Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wersminia - łowisko C&R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
576 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 11 sierpień 2009 - 18:12

Ja też z przyjemnością poczytałem. Właściciel realizuje mój plan reformy PZW. Każdy płaci za łowienie i każdy płaci za zabierane ryby. Oby miał dużo klientów i kasę na pilnowanie łowisk. Sukces takiego łowiska to żywy dowód, że to działa.
  • camel1304 lubi to

#22 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 16 sierpień 2009 - 00:35

Niechby się skończyło i na prywatnych. Dla mnie prywatne = lepsze. Takich łowisk przybędzie -to pewne. PZW jest reliktem PRL-u, ale największym i najtrudniejszym do ruszenia reliktem z TAMTYCH czasów jest nasza mentalność. PZW króluje, bo my się wciąż oglądamy na PZW. Czekając na cud... A nie lepiej postawić na Wersminię i tym podobne łowiska?



#23 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 16 sierpień 2009 - 06:06

PZW to nie relikt ale żywy dowód na to, że się nic nie zmieniło. Do grupy czerwonych złodziei dołączyli ci co to niby walczyli o wolność. Do nich kolejni z Brukseli. Banda darmozjadów jest rekordowa. Ktoś musi na nich pracować. To zarzyna prywatną inicjatywę dlatego takie łowiska nie koniecznie muszą przetrwać. Za to PZW m a się znakomicie. Taki to ciekawy kapitalizm mamy.

#24 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 19 sierpień 2009 - 10:14

No tak wszystko pieknie ale co z naszymi rzekami tez by sie przydala jakas reforma i pozbycie sie rybakow i kłusoli!!!

#25 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 02 wrzesień 2009 - 15:10

Czy był ktoś ostatnio na Wersminie? Jak wyniki? Mam zamiar wybrać się tam jeszcze raz na przełomie września i października.

Pozdrawiam

#26 OFFLINE   chomik1980

chomik1980

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaWersminia

Napisano 02 wrzesień 2009 - 16:10

Ja jak zwykle będę w niedziele to dam cynka co tam slychac(chyba że jutro do nich podskocze się wypytac)to też napiszę.

#27 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 02 wrzesień 2009 - 16:11

Ok wielkie dzięki

#28 OFFLINE   kuba-s

kuba-s

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 02 wrzesień 2009 - 16:33

Byłem 4 dniod wtorku do piątku w zeszłym tygodniu . Nie trafiłem na dobrą pogode straszna lampa. Jeden dzień był fajny rano troche chmurek to i rybki się pokazały . W płytkiej zatoce na lewym końcu jeziora miałem 5 szczupłych między 50 a 65 cm jednego +80 nie liczę sumowego dzieciaka paru szczurków poniżej 40 cm. Pieknie ubarwione okonie niestety tylko w granicach 25 cm trafiały się na duże woblery i uklejki RH 10 (te oczywiscie na głebszej cześci jeziora.)Ogólnie bardzo fajnie i z dużymi perspektywami. Pozdrawiam

#29 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 03 wrzesień 2009 - 22:08

Czy posiada ktoś mapę batymetryczną tego jeziorka ? albo czy jest dostępna na miejscu ?
czy można pływać na spalinie ?


#30 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 03 wrzesień 2009 - 23:47

89ha to można na elektryku spokojnie oblowic
po co od razu hałas, brud i smrod

#31 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 wrzesień 2009 - 08:06

Panie i Panowie
Wiec może kolejny zlot j.pl właśnie na tym łowisku?
Z tego co piszą ryba jest, baza też OK.
Kto na ochotnika podejmuje się organizacji? ;)
No i czy byliby jacyś chętni. Może wrzesień?

Pozdrawiam
Szewer



Cześć,
Pomysł super. Wrzesień pewnie nie zdążymy ale październik, czy nawet początek listopada wydaje się całkiem realny.

Pozdrawiam
Remek

#32 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 04 wrzesień 2009 - 10:59

To dość daleko ode mnie, ale się bym pisał, jednak nie w listopadzie a wcześniej.
Czy tam wolno używac spaliny? W regulaminie lowiska niczego nie znalazlem, coby zabraniało... :wacko:

#33 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 04 wrzesień 2009 - 11:41

Właściciel zdecydowanie preferuje silniki elektryczne.

Ja jadę tam dzisiaj - 2gi raz w tym roku (wcześniej byłem 4 dni w sierpniu)

#34 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 wrzesień 2009 - 12:22

Fajnie - połamania i czekamy na doniesienia


#35 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 04 wrzesień 2009 - 15:51

89ha to można na elektryku spokojnie oblowic
po co od razu hałas, brud i smrod

po to że się nie ma elektryka :mellow:

#36 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 04 wrzesień 2009 - 21:16

Byłem na tym jeziorku. Wrażenia średnie. Nie odpowiada mi to, że nie można wodować własnej łodki i trzeba pływać na wypożyczonej skorupce dł. 3,1. Pytałem dlaczego muszę koniecznie wypożyczyć łodkę gospodarza za 30zł za dzień, skoro mam swoją łodkę, wygodniejszą i bezpieczniejszą. Proponowano mi wykup licencji rocznej za 300 zł, to zgoda na wodowanie będzie. Myślę, że jak zwykle chodzi o pieniążki. Licencja 25 + 30 łodka, więc razem 55zł za dzień. Byłem 2 dni, więc zostawiłem 110 zł. Zadnej ryby nie wziąłem,bo nie chciałem, chociaż złowione okonie teoretycznie mogłem zabrać bez oplaty. Za szczupaki trzeba uiścic opłatę 12 zł za kg. Dzierżawca jeziora wprowadził opłatę za zabieranie ryb z łowiska, którymi dorybił jeziorko min. szczupak, sum. Okonie, które zastał już w łowisku dopuszcza do zabierania bez dodatkowych opłat. Łowiąc miałem sporo refleksji nad tym, co stało sie z wodami w naszej Polsce i do czego to zmierza. Jakoś wolałem łowić te dzikie zastane przez dzierżawce okonie, niż odłowione, zakupione z prywatnego jeziora dzierżawionego prze Gospodarstwo Rybackie Łomża szczupaki. Wiem jedno, Szwecja wychodzi taniej i lepiej jakościowo. Ja się czułem źle na takim łowisku. Będzie pewnie dużo głosów, że to jedyna droga itd, itp, ale dla mnie to jednak hipermarket. Myślącym inaczej życzę wiele przyjemności z wędkowania, bo po to łowimy. Wyrazilem jedynie moje osobiste odczucia.
  • MateuszWwa lubi to

#37 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 wrzesień 2009 - 21:25

Każdy kto łowił kiedyś na dzikich wodach przyzna Ci rację. Ale sytuacja się zmieniła. Mamy do wyboru puste wody albo takie cóś na kształt ... Smutna prawda.

#38 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 05 wrzesień 2009 - 00:38

No tak. W sumie to bardzo dziwne i deprymujące, kiedy ryby są w wodzie. Człowiek nie może se w spokoju powędkować, bo ciągle mu się coś na haku wiesza... :unsure:

#39 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 05 wrzesień 2009 - 07:02

Jak ktoś lubi nadmuchiwane panienki, zawsze chętne, to nie ma sprawy, wszystko jest kwestią gustu :D

#40 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 05 wrzesień 2009 - 11:25

Byłem na tym jeziorku. Wrażenia średnie. Nie odpowiada mi to, że nie można wodować własnej łodki i trzeba pływać na wypożyczonej skorupce dł. 3,1. Pytałem dlaczego muszę koniecznie wypożyczyć łodkę gospodarza za 30zł za dzień, skoro mam swoją łodkę, wygodniejszą i bezpieczniejszą. Proponowano mi wykup licencji rocznej za 300 zł, to zgoda na wodowanie będzie. Myślę, że jak zwykle chodzi o pieniążki. Licencja 25 + 30 łodka, więc razem 55zł za dzień. Byłem 2 dni, więc zostawiłem 110 zł. Zadnej ryby nie wziąłem,bo nie chciałem, chociaż złowione okonie teoretycznie mogłem zabrać bez oplaty. Za szczupaki trzeba uiścic opłatę 12 zł za kg. Dzierżawca jeziora wprowadził opłatę za zabieranie ryb z łowiska, którymi dorybił jeziorko min. szczupak, sum. Okonie, które zastał już w łowisku dopuszcza do zabierania bez dodatkowych opłat. Łowiąc miałem sporo refleksji nad tym, co stało sie z wodami w naszej Polsce i do czego to zmierza. Jakoś wolałem łowić te dzikie zastane przez dzierżawce okonie, niż odłowione, zakupione z prywatnego jeziora dzierżawionego prze Gospodarstwo Rybackie Łomża szczupaki. Wiem jedno, Szwecja wychodzi taniej i lepiej jakościowo. Ja się czułem źle na takim łowisku. Będzie pewnie dużo głosów, że to jedyna droga itd, itp, ale dla mnie to jednak hipermarket. Myślącym inaczej życzę wiele przyjemności z wędkowania, bo po to łowimy. Wyrazilem jedynie moje osobiste odczucia.


Nie bardzo rozumiem o co chodzi? Czego się spodziewałeś po zwykłym prywatnym łowisku? Czy tego by zabierać ryby bez płacenia?
W takich łowiskach chodzi o pieniądze! Wszystkie informacje o opłatach, które podajesz są na stronie, o szczegóły można dopytać przez telefon. Koleś zarybił łowisko, ryby kupił w jakimś gospodarstwie, czy to jest problem?
W sumie mogłeś jechać na jakieś jezioro PZW, łódkę byś zwodował i zapłacił najwyżej 50 gr za dzień - jeśli byłoby w Twoim okręgu lub w tzw. porozumieniu.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych