Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikator


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 04 wrzesień 2005 - 09:38

Mam zamiar kupić jakiś multiplik do ciężkiego spinningu i trollingu. Co byście polecili?? Acha, i jeszcze żeby maszynka miała takie parametry jak Ambassadeur 5501 C3 lub podobne. I od razu cenę proszę podawać :D

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 wrzesień 2005 - 09:52

Moim typem jest troszkę nowocześniejszy multik niż C3/C4. Mówię o TIC'a Caiman (hamulec odśrodkowy, 6 albo 12 łożysk, zbudowany z jednego kawałka aluminium - możesz nim rzucić o ścianę :D, podnieść i łowić dalej). Cena zbliżona (troszeczkę większa) niż C3/C4.
Porównywałem TIC'ę do C4 - rzutowo. Wygrała TIC'a, choć rzucałem nim jeszcze niewiele.

Pozdrawiam
Remek


#3 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 04 wrzesień 2005 - 10:37

Remek a tak troche więcej szczegółów w stylu ile to kosztuje, bo nie znam do końca cen w Polsce multików. A ha i jeszcze jedno powiedz mi gdzie i jak mozna dostać w Polsce C3/C4 i po ile ??

pozdrawiam Maciek

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 wrzesień 2005 - 11:23

W Polce c4 jest raczej ciężko osiąalny.. Wie, bo sam szukam / szukałem. Generalnie można liczyć tylko na c3 w cenie ok 400-450 za sztukasa. Jesli chodzi o CAIMANa to cena hurtowa tego uboższego w łożyska to ok 400-450 pln. Drugi jest o 50-100 droższy. Z całą odpowiedzialnością moge potwierdzić słowa Remka - to bardzo mocna i sprawnie działająca maszyna. I bardzo dobrze się nią rzuca. Poza tym mimo, że ma nieco wiekszą szpule od abu c3/c4 wielkości 6500/6501 to jednak zakres obsługiwanych przynęt ma większy :mellow:. A to czasami ma znaczenie. Wpadnij Macio na zlocik jak już będzie. NA pewno będzie okazja pomachać różnym sprzetem i wybrać po konfrontacji włąsnych oczekiwań z rzeczywistością... No chyba,że chcesz kupić coś na wyjazd

Ahaa
Na początku roku cena tańśzego caimana w polsce byla ok 550 pln.
Droższy ok 600-650. W USA cena takiej zabawki to coś ok 100-130 $ zależnie od sklepu oraz modelu. Szkoda tylko,że tylko wielkość 200 jest robiona na normalną strone. Są jeszcze moedele wielkości 100 i 150 niestety tylko na prawą mańkę :(((

Załączone pliki



#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 wrzesień 2005 - 11:35

Załączone pliki



#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 wrzesień 2005 - 11:37

Załączone pliki



#7 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 04 wrzesień 2005 - 12:42

Wielkie dzięki Mifku za infos, a na zlocik bardzo chętnie sie wybiorę. O ile zdąże kupić bryke. Teraz mam straszne wydatki mieszkanie, bryka no i jeszcze braki w sprzęcie ale nie dam się :D

Właśnie zaraz jadę nad wodę najpierw spacerek pod wieczór to co tygryski lubią najbardziej :D
Ostatnio bardzo mi spasił trening rozlecialym C3 + Perch Salmo 12F miodzio.Niestety C3 tylko pożyczony :D ale technika coraz lepsza :D

pozdrawiam Maciek

#8 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2005 - 19:34

zbudowany z jednego kawałka aluminium - możesz nim rzucić o ścianę :D, podnieść i łowić dalej).


@remek, ale multik nie sluzy do rzucania o sciane wiec czy ta odkuwka z jednego kawalka to nie jest tylko marketing aby....?

pozdrawiam


#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 wrzesień 2005 - 20:01

Nie, bo:
1. TIC'a to zdecydowanie sztywniejsza konstrukcja, lepsze czucie przynęty, ryby i lepsza praca.
2. Jeżeli C4 spadnie (nie ważne jak) to blaszka się wygnie, TIC'a - zapomnij.

Pozdrawiam
Remek



#10 OFFLINE   piotrekp

piotrekp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2005 - 20:36

Bo C4 ma kontrolowana strefe zgniotu :D
pozdrawiam Piotrek

#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 wrzesień 2005 - 21:11

Kurde konstrukcja ma muz pewnie ok 50 lat ale na poduszki powietrzne eszcze nie wpadli... :mellow: :angry:

#12 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2005 - 06:57

@Salmo_Salar

wiesz z multikami jak z samochodami:

są MERCEDESY i jakieś inne......co też jeździ :lol: :lol:
są ABU AMBASSADEUR'y i jakieś inne...... multiki
:mellow:

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 wrzesień 2005 - 08:01

@Hunter, nie do końca. Wydaje mi się, że wielu wędkarzy pozostaje przy sprawdzonych dobrych konstrukcjach i ... właśnie w tym problem, że nie szuka nowszych, doskonalszych, które są po prostu lepsze.
Sam jestem użytkownikiem C4. Jestem z niego bardzo zadowolony, ale jestem też użytkownikiem innych młynków i stwierdzam, że niektóre z nich są troszeczkę lepsze. Wspomniana TIC'a bez wątpienia jest takim przykładem. W każdym bądź razie nie mam najmniejszych zastrzeżeń do C4.

Pozdrawiam
Remek

#14 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2005 - 09:05

@remek


pogadamy o zaletach innych konstrukcji, jeśli będą używane tyle i tak samo jak ABU....po
20 latach :lol: :lol: :lol:
ABU to trwałość i nie zawodność
bo ABU to tradycja.
B)

#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 wrzesień 2005 - 14:32

@Hunter, przez dwadzieścia lat to połowię na 20 nowych multików :D Ja myślę, że nie ma co czekać tak długo. Jest wiele świetnych konstrukcji zdecydowanie lepszych od C4 (częściej niestety droższych). Są to kołowrotki co najmniej tak trwałe, bardziej zaawansowane pod względem technicznm. Naszemu koledze polecam C4 albo TIC'ę. Ze wskazaniem na TIC'ę jako właśnie kołowrotek łatwo dostępny, nowocześniejszy, bardziej zaawansowany. Nie mówię jednak, że Cx jest zły. Oj nie ...

Pozdrawiam
Remek


#16 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 wrzesień 2005 - 17:22

A ja bym zrobił tak: Jeśłi zakup miałby mieć miejsce w Polsce to wolałbym dołożyć pare groni do TICI - niewielka róznica cenowa...
Gdybym mial brać z zachodu czy zza oceanu to tam Abu jest relatywnie tańszy... więc mogłoby się skończyć na abu... Zależy ile masz kasiorki


Myślę, że gdyby faktycznie miałby to być tylko ciężki spinn i troll to chyba bym zmierzał w stronę caiman'a

#17 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 05 wrzesień 2005 - 17:41

Reasumujac:
Jedyny i słuszny Wasz wybór padł na Tica Caiman CA201 lub CT201. Cenowo jeżeli dobrze piszę to za tańszego dają około 550 zł a droższego ponad 600 zł.
Jeszcze został ten Ambasador C3 lub C4. W jakiej cenie :wacko:
Nie macie jeszcze innych propozycji?????


#18 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2005 - 18:56

@Salar

propozycji może być wiele, bo podobnych (nawet lepszych) multików co C3, C4, czy Caiman jest trochę.
Tylko czy mamy podzielić się z tobą wiedzą katalogową, czy praktyczną?

Do trollingu i ciężkiego castingu używam C3 6501. Jest mi z tym dobrze.
Jeżeli będę kupował nowy (a tak się stanie) to dokonam wyboru między Daiwa Millionaire CVZ a Shimano Calcutta (są to niestety dużo droższe multiki). :D

#19 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 wrzesień 2005 - 20:35

Powoliłem sobie wypowiadać się o sprzęcie któy do niedawna był w miarę dostępny w Polsce... Co prawda w chwili obecnej dostanie TICI może być problemem, ale miejmy nadzieje, ze sie to wkrotce skonczy... Zarówno Tica jak i Abu bywają w sklepach - jak ich dobrze poszukać... Z Daiwa pennem i innymi - choć wcale nie gorszymi może być problem, a szkoda bo jak powiedział Sebek jest w czym wybierać... Ale problem w tym jak to kupić... No chyba, że w grę wchodzą zakupy w necie :mellow: Wtedy to co innego...

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 wrzesień 2005 - 21:07

A ja bym nie kupił Daiwy Millionaire ani Calucutty czy Conquesta do mocnego, ciężkiego łowienia a zwłaszcza trollingu. ;)

Pozdrawiam
Remek





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych