Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Narew


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1612 odpowiedzi w tym temacie

#501 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 03 maj 2018 - 17:19

Niestety dostrzegli i jednego przy mnie wyszarpali

#502 OFFLINE   ŁukaszFZS

ŁukaszFZS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 maj 2018 - 21:10

Ja dzisiaj chwile po wodowaniu łódki w Topolinie miałem kontrole policji , przyjechali nissanem terenówką sprawdzili dokumenty od łódki i wyposażenie . Ogólnie przez 5h spiningowania 1 boleń 62cm.


  • Nemeryn lubi to

#503 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 03 maj 2018 - 21:40

Niestety dostrzegli i jednego przy mnie wyszarpali

 

Koledzy, zaznaczajcie przynajmniej tutaj takie zdarzenia - https://mapy.geoport...KMZBPublic.html :angry:



#504 OFFLINE   j@rex

j@rex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaSokółka
  • Imię:Jarek

Napisano 05 maj 2018 - 15:30

Witam. Czy ktoś  był w okolicach Wizna-Bronowo-Krzewo? Może jakieś info? 



#505 OFFLINE   bartosz_lukasiewicz

bartosz_lukasiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaKotuń
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Łukasiewicz

Napisano 04 czerwiec 2018 - 08:53

Byłem na nockę z czwartku (od 14) na piątek (do 16) w okolicy m. Strękowa Góra. Pogoda parno i baaardzo gorąco - spodziewałem się brań w nocy ew. wieczorem lub rano i się przeliczyłem. Brania zaczęły się w piątek rano o 8 i trwały regularnie przez cały dzień w trakcie mega upału - wszystkie leszcze powyżej 1kg, pięknie wybarwione i waleczne. Szkoda że nie mogłem zostać dłużej. Drapieżnik również intensywnie żerował, szczególnie boleń. A to co mnie najbardziej cieszy to mega ilości narybku - generalnie wszędzie, jeżdżę tam od kilkunastu lat i ostatnie kilka lat było co raz gorzej a w tym roku byłem po raz pierwszy i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony...gdyby nie te bobry które nad wodą zrobiły totalną pustynię i wycięły już chyba wszystko co się da. 


  • Skorio lubi to

#506 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 04 czerwiec 2018 - 09:12

Witam. Czy ktoś  był w okolicach Wizna-Bronowo-Krzewo? Może jakieś info? 

Byłem 4 dni w tej okolicy. Ogólnie b. słabo. Drobny szczupak - cieszy bo w dużej ilości. Drobny okonek - miejscowo. Za to duuużo rapy, i sporo klenia.



#507 OFFLINE   Nemeryn

Nemeryn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 czerwiec 2018 - 14:02

Ja dzisiaj chwile po wodowaniu łódki w Topolinie miałem kontrole policji , przyjechali nissanem terenówką sprawdzili dokumenty od łódki i wyposażenie . Ogólnie przez 5h spiningowania 1 boleń 62cm.

To i tak gratulacje, kontroli już tam nie widziałem dobre parę lat, a chodząc teraz cały długi weekend po brzegu :klenik ledwo ponad wymiar i parę okonków na boczny. Wróciły do wody. Co prawda przyszło zobaczyć wyciągniętych parę niedużych sumików, więc jakaś ryba może jest.


Użytkownik Nemeryn edytował ten post 04 czerwiec 2018 - 14:03

  • grayo lubi to

#508 OFFLINE   ŁukaszFZS

ŁukaszFZS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 czerwiec 2018 - 14:16

2 tyg temu sprawdzali mnie drugi raz ale już z łòdki , w Modlinie . Często pływają ale w weekendy 😁

#509 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 14:59

2 tyg temu sprawdzali mnie drugi raz ale już z łòdki , w Modlinie . Często pływają ale w weekendy

Przy takim poziomie wody to w górę rzeki za bardzo się nie zapuszczą.



#510 OFFLINE   Nemeryn

Nemeryn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 czerwiec 2018 - 15:57

Przy takim poziomie wody to w górę rzeki za bardzo się nie zapuszczą.

Nie byłem z 2 tygodnie odkąd łachy wyszły, jak tam aktualnie?



#511 OFFLINE   Xeo

Xeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Seabstian

Napisano 20 czerwiec 2018 - 16:41

Modlin spadł jeszcze bardziej. Byłem 2 tygodnie temu i było już nisko ale ostatnio w niedzielę było jeszcze niżej. Przez te susze jeszcze trochę i to ciek a nie rzeka.

#512 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 17:05

Nie byłem z 2 tygodnie odkąd łachy wyszły, jak tam aktualnie?

Tu możesz sprawdzić aktualny poziom:

http://instytutmeteo...y-rzek-w-polsce

Powiem tak,w zeszłym roku w Zambskach Kościelnych (najbliżej mojej "bazy") o tej porze roku było koło 190 cm i nie wszędzie dało się pływać,choć był to najlepszy rok od 3 lat ,dziś 137,więc może to być najgorszy rok,ja nie wyciągnę łajby,bo nijak jej nie zwoduję (tam,gdzie powinna być woda,teraz pewnie jest bagienko),może najmniejszy Norton dowieziony furą gdzieś nad wodę sprosta zadaniu. A nastawiałem się na sumka w tym roku tak na poważnie...

Spuściliby tej wody z Siemianówki,to jest zakała tej rzeki.


Użytkownik CM Punk edytował ten post 20 czerwiec 2018 - 17:10


#513 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 17:26

Siemianówka w końcu Narew zabije. Większość tego co zasila zalew.........wyparowuje, nie starcza już dla niższego odcinka rzeki. A to co spływa, to ściek bez tlenu. Przykładowo w NPN poziom jak na początku trwającego czerwca był 2 czy 3 lata temu w środku upalnego lipca, miejscowi opowiadali wtedy o tym, że pierwszy raz od wojny w studniach brakowało wody. Zbiornik retencyjny, hahahaha! To jest zbrodnia na rzece! Jak najszybciej zburzyć i przenieść w okolice Plosek. 


  • martek, maicke82 i CM Punk lubią to

#514 OFFLINE   ŁukaszFZS

ŁukaszFZS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 czerwiec 2018 - 17:26

Kawałek za Okuninem na całej szerokości rzeki 0.5 m wody. W sobotę płynę z Modlina w stronę Warszawy , zobaczymy 😀

#515 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 18:51

Siemianówka w końcu Narew zabije. Większość tego co zasila zalew.........wyparowuje, nie starcza już dla niższego odcinka rzeki. A to co spływa, to ściek bez tlenu. Przykładowo w NPN poziom jak na początku trwającego czerwca był 2 czy 3 lata temu w środku upalnego lipca, miejscowi opowiadali wtedy o tym, że pierwszy raz od wojny w studniach brakowało wody. Zbiornik retencyjny, hahahaha! To jest zbrodnia na rzece! Jak najszybciej zburzyć i przenieść w okolice Plosek. 

Pamiętam z dzieciństwa (lata 80-te),jak wyglądała rzeka-szeroka,głęboka,czysta,poziom wody,żeby nie skłamać,był z półtora metra wyższy,teraz brzegi pozarastały zielskiem,bagno przy brzegu,nawet nie ma podejścia do wody,zniknęło 95% miejscówek,doły zasypane,masakra.



#516 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 19:13

Ciekawostką jest to, że ostatnio pokombinowano przy jazach, poziom wody w okolicach Żółtek gwałtownie się podniósł.......tym samym mało co do morza płynie. Nie dziwcie się wiec, że wody brakuje. Nie pada chyba od dwóch miesięcy, płytki zalew przy upalnej pogodzie paruje na potęgę, do tego jakieś interesy takie czy inne, bo woda na wagę złota. Przy tej konfiguracji Narew nie ma szans, kilka suchych lat pod rząd i do widzenia :angry:



#517 OFFLINE   Xeo

Xeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Seabstian

Napisano 20 czerwiec 2018 - 19:54

Dopóki Dębe regulowali ręcznie można było sensownie polowic bo I stan był normalny. Było wiadome kiedy puszczają wodę i kiedy najlepiej ruszać na ryby. Teraz to loteria i z roku na rok coraz gorzej.
  • asp i Nemeryn lubią to

#518 OFFLINE   Qamil

Qamil

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 20 czerwiec 2018 - 22:21

Też mam odnośnik do Zambsk,  dziś wróciłem z nad Narwi. Rok temu zaczynałem łowienie kleni na dobre, w tym roku najlepsze miejscówki już suche.  Niestety brakuje tych 50 cm.  Ryba pewnie będzie w korycie, czyli trudna do zlokalizowania.  Woda nadal spada i końca nie widać. 

Tu możesz sprawdzić aktualny poziom:

http://instytutmeteo...y-rzek-w-polsce

Powiem tak,w zeszłym roku w Zambskach Kościelnych (najbliżej mojej "bazy") o tej porze roku było koło 190 cm i nie wszędzie dało się pływać,choć był to najlepszy rok od 3 lat ,dziś 137,więc może to być najgorszy rok,ja nie wyciągnę łajby,bo nijak jej nie zwoduję (tam,gdzie powinna być woda,teraz pewnie jest bagienko),może najmniejszy Norton dowieziony furą gdzieś nad wodę sprosta zadaniu. A nastawiałem się na sumka w tym roku tak na poważnie...

Spuściliby tej wody z Siemianówki,to jest zakała tej rzeki.


Użytkownik Qamil edytował ten post 20 czerwiec 2018 - 22:22


#519 OFFLINE   Nemeryn

Nemeryn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 czerwiec 2018 - 23:18

Złote czasy ;p i ryby ile jeszcze wtedy było w porównaniu do dziś.

 

A zegarek można było spokojnie od zapory ustawiać ;p. Wiadomo było kiedy iść kiedy zejść.... a teraz na Orzechowie 62 cm wody  :(  :(


Użytkownik Nemeryn edytował ten post 20 czerwiec 2018 - 23:18


#520 ONLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 21 czerwiec 2018 - 07:09

Też pamiętam te czasy i kilkunastominutowy szał po przyborze wody. Niestety to już nie wróci. :(


  • Nemeryn lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych