Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc przy kompresorze potrzebna.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 16 grudzień 2014 - 15:39

Witam.

 

Szukam osoby, która zna się troszkę na kompresorach i ma dostęp do sklepu gdzie można nabyć jakieś części.

Chciałbym żeby ów osoba zakupiła dla mnie kilka części i podesłała mi je w paczce do Irlandii. Oczywiście pokrywam wszystkie koszty i przewidziana jest rekompensata dla ów osoby za fatygę w postaci gotówki lub jakiś przynęt mojej produkcji ( przykładowe przynęty tutaj - http://jerkbait.pl/t...aity/?p=1557573 )

 

Próbowałem w kilku sklepach tutaj, ale nie zawsze panowie wiedzą co sprzedają a i ceny są jakieś nie wiadomo skąd.

Posiadam całkiem fajny/cichy kompresor, który dostałem od znajomego tylko wymagał by on odrobinę troski z mojej strony.

Druga sprawa malowanie bez możliwoście kontrolowania ciśnienia wyjściowego jest trochę męczące.

 

Poniżej kilka fotek tego ustrojstwa.

Załączony plik  P1070202.JPG   68,72 KB   18 Ilość pobrańZałączony plik  P1070204.JPG   56,65 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  P1070205.JPG   64,29 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  P1070212.JPG   81,53 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  P1070214.JPG   75,32 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  P1070215.JPG   41,57 KB   12 Ilość pobrańZałączony plik  P1070216.JPG   40,54 KB   12 Ilość pobrań

 

Potrzebuję wymienic oba zegary. Pozycja startowa lewego z jakiegoś powodu zamiast 0 jest 7 barów :ph34r: po włączeniu obkręca się w stronę zera i blokuje na druciku, który jest zaraz przy zerze. Prawy manometr dochodzi do ok 2,5 bara i tam ma niewielkie wychylenia prawo lewo, poza tym nie posiada szybki zabezpieczającej. Jak widać na foto pokrętło/regulator (a w zasadze co z niego zostało) nad prawym zegarem nie działa więc nie mam możliwości regulowania ciśnienia.

 

Podsumowując potrzebował bym zakupić dwa manometry, regulator i filtr powietrza. Na ostatnich 2 fotkach widać szybkozłączkę, która była razem z kompresorem, więc jakby się dało dopasować męską część do niej byłoby fajnie, jak nie to nie :ph34r: Lewy zegar nie musi być jakiś super dokładny bo on tylko pokazuje ciśnienie węwnątrz butli, ale prawy do ciśnienia wyjściowego chciałbym, żeby był dokładniejszy niż te obecne, żeby mozna było dokładnie sobie regulować ilość PSI na wyjściu.

Mój budżet na to, hmm, mogę wydać rozsądnie :D nie chcę najtańszych części, ale też nie chciałbym płacić po 200-300zł za sztukę bo i tak też można :unsure:

 

Mam nadzieję, że znajdzie się osoba chcąca mi pomóc ;-)

Obiecuję, że po otrzymaniu części wyczyszczę kompresor, że będzie się świecił jak psu jajca :rolleyes: :ph34r:

 

Pozdrawiam Melek B)



#2 OFFLINE   BartoszS

BartoszS

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 grudzień 2014 - 16:01

Mogę coś pomóc, o ile w Szczecinie znajdę sklep z pneumatyką.

#3 OFFLINE   kamil vfr

kamil vfr

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Kamil

Napisano 16 grudzień 2014 - 16:43

Mój kolega ma sklep z różnymi kluczami itp.,jeśli przedmówca nie pomoże daj znać to zadzwonię i zapytam czy da radę te części zamówić..



#4 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 16 grudzień 2014 - 17:01

Nie łatwiej było by skorzystać ze sklepu internetowego :) ceny bardziej przystępne a i  wysyłką na wyspy nie jest czymś co sprzedawców specjalnie dziwi ;) . Jurop Panie Macieju przecież jesteśmy :ph34r:

 

http://kompresory-sp...id=16&Itemid=53

 

http://kompresory-sp...ord1=&keyword2=

 

http://kompresory-sp...id=24&Itemid=54

 

Tak z własnego doświadczenia podpowiem ze warto wymienić zawór bezpieczeństwa :) , a filtr powietrza na wlocie to nic innego jak kawałek gąbki . Zrobisz wcale nie gorszy z kuchennego zmywaka przebitego do połowy ostrym ołówkiem ;) .


Użytkownik wedkarzyk1 edytował ten post 16 grudzień 2014 - 17:01


#5 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 16 grudzień 2014 - 23:16

Witam, masz kolego fajny sprzęcik, lodówkowiec jak się patrzy. Zbiornik wygląda na ok. 8-10 litrów  ;) . Kolego ta czarna puszka z włącznikiem to może być właśnie regulator ciśnienia załaczania-wyłączania, próg regulacji wł.-wył jest pod czarną pokrywą . Najpierw wymień same zegary. To po prawej to odwadniacz, chyba razem z regulatorem ciśnienia na areograf. Filtr zrób z gąbki jak kolega wyżej Ci radził.



#6 OFFLINE   asior

asior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaStuttgart, BRD
  • Imię:Zbigniew
  • Nazwisko:Wudecki

Napisano 07 styczeń 2015 - 20:34

Witam Cie Melanzyk.

 

Dopiero dzis wieczorem odczytalem Twoje problemy z kompresorem, i mysle ze, jestem w stanie Ci z caloscia pomoc. Prosze podaj mi Twoj tel. nr. to zadzwonie do Ciebie i omowimy to wszystko. Nie musisz sie niczego obawiac,bo sluze cala pomoca wraz z czesciami zamiennymi bez platnie!!! Bo mam taka mozliwosc, i prosze nie pytaj dlaczego. Wiec przemysl to.

 

Pozdrawiam.

 

Asior.

 

#7 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 08 styczeń 2015 - 08:44

Asior dziękuję za chęci ale już kolega z forum zakupił mi potrzebne zabawki, które na dniach do mnie polecą. Nie powiem opcja bezpłatne jest kusząca :-) niestety już po ptokach.

Pozdrawiam
Melek

#8 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 25 październik 2016 - 12:24

Wysiadło coś w moim kompresorze-lodówkowcu, nia ładuje powietrza. Mało techniczny ze mnie umysł, niestety nie mam pojęcia co nawaliło. Kompresor kupiłem gotowy, od gościa z którym nie mam już kontaktu, więc nic nie doradzi. Wiem, że tutaj nie brakuje specjalistów, może ktoś mi podpowie co się mogło stać.

Po włączeniu do gniazdka coś tam cicho zaczyna mielić, jakby nie mógł załapać, nie ładuje, potem ciche cyknięcie i cisza. Po chwili powtórka i tak zapewne bez końca. Może spotkaliście się z podobną awarią? Byłbym wdzięczny za pomoc.



#9 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 25 październik 2016 - 14:24

Myślę,że to automat startera.

W normalnych warunkach - czyli pracując w lodówce jego częstotliwość włączania i wyłączania jest znacznie mniejsza.Przy kompresorku - zwłaszcza jeśli jest mały zbiornik znacznie częściej to następuje, a konsekwencją są wypalone styki.

 

"Po włączeniu do gniazdka coś tam cicho zaczyna mielić,(uruchamia się uzwojenie rozruchowe) jakby nie mógł załapać, nie ładuje, potem ciche cyknięcie(zadziałał wyłącznik-bezpiecznik termiczny) i cisza. Po chwili(wyłącznik-bezpiecznik ostygł)powtórka i tak zapewne bez końca. Może spotkaliście się z podobną awarią? Byłbym wdzięczny za pomoc."

 

Najprościej to chyba wymienić cały agregat.


  • Ubik lubi to

#10 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 25 październik 2016 - 16:07

Dziękuję za podpowiedź. Zapewne masz rację. Teraz gdzie z tym najlepiej pójść, żeby ktoś znający się na rzeczy wymienił co trzeba? Jestem dętka w temacie, wolałbym sam z tym nie kombinować. W mordę jeża, miałem nadzieję, że będzie to bezawaryjny sprzęt przez dłuższy okres.



#11 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 25 październik 2016 - 16:37

Rafał o tym samym pomyślałem, czyli, że starter. Średnio się na tym znam, ale w kompresorku, który mam w PL bez startera były właśnie podobne objawy. 

 

Poszukaj samego mechanizmu startujacego, jak nie to nowy agregat. Ja tu w Irlandii zdobyłem jeden ostatnio. Za sklepem na deszczu koło kontererów na śmieci stały 3 stare zmywarki i lodówka. Odkręciłem agregat, przetestowałem w domu i śmiga  :rolleyes: czeka na swoją kolej i będzie w użyciu. Z wyglądu po przetarciu kurzu wyglada na całkiem nowy. 

 

Pozdr

M


  • Ubik lubi to

#12 OFFLINE   sebson

sebson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:M.

Napisano 25 październik 2016 - 16:55

A jak nie to znajdziesz w serwisach agd koszt około 40zł

Podłączenie samego agregatu nie stanowi problemu jest najłatwiejszy z całości


  • Ubik lubi to

#13 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 25 październik 2016 - 16:59

Serwis AGD.

 

Ale jeśli to jaki zabytkowy agregacik to i tam mogą nie dać rady.

 

Tylko czy warto?używane można za ok 50+ zł trafić na aalle... a naprawa pewnie podobnie wyniesie.

 

 http://allegro.pl/li...-5-ele-1-1-1018



#14 OFFLINE   sebson

sebson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:M.

Napisano 25 październik 2016 - 17:02

ja właśnie kupowałem w takim serwisie i płaciłem 40 dychy pan mi sprawdził i podłączył druciki na miejscu



#15 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 25 październik 2016 - 17:02

Dzięki panowie. Spróbuję ze starterem, poszukam jakiegoś serwisu (oby taki się znalazł w okolicy). Jeśli chodzi o sam agregat to w razie czego mam starą lodówkę na chodzie, powinien działać.



#16 OFFLINE   Mas

Mas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Półtorak

Napisano 30 październik 2016 - 22:10

Witam

Ciekawa konstrukcja. Używam podobnej konstrukcji i jeśli mogę coś doradzić, to zamontuj na wyjściu odolejacz, w innym przypadku będzie dmuchał powietrzem z olejem. I bardzo ważne aby uzupełniać ten wydmuchany olej ( może być olej do sprężarek samochodowych klimatyzacji ), braknie oleju to sprężarka się zatrze. Uzupełniaj olej przez rurkę ssącą.  Na wylocie zamontuj zawór zwrotny, bo nie będzie chciała sprężarka startować za każdym razem, albo nie wystartuje wcale ( zależy od modelu ). Zazwyczaj jest tak jak koledzy opisywali w postach wcześniej, ( niby pracuje ale nie tłoczy ). Sprężarki tego typu przystosowane są do pracy w układzie zamkniętym dlatego nie ma problemów z rozruchem.



#17 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 31 październik 2016 - 16:49

Do uzupełniania oleju to służy ta trzecia rurka - rurka rewizyjna .Jeśli go podasz na wejście powietrza to zostanie wydmuchany a nie wpłynie do komory gdzie pracuje mechanizm.

A praktycznie - bez odolejacza mam taką sprężarkę - i przy malowaniu akrylami nigdy nie miałem przypadku żeby to powietrze było tak zaolejone,żeby wpływało na jakość malowania.

Teoria mówi,żeby odolejacz był,ale w praktyce jest zbędny.


  • lysy69 lubi to

#18 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 29 listopad 2016 - 20:21

Mieliście chłopaki rację. W moim kompresorze nawaliło coś w starterze. Najpierw gość w serwisie AGD planował wymienić, ale okazało się, że nie ma odpowiedniej części. Przeczyścił styki i lodówkowiec działa. Podał mi dokładną nazwę (typ) części do ewentualnej wymiany, jeśli znowu coś będzie nieteges. Za fatygę wziął 3 dyszki.



#19 OFFLINE   prezes79

prezes79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Jarek

Napisano 29 grudzień 2016 - 22:52

Podepnę się pod temat.

Planuję zrobienie pierwszego lodówkowca i przejrzałem już dziesiątki stron na ten temat, nie znajdując odpowiedzi. Dlatego może Koledzy podpowiedzą?

Jako zbiornik chcę wykorzystać 3kg butlę turystyczną (7,2l). Moje pytanie to, czy mogę zrobić jej zasilanie oraz wyjście na presostat na otworze po oryginalnym zaworze? Czy lepiej może wiercić i dospawać kolejny króciec? Średnio się na tym znam, a w sieci widziałem obydwa rozwiązania. Ba widziałem nawet 3 króciec na zawór odwadniający.

Zakupiłem już presostat http://allegro.pl/pr...6558525353.html

odolejacz oraz zawór zwrotny http://allegro.pl/za...6628244132.html

Podpowiedzcie proszę zanim zniszczę butlę :)

 


 



#20 OFFLINE   pawel79ozo

pawel79ozo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Jurkiewicz

Napisano 29 grudzień 2016 - 23:10

Ja bym nie ryzykował ze spawaniem jakiejkolwiek butli po gazach palnych czy np benzynie .Spróbuj wykręcić zawór i w miejsce zaworu trójnik .Tylko jaki tam gwint .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych