Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 28 lipiec 2009 - 16:25

Witajcie,
W zeszłym tygodniu przez dwa dni miałem okazję wypożyczyć od znajomego łódź, aby połowić na zalewie.
Przez dwa dni trolowania i spinowania, złowiłem jedengo podwymiarka. Wszystkie łodzie które mijałem, w zasadzie wszystkie na pusto. Więc nie chodzi o to, że nie umiem łowić ;)
Znajomy, który łowi tam od początku, twierdzi, że zalew się skończył, ponieważ niedawno temu rybacy przeczyścili zalew, co większe szczupaki przerzucili na łowisko komercyjne w Bodnarach.
Widziałem zdjęcia, ryby sprzed kilku lat to istne potwory, 115-tki się zdarzały. Podobno zawsze się coś uczepiło, nie było powrotów bez ryby. Teraz jest już gorzej.
Samych łodzi trolujących po zalewie jest sporo, ale bez swojej łodzi nie ma tutaj skąd wypożyczyć, grunciarze okupują ciekawsze miejsca, presja wędkarska jest dużo.
Czy ktoś miał okazje łowić ostatnio na tym zalewie i czy ten zbiornik z eldorado zmienia się w przeciętne łowisko?
  • Kazan32a lubi to

#2 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 28 lipiec 2009 - 19:07

Witam!
A to ciekawe.Czyli ci ludzie co poprzedniej jesieni schodzili z ponad metrowymi rybami to pewnie była fatamorgana.Podobnie jest z z naprawdę dużymi okoniami na tym zalewie które są regularnie łowione przez stałych bywalców.Raczej bym nie wierzył...Na całej Narwi w tym roku jest bardzo słabo i tu bym się dopatrywał niepowodzeń w tym roku,również na zalewie.Pogoda,pogoda,pogoda...
Pozdrawiam!
  • dario69 lubi to

#3 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 29 lipiec 2009 - 00:45

Nie bardzo rozumiem, to są te ryby czy nie? :D

#4 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 29 lipiec 2009 - 09:24

Witam!
A to ciekawe.Czyli ci ludzie co poprzedniej jesieni schodzili z ponad metrowymi rybami to pewnie była fatamorgana...Pogoda,pogoda,pogoda...
Pozdrawiam!


A ja myślę że,...siatki,siatki,siatki...

Pozdrawiam
Seba


#5 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 29 lipiec 2009 - 09:44

Siatki stoją wszędzie, praktycznie na każdym akwenie.Wszystko się rozbija o to czy są ryby czy nie,a z tego co słyszałem i widziałem ostatniej jesieni to zalew ma się całkiem dobrze.
Pozdrawiam!

#6 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 29 lipiec 2009 - 12:46

Wiem ile sandacza kupuje od nas PZW białystok :D
i wierzcie mi tam jest ryba :D
ale jak wszędzie nie zawsze bierze
a zwalanie wszystkiego na siatki to dla mnie swoiste nieporozumienie



#7 OFFLINE   Radzio

Radzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 29 lipiec 2009 - 16:55

Wiem ile sandacza kupuje od nas PZW białystok :D
i wierzcie mi tam jest ryba :D
ale jak wszędzie nie zawsze bierze
a zwalanie wszystkiego na siatki to dla mnie swoiste nieporozumienie




Akurat Siemianówka nie była zarybiana nigdy sandaczem - oficjalnie. Sandacz wpuszczany jest do innych wód. Bo to niezgodne z operatem na ten zbiornik. Co innego boleń - w ostatnich latach coraz więcej go widać na zbiorniku.Łowią go wędkarze -trafia też do siat rybaków.Co do siatek to brygada rybacka działa intensywnie i zawsze jest do nabycia świeża rybka w stanicy w Bachurach ;).
Ogólnie ten rok jest słaby na zbiorniku. Wielu stałych bywalców pościągało łódki a nawet nie powykupywało licencji na to łowisko. Według mnie to co zabija Siemianówkę to dozwolony trolling. Ktoś napisze - nie metoda wyrybia ale człowiek lecz jest ona niezwykle skuteczna w rękach mięsiarstwa na tak płytkim akwenie. Komplecik i do brzegu, komplecik i do brzegu.....Zakazanie tej metody połowu(już obowiązuje na małej częścizalewu )byłoby wg. mnie ratunkiem dla istniejącej populacji drapieżników. Niestety w Kołach PZW w okolicy jest silne lobby optujące za niezaostrzaniem aktualnych przepisów i nie ma obecnie szans na ich zmianę.

#8 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 29 lipiec 2009 - 18:58

Niestety, sam słyszałem o łowieniu na kilka kompletów, wyrzucaniu ryb na brzeg i łowienia dalej.
O wypuszczaniu wymiarowych też niestety nie ma mowy.
Myślę, że zakazanie trolingu ma mniejszy sens, od stosowania limitów np 1 szczupak/dzień.
  • koliberek i Krzysiu lubią to

#9 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 31 lipiec 2009 - 15:58

Wiem ile sandacza kupuje od nas PZW białystok :D
i wierzcie mi tam jest ryba :D
ale jak wszędzie nie zawsze bierze
a zwalanie wszystkiego na siatki to dla mnie swoiste nieporozumienie



Akurat trudno mi uwierzyć Tobie w to,że tam jest ryba skoro podajesz przykład sandaczy :huh: .A poza tym przy takich opłatach jakie biorą od wędkarzy to takie ilości siat jekie stoją to dla mnie swoiste nieporozumienie.A te historyjki z kilkoma kompletami szczupaków dziennie to sobie można włożyć między bajki

Pozdrawiam
Seba

#10 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 31 lipiec 2009 - 17:57

Myślę że albo nie masz nic wspólnego z zalewem albo wręcz przeciwnie,próbujesz umyślnie zniechęcić ludzi do wędkowania w tym zbiorniku.Bajki mnie nie interesują a prawda jest taka że ryby są.O zarybianiu i ilościach wpuszczanego narybku też mam jakieś pojęcie, nie tylko do zalewu.Sandacz owszem, nie jest wpuszczany do zalewu ale skoro nie do zalewu to można wyobrazić ile jego idzie do innych naszych wód.Nie jest źle i na tym skończę dywagacje.Zaś historie o kompletach są jak najbardziej prawdziwe,niestety.Informacje o rybach ponad metrowych też.Ja widziałem szczupaka ponad 17kg i to powinno wystarczyć.Pozdrawiam!

#11 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 31 lipiec 2009 - 20:38

Witam,
z zaufanego źródła wiem, że co roku ląduje w Siemianówce jeden milion podchowanego narybku szczupaka i twierdzę, że to zacna ilość.
Zresztą jestem na Siemianówce 2 - 3 razy i zawsze łapię tam ryby - szczupaki.
Siemianówka ma po prostu dobrego gospodarza, chciałbym żeby PZW tak dbało o wody w pomorskim.


Tak na marginesie widziałem zdjęcia pseudo wędkarzy ze szczupakami - tak średnio po 20 szt. na głowę ( takich po 2 - 3 kilo ) zdjęcia pochodziły z lat 90-tych.
Do tej pory można dobrze połowić ( polecam dużą obrotówkę ).


#12 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 01 sierpień 2009 - 10:57

Witam.

A tam to w ogóle PSR zagląda?,kontroluje ktoś ten akwen ?.Czy raczej wszystko idzie do wora, co zostanie złowione.

#13 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 sierpień 2009 - 11:11

Logistyk - teraz w takie upały to z rybą pewnie różnie bywa, ja siedziałem tydzień na jednym z jezior i ogólnie było bardzo kiepsko, polało dwa dni, powiało i ryba się ruszyła, dobre brania z dzień trwały i znowu pustynia.

#14 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 01 sierpień 2009 - 12:03

Myślę że albo nie masz nic wspólnego z zalewem albo wręcz przeciwnie,próbujesz umyślnie zniechęcić ludzi do wędkowania w tym zbiorniku.Bajki mnie nie interesują a prawda jest taka że ryby są.O zarybianiu i ilościach wpuszczanego narybku też mam jakieś pojęcie, nie tylko do zalewu.Sandacz owszem, nie jest wpuszczany do zalewu ale skoro nie do zalewu to można wyobrazić ile jego idzie do innych naszych wód.Nie jest źle i na tym skończę dywagacje.Zaś historie o kompletach są jak najbardziej prawdziwe,niestety.Informacje o rybach ponad metrowych też.Ja widziałem szczupaka ponad 17kg i to powinno wystarczyć.Pozdrawiam!



Po pierwsze-nie chce nikogo zniechęcać do łowienia na tym zbiorniku ani na żadnym innym
Po drugie-ze zbiornikiem mam dość dużo wspólnego(znam go bardzo dobrze)
Po trzecie-nie zamierzam na nikogo naskakiwać(a pewnie tak to odebrałeś)
Po czwarte-bajki również mnie nie interesują(dlatego się odezwałem)
Po piąte-kolega zapytał o sytuację w chwili obecnej(nie tamtej jesieni albo parę lat temu)

Ps.Bardzo lubiłem łowić na Siemianówce i to cały sezon(z lodu również)i prawdą jest co napisałeś o tych kompletach,o wielkich rybach i wędkarskim eldorado...ale......ale to już było.
Jak już wcześniej napisałem nie zamierzam na nikogo naskakiwać ani z nikim się kłócić ale po prostu stwierdzam fakty.Bardzo duża część moich znajomych z całej Polski w tym sezonie nie wykupiła pozwoleń,a ci wytrwali którzy jeszcze łowią deklarują,że to już ostatni sezon.Coś w tym chyba musi być.Sam ubolewam nad obecnym stanem rzeczy bo Siemianówka to naprawdę kawał fajnej wody.Więc może najwyższa pora,żeby zauważyć,że jednak jakiś problem jest...?

Pozdrawiam
Seba

#15 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 01 sierpień 2009 - 15:52

Biosteron, pływa po akwenie policja szybką łodzią dosłownie jak tramwaj i kontroluje, jednak do mnie nie podpłynęłi, widocznie dlatego, że ta łódź znajomego jest tak charakterystyczna :D

#16 OFFLINE   rmario73

rmario73

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 16 październik 2009 - 21:31

Witam.
I co tam na Zalewie dzieje się coś :mellow: bo bym się wybrał się w niedziele

#17 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 październik 2009 - 18:38

W środę testowaliśmy Siemianówkę na 2 łodzie, 4 osoby. Efekty więcej niż zadowalające: 114 cm, 105 cm, 2x101 cm i kilkanaście sztuk ok. 75 cm. Metody szwedzkie. Ci, co potrafią łowić widzą o co chodzi. I wszystkie ryby nadal pływają.
Wg mnie Siemianówka to jeden z niewielu zbiorników gdzie jest szansa na metrowego szczupaka z marszu. Ale to temat dla fachowców.
Nie będę bliżej prezentował przynęt i metod bo każdy ma własne i wie o co chodzi.

Fajnie połowiłem ale to nie zmienia faktu, że to nie Norwegia B) i nie te ryby...

#18 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 18 październik 2009 - 00:09

Oj WItek WItek <_<

#19 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 19 październik 2009 - 22:22

Szczescie sprzyja lepszym. I lowiacym.
A jak bylo we czwartek?

#20 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 20 październik 2009 - 08:28

W środę testowaliśmy Siemianówkę na 2 łodzie, 4 osoby. Efekty więcej niż zadowalające: 114 cm, 105 cm, 2x101 cm i kilkanaście sztuk ok. 75 cm. Metody szwedzkie. Ci, co potrafią łowić widzą o co chodzi. I wszystkie ryby nadal pływają.
Wg mnie Siemianówka to jeden z niewielu zbiorników gdzie jest szansa na metrowego szczupaka z marszu. Ale to temat dla fachowców.
Nie będę bliżej prezentował przynęt i metod bo każdy ma własne i wie o co chodzi.

Fajnie połowiłem ale to nie zmienia faktu, że to nie Norwegia B) i nie te ryby...


Taki wpis bez zdjecia, bez minimalnego opisu, bez jakiejkolwiek checi podzielenia sie wiedza za to z wpisami typu

Ci, co potrafią łowić widzą o co chodzi

albo

temat dla fachowcow

albo

Nie będę bliżej prezentował przynęt i metod bo każdy ma własne i wie o co chodzi

to skrajny przyklad anytforumowej postawy.

Pochwalic sie i zaszufladkowac do fachowcow jest latwo, ale dac od siebie cos dla forum jak widac duzo trudniej.

Twoje wpisy Witku przypominaja mi wpisy na forach pilkarskich typu Pozdro dla kumatych.

Nie w ta strone to forum pownno ewoluowac, oj nie.





  • jankee i Andżej lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych