność trzymając łódkę u siebie bez sensu. Jestem w pełni usatysfakcjonowany. Pozdrawiam.


Cześć. W jaki sposób producent zlikwidował efekt chlapania wody spod kadłuba?

#459 OFFLINE   yozka

yozka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 28 luty 2021 - 13:46

Zabrał łódkę zwrócił pieniądze.

#460 OFFLINE   TomaszMK

TomaszMK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPojezierze Drawskie
  • Imię:Tomek

Napisano 06 kwiecień 2021 - 08:21

Witam, właśnie się przymierzam do zakupu pierwszej w życiu łódki, i chodzi za mną 410, nie jestem wilkiem morskim i pewnie większości wspomnianych wad w ogóle nie zarejestruję. Byłem zdecydowany na 100% ale jak poczytałem ten wątek to mi się włos zjeżył na głowie. Przeglądam od dłuższego czasu OLXy i słupy ogłoszeniowe ale albo nie ma nic, albo ceny są z kosmosu za jakieś strupy... Poczta pantoflowa mówi, że ABC na naszym rynku to najlepszy stosunek jakości do ceny, z kolei tutaj w zasadzie większość ludzi narzeka na łódki z Goleniowa.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych