Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Seryjny kij do lekkich jerków - pytanie do użytkowników!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2009 - 18:17

Witam,
Pytanie do łowiących kijami pozwalającymi na swobodne operowanie lekkimi jerkami. Mam na mysli całą gamę jerków o gramaturze 15 - 30 g +/-. Moje dotychczasowe doświadczenia z kijami jerkowymi (vel opisanymi jako jerkowe) ograniczają się do kijków Dragona i Rozemejera (stary model), których cw. np. wprawdzie zaczyna się od 20 - 25 g, lecz kompletnie mnie nie satysfakcjonuje (tzn. nie cw. :D lecz łowienie).
Opisy kijów typu cw. 30 g, kompletnie mnie nie interesują. Już byłem w tej pułapce i kupiłem taki kij, który.....ładował się przy 30 g :angry:
Kij będzie współpracował z multikiem ABU C3.
Z góry uprzedzam, że wiem, iż takie jerki można obskoczyć korbą z normalnym spinem, i to robię (jerkówkę pod korbę też posiadałem), ale ten typ łowienia jerkami kompletnie mi nie odpowiada.
Jeśli nie będzie takiego kijka w serii, to sobie zmontuję :mellow: ale z powodu, powodu i odwodu kasy, wolałbym nie...

#2 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 lipiec 2009 - 18:38

Polecam stajnie St. Croix, Triumph, Premier, Avid do 3/4oz spokojnie sobie radzą z 30gramowymi wabikami, modele mocniejsze do 1oz pozwalają na operowanie Sliderem 10.

Z cutomów mam IC603 do 22gram, on do 30nie jest ale model oczko wyżej IC604 ATC III będzie równie dobry do takich przynęt !

#3 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 lipiec 2009 - 19:51

MajorCraft Arrival ARC70H, spełnia wszelkie wymogi i na pstrągi też z nim skoczysz.

#4 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2009 - 20:45

Wybaczcie, zapomniałem dodać :( Kijek ma być dwuczęsciowy dł. 1,90 do 2,10.

PS. Tak to jest, jak człek chce tzw. precyzyjne pytanie zadać...

#5 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 lipiec 2009 - 20:52

ST Croix Premier PC66MF2 do 3/4oz :D
Cena około 500PLN. To chyba było by na tyle z dwuskładów.
W lamiglasach nie patrzyłem chociaż cena mniej przystępna.


BEZEL POPRAWILEM TWOJ POST, BO POLSZCZYZNA JAKA SIE POSLUGUJESZ WOLA O POMSTE DO NIEBA! ZANIM NAPISZESZ KOLEJNY POST NA FORUM, PRZECZYTAJ GO WCZESNIEJ I ZASTANOW SIE CZY CZYTAJACY JEST WSTANIE COKOLWIEK Z TEGO ZROZUMIEC!!

JW

#6 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 27 lipiec 2009 - 20:54

Poszukalbym wsrod dwuczesciowych kijow ST croix z podstawowego wegla. Ja do lekkich jerkow i Abu C3 wyralbym PC66MHF2 ewentualnie budowal cos na zamowienie. Wiem, ze chlopaki z Art rodu maja jakiegos dwuczesciowego lamiglasa 20 lbs robionego specjalnie na nasz polski rynek. Z opisu wydaje sie idealny do zakladanych przez Ciebie celow. Jedynie do wabikowm max 30g wybralbym zamiast C3 jakiegos niskiego profila. Gama mozliwosci ogromna. Metanium XT, Metanium MG, Antares AR, Curado 201DPV, Daiwa Zillion 100HL, Daiwa Zillion PE, Daiwa Fuego, Antares DC, Daiwa Procaster 100 Royo, Daiwa milionaire 103, Conquest 100, ABU Revo STX i masa innych z szpula o pojemnosci 100m zylki 0,30mm.

pozd JW :D

#7 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2009 - 21:16

Ja do lekkich jerkow i Abu C3 wyralbym PC66MHF2 ewentualnie budowal cos na zamowienie.

Właśnie w ten deseń pytam :mellow: i o OTAKE m.in. poradę mi chodzi :D


#8 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 27 lipiec 2009 - 21:20

[quote]
Ja do lekkich jerkow i Abu C3 wyralbym PC66MHF2 ewentualnie budowal cos na zamowienie.
[/quote]
Właśnie w ten deseń pytam :mellow: i o OTAKE m.in. poradę mi chodzi :D

[/quote]

zawsze do uslug. Odpowiemy najlepiej jak potrafimy .... :D

jerkbait.pl ---> najlepszy portal spinningowo-castingowy na zachod od Wysp Kurylskich B)

#9 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 28 lipiec 2009 - 00:00

[quote]
Ja do lekkich jerkow i Abu C3 wyralbym PC66MHF2 ewentualnie budowal cos na zamowienie.
[/quote]
Właśnie w ten deseń pytam :mellow: i o OTAKE m.in. poradę mi chodzi :D

[/quote]

zawsze do uslug. Odpowiemy najlepiej jak potrafimy .... :D

jerkbait.pl ---> najlepszy portal spinningowo-castingowy na zachod od Wysp Kurylskich B)
[/quote]

To w Wellington jest już coś lepszego niż j.pl? :lol:


A pomijając te żarciki i skupiając się na tym że Czez prosił o wypowiedzi osób które ŁOWIŁY polecanymi przez siebie kijami to mając świadomość że jakieś 95% osób z tego forum jest wrogo nastawiona i uprzedzona do tej marki, polece Tobie Jaxona XT PRO 195/35, jego ciężar wyrzutu jest dość abstrakcyjny dlatego na to nie patrz, kijek używam od 4-5 lat i jest bez zarzutu, świetnie ładuje jerki 40-50g a do łowienia sliderem 7 czy też skinnerem 12 jest bomba!

Też używam kijów Rozemeijera, Avidów i XT PRO o którym mowa wypada bardzo dobrze, świetnie pracuje na rybie i naprawde wyjaąlem na niego MNÓSTWO szczupaków w granicach 90cm, do dziś działa bez zarzutu. (sparowałem go z C4, ale do lzejszych Jerków podobnie jak Jerzy polecam niskoprofilowe które wypisał)

Poniżej fotki z ostatnich lat aby nadać wiarygodności mojej wypowiedzi (XT PRO 195/35 + C3 4601)


http://www.multiplikator.pl/images/articles/2006/14/29.jpg

http://www.multiplikator.pl/forum/gallery/366_11_01_09_3_45_44.JPG

http://www.multiplikator.pl/forum/gallery/366_11_01_09_4_52_58.JPG

http://www.multiplikator.pl/images/articles/2006/14/22.jpg


(modów przepraszam za hyperlinki w fotkach ale inaczej nie dało się wrzucic fotek)

W zasadzie z zalecanego przez Ciebie przedziału to raczej owe 30g jest bardziej stosowne niż 15g, ale to zależy od Twojego upodobania i specyfiki łowienia, jeżeli lubisz mieć zapas mocy to będzie to dobry wybór, a jeżeli szukasz czegoś bardziej finezyjnego i 30g to ma być szczyt jego możliwości to polecany przezemnie kij nie będzie odpowiedni. Pozatym z Jaxonem jest ten problem że jego wyroby są bardzo nierówne, dlatego najlepiej jest kupować od sprawdzonego przetestowanego źródła, tak jak pisałem że łowie 5 lat bezproblemowo tak można kupic pierwszy lepszy egzemplarz i złamać go na 1 rzucie - niestety tandetna firma :( no ale jak ma się 100% źródło to warto brac.


Jeżeli szukasz bardziej finezji to z kijów osobiscie przezemnie używanych polecałbym kij na blanku Rainshadow 6'6 8-15 lbs 1/4oz - 5/8 oz oraz St. Croix Avid 10-20lbs 3/8 - 1 oz. (AC60MHF) <- ten kijek byłby w ogóle perfekcyjnym wyborem dla Ciebie ale....
niestety oba są jednoczęsciowe :(

Pozatym pozycje polecone przez Jerzego są bdb i również podpisuje się pod tym no i multik oczywiscie niskoprofilowy, Jerzy również wypisał wszystkie odpowiednie multiki, ja bym od siebie jeszcze dodał starego Scorpiona 1501 którego miałem okazje w tym roku używać i było miodzio.

  • Biesan i PLnK lubią to

#10 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 lipiec 2009 - 05:21

Potwierdzam to co pisze @MATAS, obok ok 10 kijów od rodbuilderów
i sporej ilości innych mam tegoż Jaxona i używam(!) i sobie chwalę
Natomiast uwaga innej natury; przy ew zakupie kija tej firmy należy możliwie najdokładniej sprawdzić jakość
U.

#11 OFFLINE   sawal

sawal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaŻary, lubuskie

Napisano 30 lipiec 2009 - 22:59

Sory za OT
@MATAS co to za Batson Rainshadow 6'6, 8-15lb, 1/4-5/8oz ???

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2009 - 14:46

to może być szklak SPG782

mam na tym casta, swego czasu zamówiłem u Irka w Fishing Center taki ekonomiczny wariant - to właśnie szkło, przelotki Batsona, uchwyt Batsona + pianka. Do woblerków średnich super kijek i do tego tani, chciałem go sprzedać juz pare razy, ale co na niego połowię to znowu wraca do szafy :lol: dla początkującego i nie tylko, bardzo fajna sprawa

#13 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2009 - 21:09

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi :D

to może być szklak SPG782

mam na tym casta, swego czasu zamówiłem u Irka w Fishing Center taki ekonomiczny wariant - to właśnie szkło, przelotki Batsona, uchwyt Batsona + pianka. Do woblerków średnich super kijek i do tego tani, chciałem go sprzedać juz pare razy, ale co na niego połowię to znowu wraca do szafy :lol: dla początkującego i nie tylko, bardzo fajna sprawa

A to ciekawe, gdyz byłem w FC i powiedziano mi, że nie ma mozliwosci montazu kijka, o który pytam gdyż blanków niet, chyba że zdecyduję sie na jednoczęściowy.


#14 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2009 - 21:34

A może ktoś z Was moze coś powiedzieć o tych kijkach :

ABU

Berkley

Teoretycznie odpowiadają moim potrzebom, ale...

#15 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 01 wrzesień 2020 - 17:09

Pewnie będzie złota łopata:)

Szukam seryjnego kija (potrzebny na szybko), który obgoni lekkie jerki i większe twitche?

Idealnie pod Tatulę 100.

Kij w dwu składzie.

Budżet ok 500 pln ale jak trzeba to rozważę większą kasę

 

Myślę o przynętach pomiędzy 10 a 35 gr. Taki zakres chciałbym obławiać w komforcie. Zapas mocy na "może slider 12s od czasu do czasu" nie jest potrzebny.

Czy taka koncepcja jest realna do realizacji bez specjalnych kompromisów?

 

Będę wdzięczny za opinie.


  • S.N. lubi to

#16 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 02 wrzesień 2020 - 18:48

11 lat, fiu fiuu 😆

Mam kijek w tych parametrach. Pływający Slider 10 to jego max. Niestety mimo że ekonomiczny, to jednak nie seryjniak :(

#17 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 03 wrzesień 2020 - 05:07

Ja do takich zastosowań mam 3 kije. Pierwszy to Abu Veritas do 30g. Spokojnie ogarnia do 40g max. Następne dwa patyki to Dragony Proguide X do 60g i do 90g. Jak dla mnie mocno przeszacowane kije. Ten do 60g to tak w komforcie ogarnia górą 40-45g. Szybki czuły patyk, ale o bardzo głębokim ugięciu jak na tak szybki blank. Drugi Dragon to kij do 90g i tego używam najczęściej ogarnia mi gumy od 10cm+5gram do Fatso około 50-60gram (i tutaj myślę że jest właśnie jego górna granica komfortu tak do 60gram). Przy czym ten już ma mniej głębokie ugięcie niż poprzednik, ale nie ma tragedii. 


  • jakub75 lubi to

#18 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 03 wrzesień 2020 - 06:58

Kilka lat temu kupiłem Savage Gear Butch Light XLNT2 6'9 "40-100g na tutejszej giełdzie- polecam . Z tym ,że w moim odczuciu komfortowy Max to 80gr.

#19 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 03 wrzesień 2020 - 08:28

Ja do takich zastosowań mam 3 kije. Pierwszy to Abu Veritas do 30g. Spokojnie ogarnia do 40g max. Następne dwa patyki to Dragony Proguide X do 60g i do 90g. Jak dla mnie mocno przeszacowane kije. Ten do 60g to tak w komforcie ogarnia górą 40-45g. Szybki czuły patyk, ale o bardzo głębokim ugięciu jak na tak szybki blank. Drugi Dragon to kij do 90g i tego używam najczęściej ogarnia mi gumy od 10cm+5gram do Fatso około 50-60gram (i tutaj myślę że jest właśnie jego górna granica komfortu tak do 60gram). Przy czym ten już ma mniej głębokie ugięcie niż poprzednik, ale nie ma tragedii. 

 

Kilka lat temu kupiłem Savage Gear Butch Light XLNT2 6'9 "40-100g na tutejszej giełdzie- polecam . Z tym ,że w moim odczuciu komfortowy Max to 80gr.

 

Panowie ja pytam o kij max do 35 g:) ma ogarnąć i dobrze rzucić przynętą 10g. Abu Garcia Veritas V2 661M 1,98m 30g to jednoskład więc też odpada. Napisałem wyraźnie:)

 

Tak czy siak dzięki za propozycje!



#20 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 03 wrzesień 2020 - 08:30

11 lat, fiu fiuu

Mam kijek w tych parametrach. Pływający Slider 10 to jego max. Niestety mimo że ekonomiczny, to jednak nie seryjniak :(

 

Pochwal się co to za konstrukcja?:)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych