Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#1841 OFFLINE   Krystianin

Krystianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:K

Napisano 20 październik 2018 - 19:32

Na kilometr bije od Was hipokryzją. Dlaczego w ubiegłym roku nie protestowaliście tak zawzięcie jak bywało i 200 łódek na akwenie z czego pewnie z 90% to amatorzy rybiego mięsa. Troling był wtedy zakazany, choć w jakimś nie wielkim stopniu na pewno był. Większość po prostu zmieniło sposób połowu ryb i troluje bo takim jest wygodnie. Nie będzie trolingu będzie żywiec lub spinning. 

 

Jeszcze raz napiszę to nie metoda ale ludzie mogą zubożyć nasz akwen.

 

A jeszcze bardziej mnie dziwi że tacy przestrzegający zasad wędkarze aprobujecie zachowania nie zgodne z prawem. Od kontroli i wymierzania sprawiedliwości są odpowiednie służby i instytucje. Nic nie usprawiedliwia tego.

 

PS. W ostatnich dwóch tygodniach stosunek złapanych ryb przeze mnie tradycyjnym spinningiem do trolingu to ponad 10:1. Choć zaważył na tym jeden dzień gdzie szczupaki brały jak szalone (większość z nich to niestety 40-50 cm). I gdybym był mięsiarzem to....

Dlatego Panie Romanie że Ci "amatorzy rybiego mięsa" rok temu nie łowili sandaczy ... dlaczego ??? Bo zwyczajnie nie potrafili sie do nich "dobrać" .Owszem łowili szczupaki jak wyszły na głebokie jesienia i z ręki i na żywca .A teraz  mają to beretowanie ułatwione bo niestety sandacze na tym zbiorniku bardzko ochoczo biją w trollowe woblery . Ot taka róznica miedzy rokiem obecnym a ostatnim bez trolla :mellow:


Użytkownik Krystianin edytował ten post 20 październik 2018 - 19:36


#1842 OFFLINE   amfot

amfot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Jacek

Napisano 20 październik 2018 - 20:08

Jeden z wędkarzy z ręki trafił dzisiaj suma. Ponad godzinę starał się go przynajmniej obejrzeć. Chyba się nie udało.

Jak na pontonie to ja. Obejrzałem go sobie. Nawet próbowałem wciągnąć go na ponton (do zdjęcia oczywiście). Miał około 2 metry. Niestety nie udało się. Nawet jednej fotki.
  • szydłoś i compi lubią to

#1843 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 20 październik 2018 - 20:12

Jak na pontonie to ja. Obejrzałem go sobie. Nawet próbowałem wciągnąć go na ponton (do zdjęcia oczywiście). Miał około 2 metry. Niestety nie udało się. Nawet jednej fotki.

Brawo za wytrwałość! Co poszło nie tak?
  • amfot lubi to

#1844 ONLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 20 październik 2018 - 20:18

Jeśli ktoś mieszka blisko Siemianowki i przeszkadza mu mięsiarstwo może zapisać sie do SSR z dwoma kolegami i już ma prawo kontrolować zaczynając od wymiarów i ilości ryb złowionych i wpisamych do rejestru, po odległości pomiędzy łowiącymi
  • martek i Viking lubią to

#1845 OFFLINE   amfot

amfot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Jacek

Napisano 20 październik 2018 - 20:30

Brawo za wytrwałość! Co poszło nie tak?

Założyłem rękawiczkę na lewą rękę i nie dałem rady go wtachać do pontonu. Brak doświadczenia z tak wielkimi rybami. Żałuję tylko że nie mam fotki.
  • maciek17_mi lubi to

#1846 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 październik 2018 - 20:41

Z tym SSR to i się zastanawiałem ale muszę poczekać aż mi synek podrośnie bo narazie to nawet na ryby praktycznie czasu nie ma. Tylko za jakiś czas to nie będzie czego chronić.

#1847 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 październik 2018 - 20:46

Koledzy a tak wracając do górnych wymiarów, oczywiście popieram i się cieszę, ale czy nie uważacie że na siemianówce na już to potrzebna ochrona suma i szczupaka? Jakoś boleni ani sandaczy to okazów za bardzo jeszcze nie widać , a sum i szczupak już tak. Może ktoś wie skąd taka kolejność?

#1848 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 październik 2018 - 21:01

Koledzy a tak wracając do górnych wymiarów, oczywiście popieram i się cieszę, ale czy nie uważacie że na siemianówce na już to potrzebna ochrona suma i szczupaka? Jakoś boleni ani sandaczy to okazów za bardzo jeszcze nie widać , a sum i szczupak już tak. Może ktoś wie skąd taka kolejność?

Stąd że jakby we wniosku był sum i szczupak to wniosek by nie przeszedł i nie byłoby wcale.
  • czocho lubi to

#1849 OFFLINE   Krzysztof S.

Krzysztof S.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 październik 2018 - 21:02

Dlatego Panie Romanie że Ci "amatorzy rybiego mięsa" rok temu nie łowili sandaczy ... dlaczego ??? Bo zwyczajnie nie potrafili sie do nich "dobrać" .Owszem łowili szczupaki jak wyszły na głebokie jesienia i z ręki i na żywca .A teraz  mają to beretowanie ułatwione bo niestety sandacze na tym zbiorniku bardzko ochoczo biją w trollowe woblery . Ot taka róznica miedzy rokiem obecnym a ostatnim bez trolla :mellow:

Dokładnie tak jest, zgadzam się z przedmówcą  w 100 %.



#1850 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 październik 2018 - 21:48

Czyli mydlenie oczu z tymi wymiarami, chyba że sandacza od 70cm będzie wymiar.

#1851 OFFLINE   grzybek38

grzybek38

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 20 październik 2018 - 22:30

https://wiadomosci.o...bnickim/pf2gceb

Da się?.



#1852 Guest_keri_*

Guest_keri_*
  • Guests

Napisano 21 październik 2018 - 13:14

Ktoś kiedyś powiedział że "....nawet cygan sąsiada nie okradnie..." 
Kto okrada tą wodę? Czy te sławne na ustach miejscowych, rejestracje rozpoczynające się na W... czy też sąsiedzi łowiska.
W ostatnich dniach szczupak w rozmaże 45-55 wyszedł na stołówkę i ilość złowionych ryb w tym rozmaże jest przerażająco duża. 
Łowisko jest okradane przez miejscowych , tych którzy są prawie codziennie na łowisku, tych którzy zabierają "tylko dwa komplety dziennie"!
Hipokryzja stałych bywalców Siemianówki jest przeogromna, czytam tu wypowiedzi zbulwersowanych  "sąsiadów" zalewu o ich trosce o zbiornik a sami walą w beret wszystko co popadnie.
Internet jest rajem do zmiany poglądów, szkoda że tylko przed monitorem a na łowisku już nie. 
APEL. Koledzy wędkarze sąsiedzi łowiska którzy jesteście tam codziennie, zwracajcie uwagę na zło, na kradzież, na głupotę. Żaden przepis nie zrobi ze złodzieja praworządnego człowieka, człowiek człowieka zmieni. 



#1853 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 21 październik 2018 - 17:34

Na Siemianówce nie bywam, ale koledzy owszem ... i jak kumpel spędzający większość życia na wodzie i to od blisko 40 lat, mówi że chyba takiej rzezi jeszcze nie widział, to odszczekuje wszytkie moje wypowiedzi w obronie trollingu.
Polski wędkarz to jednak dzikus i nie zasługuje na normalne traktowanie.
Jestem za zakazem trollingu... nie ideowo, a praktycznie.

#1854 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 21 październik 2018 - 17:44

Po lekturze tego wątku, wydają się zbędne wszelkie dalsze dyskusje na temat kormoranów, rybaków, sieci, itp.

Chyba wszystko zostało wyjaśnione. :unsure:



#1855 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 21 październik 2018 - 17:48

Dzisiaj, w zasięgu wzroku naliczyłem 156 łódek pływających. Nie wiem ile łódek było w miejscach, które  były dla mnie niewidoczne...Mniema, że 200 pękło na lekko. Jeszcze tylko 3 lata operatu ...Nadmieniam, że łowię tylko z ręki, żeby nie było, że siebie też dodałem ...


  • szydłoś, tomi101 i puszek7 lubią to

#1856 ONLINE   focus224

focus224

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjawieś
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 październik 2018 - 18:05

I tak w każdą sobotę i niedzielę - po prostu rzeźnia, hałas, łódka za łódką. co to ma wspólnego z wędkarstwem???. Z okolic  tamy uciekłem w zatokę na płytszą wodę. a tam panowie ćwiczą żywca i blaszkę jeednocześnie. "Pistolety" wpadają do siatki. Za wyspą pod Budami łódka "troluje". W d...ie mając to że tam jest zakaz pływania w trolingu.Na małym zbiorniku przy nasypie kolejowym wystawione żywce. I tu łowi się jednocześnie na spinig. Wymiar nie ma znaczenia. Kilka sztuk małych szczupaków do wora - jest mięcho.

 

Nie będzie stałych kontroli, będzie tak dalej. Brrr



#1857 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 21 październik 2018 - 18:11

....a wygląda to mniej więcej tak  ;)

 



#1858 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 21 październik 2018 - 18:14

Na Siemianówce nie bywam, ale koledzy owszem ...

Ty w życiu nie widziałeś tylu łódek na jednej wodzie :P . Jak pojechałem pierwszy raz w dzień powszedni to byłem zdziwiony. Na w dniu na spotkaniu JB to było jeszcze więcej.


  • hlehle lubi to

#1859 OFFLINE   Qamil

Qamil

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 21 październik 2018 - 18:22

To samo słyszałem od jego kumpla z łodzi z krótszym stażem. Raczej o tych samych myślę.

Na Siemianówce nie bywam, ale koledzy owszem ... i jak kumpel spędzający większość życia na wodzie i to od blisko 40 lat, mówi że chyba takiej rzezi jeszcze nie widział, to odszczekuje wszytkie moje wypowiedzi w obronie trollingu.
Polski wędkarz to jednak dzikus i nie zasługuje na normalne traktowanie.
Jestem za zakazem trollingu... nie ideowo, a praktycznie.


  • hlehle lubi to

#1860 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 październik 2018 - 18:31

Ciągle to powtarzam że trol na siemianówce to śmierć zbiornika.
  • hlehle, PAMPUCH71 i czocho lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych