Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#2801 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 październik 2019 - 16:10

Panowie, ratować trzeba ale nie tylko przed nami samymi, wczesną wiosną widziałem zdjęcia z siemianówki gdzie w żakach kisły sandacze, przesłałem te zdjęcia dla prezesa Rudnika, zero reakcji, a to był maj, żaki należały do gospodarstwa rybackiego SUWAŁKI, te chu.. e wyczyścili już wszystkie jeziora na Suwalszczyźnie i zaczynają rozszerzać swoją działalność za zgodą oczywiście PZW Białystok, druga sprawa to zarządzanie wodą, od 2014 do siemianówki wpuszczane jest 10000 suma rocznie, przeliczając to 60000 do 2019r, chyba wędkarze nie zdążą jego wybrać, ale sum zdąży wybrać inne ryby, już teraz ciężko jest złowić ładnego okonia nie wspominając o innych gatunkach. Nie zastanawia was dlaczego okręg nie wpuszcza sandacza? A wpuszcza tyle suma, powiem wam dlaczego, Sandacz jest niechcianą rybą w ekosystemach wpuszcza się go wtedy jak nie ma już nadziei na ratowanie wody, taką odpowiedź otrzymałem kiedyś od przedstawiciela PZW Białystok, chcieliśmy aby jez.pomorze okręg zaczął zarybiać sandaczem. Wyciągając wnioski z tego co napisałem, może dla okręgu jest na rękę trzebienie po głowie sandacza i dlatego jest tak mało kontroli.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

#2802 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 17 październik 2019 - 16:51

Dużo by tu gadać o tym zbiorniku ... Jedno wiem napewno ...gdyby nie pazerność ludzi było by to bez cienia wątpliwości najlepsze łowisko w Polsce ...nie wiem naprawdę nie wiem z kad ta ryba tam się bierze ...i jak to jeszcze funkcjonuje ...ale napewno drugiej takiej żyznej wody nie mamy w naszym kraju. Ciekawe jak długo jeszcze będzie trwał proces czyszczenia siemianowki ...choć powiedzmy sobie szczerze że trwa to nie od dziś i nadal złowienie pięknej ryby jak na polskie warunki nie stanowi większego problemu mimo tak wielkiej odbierającej chęci wędkowania presji ...smutny jest widok dwustu łódek pływających obok siebie ale jest na to sposób zrobić łowisko no kill na dużym zbiorniku a gwarantuje że 90 procent towarzystwa pływa po małym ,😁sprawdzone 😁ależ było by pięknie ...

#2803 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 październik 2019 - 17:05

Kolego w siemianówce jest tyle białorybu, że te wszystkie sumy choćby jadły 2 razy więcej niż powinny to i tak tego nie przejedzą. Jasne że i inne ryby też zjedzą.A okonie to raczej te na 2 nogach wyciągają, tak jak i sumy z resztą.Brak limitu na okonie je wykańcza, latem znajomy policjant mi opowiadał że sprawdzał gościa co miał kilkadziesiąt okoni, i mówił że tego dnia słabo biorą.
  • Rebel64 lubi to

#2804 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 październik 2019 - 17:47

Kolego w siemianówce jest tyle białorybu, że te wszystkie sumy choćby jadły 2 razy więcej niż powinny to i tak tego nie przejedzą. Jasne że i inne ryby też zjedzą.A okonie to raczej te na 2 nogach wyciągają, tak jak i sumy z resztą.Brak limitu na okonie je wykańcza, latem znajomy policjant mi opowiadał że sprawdzał gościa co miał kilkadziesiąt okoni, i mówił że tego dnia słabo biorą.

Mówisz o okonkach a dla mnie chodzi o okonie 40+, jeżeli jest tyle biało ryby to dlaczego sandacz żeruje na krąpiach, myślisz że jest to pokarm pierwszego wyboru, ale fakt białej ryby jest, ale suma tam jest też za dużo.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

#2805 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 październik 2019 - 17:51

Ale po czym wnosisz że jest za dużo?

#2806 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 październik 2019 - 18:21

Na trzy ostatnie wyjazdy złowiłem 3 sumy jako przyłów łowiąc sandacze, a wiem o jeszcze innych przypadkach, tabele zarybieniowe też nie kłamią 60 000tys przez 6 lat wpuścić a ile wędkarze złowili w tym czasie 2000tys rocznie?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

#2807 OFFLINE   Beny

Beny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaSupraśl/Białystok/Skomack Wielki

Napisano 18 październik 2019 - 21:36

Dziś siemianówka od rana... Patologia patologia i jeszcze raz patologia.  Tłuczone jest wszystko co wychodzi z wody. Przy  moście kolejowym Pan  tłukł  szczupaki złowione na żywca.  jeden.... drugi... trzeci...dzwięk  tłuczonego w łeb szczupaka rozchodził się po okolicy.    W końcu  podpłynęliśmy i  grzecznie zapytaliśmy  ile szczupaków złowił - "Dwa".  -" No jak Panie dwa jak 3  przy Nas  zatłukłeś i dalej łowisz...?   -  "no bo jeden się spiął...."  i w tym momencie  szkodnik  przestał się odzywać na kolejne zapytania.  Wokół było  kilku wędkarzy.  Zero reakcji. Trollować na małym można i się da,  na torach niektórzy  mają zwiększony limit do dozwolonych 5 wędek.  Ani policji, ani psr, ani ssr nie widu nie słuchu... i  tak od dawna :(
- nie nie dzwoniłem.  Dzwoniłem wcześniej  kilka razy widząc na żywo podobne sytuacje i nigdy nie doczekałem się  interwencji... także chyba trzeba mieć szczęście lub znajomości



#2808 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 18 październik 2019 - 22:31

Byłem dziś i ja, psr była ale autem jeździli. Na wodzie tłok, ale o dziwo widziałem wypuszczanego sandacza i raczej wymiarowy. Ja dziś z bratem na przedszkola trafialiśmy, 5 krótkich sandaczy,2 wymiarowe i 2 krótkie szczupłe, 1 wymiarowy.

#2809 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 19 październik 2019 - 16:37

Dzisiaj na Rudni dwóch panów z PSR podchodziło do powracających łodzi i przeprowadzało kontrolę. Budujące, jednak lepiej wyglądałaby kontrola na wyjazdówkach razem z policją. Dobre i to.
Dzisiaj również widziałem kilka wypuszczonych sandaczy. Chyba nawet spory sum, który dzielnie walczył przez 40-50 minut wrócił do wody :)
  • szydłoś, wisniowy21 i focus224 lubią to

#2810 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 październik 2019 - 18:53

Dzisiaj na Rudni dwóch panów z PSR podchodziło do powracających łodzi i przeprowadzało kontrolę. Budujące, jednak lepiej wyglądałaby kontrola na wyjazdówkach razem z policją. Dobre i to.
Dzisiaj również widziałem kilka wypuszczonych sandaczy. Chyba nawet spory sum, który dzielnie walczył przez 40-50 minut wrócił do wody :)

kolego niestety sum po 40 min walki wypuszczenia raczej nie przeżyje :(
  • Ciastek lubi to

#2811 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 19 październik 2019 - 19:17

Zawsze to 50% szansy więcej niż jakby od razu w łeb dostał
  • szydłoś lubi to

#2812 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 19 październik 2019 - 19:17

kolego niestety sum po 40 min walki wypuszczenia raczej nie przeżyje :(

Zwłok nie zaobserwowano.

#2813 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 19 październik 2019 - 20:51

kolego niestety sum po 40 min walki wypuszczenia raczej nie przeżyje :(


Spokojnie, da sobie radę.

#2814 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 20 październik 2019 - 06:14

Zbyt dlugi hol - padnie
Trol - lobuzy i miesiarze
Przylowy - trzeba bylo spiac albo powiedziec rybie aby nie brala

Czasem lepiej nic nie pisac niz wiecznie narzekac. Przyklady polskiego narzekania. Mowa jest srebrem a milczenie zlotem.

#2815 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 21 październik 2019 - 20:56

kolego niestety sum po 40 min walki wypuszczenia raczej nie przeżyje :(

Kolego sumy po 1.5 godzinie męczarni i wyszarpaniu osęką w rozmiarze 150-160cm to nie wracają do wody .Osobiscie wypusciłem 176cm po 20 min, i 182 po 18 min holu na sandaczową wędke i odpłyneły szybciej niz przypłyneły.  A ten miał 207 cm plecionka 0.18 i 40 min holu .Odpłynoł w dobrej kondycji bez tłumaczenia że nie przezyje i takie tam.



#2816 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 22 październik 2019 - 07:32

Widok odplywajacego suma tych gabarytów to niezapomniane przeżycie , cała ta siła , ta wielkość ryby . Ja z wrażenia przy pierwszym wynurzeniu usiadłem. Hol 207 cm na wędce 14lb i pletce 0.18 to nie łatwe zadanie. Dwa tygodnie temu przegrałem nie widząc przeciwnika. W sobotę świętowałem Zwycięstwo. Dziękuje ślicznie za pomoc Chłopakom z Barweny , bez waszej pomocy miałbym dużo trudniej.
Załączony plik  AAA90B6E-0E50-427E-AE5B-C1A9351E2635.jpeg   87,45 KB   36 Ilość pobrań

#2817 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 22 październik 2019 - 10:08

Gratulacje. Panowie z Barweny w sobotę wygrali z sumem, a w niedzielę byli w trakcie walki gdy skończyłem :) Jak się to skończyło nie wiem.

#2818 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 październik 2019 - 16:56

Kolego Mafijas graty za rybę i postawę.Na takim sprzęcie to ciężko mi wyobrazić, jak taką sztukę wyciągnąć.

#2819 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 22 październik 2019 - 17:48

Kolego Mafijas graty za rybę i postawę.Na takim sprzęcie to ciężko mi wyobrazić, jak taką sztukę wyciągnąć.

Małą masz wyobraźnie, jeśli tak piszesz...Uwierz mi, można jeszcze bardziej hardcorowo wyciągnąć suma, tylko 2 cm krótszego :ph34r:



#2820 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 październik 2019 - 18:18

Jeśli na jeszcze lżejszy zestaw i podobna ryba to też gratuluję. A nie wyobrażam bo sumy tylko na sumowych zestawach miałem, a przy sandaczowaniu mi sie nie trafił.No ale jak się trafi to będę walczył.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych