Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Zestaw pod spinnerbaits


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 post贸w

Napisano 08 grudzie艅 2014 - 15:51

Witam.Jak w temacie potrzebuje na zblizajaca sie wiosne 馃槣 kijek i krecial pod wszelkiego rodzaju obrotowki i spinnerbaity Zaczynajac od meppsow 4 ka艅czac na spinnerbaitach wazacych w okolicach 45 gram.Zestaw mial by byc na jeziorowe szczupaki ,wiadomo ze tego rodzaju przynety stawiaja duzy opor w wodzie i stad moje obawy ze sam moge dobrac ten zestaw nieodpowiednio dlatego prosze o pomoc.Co do wedki to moze cos z st.croix.Dzieki

#2 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 post贸w
  • LokalizacjaGr贸jec
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 grudzie艅 2014 - 15:58

To bardzo dobre pytanie, sam spinerbaita zacz膮艂em z kijem, kt贸ry dawa艂 rad臋 obrot贸wkom jednak wi臋kszym spinkom ju偶 nie i teraz 艂owi臋 t膮 metod膮 do艣膰 mocnym zestawem z uwagi na to jaki op贸r w wodzie spinek stawia i zbyt s艂abym kijem nawet je艣li go poprowadzisz to ju偶 nie ma czym zacina膰. Ponadto co wa偶ne mocny multi z niezbyt du偶ym prze艂o偶eniem.

 

U mnie obecnie spe艂nia w 100% zadanie phenix M1 MX72H 25lb oraz CC201DC.



#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 08 grudzie艅 2014 - 16:09

decyduje rozmiar i ilosc listkow ... bez tego trudno cos sensownego powiedziec



#4 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spok贸j :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imi臋:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 08 grudzie艅 2014 - 16:14

Skoro kolega napisa艂 "kr臋cio艂" to pewnie zestaw z korbotronikiem a nie multikiem, tak?

 

 

Jak korba to bra艂bym tylko 艣limaka i w臋dzisko St.Croix. Amerykanie sporo 艂owi膮 na takie przyn臋ty wi臋c wiedz膮 co robi膮. Fenwick nie ma takich kij贸w. Ewentuanie jest z SG kij, ale to chyba cast.



#5 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 post贸w
  • LokalizacjaGr贸jec
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 grudzie艅 2014 - 16:20

Skoro kolega napisa艂 "kr臋cio艂" to pewnie zestaw z korbotronikiem a nie multikiem, tak?

 

 

Jak korba to bra艂bym tylko 艣limaka i w臋dzisko St.Croix. Amerykanie sporo 艂owi膮 na takie przyn臋ty wi臋c wiedz膮 co robi膮. Fenwick nie ma takich kij贸w. Ewentuanie jest z SG kij, ale to chyba cast.

To dzia艂 baitcastingowy na forum wi臋c w domy艣le nie 艣mia艂em podwa偶a膰 spostrzegawczo艣ci autora ;)



#6 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imi臋:Micha艂
  • Nazwisko:O艣wieci艅ski

Napisano 08 grudzie艅 2014 - 16:48

celowa艂 bym w kije crankbaitowe - przynajmniej dla mnie kijami o glebszej akcji lepiej sie rzuca艂o jak i prowadzi艂o te dziwactwa - wszelkie ex fasty jak dla mnie szybko brzydza zabawe z tym ustrojstwem :) 


  • minecjusz i Tomek88 lubi膮 to

#7 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 post贸w
  • LokalizacjaGr贸jec
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 grudzie艅 2014 - 17:03

celowa艂 bym w kije crankbaitowe - przynajmniej dla mnie kijami o glebszej akcji lepiej sie rzuca艂o jak i prowadzi艂o te dziwactwa - wszelkie ex fasty jak dla mnie szybko brzydza zabawe z tym ustrojstwem :)

Dok艂adnie :)

Jednak ex fast a ex fast to r贸偶nica i obaj o tym dobrze wiemy :D


  • minecjusz lubi to

#8 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 post贸w

Napisano 08 grudzie艅 2014 - 17:30

Tak myslalem o zestawie castingowym sorry za niescislosc.Pitt narazie posiadam spinnerbaity dwu listkowe lecz bardzo ciezkie 1.3/8 Mysle ze wiekszych I ciezszych juz nie bede stosowal ,ale ciezko mi jest to wykluczyc (powiedz my ze ten ciezar bedzie blisko gornej granicy)podejrzewam ze wiecie jak to jest, mialo sie skaczyc na sliderach 7 a w ruch poszly 12 馃槃.pitt dobry artykul o spinnerbaitach tak w nawiasie.Uzywam rowniez musky killery I marabou a je juz czuc na kiju

U偶ytkownik bigbite edytowa艂 ten post 08 grudzie艅 2014 - 17:39


#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 08 grudzie艅 2014 - 17:46

jest taki dlugi avid AVC76MHMF, obejrzyj go sobie, ma odpowiednia szyczytowke i akcje pod te wabiki ... w kwestii kolowrotkow to powiedzialbym tak ogolnie, ze tatula hd 200 hl lub lexa 300 pwrl, lexa jest wprawdzie stosunkowo duza ale powinna wytrzymac dluzej niz jeden sezon z takimi przynetami, jezeli budzet dopuszcza to dobrym wyborem bedzie starszy zillion cc lub jakis nowszy power model


  • minecjusz lubi to

#10 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 post贸w

Napisano 08 grudzie艅 2014 - 18:07

Dzieki Pitt za szybka odpowiedz wszystko co mi zaproponowales sprubuje pomacac a listki zamotowane sa Willow

#11 OFFLINE   kris1

kris1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 post贸w
  • LokalizacjaPolska
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 08 grudzie艅 2014 - 18:17

Skoro kolega napisa艂 "kr臋cio艂" to pewnie zestaw z korbotronikiem a nie multikiem, tak?

 

 

Jak korba to bra艂bym tylko 艣limaka i w臋dzisko St.Croix. Amerykanie sporo 艂owi膮 na takie przyn臋ty wi臋c wiedz膮 co robi膮. Fenwick nie ma takich kij贸w. Ewentuanie jest z SG kij, ale to chyba cast.

 

Skoro kolega napisa艂 "kr臋cio艂" to pewnie zestaw z korbotronikiem a nie multikiem, tak?

 

 

Jak korba to bra艂bym tylko 艣limaka i w臋dzisko St.Croix. Amerykanie sporo 艂owi膮 na takie przyn臋ty wi臋c wiedz膮 co robi膮. Fenwick nie ma takich kij贸w. Ewentuanie jest z SG kij, ale to chyba cast.

Od dw贸ch sezon贸w katuj臋 w艂a艣nie Fenwica Elit Tech Salmon/Steelhead ETSS862XHC  3/4 -3 pracuje z Lex膮 300 obs艂uguje spinerbaity ze skrzyd艂ami 4 jak r贸wnie偶 du偶e gumy np real eel SG 30 cm rzuty z r臋ki .Bardzo dobrze sprawdza si臋 w trollingu z uchwytu z przyn臋tami minimum np Perch 12 SDR.Ten kij zostanie u mnie d艂uugo. :)



#12 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 post贸w
  • LokalizacjaK臋trzyn , Meolo(I)
  • Imi臋:Jaros艂aw
  • Nazwisko:Balik

Napisano 08 grudzie艅 2014 - 18:26

Avid (seryjny)proponowany przez Pitta moim zdaniem na zbyt kr贸tki dolnik do przyn臋t stawiaj膮cych du偶y op贸r. A parametry blanku jak najbardziej pasuj膮 pod te przyn臋ty, mam z SC IV i SC V , i s膮 to moje podstawowe w臋dziska na szczupaka.


U偶ytkownik jbk edytowa艂 ten post 08 grudzie艅 2014 - 18:27


#13 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spok贸j :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imi臋:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 09 grudzie艅 2014 - 11:39

Elitka wi艣niowa jest ci臋偶ka do dostania na szybko  -_- Ogl膮da艂em mocniejsze Wild Rivery - to s膮 fajne kije.



#14 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 post贸w
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 16 grudzie艅 2014 - 22:28

spiner o wadze okolo 45gram to kolos,ten STC z pewnoscia jest za slaby,sam lowie avidem 20lb mhf  spinerkami 1/2oz i do tego jest ok,choc nie jest to typowa wedka pod takie przynety,napewno nic z crankbaitow

M/FAST ale nie 20LB



#15 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 post贸w
  • LokalizacjaZielona G贸ra
  • Imi臋:Artur

Napisano 17 grudzie艅 2014 - 07:34

witam,

ja je偶eli pogoda pozwoli b臋d臋 testowa艂 do艣膰 du偶e spinnerbaity na dw贸ch zestawach:

okuma b-r 5-25 z luna 103

okuma b-r 10-35 z millionare 203

pozdr



#16 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 17 grudzie艅 2014 - 12:00

waga spinnerbaita nie jest zadnym wykladnikiem tego, jak mocny sprzet bedzie potrzebny do zaprezentowania przynety i zaciecia ryby ... o przetrwaniu kilku sezonow nie bede pisal, poniewaz najpierw trzeba kilka sezonow takimi wabikami przelowic :)



#17 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 grudzie艅 2014 - 12:06

Wielko艣膰,ilo艣膰 listk贸w i wielko艣膰,g臋sto艣膰 chwosta ma znaczenie.



#18 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 17 grudzie艅 2014 - 12:08

toche bez sensu, a jak spinnerbait nie ma chwosta? z listkami sie zgadzam :)



#19 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 post贸w
  • LokalizacjaGr贸jec
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 17 grudzie艅 2014 - 12:20

Wszystko sprowadza si臋 do oporu stawianego w wodzie.

 

Ewentualnie gdybym nie wychodzi艂 z za艂o偶enia, 偶e rozbijanie spinerbaita na cz臋艣ci pierwsze wzgl臋dem kija to bicie piany doda艂bym, 偶e konstrukcja, kt贸ra pozwala na tak膮 a nie inn膮 prac臋 skrzyde艂ek :blush:


U偶ytkownik Tomek88 edytowa艂 ten post 17 grudzie艅 2014 - 12:21

  • pitt lubi to

#20 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 post贸w
  • Lokalizacjama艂opolskie\艂贸dzkie

Napisano 17 grudzie艅 2014 - 13:08

Zgadzam si臋, najwa偶niejszy op贸r stawiany w wodzie i tutaj chwost ma marginalne znaczenie. Jednak je艣li chwost jest du偶y i nasi膮ka wod膮 to mo偶e mie膰 znaczny wp艂yw na realn膮 wag臋 przyn臋ty przy zarzucaniu - my艣l臋, 偶e o to godskiemu chodzi艂o.






U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych