Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Jaki klej?

tech-rb klej dolnik rękojeść

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 03 grudzień 2007 - 20:38

Witam
Szanowni koledzy co możecie poradzić w kwestii wyboru kleju do sklejenia wszytskich elementów rękojeści rezonansowej z pianek. Szukam kleju w dobrej cenie, w miarę z długim okresem schnięcia ( przynamniej kilka godzin ), tak aby mozna byłoby w trakcie składania i klejenia poszczególnych elementów coś skorygować. Macie jakieś swoje typy? Są jakieś kleje tego typu np. w żelu? Czy radzicie jednak po prostu żywice epoksydowe ? Ważne są dla mnie właściwości oraz cena ( bo np. 150 zł za sam klej , to stanowczo za dużo ). Wdzięczny będę za sugestie. Pozdrawiam



#2 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 03 grudzień 2007 - 22:10

witaj

tak jak już komuś radziłem: Epidian + utwardzacz PAC, wg mnie najsensowniejsze rozwiązanie w dobrej cenie, w połaczeniu z tym utwardzaczem klej zostaje elastyczny po związaniu, zastyga ok 12 godzin i dobrze łaczy z blankiem tak korek jak i piankę.

Pozdrawiam

#3 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 03 grudzień 2007 - 22:14

hmm...ale epidian jest dwuskładnikowy, a ten PAC do jakiś dodatkowy utwardzacz?

#4 ONLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 grudzień 2007 - 22:36

Tak , z PAC - em i Saduramidem Epidian jest ok ..
Ale też zwyczajny Flex Coat za parę złotych Cię ukontentuje . I dość tolerancyjny jest na proporcje mieszania , odwrotnie jak lakier .
Ale chyba wszystkie dwuskłady wiążą w okolicy 30-45 minut . Żele są na rozpuszczalniku , i po wiązaniu zostaje z reguły dość nędzny mikrofilm .
Nieczęsto spotykaną , relaksacyjną i kontemplacyjną masz taktykę składania , Mefisto..

#5 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 03 grudzień 2007 - 22:41

epidian to rodzaj samej zywicy, mogą być do niej stosowane rózne utwardzacze, w zależności od zastosowania i tego jakie jej właściwości chcemy otrzymać po zaschnięciu. PAC to jeden z rodzajów utwardzacza, ma jeszcze tę zaletę ze z żywicą można go mieszać w stosunku 1:1, co mocno ułatwia pracę.

W sprzedazy widziałem gotowe zestawy typu epidian, nie wiem jaki tam jest utwardzacz, ale te które testowałem (firmy Dragon-ale nie tej od wedek ;) )były całkiem ok. Ja kupuję je na wagę w specjalistycznym sklepie z klejami, tam duzo łatwiej jest dobrać odpowiedni klej do naszych potrzeb.

Pozdrawiam

#6 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 03 grudzień 2007 - 22:54

Dzięki koledzy :D Jak powstanie wędeczka puszczę w ruch fotki. Pozdrawiam

#7 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 04 grudzień 2007 - 00:14

Bardzo dobry jest UHU zielony(długoschnacy) w tubkach.Można go także podgrzewać,co zwieksza jego wytrzymałość i twardość.Po podgrzaniu jest idealnie przezroczysty i staje się płynny.Można go zastosować w róznoraki sposób.

#8 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 grudzień 2007 - 10:33

Flex Coat jest znakomity, ale wiąże szybko, masz max pół godziny na ustawienia.. Jeśli potrzebujemy więcej czasu, stosujemy klej Pac Bay'a RodSmith Glue, powoli obcieka, powoli wiąże..

#9 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 04 grudzień 2007 - 12:45

To przy okazji moze i ja załącze pytanko.
Piszecie ze Epidian, no dobra tylko jaki? bo symboli jest sporo.
Utwardzacz PAC tylko z jaką zywicą?

#10 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 04 grudzień 2007 - 13:07

ja używam epidian 5 , ewentualnie 52 lub 53, róznią się głownie lepkością i gęstością, właściwości klejące mają chyba wszystkie podobne.

Pozdrawiam

#11 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 04 grudzień 2007 - 16:29

Daniel,

Rozwiń proszę swoją wypowiedź - w katalogu wszystkie są jako ciecze, serie 52 i 53 opisane jako sztywne. Jak to się ma do twoich zastosowań.

Z góry dzięki

Paweł

P.S.

Artur, czyżbyś jednak postanowił zrobić sam??

#12 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 04 grudzień 2007 - 17:19

witaj

ja nie jestem chemikiem, nie znam się też na technologiach związanych z laminowaniem... Właścicielka sklepu z klejami gdzie się zaopatruję tłumaczyła mi że rózne rodzaje epidianu róznią sie przede wszystkim gęstością, jedne służą do zalewania dużych powierzchni (jako żelkoty etc), prze co muszą być dośc żadkie, inne do laminowania np pionowych powierzchni i muszą miec dużą lepkość. W zasadzie epidian jest rodzajem żywicy wykorzystywaną głownie w laminowaniu i wszystkie jego rodzaje są pod tym względem produkowane, nasze zastosowanie jest zupełnie marginalne... Sztywność podobno osiąga sie konkretnym utwardzaczem , a nie wyborem samej żywicy. To wszystko co ja wiem na ten temat niesety. Sprawdziłem przed chwilą : ja uzywam obecnie Epidianu 5.

Pozdrawiam

#13 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 06 grudzień 2007 - 07:25

Dzięki chłopaki.
Zakupiłem właśnie epidian 5 + utwardzacz PAC.
Z tego co mi mówił Pan w sklepie a kupowałem to w SARZYNIE
to najlepiej mieszać w proporcjach wagowych. Wtedy jest najmocniejszy.

#14 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 07 grudzień 2007 - 11:52

@Daniel,

OK, dzięki za wyczerpująca odpowiedź. Też nie jestem chemikiem - byłem ciekaw jak konkretnie jest to u ciebie rozwiązane.

Pozdrawiam

Paweł

#15 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 07 grudzień 2007 - 17:37

Witam,
@MefistoFishing, kupując klej do montażu rękojeści rezonansowej musisz wziąć pod uwagę fakt, że rękojeśc taka składa się z kilkunastu części. Stykają się ze sobą uchwyt, pierścienie alu a pomiędzy nimi rezonator i w dodatku na arborze. Żeby klejenie było pewne, a klej nie wypływał pomiędzy poszczególnymi elementami, najlepiej zastosować spoiwo o konsystencji żelu. Takie warunki spełnia Rod Bond U-40. Niestety jest drogi.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#16 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 10 grudzień 2007 - 18:47

Panowie mili, epidian z pacem dostanę w tym tygodniu, ale mam jeszcze pytanie odnośnie klejów : Flex Coat - Sławek o nim mówił, oraz Pac Bay'a RodSmith Glue - Art-Rod, gdzie je można kupić w Polsce i jakie ewentualnie ceny, wiadomości mogą być na priv. Dziękuję z góry.

#17 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 29 wrzesień 2009 - 06:55

Pozwolę sobie odświerzyć temat. Szukam Epidianu 5 + PAC, albo innego kleju dwuskładnikowego, elastycznego, nadającego się do klejenia rękojeści, dostępnego od ręki w Warszawie w tubkach, lub podobnej (niedużej) wielkości opakowaniach. Wiem, wiem. Można kupić na odległość w Polsce lub zagranicą, ale ja potrzebuję natentychmiast :D Co i gdzie???

Pozdrawiam,
Fatso

#18 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 29 wrzesień 2009 - 22:56

Witam.
Ja kupowałem ostatnio klej dwuskładnikowy epoxy standard firmy techniqol w leroy merlin, jest konfekcjonowany w takich podwójnych strzykawkach wyciskasz mieszasz i gotowe, jest ich kilka rodzai między innymi długowiążący. Najpierw się go trochę bałem i zrobiłem próbę. Skleiłem ze sobą dwie cienkie paski sklejki gr.3mm można je wyginać próbować odrywać i nic się nie dzieje. Przed i po związaniu nie widzę różnicy pomiędzy nim a epidiemem 5, którego używałem wcześniej, myślę że to jest wręcz to samo tylko wygodniejsze, kosztuje kilka lub kilkanaście zł nie pamiętam dokładnie.

Pozdrawiam. Klosskuba.

#19 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 30 wrzesień 2009 - 06:39

Senkjuwerymacz :D


#20 OFFLINE   mega2006

mega2006

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 06 listopad 2011 - 10:10


Zabieram się do montażu pierwszej wędki i mam problem z wyborem kleju epoksydowego. Na pewno macie coś sprawdzonego. Znalazłem coś o Epidianie, ale jest tyle odmian???

Pozdrawiam





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, klej, dolnik, rękojeść

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych