Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#2301 OFFLINE   Mich

Mich

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 09:44

zakaz łowienia z łódki do 30 .04? karasia czy lina na spławik też?  


  • braseine lubi to

#2302 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 12 grudzień 2018 - 11:20

Wszystko parszywieje... Abstrahując od tego, że jerkbait to forum pasjonatów połowu na sztuczne przynęty to pomysł zakazu żywca jest bardzo dobry z powodów etycznych. Zabicie jednej ryby, by złapać drugą to całkowite zaprzeczenie idei propagowanych na tym forum. Jeśli ktoś uważa inaczej to dla przyzwoitości powinien milczeć...



#2303 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 12:00

Wszystko parszywieje... Abstrahując od tego, że jerkbait to forum pasjonatów połowu na sztuczne przynęty to pomysł zakazu żywca jest bardzo dobry z powodów etycznych. Zabicie jednej ryby, by złapać drugą to całkowite zaprzeczenie idei propagowanych na tym forum. Jeśli ktoś uważa inaczej to dla przyzwoitości powinien milczeć...

 Wiekszosc wedkujacych to nie sa użytkownicy JB  Nie popadajmy w skrajności ,powiesz mi jeszcze ze okaleczanoie  kotwicami i hol zlowionej ryby   wplywa  relaksującą  na ofiare  


Użytkownik Viking edytował ten post 12 grudzień 2018 - 12:09


#2304 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 12 grudzień 2018 - 12:23

Przyjacielu  pytanie zadałam komu innemu i nigdzie nie , napisałem ze mi na tym zależy???? . zejdź na ziemie ,większość użytkowników JB. W TYM I JA nie łowi tylko na przynęty sztuczne to po pierwsze a po drugie kol.czocho   postulaty składa  na wody dostępne dla wszystkich nie tyko elity -spiningistow JB.

 

Nie widziałem-moze nie doczytałem , ze postulujesz o zakaz w tym okresie -Wlasnie dla tego chcialem bys uzasadnił,  bo  jesli sie o coś się postuluje to mniej zorientowanym nalezą sie wyjasnienia .Taki zakaz w tym okresie jak najbardziej popieram .

 

Dla mnie zakaz połowu na żywca/martwą rybkę w tym okresie jest jak najbardziej trafny. Jakie ryby najczęściej poławiają w Polsce ludzie na żywca? Najczęściej są to szczupaki, sandacze i sumy. A w tym okresie te ryby mają okres ochronny. Dlatego też jest to dla mnie podobny zakaz jak coraz częściej wprowadzany zakaz spiningowania przynętami większymi niż .... (tak jak nawet wyżej koledzy postulowali). A dlaczego? Bo Polak zawsze powie, że można to łapie. Oczywiście tylko na okonki się nastawia z blachą 15 cm albo próbuje łapać okonie na żywce po 15-20. A szczupak wziął oczywiście przypadkiem :/ W tym kraju bez restrykcyjnego prawa i skutecznego jego egzekwowania (i wysokich kar) to zawsze będą znajdować "obejścia".



#2305 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 12 grudzień 2018 - 12:29

Nie mówię o większości wędkujących tylko o społeczności tego forum. Nie popadajmy w skrajności... Widać, że czegoś nie rozumiesz. Z jakiegoś powodu osęki, chwytaki i inne ciupagi na zdjęciach są na tym forum zakazane. Chcesz zabrać rybę zgodnie z regulaminem to zabierz - ale ogłaszanie tego to znów nie to forum. A Ty masz swoją wizję świata i próbujesz ją za wszelką cenę przeforsować na jerkbait które w założeniach ma całkiem inne wartości... 


  • grzegorzp, shavt i ODYSEUSZ lubią to

#2306 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 12 grudzień 2018 - 13:50

zakaz łowienia z łódki do 30 .04? karasia czy lina na spławik też?  

Ten punkt na walnym został sformułowany trochę inaczej...chodzi o spinningowanie z łodzi w tym okresie ...ma on zapobiec połowom szczupaków/sandaczy/boleni ( gatunków chronionych w tym okresie) pod pretekstem "okoniowania"  co widać co roku szczególnie w kwietniu.



#2307 OFFLINE   Klon45

Klon45

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaŁapy

Napisano 12 grudzień 2018 - 13:54

Suma na zalewie jest bardzo duża ilość także sugerowany wymiar ochronny jest bezpodstawny . Nie więcej jak dwie,trzy osoby na stu wędkarzy ryby wypuszcza trzeba to brać pod uwagę i uszanować zamiast zakazywać limitami wymiarami lepiej edukować żeby te proponowane zakazy na złe nie wyszły bo ryba może zostać wypuszczona ale ogłuszona pałką czego byśmy nie chcieli.


  • Maciek_7 i bho70 lubią to

#2308 Guest_keri_*

Guest_keri_*
  • Guests

Napisano 12 grudzień 2018 - 14:23

Ten punkt na walnym został sformułowany trochę inaczej...chodzi o spinningowanie z łodzi w tym okresie ...ma on zapobiec połowom szczupaków/sandaczy/boleni ( gatunków chronionych w tym okresie) pod pretekstem "okoniowania"  co widać co roku szczególnie w kwietniu.

Ten punkt dotyczył by całego okręgu czy tylko Siemianówki?
 



#2309 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 14:29

Suma na zalewie jest bardzo duża ilość także sugerowany wymiar ochronny jest bezpodstawny . Nie więcej jak dwie,trzy osoby na stu wędkarzy ryby wypuszcza trzeba to brać pod uwagę i uszanować zamiast zakazywać limitami wymiarami lepiej edukować żeby te proponowane zakazy na złe nie wyszły bo ryba może zostać wypuszczona ale ogłuszona pałką czego byśmy nie chcieli.

Jak dla mnie na tym powinien zakończyć się wątek "Zalew Siemianówka"!  :lol: B) :D


Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 12 grudzień 2018 - 14:30

  • Wobi lubi to

#2310 ONLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 12 grudzień 2018 - 14:56

Suma na zalewie jest bardzo duża ilość także sugerowany wymiar ochronny jest bezpodstawny . Nie więcej jak dwie,trzy osoby na stu wędkarzy ryby wypuszcza trzeba to brać pod uwagę i uszanować zamiast zakazywać limitami wymiarami lepiej edukować żeby te proponowane zakazy na złe nie wyszły bo ryba może zostać wypuszczona ale ogłuszona pałką czego byśmy nie chcieli.

:clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:  :doh:  :doh:  :doh:



#2311 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 12 grudzień 2018 - 15:07

Ten punkt dotyczył by całego okręgu czy tylko Siemianówki?
 

Tylko Siemianówka ;) ....wstępnie był pomysł na cały okręg....ale po konsultacjach z kolegami stanęło na samej  Siemianówce....ugiałem się pod presją ...np. Parf nie mógłby w kwietniu oddawać się swojej nowej zajawce...łowieniu klenio-jazi w rzece z bellyboata na łamańce :P  kilku podobnych zwyrodnialców pewnie tez się znajdzie :)  


  • tomi101, Wobi i Krystianin lubią to

#2312 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 grudzień 2018 - 15:31

Suma na zalewie jest bardzo duża ilość także sugerowany wymiar ochronny jest bezpodstawny . Nie więcej jak dwie,trzy osoby na stu wędkarzy ryby wypuszcza trzeba to brać pod uwagę i uszanować zamiast zakazywać limitami wymiarami lepiej edukować żeby te proponowane zakazy na złe nie wyszły bo ryba może zostać wypuszczona ale ogłuszona pałką czego byśmy nie chcieli.

 

Zaraz jadę po córkę do przedszkola. Jest w 5-latkach. Poproszę ją i jej kolegów, żeby mi wytłumaczyli o co chodzi w tej wypowiedzi, zwłaszcza w końcówce, bo jako dorosły nie jestem w stanie zrozumieć... :)



#2313 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 15:42

Zaraz jadę po córkę do przedszkola. Jest w 5-latkach. Poproszę ją i jej kolegów, żeby mi wytłumaczyli o co chodzi w tej wypowiedzi, zwłaszcza w końcówce, bo jako dorosły nie jestem w stanie zrozumieć... :)

 

Wymujesz rybę, beretujesz i wypuszczasz - PROSTE  :lol:  B)  :lol:



#2314 ONLINE   Klon45

Klon45

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaŁapy

Napisano 12 grudzień 2018 - 16:20

Bez szacunku do starych wędkarzy nazywanych gumofilcami i mięsiarzami będzie ciężko coś zdziałać dla dobra zbiornika.Zamiast zakazywać i nagminnie kontrolować wnioskowałbym na początek o cotygodniowe darmowe  eventy z kiełbasą ,piwem w celu nawiązania wspólnych więzi - zgoda buduje niezgoda rujnuje .



#2315 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 12 grudzień 2018 - 16:59

Bez szacunku do starych wędkarzy nazywanych gumofilcami i mięsiarzami będzie ciężko coś zdziałać dla dobra zbiornika.Zamiast zakazywać i nagminnie kontrolować wnioskowałbym na początek o cotygodniowe darmowe eventy z kiełbasą ,piwem w celu nawiązania wspólnych więzi - zgoda buduje niezgoda rujnuje .



#2316 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 12 grudzień 2018 - 17:00

Źle by się to skończyło 😊dam sobie rękę uciąć że nie znaleźlibyśmy wspólnego języka 😁

#2317 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 grudzień 2018 - 17:11

Zdecydowana większość tych starych wędkarzy nie wypuści nic czy to szczupak 51 czy sum 230cm, ale jak będzie górny wymiar to przynajmniej jakiś niewielki procent ryb powyżej górnego wymiaru wróci do wody przez presję otoczenia.

#2318 OFFLINE   Klon45

Klon45

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaŁapy

Napisano 12 grudzień 2018 - 17:33

Zdecydowana większość tych starych wędkarzy nie wypuści nic czy to szczupak 51 czy sum 230cm, ale jak będzie górny wymiar to przynajmniej jakiś niewielki procent ryb powyżej górnego wymiaru wróci do wody przez presję otoczenia.

Za pierwszym ,drugim razem pewnie nie wypuści jak całe życie wszytko zabiera ale gdy się grzecznie porozmawia i wytłumaczy są duże szanse na zmianę .

 

Koniec sezonu!!!.....piona dla dobrych ludzi , których spotkałem na wodzie  .....Ch w d miesiarzom  ;)  ci drudzy ....zadławcie się.........

 Znowu po przeczytaniu takich słów ciężko będzie rybie zwrócić wolność,nad wodą aż takich wypowiedzi nie słyszałem pewnie brak odwagi .


Użytkownik Klon45 edytował ten post 12 grudzień 2018 - 17:34


#2319 OFFLINE   Krystianin

Krystianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:K

Napisano 12 grudzień 2018 - 17:49

Suma na zalewie jest bardzo duża ilość także sugerowany wymiar ochronny jest bezpodstawny . Nie więcej jak dwie,trzy osoby na stu wędkarzy ryby wypuszcza trzeba to brać pod uwagę i uszanować zamiast zakazywać limitami wymiarami lepiej edukować żeby te proponowane zakazy na złe nie wyszły bo ryba może zostać wypuszczona ale ogłuszona pałką czego byśmy nie chcieli.

 

Za pierwszym ,drugim razem pewnie nie wypuści jak całe życie wszytko zabiera ale gdy się grzecznie porozmawia i wytłumaczy są duże szanse na zmianę .

 

 Znowu po przeczytaniu takich słów ciężko będzie rybie zwrócić wolność,nad wodą aż takich wypowiedzi nie słyszałem pewnie brak odwagi .

Widzę że Kolega Klon45 się rozkręca ^_^... tylko "troszkę" w złą stronę 


Użytkownik Krystianin edytował ten post 12 grudzień 2018 - 17:50


#2320 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 12 grudzień 2018 - 18:06

Do kolegi Klon45 ..Twoja wypowiedź brzmi jak nieudolna prowokacja ;-) ....Tu nie chodzi o brak szacunku do czlowieka...Tu chodzi o podjęcie drastycznych środków w celu poprawy populacji ryb w przyszłości...dyskusja o lepszym jutrze z towarzystwem w 90% przypadków niereformowalnym nie ma najmniejszego sensu...gdybysmy ustawiali regulaminy pod ta "wiekszosc" nie byłoby żadnych zakazów i żadnych zasad......

Użytkownik czocho edytował ten post 12 grudzień 2018 - 18:07





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych