Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw pod spinnerbaits


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 08 grudzień 2014 - 15:51

Witam.Jak w temacie potrzebuje na zblizajaca sie wiosne 😜 kijek i krecial pod wszelkiego rodzaju obrotowki i spinnerbaity Zaczynajac od meppsow 4 kańczac na spinnerbaitach wazacych w okolicach 45 gram.Zestaw mial by byc na jeziorowe szczupaki ,wiadomo ze tego rodzaju przynety stawiaja duzy opor w wodzie i stad moje obawy ze sam moge dobrac ten zestaw nieodpowiednio dlatego prosze o pomoc.Co do wedki to moze cos z st.croix.Dzieki

#2 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 grudzień 2014 - 15:58

To bardzo dobre pytanie, sam spinerbaita zacząłem z kijem, który dawał radę obrotówkom jednak większym spinkom już nie i teraz łowię tą metodą dość mocnym zestawem z uwagi na to jaki opór w wodzie spinek stawia i zbyt słabym kijem nawet jeśli go poprowadzisz to już nie ma czym zacinać. Ponadto co ważne mocny multi z niezbyt dużym przełożeniem.

 

U mnie obecnie spełnia w 100% zadanie phenix M1 MX72H 25lb oraz CC201DC.



#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 grudzień 2014 - 16:09

decyduje rozmiar i ilosc listkow ... bez tego trudno cos sensownego powiedziec



#4 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 08 grudzień 2014 - 16:14

Skoro kolega napisał "kręcioł" to pewnie zestaw z korbotronikiem a nie multikiem, tak?

 

 

Jak korba to brałbym tylko ślimaka i wędzisko St.Croix. Amerykanie sporo łowią na takie przynęty więc wiedzą co robią. Fenwick nie ma takich kijów. Ewentuanie jest z SG kij, ale to chyba cast.



#5 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 grudzień 2014 - 16:20

Skoro kolega napisał "kręcioł" to pewnie zestaw z korbotronikiem a nie multikiem, tak?

 

 

Jak korba to brałbym tylko ślimaka i wędzisko St.Croix. Amerykanie sporo łowią na takie przynęty więc wiedzą co robią. Fenwick nie ma takich kijów. Ewentuanie jest z SG kij, ale to chyba cast.

To dział baitcastingowy na forum więc w domyśle nie śmiałem podważać spostrzegawczości autora ;)



#6 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 08 grudzień 2014 - 16:48

celował bym w kije crankbaitowe - przynajmniej dla mnie kijami o glebszej akcji lepiej sie rzucało jak i prowadziło te dziwactwa - wszelkie ex fasty jak dla mnie szybko brzydza zabawe z tym ustrojstwem :) 


  • minecjusz i Tomek88 lubią to

#7 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 grudzień 2014 - 17:03

celował bym w kije crankbaitowe - przynajmniej dla mnie kijami o glebszej akcji lepiej sie rzucało jak i prowadziło te dziwactwa - wszelkie ex fasty jak dla mnie szybko brzydza zabawe z tym ustrojstwem :)

Dokładnie :)

Jednak ex fast a ex fast to różnica i obaj o tym dobrze wiemy :D


  • minecjusz lubi to

#8 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 08 grudzień 2014 - 17:30

Tak myslalem o zestawie castingowym sorry za niescislosc.Pitt narazie posiadam spinnerbaity dwu listkowe lecz bardzo ciezkie 1.3/8 Mysle ze wiekszych I ciezszych juz nie bede stosowal ,ale ciezko mi jest to wykluczyc (powiedz my ze ten ciezar bedzie blisko gornej granicy)podejrzewam ze wiecie jak to jest, mialo sie skaczyc na sliderach 7 a w ruch poszly 12 😄.pitt dobry artykul o spinnerbaitach tak w nawiasie.Uzywam rowniez musky killery I marabou a je juz czuc na kiju

Użytkownik bigbite edytował ten post 08 grudzień 2014 - 17:39


#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 grudzień 2014 - 17:46

jest taki dlugi avid AVC76MHMF, obejrzyj go sobie, ma odpowiednia szyczytowke i akcje pod te wabiki ... w kwestii kolowrotkow to powiedzialbym tak ogolnie, ze tatula hd 200 hl lub lexa 300 pwrl, lexa jest wprawdzie stosunkowo duza ale powinna wytrzymac dluzej niz jeden sezon z takimi przynetami, jezeli budzet dopuszcza to dobrym wyborem bedzie starszy zillion cc lub jakis nowszy power model


  • minecjusz lubi to

#10 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 08 grudzień 2014 - 18:07

Dzieki Pitt za szybka odpowiedz wszystko co mi zaproponowales sprubuje pomacac a listki zamotowane sa Willow

#11 OFFLINE   kris1

kris1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 grudzień 2014 - 18:17

Skoro kolega napisał "kręcioł" to pewnie zestaw z korbotronikiem a nie multikiem, tak?

 

 

Jak korba to brałbym tylko ślimaka i wędzisko St.Croix. Amerykanie sporo łowią na takie przynęty więc wiedzą co robią. Fenwick nie ma takich kijów. Ewentuanie jest z SG kij, ale to chyba cast.

 

Skoro kolega napisał "kręcioł" to pewnie zestaw z korbotronikiem a nie multikiem, tak?

 

 

Jak korba to brałbym tylko ślimaka i wędzisko St.Croix. Amerykanie sporo łowią na takie przynęty więc wiedzą co robią. Fenwick nie ma takich kijów. Ewentuanie jest z SG kij, ale to chyba cast.

Od dwóch sezonów katuję właśnie Fenwica Elit Tech Salmon/Steelhead ETSS862XHC  3/4 -3 pracuje z Lexą 300 obsługuje spinerbaity ze skrzydłami 4 jak również duże gumy np real eel SG 30 cm rzuty z ręki .Bardzo dobrze sprawdza się w trollingu z uchwytu z przynętami minimum np Perch 12 SDR.Ten kij zostanie u mnie dłuugo. :)



#12 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 08 grudzień 2014 - 18:26

Avid (seryjny)proponowany przez Pitta moim zdaniem na zbyt krótki dolnik do przynęt stawiających duży opór. A parametry blanku jak najbardziej pasują pod te przynęty, mam z SC IV i SC V , i są to moje podstawowe wędziska na szczupaka.


Użytkownik jbk edytował ten post 08 grudzień 2014 - 18:27


#13 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 09 grudzień 2014 - 11:39

Elitka wiśniowa jest ciężka do dostania na szybko  -_- Oglądałem mocniejsze Wild Rivery - to są fajne kije.



#14 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 16 grudzień 2014 - 22:28

spiner o wadze okolo 45gram to kolos,ten STC z pewnoscia jest za slaby,sam lowie avidem 20lb mhf  spinerkami 1/2oz i do tego jest ok,choc nie jest to typowa wedka pod takie przynety,napewno nic z crankbaitow

M/FAST ale nie 20LB



#15 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 17 grudzień 2014 - 07:34

witam,

ja jeżeli pogoda pozwoli będę testował dość duże spinnerbaity na dwóch zestawach:

okuma b-r 5-25 z luna 103

okuma b-r 10-35 z millionare 203

pozdr



#16 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 grudzień 2014 - 12:00

waga spinnerbaita nie jest zadnym wykladnikiem tego, jak mocny sprzet bedzie potrzebny do zaprezentowania przynety i zaciecia ryby ... o przetrwaniu kilku sezonow nie bede pisal, poniewaz najpierw trzeba kilka sezonow takimi wabikami przelowic :)



#17 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 grudzień 2014 - 12:06

Wielkość,ilość listków i wielkość,gęstość chwosta ma znaczenie.



#18 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 grudzień 2014 - 12:08

toche bez sensu, a jak spinnerbait nie ma chwosta? z listkami sie zgadzam :)



#19 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 17 grudzień 2014 - 12:20

Wszystko sprowadza się do oporu stawianego w wodzie.

 

Ewentualnie gdybym nie wychodził z założenia, że rozbijanie spinerbaita na części pierwsze względem kija to bicie piany dodałbym, że konstrukcja, która pozwala na taką a nie inną pracę skrzydełek :blush:


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 17 grudzień 2014 - 12:21

  • pitt lubi to

#20 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 17 grudzień 2014 - 13:08

Zgadzam się, najważniejszy opór stawiany w wodzie i tutaj chwost ma marginalne znaczenie. Jednak jeśli chwost jest duży i nasiąka wodą to może mieć znaczny wpływ na realną wagę przynęty przy zarzucaniu - myślę, że o to godskiemu chodziło.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych