Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#2561 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 21 sierpień 2019 - 11:30

Jedyną szansą dla tego bajora jest wprowadzenie zakazu trolingu i nie piszcie (co poniektórzy), że to nie metoda zabija. Bez odbioru.

W ub. sezonie 2x wukupiłem trolling i sobie pływałem w te i nazad po jeziorze, nie złowiłem nic  :unsure: . Z ręki złowiłem 2 szczupaki takie już wymiarowe +60cm ale bez szału może 62 może 65. A mogłem zabić  :rolleyes:


  • bho70 lubi to

#2562 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 21 sierpień 2019 - 16:13

Panowie GÓRNY WYMIAR SANDACZA JEST 80CM .I co z tego skoro spływają do brzegu tumany z pięknymi rybami i chwalą się 82 ,84 ,85 .Te ryby powinny pływać dalej w zbiorniku ,a nie  w oleju.Ja osobiście nie widziałem ale wiem od znajomych którzy robią duże oczy jak mówię im o górnym wymiarze.Albo mało nagłośniony temat albo przydało by się parę mandatów.


  • Sandi i bho70 lubią to

#2563 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 21 sierpień 2019 - 16:14

Jeśli ktoś ma zabrać rybę to zabierze i nie metoda a człowiek o tym decyduje. Ubiegłej jesieni miałem parę dni z dwucyfrową liczbą złapanych szczupaków. W tym roku powtórzyłem to z sandaczami. I wszystko z rzutów, nie z trollingu (choć i zdarza mi się popływać z wędką ale tu nie miałem takich wyników). I gdybym był kłusolem albo mięsiarzem to pewnie przez krytyków trollingu byłbym rozgrzeszony gdybym je zabrał, nieprawdaż, wszak tylko trollingowcy to "samo zło". 



#2564 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 21 sierpień 2019 - 16:14

W ub. sezonie 2x wukupiłem trolling i sobie pływałem w te i nazad po jeziorze, nie złowiłem nic  :unsure: . Z ręki złowiłem 2 szczupaki takie już wymiarowe +60cm ale bez szału może 62 może 65. A mogłem zabić  :rolleyes:

Brawo ty .



#2565 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 21 sierpień 2019 - 16:17

Jeśli ktoś ma zabrać rybę to zabierze i nie metoda a człowiek o tym decyduje. Ubiegłej jesieni miałem parę dni z dwucyfrową liczbą złapanych szczupaków. W tym roku powtórzyłem to z sandaczami. I wszystko z rzutów, nie z trollingu (choć i zdarza mi się popływać z wędką ale tu nie miałem takich wyników). I gdybym był kłusolem albo mięsiarzem to pewnie przez krytyków trollingu byłbym rozgrzeszony gdybym je zabrał, nieprawdaż, wszak tylko trollingowcy to "samo zło". 

Nie tylko trolling .Mało kontroli .Chyba ze 3 tygodnie temu była akcja na małym pod wieżą.Oj popłacili co niektórzy za trzy sandacze i za wymiary 47.48.BRAWO.


  • bho70 lubi to

#2566 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 21 sierpień 2019 - 16:28

Byłoby dobrze żeby pojawiła się świadomość wśród braci wędkarskiej, wielce prawdopodobnej i nieuchronnej kary ( i bolesnej) jak coś przeskrobiemy. Mam znajomego który (teraz już może trochę mniej) na rybach jest zestresowany a to z racji tego że zdarzało mu się w przeszłości łamać przepisy (chyba się trochę wyprostował?, przynajmniej się nie chwali). A to chyba ma być przyjemność a niewypatrywanie kontroli? 


  • sacha lubi to

#2567 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 21 sierpień 2019 - 18:50

Brawo ty .

Za taki gówniany wynik ?



#2568 OFFLINE   ZanderManiak

ZanderManiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 20:13

Panowie GÓRNY WYMIAR SANDACZA JEST 80CM .I co z tego skoro spływają do brzegu tumany z pięknymi rybami i chwalą się 82 ,84 ,85 .Te ryby powinny pływać dalej w zbiorniku ,a nie  w oleju.Ja osobiście nie widziałem ale wiem od znajomych którzy robią duże oczy jak mówię im o górnym wymiarze.Albo mało nagłośniony temat albo przydało by się parę mandatów.

powinno się zatem mocno zaostrzyć kary i domagać się od PZW dodatkowych skutecznych kontroli , które część towarzystwa wezmę w końcu  ostro "za modę" żeby odechciało się ciągłego  łamania przepisów.

Dobry przykład z Polski , fragment ze strony bazy http://czort.eu/ , która niezależnie od przepisów PZW swoim klientom narzuca dodatkowe przepisy (i z tego co słyszę potrafi je egzekwować ) - taki typ zarządcy mocno by się przydał na Siemce

"

Wymiar cm:
wymiar okonia dolny wg regulaminu PZW,  górny 35cm
wymiar szczupaka i sandacza, dolny 55cm górny 70cm.
Ilość:
1 Sandacz lub Szczupak na dwie osoby na 3 dni. Zatem 4 osoby w tygodniu mogą zabić maksymalnie 4 ryby.
Możesz zabrać rybę, która zostanie zjedzona na miejscu. Zakaz wywożenia ryb z bazy.

Niestosowanie się do powyższego skutkuje przepadkiem kaucji oraz natychmiastową wyprowadzką.
Narzekasz na swoje łowisko, że nie ma ryby ? One nie wyparowały, zostały zjedzone. Jeżeli chcesz, aby Czorsztyn miał ryby wypuszczaj! Będziesz miał do czego wracać.

"



#2569 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 21 sierpień 2019 - 20:23

Tak powinno być na większości naszych zbiorników.
Problem w tym że i tak znajdzie się jakiś mistrz.
Za nie przestrzeganie dolnych i górnych wymiarów zabrał bym sprzęt i dorzucił tłusty mandat.

Problem w tym żeby tego pilnować, kontrole są słabe, a odwalanie za nich roboty jest bez sensu.

#2570 OFFLINE   ZanderManiak

ZanderManiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 20:27

Jeśli ktoś ma zabrać rybę to zabierze i nie metoda a człowiek o tym decyduje. Ubiegłej jesieni miałem parę dni z dwucyfrową liczbą złapanych szczupaków. W tym roku powtórzyłem to z sandaczami. I wszystko z rzutów, nie z trollingu (choć i zdarza mi się popływać z wędką ale tu nie miałem takich wyników). I gdybym był kłusolem albo mięsiarzem to pewnie przez krytyków trollingu byłbym rozgrzeszony gdybym je zabrał, nieprawdaż, wszak tylko trollingowcy to "samo zło". 

zaproponowałem dodatkową strefę bez trolla , nie dlatego że jestem przeciwnikiem samej metody (bo ona nie zabija ) ale z moich wieloletnich obserwacji wynika, że posługujący się tą metodą + jeszcze łapiący na żywca - najczęściej zabierają ryby ponad limit ilościowy a oraz limit długości- w tym jakaś część (chcę wierzyć że jednak mniejszość ) beretuje wszystko jak leci - nie patrząc na żadne limity.

Z ochroną można pójść dalej . Osobiście nie miałbym nic przeciwko strefie wyłącznie  no kill np. za wyspą , albo nawet z całkowitym zakazem połowu w wybranej zatoce. 

Może warto poświęcić te kilka % powierzchni zbiornika na matecznik (rezerwat ) gdzie ryby mogłyby żerować i rosnąć w zupełnym spokoju.

Do tego kary rzędu tysięcy  złotych za łowienie w takiej strefie i część okazów by się uchowała . 



#2571 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 21 sierpień 2019 - 20:42

powinno się zatem mocno zaostrzyć kary i domagać się od PZW dodatkowych skutecznych kontroli

"

1 Sandacz lub Szczupak na dwie osoby na 3 dni. Zatem 4 osoby w tygodniu mogą zabić maksymalnie 4 ryby.
Możesz zabrać rybę, która zostanie zjedzona na miejscu. Zakaz wywożenia ryb z bazy.

Niestosowanie się do powyższego skutkuje przepadkiem kaucji oraz natychmiastową wyprowadzką.
Narzekasz na swoje łowisko, że nie ma ryby ? One nie wyparowały, zostały zjedzone. Jeżeli chcesz, aby Czorsztyn miał ryby wypuszczaj! Będziesz miał do czego wracać.

"

Niby skąd PZW ma mieć dodatkowe kontrolę ? Ilu strażników PSR ma posterunek Białystok ? Bo Augustów czy Suwałki przyjeżdżać nie będą . Jak skontrolować czy te 2 osoby złowiły w 3 dni sandacza lub szczupaka ? Jak złowiły jednego dnia jednego i go zjadły to następne 2 dni nie mogą łowić ?


  • tohatsu lubi to

#2572 OFFLINE   ZanderManiak

ZanderManiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 20:42

Tak powinno być na większości naszych zbiorników.
Problem w tym że i tak znajdzie się jakiś mistrz.
Za nie przestrzeganie dolnych i górnych wymiarów zabrał bym sprzęt i dorzucił tłusty mandat.

Problem w tym żeby tego pilnować, kontrole są słabe, a odwalanie za nich roboty jest bez sensu.

to może poza ogólnym wniosek do PZW o zwiększenie kar i kontroli może być warto zawnioskować  konkretnie o monitoring zalewu.  (PZW może załatwić to np. przetargiem )

Już nawet kilka dobrych kamer (takich jak ma straż graniczna) rozmieszonych odpowiednio na masztach przy wodzie mogłoby  dużo zmienić.

Po instalacji , koszy kontroli byłby  minimalne - operator namierza łodzie łamiące przepisy - a patrol płynie już tylko wystawić mandat (materiał dowodowy jest nagrany)

Zresztą już sama obecność kamer ostudziłaby znaczą cześć zapędów nie nielegalne pozyskiwanie białka. 


  • kaziu_92 lubi to

#2573 OFFLINE   ZanderManiak

ZanderManiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 20:43

Niby skąd PZW ma mieć dodatkowe kontrolę ? Ilu strażników PSR ma posterunek Białystok ? Bo Augustów czy Suwałki przyjeżdżać nie będą . Jak skontrolować czy te 2 osoby złowiły w 3 dni sandacza lub szczupaka ? Jak złowiły jednego dnia jednego i go zjadły to następne 2 dni nie mogą łowić ?

przed chwilą napisałem -monitoring - taki jak w Straży Granicznej - proste i skuteczne 

 

a fragment przepisów z bazy znad Czorsztyna podałem tylko jako przykład dobrego i stanowczego  zarządzania  .

Na Siemce obecne limity ilościowe mogą  nawet zostać - grunt żeby nie były notorycznie przekraczane.


Użytkownik Woy1 edytował ten post 21 sierpień 2019 - 20:48


#2574 OFFLINE   Luki123

Luki123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 sierpień 2019 - 20:37

Panowie GÓRNY WYMIAR SANDACZA JEST 80CM .I co z tego skoro spływają do brzegu tumany z pięknymi rybami i chwalą się 82 ,84 ,85 .Te ryby powinny pływać dalej w zbiorniku ,a nie w oleju.Ja osobiście nie widziałem ale wiem od znajomych którzy robią duże oczy jak mówię im o górnym wymiarze.Albo mało nagłośniony temat albo przydało by się parę mandatów.

Na pewno 80? Coś mi świta że 70.......

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

#2575 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 22 sierpień 2019 - 22:52

Zle Ci świta bo górny wymiar Sandacza zapisany w punkcie nr.5 regulaminu PZW Białystok to 80cm. W razie wątpliwości proszę o zapoznanie się z regulaminem.

#2576 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 23 sierpień 2019 - 07:22

Zle Ci świta bo górny wymiar Sandacza zapisany w punkcie nr.5 regulaminu PZW Białystok to 80cm. W razie wątpliwości proszę o zapoznanie się z regulaminem.

To tak jak w moim prywatnym regulaminie. A minimum 60 ? 



#2577 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 23 sierpień 2019 - 16:40

Z tego co widziałem , przed kilkoma minutami zmienił się punkt piąty regulaminu i jest całkowity zakaz zabierania Sandacza .
  • mariusz79 lubi to

#2578 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 23 sierpień 2019 - 18:03

Z tego co widziałem , przed kilkoma minutami zmienił się punkt piąty regulaminu i jest całkowity zakaz zabierania Sandacza .


A dosłownie przed sekunda zmienił się ten zapis i górny wymiar sandacza zmieniono na 110 a dolny na 40. Co oni tak szybko zmieniają te regulaminy?

#2579 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 23 sierpień 2019 - 18:19

Za taki gówniany wynik ?

Za jak to napisałeś cytuję<mogłem zabić> a nie zrobiłeś tego :clappinghands: .



#2580 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 23 sierpień 2019 - 18:26

A dosłownie przed sekunda zmienił się ten zapis i górny wymiar sandacza zmieniono na 110 a dolny na 40. Co oni tak szybko zmieniają te regulaminy?

A pstrąg 25cm i bez limitu ?


  • Maciek_7 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych