Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#3261 OFFLINE   IPeIPe

IPeIPe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 11 grudzień 2019 - 17:28

Nie rozumiem takich głupich komentarzy...
Nie mierz każdego, swoją miarą.!!!


Nie rozumiem, czemu sie tak denerujesz komentarzem Korola - przecież napisał prawdę (magiczne słowo - w większości) :)

BTW w przypadku kolegi Korola to zupełnie nie trafione stwierdzenie z Twojej strony. Powiem tak nie godni jesteśmy za nim termosu nosić. Gdybyś znał jego dokonania i podejście do wędkarstwa to spalilbyś się ze wstydu
  • FABIO_ i coma lubią to

#3262 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 11 grudzień 2019 - 17:30

Jak jest więcej sandacza, to się tam pewnie w większości cieszycie. Smaczniejszy.

Dla mnie bardziej sportową rybą, przysparzającą więcej radochy podczas holu jest szczupak. Jednak jeśli ktoś patrzy przez pryzmat ceny w sklepie rybnym...
  • wicher_dziki_koń lubi to

#3263 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 11 grudzień 2019 - 17:31

Nie rozumiem, czemu sie tak denerujesz komentarzem Korola - przecież napisał prawdę (magiczne słowo - w większości) :)

BTW w przypadku kolegi Korola to zupełnie nie trafione stwierdzenie z Twojej strony. Powiem tak nie godni jesteśmy za nim termosu nosić. Gdybyś znał jego dokonania i podejście do wędkarstwa to spalilbyś się ze wstydu

Do kogo kierował swój post, może wiesz?
  • Werem lubi to

#3264 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 11 grudzień 2019 - 17:39

Jak bardzo trzeba być ograniczonym żeby twierdzić że trolling powoduje wyrybianie wody. To nie metoda zabija ryby tylko miesiarze, jak na spina jeden z drugim złowi 10 sandaczy to jest ok , ale na trolling to już Paaanie zabronić metody
  • wicher_dziki_koń i bho70 lubią to

#3265 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 11 grudzień 2019 - 17:45

Jak bardzo trzeba być ograniczonym żeby twierdzić że trolling powoduje wyrybianie wody. To nie metoda zabija ryby tylko miesiarze, jak na spina jeden z drugim złowi 10 sandaczy to jest ok , ale na trolling to już Paaanie zabronić metody

Zobaczyć trolingowca wypuszcającego rybę - bezcenny widok. Zobaczyć spiningującego z ręki wypuszczającego rybę, powszedni widok. Ale może tylko ja mam tak słaby wzrok i moi kumple na łodzi? ;)

Użytkownik compi edytował ten post 11 grudzień 2019 - 17:45

  • mentnooki, Sandi i Leny55pl lubią to

#3266 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 11 grudzień 2019 - 17:45

Nie rozumiem, czemu sie tak denerujesz komentarzem Korola - przecież napisał prawdę (magiczne słowo - w większości) :)

BTW w przypadku kolegi Korola to zupełnie nie trafione stwierdzenie z Twojej strony. Powiem tak nie godni jesteśmy za nim termosu nosić. Gdybyś znał jego dokonania i podejście do wędkarstwa to spalilbyś się ze wstydu

Większość moich dobrych znajomych nie jada ryb, więc nie będę siedział cicho, czytając takie komentarze.

Jak widzę, zaczynasz pracować nad tym, by nosić ten termos....

Szanuję ludzi, którzy piszą z sensem i nie oceniają wszystkich, taak samo,,,Więc, nie mam zamiaru się spalić ze wstydu.

 


  • jacekp29, tost i compi lubią to

#3267 ONLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1359 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 grudzień 2019 - 17:53

Jak bardzo trzeba być ograniczonym żeby twierdzić że trolling powoduje wyrybianie wody. To nie metoda zabija ryby tylko miesiarze, jak na spina jeden z drugim złowi 10 sandaczy to jest ok , ale na trolling to już Paaanie zabronić metody


Niestety na tym zbiorniku, trolling jest "dawcą" łatwych rybek dla gumiaków oraz ludzi którzy mają problem z prowadzeniem przynęty inaczej niż po prostu zwijając jednostajnie linkę. Po moim, bardzo skromnym, doświadczeniu na tej wodzie mogę stwierdzić, że z trola wychodzą większe ryby niż z ręki. Pomimo że ryby wypuszczam, jestem za całkowitym zakazem trola na Siemianówce.

Użytkownik rower26 edytował ten post 11 grudzień 2019 - 17:54


#3268 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 11 grudzień 2019 - 17:59

W punkt i w sedno ! Nie wszyscy mają rękę i pojęcie o rybach ... Mówimy tu raczej o tych ludziach w podeszlym wieku ktorzy mają po pierwsze czas a po drugie pochodza z takiego pokolenia że bierze się wszystko co się rusza ... Trolling jest w tym przypadku zabójczy i mega prosty i skuteczny i po prostu zabija siemianowke ! Nie wiem jak mozna tego nie rozumieć ... Leśne dziadki nie wyjęli by z wody nawet 1/3 tego co wyciągnęli do zamrażarek krążąc dzień w dzien z uwieszonym woblerem na końcu ...
  • kristofer232 i Sandi lubią to

#3269 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 11 grudzień 2019 - 18:15

Zakaz trolla przedłużył o parę lat agonię Turawy. Czego i Wam życzę.



#3270 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 11 grudzień 2019 - 18:23

Jeszcze dołożę , trolling jest skutecznie modyfikowany przez polskich miesiarzy aby był bardziej skuteczny.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#3271 OFFLINE   Batory

Batory

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 11 grudzień 2019 - 18:39

Jak bardzo trzeba być ograniczonym żeby twierdzić że trolling powoduje wyrybianie wody. To nie metoda zabija ryby tylko miesiarze, jak na spina jeden z drugim złowi 10 sandaczy to jest ok , ale na trolling to już Paaanie zabronić metody

Warto by napisać "trolling zabija Siemianówkę" bo masz rację, metoda nie zabija a ludzie.
Z tym że dając pozwolenie na trolling na zbiorniku gdzie średnia głębokość to teraz 3-4m metoda ta stałą się znacznie prostsza dla wędkarzy którzy po prostu łowić ryb nie potrafią. Ci sami wędkarze którzy teraz trollują jeszcze kilka lat temu łowili z ręki a raczej rzucali z tym że ryb nie łowili. Jest też sporo trollingowców którzy swoją przygodę zaczęli właśnie od tej metody bo "szwagier" zabrał ze sobą i pokazał że tak ryby wyjmuje się z wody bez używania za bardzo głowy.
Dodam raz jeszcze, piszę o trollingowcach z Siemianówki. Patologii wędkarskiej z okolicznych miejscowości!


  • Sandi i focus224 lubią to

#3272 OFFLINE   IPeIPe

IPeIPe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 11 grudzień 2019 - 18:51

Większość moich dobrych znajomych nie jada ryb, więc nie będę siedział cicho, czytając takie komentarze.
Jak widzę, zaczynasz pracować nad tym, by nosić ten termos....
Szanuję ludzi, którzy piszą z sensem i nie oceniają wszystkich, taak samo,,,Więc, nie mam zamiaru się spalić ze wstydu.

Na wstępie kolego naucz sie proszę czytać ze zrozumieniem. Oszczędzi Ci to wielu niepotrzebnych nerwów. W swoim zacietrzewieniu mocno się zagalopowałeś. Wystarczy poczytać ten wątek i obejrzeć kilka filmów na yt żeby mieć obraz tego co dzieje się na tym zbiorniku Oczywiście nie tylko na tym. Sam jestem wędkarzem i również wyznaję zasade c&r ale bywam nad woda na tyle czesto że widzę co się dzieje i jak wiele ryb dostaje w palnik. Twoje obruszenie nie zmieni tego co się dzieje -
WIĘKSZOŚĆ polskich wędkarzy to miesiarze. I nie powiesz mi że wiekszosc ludzi na Siemianówce łowi tam z przyjemności obcowania z naturą w smrodzie trolingujacych i warczących motorówek :) W przeciwnym razie jesteś hipokrytą. Pozdrawiam i do zobaczenia nad woda - na pewno nie nad Siemianówka :)

Ps: przypomniało mi sie stare polskie przysłowie - uderz w stół a nożyce się odezwą 😋

Użytkownik IPeIPe edytował ten post 11 grudzień 2019 - 19:03


#3273 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 grudzień 2019 - 19:25

Nie ograniczałbym kolego patologii do okolicznych miejscowości, tam pewnie 90ciu% trolingującym prędzej ręka uschnie niż wypuści rybę powyżej wymiaru ochronnego. A sandacze powyżej wymiaru ochronnego tak głęboko łykają woblery że już do podbieraka martwe wpływają.Niestety przy tej głębokości troling to zabójstwo dla tej pięknej wody. Nie wiem kolego Crizz100, jak często tu bywasz?

#3274 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 11 grudzień 2019 - 19:51

Spokojnie. Nikogo tu nie chciałem obrażać, dlatego napisałem w większości.
Jeśli pomimo tego ktoś się poczuł urażony to bardzo przepraszam.

Niestety to jest fakt, nawet na tym forum więcej ludzi zjada sandacze niż wypuszcza (niektórzy deklarują co innego, ale świat jest mały, tym bardziej Podlasie), a co dopiero na Siemianówce. No kill to będzie promil. Może...
Nawet mięsiarze z Mierzwic, czy też Klimczyc zaczęli tam pływać, bo bardziej się opłaca 3 razy obrócić z kompletem 3kilogramowych ryb niż skitrać 5 sandaczyków, w tym największego 52cm z bużańskiego zimowiska.

Ja sam jestem rozgoryczony i zniechęcony. Kolejne dyskusje potwierdzające dziadostwo coraz bardziej mnie frustrują. Bywa, że myślę o polskich wodach i orce, ale kasa mi się nie zgadza. W tym przypadku nawet te poradzieckie świństwa zalane wodą nie odstraszają. Pozostaje życzyć smacznego i zdrowia.
Dla mnie luz, więcej polatam po świecie. Sporo jest fajnych ryb z zębami. Tylko tak szkoda trochę, bo moje strony.



#3275 OFFLINE   Patrykndm17

Patrykndm17

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:St

Napisano 12 grudzień 2019 - 01:47

Jak bardzo trzeba być ograniczonym żeby twierdzić że trolling powoduje wyrybianie wody. To nie metoda zabija ryby tylko miesiarze, jak na spina jeden z drugim złowi 10 sandaczy to jest ok , ale na trolling to już Paaanie zabronić metody

 

Kolego może ty nie zabierasz ryb ale z doświadczenia wiem troll wyrabia akweny , nawet wisłe wyrybiło z suma wiadomo nie do 0 ale jak można było trollować suma było coraz mniej a jak zakaz jest troll sum sie odradza. No i cwaniaki rano i wieczorem znajdą się takie że trollują choć jest zakaz bo pamietają jak łowili na ta metode , prawdo podobnie jak by im nie chodziło o mięso przepisów by nie łamali chowając się gdzie ludzi mniej, akurat nie raz to zauważyłem. Troll to nie jest metoda sportowa jak dla mnie to moje zdanie. mówie skutki rodzi bo Polak lubi wyjeść i wynieść dla sąsiada i jego kota jak nie zajada ryb.



#3276 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 12 grudzień 2019 - 08:47

Łowienie na grunt też nie jest sportowe np kulka na włosie, na trupka - ryba zeżre i tylko zwijasz

Człowieku przestań p...lić to metoda zabiera ryby czy wędkujący. Ryby zabiera (nadmiar) to co jest w tym zakutym łbie a to można wyleczyć, nawet boleśnie.

Zabroń wędkowania będzie jeszcze więcej ryb



#3277 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 12 grudzień 2019 - 09:02

Jak bardzo trzeba być ograniczonym żeby twierdzić że trolling powoduje wyrybianie wody. To nie metoda zabija ryby tylko miesiarze, jak na spina jeden z drugim złowi 10 sandaczy to jest ok , ale na trolling to już Paaanie zabronić metody


Jak bardzo trzeba być ograniczonym żeby nie widzieć związku z malejącą populacja dużych ryb a przyzwoleniem na trolling?

#3278 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 grudzień 2019 - 09:14

Wolę się przepłynąć trollem i przynętą na 3-7 metrach niż łowić z opadu na 12 lub więcej bo wtedy ryba trup.

#3279 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 12 grudzień 2019 - 09:23

@rower26

Niestety na tym zbiorniku, trolling jest "dawcą" łatwych rybek dla gumiaków oraz ludzi którzy mają problem z prowadzeniem przynęty inaczej niż po prostu zwijając jednostajnie linkę. Po moim, bardzo skromnym, doświadczeniu na tej wodzie mogę stwierdzić, że z trola wychodzą większe ryby niż z ręki. Pomimo że ryby wypuszczam, jestem za całkowitym zakazem trola na Siemianówce.

@tom_mich_

W punkt i w sedno ! Nie wszyscy mają rękę i pojęcie o rybach ... Mówimy tu raczej o tych ludziach w podeszlym wieku ktorzy

 

Odniosę się tylko do tego kawałka bo dobrze zaczeliście. Którzy np nie mogą rzucać przez cały dzień bo im zdrowie nie pozwala, nie mogą opanować techniki...

 

 

Sam mam połamany nadgarstek, sprawny w 25%, nie masz pojęcia jak boli łapa po jednym dniu. Nie życzę Tobie czegoś podobnego abyś przejrzał na oczy.

 

Sandacz tylko dla elity rzutowej. AVE

 

a i jeszcze zakażmy łowić na zielone gumy, jak wiemy taka guma najczęściej czyści zbiorniki.


Użytkownik Robert Dorado edytował ten post 12 grudzień 2019 - 09:45


#3280 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 12 grudzień 2019 - 09:24

Na Siemianówce nigdy nie będzie 12 metrów. Przy obecnym stanie wody nawet połowy tej głębokości nie znajdziesz...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych