Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jerkbait prezentuje: moja przygoda z rodbuildingiem - część 2 - nowy artykuł

artykuł

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 lipiec 2009 - 08:09

Cześć,
W kolejnym odcinku z nowego rodbuildingowego cyklu na jerkbait.pl o swojej przygodzie z rodbuildingiem opowiada jeden z naszych forumowiczów – Pan Piotr Matusiak. Możemy nacieszyć oko kijami wychodzącymi spod ręki Pana Piotra ale również poczytać o trudnych początkach i o tym jak rodbuilding może stać się pomysłem na życie. Zapraszam wszystkich do lektury a forumowiczów praktykujących rodbuilding dodatkowo do złapania za pióro i apart fotograficzny i opowiedzenia o swojej przygodzie z konstruowaniem wędek.

Zapraszam serdecznie do lektury artykułu Jerkbait prezentuje: moja przygoda z rodbuildingiem.

Ze swojej strony pragnę podziękować naszemu forumowiczowi Matusiakowi za chęć opublikowania swoich doświadczeń na naszym portalu. Dziękuję!

Pozdrawiam
Remek



#2 OFFLINE   Radzio

Radzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 21 lipiec 2009 - 08:36

No cóż.... Kijek do kogucików-poezja. Akcja taka jaka ma być B) i przepiękna rękojeść (wyprofilowanie i dobór kombinacji korków). Gratuluję zapału i umiejętności.

#3 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 lipiec 2009 - 09:47

Czuć pasję i w opisie, i w samych wędkach. O to chodzi! Miło, że można to zobaczyć i przeczytać o tym na łamach Forum.
Życzę spełnienia planów związanych z rodbuildingiem. Będzie to z pożytkiem dla Szanownego Kolegi, dla nas wędkarzy i dla czynnych zbrojmistrzów.
Rękojeści bardzo mi się podobają, pewnie także dlatego, że ogólnie podoba mi się korek burl,
błyszczące nitki ciut mniej, ale to przecież nie dla mnie wędka. :D Ładnie wszystko dobrane.

Pytanie techniczne: jak się sprawuje ten wybitnie szczytowy batson, pod średniej wielkości rybami? Podejrzewam, że linka to jednak plecionka.
Nie wątpię, że czuły jest nad miarę, że zacina w okamgnieniu, ale jak trzyma rybę i jaką daje frajdę z holu sandaczy 60 - 70cm?
Chyba, że mniejsze niż 80cm na niego nie siadają.. :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#4 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 21 lipiec 2009 - 16:52

Wedeczka już przetestowana :mellow: i znakomicie się spisuje jak narazie miałem tylko jeden spad sandacza i powiem szczerze ze ugięcie ma dość spore przy 70 ale rybki trzyma świetnie

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2009 - 17:03

@matusiak

Przede wszystkim bardzo dziękuję za ciekawy, szczery artykuł.

Gratuluję też poziomu wykonania wędek, naprawdę widać w tych kijach wiele włożonego serca a to jest dla każdej wędki rzecz bezcenna.

Chciałbym zapytać o Batsona SP - czy udało Ci się go przetestować na jakiś jaziach, jak planowałeś w artykule?

@all
mam nadzieję, że przełamią się do pisania również inni miłośnicy rodbuildingu. Jest przecież tyle rzeczy, o których możecie opowiedzieć - a Użytkownicy jerkbait.pl udowodnili już nie raz, że lubią słuchać tych rodbuildingowych historii :D może też pod wpływem takich artykułów przybędzie osoób które zdecydują się rozpocząć swoją przygodę z rodbuilingiem - na to liczę!

Pozdrawiam

#6 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 21 lipiec 2009 - 18:38

Witaj friko w watku jaziowe sa wstawione fotki moje i kolegi on łowił na tego batsona ja na developmentsa i niestety batsona już nie oddal :( jak stwierdził zakochał się w tej wędce :mellow: widzialem na tym batsonku hol 70cm brzany i dal rade a jazi wyholował mnóstwo

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2009 - 18:40

a tak - przypomniałem sobie te fotki teraz :mellow: 70 centów brzana na tym SP :huh: to pół dnia żeście ją ciągneli chyba B)

#8 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 21 lipiec 2009 - 19:24

Wyszła szybciej niż myślisz, powiem ci ze ma ogromny zapas mocy a następne fotki zobaczysz jutro w wątku boleniowe bo dziś z kolega łowiliśmy na te wedeczki z premedytacja na rafa bolenie i padło parę rybek w tym dwa powyżej 70cm zdjęcia są zrobione w trakcie holu i widać jak kijki pracują a bolenie zahowywały się na nich bardzo spokojnie

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2009 - 21:49

tych zdjęć z holu bardzo jestem ciekawy - wrzucaj koniecznie :mellow:

#10 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 lipiec 2009 - 20:17

Autentycznie żałuje że Andrzej Nowik , Thymallusem zwany , juz tu nie gości . Dałby Ci po łapach za tego Batsona , kolego Matusiak ..
Ze szczerą , ale nieobrażliwą niechęcią , oryginała bez plastikowego kręgosłupa . Ależ możnaby się zaperzać i różnić !! Wciąż wierzę że emocje odparują i powróci na łono j.pl .
Ja gratuluję Ci decyzji i tej sprzętowej dojrzałości która pcha nas w objęcia rodbuildingu . Tak niepopularnego i omijanego skrzętnie w lansach przez gazetowych cadyków ..


#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 lipiec 2009 - 12:04

Podejscie nieco inne od mojego - czerwone akcenty, rezonansy, dzielone uchwyty ale fajnie, artykol mi sie spodobal.
Wazne zeby kierunek byl w strone lowienia ryb bo bez tego bedzie to slepa uliczka...

Gumo

#12 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 23 lipiec 2009 - 13:08

witam

a ja dopiero dzis przeczytalem ten tekst. Piekne kije robisz! Mnie akurat estetyczne wstawki zupelnie nie przeszkadzaja, a laczenie burl korka z tradycyjnym sam mam w swoich custom wedkach. Napisz cos na temat swoich prob ze zbrojeniem kijow na blankach HM62. Przezbrajales kije fabryczne, czy montowales wedki na golych blankach?

pozdrawiam JW :D

#13 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 23 lipiec 2009 - 21:48

Jerzy , rebuilding jest jak młodszy brat rodbuildingu , może nie tak efektowny , ale niemniej kształcący . Nie zastępuję oczywiście w odpowiedzi Piotrka , ale drążę temat póki żyje . Niektóre gotowce , w tym markowe i pośledniejsze półki są wdzięcznymi obiektami do wprawek i eksperymentów . Jeśli nie oczekuje się efektów na miarę olimpijską , to wyniki są zaskakująco dobre . Tu gdzie mieszkam , w mieście Łodzi , na marginesie oficjalnej sieci sklepów zwanych wędkarskimi , funkcjonuje swojego rodzaju oryginalna firma A. Frankenberga . Autentyczny , na żywo happening , eksperyment nieustający . Składa kije równie długo jak Irek , tyle że dla wybranych , a kryteria kto na to zasługuje i jak to bedzie wyglądało zależą tylko od mistrza . Nie jest nudno w żadnym wypadku ..
I właśnie u niego w fascynujących latach przełomu , albo też zmiany peruk , było centrum najszerzej pojmowanej przebudowy . Stare kije poddawano rewitalizacji , nowe hity typu DAM czy Cormoran tunningowano na najmodniejsze kije sandaczowe i boleniowe . Modlono się zaś i wzdychano do Fenwicków i Lamiglasów . Całkiem niedawno byłem poszlajać sie nad Wartą z jednym z dawnej paczki . Ja wspierałem się tradycyjnym Talonem , on przerobionym kiedyś na autorską wersję Quantumem , za czterdzieści zielonych , bez jednego centa . I byłem urzeczony jego manewrowościa i walorami . Siermiężny , seryjny i bezpłciowy łamignat zmienił się w całkiem miłe narzędzie . Na Talona bym sie nie wymienił , ale nie mogłem oparskać go jako nędznego przedstawiciela stylu dużo , tanio , Tesco . Co lubię ..

#14 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 24 lipiec 2009 - 15:34

witam

a ja dopiero dzis przeczytalem ten tekst. Piekne kije robisz! Mnie akurat estetyczne wstawki zupelnie nie przeszkadzaja, a laczenie burl korka z tradycyjnym sam mam w swoich custom wedkach. Napisz cos na temat swoich prob ze zbrojeniem kijow na blankach HM62. Przezbrajales kije fabryczne, czy montowales wedki na golych blankach?

pozdrawiam JW :D

witam Co do blankow HM to można było dostać je w firmie dragona nie wiem jak jest teraz ,ale wiem jedno są to bardzo kiepskie blanki ,pielinka i szczelaja jak zapałki tu akurat producent poszedł w kierunku zminimalizowania wagi kosztem mocy blanku i dlatego dość szybko z nich zrezygnowałem

#15 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 16:18

[quote title=Sławek Oppeln Bronikowski napisał(a) dnia Wed, 22 July 2009 09:17]Autentycznie żałuje że Andrzej Nowik , Thymallusem zwany , juz tu nie gości .

Ja tez zaluje.
Daro


#16 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 24 lipiec 2009 - 16:37

[quote title=Daro napisał(a) dnia Fri, 24 July 2009 05:18][quote]
Autentycznie żałuje że Andrzej Nowik , Thymallusem zwany , juz tu nie gości .

Ja tez zaluje.
Daro

[/quote]

Gości gości :D

Dzisiejsza ostatnia wizyta @Thymallus Fri, 24 July 2009 KLIKNIJ

#17 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 lipiec 2009 - 20:52

No i :lol: :o :mellow: :lol:
Sie wydało

#18 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 24 lipiec 2009 - 22:45

No i :lol: :o :mellow: :lol:
Sie wydało

ale zachował twarz i swą rozłąkę z portalem wyjaśnił na privie z redakcją i obyło się bez: ...proszę wymazać moje wiadomości... itp itd. Andrzej vel Thymallus robi swoje bo przecież nie tylko ja mam z nim kontakt i wiem że ma się dobrze. po prostu dał sobie spokój z forumowymi zarzutami, kłótniami itd.
wracając do tematu to w moich oczach każdy kto robi choćby pojedyncze egzemplarze wędek jest po prostu KOZAK. głośnych rodbuilderów mamy wielu i są to fachowcy bez dwóch zdań.... szkoda tylko że często zapominają o terminach oddania gotowego dzieła do rąk klienta :angry:

#19 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 26 lipiec 2009 - 14:22

[quote]
witam

a ja dopiero dzis przeczytalem ten tekst. Piekne kije robisz! Mnie akurat estetyczne wstawki zupelnie nie przeszkadzaja, a laczenie burl korka z tradycyjnym sam mam w swoich custom wedkach. Napisz cos na temat swoich prob ze zbrojeniem kijow na blankach HM62. Przezbrajales kije fabryczne, czy montowales wedki na golych blankach?

pozdrawiam JW :D
[/quote]
witam Co do blankow HM to można było dostać je w firmie dragona nie wiem jak jest teraz ,ale wiem jedno są to bardzo kiepskie blanki ,pielinka i szczelaja jak zapałki tu akurat producent poszedł w kierunku zminimalizowania wagi kosztem mocy blanku i dlatego dość szybko z nich zrezygnowałem
[/quote]

O to dosc odwazne stwierdzenie. Byli/sa tacy (nadal) co HM-y traktuja wyzej od wszytkich innych wedek...

ja licze, ze w serii przygoda z rodbuildingiem pojawi sie jakis kij castingowy..

pozd JW




#20 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 30 lipiec 2009 - 09:49

[quote]
witam

a ja dopiero dzis przeczytalem ten tekst. Piekne kije robisz! Mnie akurat estetyczne wstawki zupelnie nie przeszkadzaja, a laczenie burl korka z tradycyjnym sam mam w swoich custom wedkach. Napisz cos na temat swoich prob ze zbrojeniem kijow na blankach HM62. Przezbrajales kije fabryczne, czy montowales wedki na golych blankach?

pozdrawiam JW :D
[/quote]
witam Co do blankow HM to można było dostać je w firmie dragona nie wiem jak jest teraz ,ale wiem jedno są to bardzo kiepskie blanki ,pielinka i szczelaja jak zapałki tu akurat producent poszedł w kierunku zminimalizowania wagi kosztem mocy blanku i dlatego dość szybko z nich zrezygnowałem
[/quote]

O to dosc odwazne stwierdzenie. Byli/sa tacy (nadal) co HM-y traktuja wyzej od wszytkich innych wedek...

ja licze, ze w serii przygoda z rodbuildingiem pojawi sie jakis kij castingowy..

pozd JW



[/quote]
Sa tez tacy co mistrale cenią, mam znajomego co miał dwa sezony HM 80 można powiedzieć ze miał bo był cały czas w serwisie,porównując blanki innych producentów to maja wagi identyczne i dużo grubsze ścianki zbroiłem kilka marek blanków nawet Wilsona ale HM okazał się najcieńszy i najsłabszy





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: artykuł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych