Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Antares DC7 kółko przekładni-problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 25 listopad 2020 - 10:24

Częstym błędem jest kręcenie korbką bez szpuli (osi) w środku.

#22 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 25 listopad 2020 - 10:32

Pinion w nowych shimano  jest obustronnie podparty łożyskami wię niema to znaczenia



#23 ONLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 25 listopad 2020 - 13:17

Więc jaka była przyczyną uszkodzenia? Pytam z ciekawości, nie czepiam się. Nie chcę popełnić takiego błędu.

#24 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 25 listopad 2020 - 14:52

Trzeba było by się spytać użytkownika jak użytkował i jak to się objawiło. Wyglada na wyłamanie zęba: przeciążenie przekładniki lub coś wpadło między zęby przekładni.
Ponadto trzeba wiedzieć, że przy micromodule, gdy występuje szybkie wycieranie się przekładni (duże obciążenia i niewłaściwy smar lub jego brak) następuje pocienienie grubości zęba, więc i zmniejszenie jego wytrzymałości.

Użytkownik ms80 edytował ten post 25 listopad 2020 - 15:07


#25 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 25 listopad 2020 - 15:59

Oto przyczynaZałączony plik  Screenshot_2020-11-25-15-58-32-307_com.instagram.android.jpg   44,1 KB   20 Ilość pobrań

Załączone pliki


  • golsyl i SID lubią to

#26 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 25 listopad 2020 - 16:02

Dla osób które mają Instagram polecam obejrzeć profil użytkownika werfen_works. Jest cała masa zdjęć z mikromodulami połamanymi. Ryoga tą czarna też ma mikrozabki które też widziałem pourywane

Użytkownik Mateo1989 edytował ten post 25 listopad 2020 - 16:07

  • SID i S.N. lubią to

#27 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 25 listopad 2020 - 17:41

Nie doczytałem i przez to wzbudziłem trochę niepotrzebnych emocji, więc przepraszam.

Teraz pytanie, uszkodzenie wynika z nieumiejętnego serwisu, czy w fabryce miał ktoś gorszy dzień?

Kupując nowy może przy okazji smarowania (robię je zawsze przed użytkowaniem) należy rozłożyć i sprawdzić wszystkie połączenia?



#28 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 listopad 2020 - 18:26

Czy mikro moduł w multikach to celowe działanie producenta, by ograniczyć żywotność sprzętu ?
Czy też błąd w założeniach konstrukcyjnych albo na etapie produkcji ?

Pytam bez podtekstów.

Dodam jeszcze :
Nie posiadam multikow z taką przekładnia, natomiast posiadam kołowrotki spinigowe...i nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji w której "coś" dostaje między elementy przekładni.
  • godski lubi to

#29 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 25 listopad 2020 - 19:06

Ale najlepsza nawet Tatula, nie rzuca tak dobrze jak Antares, albo Metanium.. albo Core..  :)


  • mifek, gaweł i S.N. lubią to

#30 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 25 listopad 2020 - 19:08

Ja raz tak załatwiłem standardową przekładnię w swoim Steezie, tam jest normalna, ale z aluminium.
Dałem za dużo smaru w okolice piniona i jedna ze sprężynek przykleiła się podczas zwalniania szpuli, potem odskoczyła i weszła między pinion, koło zębate i napęd wodzika... Wszystko do wymiany. Niemniej mam nową przekładnię i nauczkę.

#31 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 listopad 2020 - 19:15

Ja raz tak załatwiłem standardową przekładnię w swoim Steezie, tam jest normalna, ale z aluminium.
Dałem za dużo smaru w okolice piniona i jedna ze sprężynek przykleiła się podczas zwalniania szpuli, potem odskoczyła i weszła między pinion, koło zębate i napęd wodzika... Wszystko do wymiany. Niemniej mam nową przekładnię i nauczkę.


Współczuję skuchy
  • maykel lubi to

#32 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 25 listopad 2020 - 19:44

Ja raz tak załatwiłem standardową przekładnię w swoim Steezie, tam jest normalna, ale z aluminium.
Dałem za dużo smaru w okolice piniona i jedna ze sprężynek przykleiła się podczas zwalniania szpuli, potem odskoczyła i weszła między pinion, koło zębate i napęd wodzika... Wszystko do wymiany. Niemniej mam nową przekładnię i nauczkę.

raczej źle złożyłeś panel,skladajac kolowrotek trzeba pamietac aby oba panele trafily na siebie idealnie,i jedna ze sprężynek zamiast być prosto była ze skosa,wtedy istnieje możliwość ze ona się przekręci i wyskoczy w innym wypadku nie ma takiej opcji



#33 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 25 listopad 2020 - 19:59

apropo panelu,można sobie własnie w taki sposób nieźle załatwić sama przekładnie,zwłaszcza ze są kołowrotki w których nie ma wyprofilowanych miejsc w panelu na te sprężynki



#34 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 25 listopad 2020 - 20:14

100 procent zle wykonany serwis,przez jakiegoś bolka,ta śruba trzyma mosiężny trzpień ,od drugiej strony,nie ma takiej możliwości żeby się sama odkręciła,tym bardziej ze jest zabezpieczona zawsze przez producenta niebieskim klejem do gwintów



#35 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 25 listopad 2020 - 21:01

100 procent zle wykonany serwis,przez jakiegoś bolka,ta śruba trzyma mosiężny trzpień ,od drugiej strony,nie ma takiej możliwości żeby się sama odkręciła,tym bardziej ze jest zabezpieczona zawsze przez producenta niebieskim klejem do gwintów

didi@, on napisał już o drugim takim przypadku w tym modelu który serwisował, więc albo ktoś wcześniej źle to zrobił lub zostaje producent.



#36 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 25 listopad 2020 - 21:14

Podszlifował bym pilnikiem na kolanie tą przekładnie i dalej orał.

#37 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 25 listopad 2020 - 21:25

didi@, on napisał już o drugim takim przypadku w tym modelu który serwisował, więc albo ktoś wcześniej źle to zrobił lub zostaje producent.

SID,tak jak pisałem wcześniej,nie ma takiej możliwości,wszystkie śruby znajdujące się w multiplikatorach Shimano, zabezpieczone są przed samoczynnym odkeceniem,w wielu wypadkach ten aspekt decyduje czy zostanie ci przyznany darmowy serwis w shimano,posiadając oczywiście kołowrotek na gwarancji,byłby to typowy strzał w kolano ,nie sadzisz?



#38 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 25 listopad 2020 - 21:47

SID,tak jak pisałem wcześniej,nie ma takiej możliwości,wszystkie śruby znajdujące się w multiplikatorach Shimano, zabezpieczone są przed samoczynnym odkeceniem,w wielu wypadkach ten aspekt decyduje czy zostanie ci przyznany darmowy serwis w shimano,posiadając oczywiście kołowrotek na gwarancji,byłby to typowy strzał w kolano ,nie sadzisz?

Pewnie, że tak, lecz wszędzie jest możliwy margines pomyłki (czynnik ludzki lub złej jakości klej), a w niektórych przypadkach celowe działanie (przemysł motoryzacyjny, elektronika itd).


  • S.N. lubi to

#39 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 25 listopad 2020 - 22:05

100 procent zle wykonany serwis,przez jakiegoś bolka,ta śruba trzyma mosiężny trzpień ,od drugiej strony,nie ma takiej możliwości żeby się sama odkręciła,tym bardziej ze jest zabezpieczona zawsze przez producenta niebieskim klejem do gwintów

to była śruba trzymająca ten plastik pod tym winklem który jest odpowiedzialny za powrót piniona we właściwe miejsce przy zakręceniu korbką ;) 


  • didi lubi to

#40 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 listopad 2020 - 13:31

Super, domyślam się.
A o jakich parametrach piszesz?
Co ten DC7 takiego ma co nie mają o wiele tańsze, uświadom mnie proszę.
Fakt jedno ma na bank- szyako padające bebebhy, nigdzie wcześniej mie spotkane?
Czy jdszcze są inne topowe multiki z bebechamy gufnolitowymi?
Co do reszty to o ile masz porównanie, bo jak możesz je mieć skoro dla Ciebie tanie jest fu ble i . Mam rację?

A tak dla przypomnienia możesz powiedzieć ile tych antares ów lub calais miałeś w użyciu?

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • Rafał.N i BOB lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych