Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#2321 OFFLINE   Klon45

Klon45

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaŁapy

Napisano 12 grudzień 2018 - 18:40

Do propozycji wprowadzenia limitów i wymiarów ochronnych trzeba dysponować przeprowadzonymi badaniami ilości występowania danego gatunku ryb na hektar . Bez tego te punkty są bezpodstawne.Przykładowo suma można złowić 3-4 sztuki na dobę to nie jest mało i właśnie tych w okolicach 150-170 jest według mnie bardzo dużo . Też jestem za tym aby ryby nie brakowało i za prowadzeniem kontroli ale nie w sposób terrorystyczny pięć razy na dobę .



#2322 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 grudzień 2018 - 19:11

Jeżeli jesteś uczciwy to co ci przeszkadzają kontrole ?? W naszych polskich realiach tylko bardzo częste kontrole mogą coś dać A u was jest jeszcze ryba więc dla mnie każda "normalna" osoba powinna być zadowolona by miesiarz i pozostałe szkodniki miały utrudnione życie.

#2323 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 12 grudzień 2018 - 19:25

Ddokladnie. Mnie tam kontrole cieszą.

#2324 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 12 grudzień 2018 - 19:28

 (...)Też jestem za tym aby ryby nie brakowało i za prowadzeniem kontroli ale nie w sposób terrorystyczny pięć razy na dobę .

:D

Zapraszam na Słowację. W bardziej uczęszczanych przez wędkarzy miejscach kontrole 5-7 razy dziennie to norma. Jak rozumiem, przy tak terrorystycznych kontrolach wędkują tam sami antyterroryści ;)



#2325 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 grudzień 2018 - 19:51

Można złowić 3-4 dziennie bo przecież jest dużo, tylko te terrorystyczne kontrole.... I co tu dodawać.
  • Wobi i czocho lubią to

#2326 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 12 grudzień 2018 - 20:10

Do propozycji wprowadzenia limitów i wymiarów ochronnych trzeba dysponować przeprowadzonymi badaniami ilości występowania danego gatunku ryb na hektar . Bez tego te punkty są bezpodstawne.Przykładowo suma można złowić 3-4 sztuki na dobę to nie jest mało i właśnie tych w okolicach 150-170 jest według mnie bardzo dużo . Też jestem za tym aby ryby nie brakowało i za prowadzeniem kontroli ale nie w sposób terrorystyczny pięć razy na dobę .


Na Siemianowce lowie od 1998...przez ten czas miałem 2 kontrole....słownie DWIE...koledzy podobnie...widocznie żyjemy w dwóch równoległych rzeczywistosciach....
  • hlehle lubi to

#2327 OFFLINE   Luki123

Luki123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 grudzień 2018 - 21:28

Panowie, może wstąpcie do SSR i wtedy nauczycie wszystkich nieetycznych wędkarzy limitów, wymiarów itp.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2328 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 grudzień 2018 - 21:28

Mi się wydaje że kolega boi się tych przyszłych kontroli o które to wniosek poszedł, no bo wtedy co z tymi 3-4 sumami dziennie...
  • hlehle, tomi101 i mentnooki lubią to

#2329 OFFLINE   Klon45

Klon45

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaŁapy

Napisano 12 grudzień 2018 - 22:25

Mi się wydaje że kolega boi się tych przyszłych kontroli o które to wniosek poszedł, no bo wtedy co z tymi 3-4 sumami dziennie...

Jak to co nie Wiesz  łowisz -beret -wypuszczasz  :)  ,na poważnie to na suma się specjalnie nie nastawiam łowię karpia jak pisałem kiedyś ,kontrole i proponowane zmiany mnie szczególnie nie dotyczą także śpię do wiosny spokojnie .



#2330 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 12 grudzień 2018 - 23:05

Na Siemianowce lowie od 1998...przez ten czas miałem 2 kontrole....słownie DWIE...koledzy podobnie...widocznie żyjemy w dwóch równoległych rzeczywistosciach....

Kamil jeżeli łowisz z takimi zasadami  jakie powinny przyświecać 100% forumowiczom to się nie dziw  że cię nie kontrolują.Ja  mam podobny staż i kontroli chyba 5 ale nie raz kontrolowali obok mnie łódki.Dziwi mnie ostatnia ,złowiłem 5 sandaczy ,szósty podpięty wypuszczone,dookoła trolujace łódki walą wszystko w bakistę a ja mam kontrolę..O co kaman?Po przeanalizowaniu sytuacji wiem.Przez 5 lat pływałem pontonem, a teraz kolegi łódką która nie jest znana.TENIE znają wszyscy.



#2331 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 grudzień 2018 - 23:15

Kamil Ciebie nie kontrolują bo jesteś w SSR :D

#2332 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 grudzień 2018 - 06:38

Najwyższą władzą w okręgach jest Zjazd Delegatów, ale to co cztery lata się zdarza i najbliższy za jakieś dwa i pół będzie. Pomiędzy Zajazdami władzę sprawuje Zarząd Okręgu.

 

Pisanie pism i petycji do Zarządu ma małą siłę oddziaływania i tak po prawdzie szkoda na to czasu. Chyba, ze chodzi o jakieś zatrucie, czy zgłoszenie naocznego świadka przestępstwa. 

 

W każdym kole wędkarskim raz w roku odbywa się zebranie sprawozdawcze (co cztery sprawozdawczo-wyborcze)....................................................

 

Wielkie dzięki za dokładne wyjaśnienie, Myślę, że wielu osobom w tym mi dało to do myślenia.

 

Robię Irek co mogę...czasami to za mało ;)

W  ZO jest tylko jeden członek z mojego koła...daleko odbiegający w swojej wizji nowoczesnego wędkarstwa od tego co razem z kolegami chcielibyśmy mieć przynajmniej w naszym okręgu ;)  ale nie wiem jak to się ma do moich wniosków ? 

Jeśli chodzi o wnioski to nie mam nic do ukrycia  ;)  Najlepiej zrobić bezwzględny NO KILL ...no ale wtedy taki np. dżentelmen z jednostki " Tenia"  za przeproszeniem ...zdechł by z głodu ;)

 

Przeszły wszystkie punkty bez punktu 6 i 7 ................

 

Super robota. Dzięki. Znam kilku wędkarzy z młodego pokolenia z Bielska i taka postawa tym bardziej mnie cieszy.



#2333 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 13 grudzień 2018 - 10:19

:D

Zapraszam na Słowację. W bardziej uczęszczanych przez wędkarzy miejscach kontrole 5-7 razy dziennie to norma. Jak rozumiem, przy tak terrorystycznych kontrolach wędkują tam sami antyterroryści ;)

Zaczynałem na Słowacji w II połowie lat 90. Łódkę pożyczaliśmy od ................ strażników, ze strażnikami niemal wieczór piliśmy piwo. A w dzień podpływali i kontrolowali bo od tego są.


  • woblery z Bielska lubi to

#2334 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 13 grudzień 2018 - 21:29

Do propozycji wprowadzenia limitów i wymiarów ochronnych trzeba dysponować przeprowadzonymi badaniami ilości występowania danego gatunku ryb na hektar . Bez tego te punkty są bezpodstawne.Przykładowo suma można złowić 3-4 sztuki na dobę to nie jest mało i właśnie tych w okolicach 150-170 jest według mnie bardzo dużo . Też jestem za tym aby ryby nie brakowało i za prowadzeniem kontroli ale nie w sposób terrorystyczny pięć razy na dobę .

Jeżeli łowisz 4 sumy dziennie to nie dziw się że masz tyle kontroli.



#2335 OFFLINE   Klon45

Klon45

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaŁapy

Napisano 13 grudzień 2018 - 22:40

Wypowiedz się tyczy proponowanych tutaj zaostrzeniach typu kontrola na slipie , dojazdach czy kilkukrotnie dziennie na wodzie ,w rzeczywistości wiadomo jak jest ,straż wędkarska zagląda rzadko ale jest ,policja małych pyrkaczy się nie czepia bo w sumie nie mają czego kontrolować.Prawa jest taka że czym większe zakazy tym większa pokusa i bez mądrego planu na zachowanie zdrowego rozsądku przez większość wędkarzy zakazy mało zmienią .Ryba jak nie w całości to w filetach wyjedzie z zbiornika ,w nogawkach czy w pod maską .



#2336 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 14 grudzień 2018 - 00:34

Wypowiedz się tyczy proponowanych tutaj zaostrzeniach typu kontrola na slipie , dojazdach czy kilkukrotnie dziennie na wodzie ,w rzeczywistości wiadomo jak jest ,straż wędkarska zagląda rzadko ale jest ,policja małych pyrkaczy się nie czepia bo w sumie nie mają czego kontrolować.Prawa jest taka że czym większe zakazy tym większa pokusa i bez mądrego planu na zachowanie zdrowego rozsądku przez większość wędkarzy zakazy mało zmienią .Ryba jak nie w całości to w filetach wyjedzie z zbiornika ,w nogawkach czy w pod maską .

Po pierwsze przeczytaj swoje poprzednie posty i zauważ pewną sprzeczność....po drugie w siemianowskim wędkarskim "półświatku " nie istnieje pojęcie " zdrowy rozsądek" ......


  • beton007 lubi to

#2337 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 grudzień 2018 - 06:42

Lód na Siemianówce to już nie problem...

Przynajmniej dla trollingujących ...

 

Jednostka 1-osobowe:

Załączony plik  lodz_francja+ap_550.jpeg   49,09 KB   28 Ilość pobrań

 

I coś dla większych, siemianowskich ekip. W końcu będzie komfortowo, a nie 5 osób x 100 kg na 4 metrach:)

 

Załączony plik  Fotolia_114518552_Subscription_XL_compressed-696x392.jpg   12,56 KB   24 Ilość pobrań



#2338 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 14 grudzień 2018 - 10:43

.Ryba jak nie w całości to w filetach wyjedzie z zbiornika ,w nogawkach czy w pod maską .

Ja bym pchał do rury wydechowej, akurat na przelocie do domu się uwędzi.



#2339 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 14 grudzień 2018 - 10:48

straż wędkarska zagląda rzadko ale jest ,policja małych pyrkaczy się nie czepia bo w sumie nie mają czego kontrolować.

Temat wałkowany i wyjaśniany, też to robiłem. Więcej kontroli nie ma i ......... nie będzie. Budżet samorządów finansujących PSR ma wiele ważniejszych tematów a nie jakieś tam życzenia grupy zapaleńców. I co z tego że całkiem sporej ? Ważniejsze jest szkolnictwo, drogi, zdrowie, rozwój, komunikacja a nie jakieś ryby.


  • korol lubi to

#2340 OFFLINE   grzybek38

grzybek38

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 16 grudzień 2018 - 17:20

A ja z racji tego aby wyrównać szanse dla tych którzy nie posiadają łódki ( ja takowej nie posiadam, kilka razy zdarzyło mi się połapać z kolegą  z łódki) ograniczyłbym połów drapieżnika od 1 listopada do 30 kwietnia. Ryby są już w miejscach gdzie łatwiej je załapać a potem jak wiadomo okres tarła.

 

Panowie hipokryci zapomnieli o ubiegłym roku. Proszę się cofnąć do komentarzy z ubiegłego roku i nie widziałem jakiejś "obrony Częstochowy" przed mięsiarzami.

Łódek nie było mniej tylko nie trolowano. Po prostu część w tym roku zmieniła sposób łowienia. A łódki krążyły między brzegiem a miejscami połowów.

 

Wy po prostu chcecie zmniejszyć sobie konkurencję chcecie bić rekordy złowionych ryb. Pewnie niewielka liczba zrezygnuje z łowienia ze względu na brak możliwości łapania w trolingu. Reszta wróci do starych metod. Wystarczyłoby skupić się na kontroli połowów i sytuacja wyprostowała by się. Limity i wymiary.

I specjalny rejestr połowów na Siemianówkę dla wędkujących z łódki gdzie wpisywano by ryby które zostawiamy sobie bezpośrednio po złowieniu.

A do tego kontrola i konkretne kary, które zniechęcałyby naruszanie przepisów.

Woda ma  być dla wszystkich a nie tylko dla wybranych. Istnieje jeszcze świat bez łódek.

Niech będzie i troling, i łapanie z ręki, i na żywca ale niech będzie to wszystko z rozsądkiem.

 

Ps. A co z tymi którzy z racji swoich ograniczeń nie dadzą rady łowić tradycyjną metodą spinningową i zostaje im albo troling albo na żywca? Co starszych ludzi na śmietnik? Wykluczyć z łowienia? A są i tacy. Was też ktoś może w przyszłości zepchnąć na margines życia. 


Użytkownik grzybek38 edytował ten post 16 grudzień 2018 - 17:21





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych