Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zbiornik Wióry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
609 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 493 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 11 luty 2017 - 07:07

Ja bym tej kurze urwał łeb ...tzn zrobił ogólnopolski bunt miłośników moczenia kija ,nie płacił z dwa trzy lata kaski ,i zobaczył co na to gospodarz .......Jakby im się dutki skończyły to zaraz by się za robotę wzięli a tak mamy jak mamy .


  • spinnerman lubi to

#422 OFFLINE   tokkal

tokkal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Tomasz

Napisano 11 luty 2017 - 23:34

[quote name="S.O.D." post="2084542" timestamp="1486717611"]
Ręce opadają po takich wpisach........
A propos: sandacz w radomskim 50 cm od da Jagodnem 2

Użytkownik tokkal edytował ten post 11 luty 2017 - 23:36


#423 OFFLINE   tokkal

tokkal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Tomasz

Napisano 11 luty 2017 - 23:46

Zanim , zaczniecie coś pie.....Ć o radomianach zastanówcie się!!! W 2016r? Sam na waszych wodach wyjołem 3 sznury .

Użytkownik tokkal edytował ten post 11 luty 2017 - 23:47


#424 OFFLINE   Zbrojarz

Zbrojarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaKielce/Neumarkt
  • Imię:Adrian

Napisano 12 luty 2017 - 10:57

 

Na każdej wodzie to samo.

Gdzie są nasze ryby? bla bla bla.
To radomszczanie, kielczanie i bóg wie jeszcze kto.
Wszyscy swą cegiełkę dokładamy. 

Póki będziemy łowić za niespełna 60 groszy dziennie to nie ma prawa aby coś się zmieniło. Mało tego, większość domaga się porozumień.
Teoretycznie za te 60 groszy wolno CI zabrać dwa sandacze dziennie  :)  to jest PARANOJA!!!. 

Mało tego, każdy psioczy na PZW ale jakby miał zapłacić za pozwolenie 1000 zł rocznie za takie Wióry z możliwością zabrania 10 ryb w roku to pewnie olałby to z góry.

Ja z miłą chęcią zapłaciłbym za roczne pozwolenie ten 1000 mając dobrą wodę pod nosem. Zdecydowanie więcej kosztują mnie dojazdy nad wodę w której jeszcze coś pływa.

Niestety większość uważa, że im się należy bo przecież karta dużo kosztuje   :lol:   :lol:   :lol: 

Tylko stowarzyszenia, tylko opieka jednej wody z solidną kontrolą i obostrzeniami ratuje nas od coraz większej frustracji.

 

Mówię o tym już od dawna. Jak za tak śmieszne pieniądze które płacimy, związek czy obojętnie kto by to nie był, ma zapewnić ochronę, zarybienia i utrzymać całą strukturę związaną z opieką posiadanych przez siebie wód? Stan wód, ich rybostan i ochrona jest adekwatna do posiadanych na te cele środków. Ale jak tu coś zrobić, skoro pierwsze na ogół pytanie opłacających składki brzmi: "ile w tym roku i czego tak drogo?". Za granicą płacę ponad 500e rocznie, za możliwość wędkowania na różnych wodach, ale za to rybnych wodach, takich, jakich u nas po prostu nie ma. I nie czuję się faktem tych, jak by nie patrzeć wysokich opłat wyzyskiwanym. Wiem na co idą te pieniądze, widzę tego efekty. 


Użytkownik Zbrojarz edytował ten post 12 luty 2017 - 11:49

  • spinnerman i kotwitz lubią to

#425 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 12 luty 2017 - 11:24

No własnie o to tu chodzi  ;) , żeby było wiadomo gdzie te nasze pieniądze i na co idą................., bo jak na razie to zostają przeżerane i nie dostajemy nic w zamian :rolleyes:

Więc pytanie od drugiej strony - ZA CO MAM PŁACIĆ??????????????????????, bo chyba nie za pusta wodę bez ochrony  ;)  :P


Użytkownik miramar69 edytował ten post 12 luty 2017 - 11:26


#426 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 12 luty 2017 - 11:54

Wiadomo, że część jest "zwałowana" ale taki okręg i tak sobie nie poradzi za taką składkę z utrzymaniem wszystkich wód jakie ma pod opieką, szczególnie jeśli obowiązuje cały czas RAPR, który pozwala na wyjeba.ie każdej wody do spodu. 



#427 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 12 luty 2017 - 12:02

patrzę na zezwolenie i jest napisane " na amatorski połów ryb wędką", niestety nie na "sportowy połów ryb wędką" :(



#428 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 12 luty 2017 - 12:13

I dlatego jestem za , aby wody można było przejmować od PZW (co już ma w niektórych rejonach miejsce) przez np. towarzystwa (nie mylić z wzajemną adoracją, bo tego w tym kraju jest od .............)  i władze samorządowe.

Skoro można utrzymywać prawie w każdym mieście "Straż Wiejska", to dlaczego na tej samej "podstawie" nie można przekazać 3-4 etatów na Straż Rybacka???

Kasa jak z SW wpływa do samorządu który ma we władaniu wodę lub towarzystwa.

....ale wszystko trza z głową , a nie z zamiarem nachapania się kasą ......, a te ".......... z wędkami"  niech się bujają  ;) .

....aby zachęcić ludzi , trzeba coś im dać namacalnego , a nie od lat kilkudziesięciu tylko obietnice i wizje

 

Jak będą ryby, sami ludzie przyjdą i zapłacą ile trzeba, ba............  jeszcze pewnie pomogą to rozwinąć :)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 12 luty 2017 - 12:26

  • michal7709 lubi to

#429 OFFLINE   Zbrojarz

Zbrojarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaKielce/Neumarkt
  • Imię:Adrian

Napisano 12 luty 2017 - 12:24

Dobrym przykładem jest zbiornik Klekot pod Włoszczową. Odkąd przestał być wodą PZW, stał się wodą rybną, umiejętnie zarządzaną, chronioną. Opłaty też nie są zbyt wysokie, jednak składkowe pieniądze, wydawane w sposób mądry. Można i da się, trzeba do tego chęci, czasu i zapału.


  • michal7709 lubi to

#430 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 luty 2017 - 19:58

Dla rozładowania emocji.12.02.2017

Załączone pliki


  • Skalniak lubi to

#431 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 14 luty 2017 - 22:09

Emocje już opadły a zatem zapraszam do współpracy,zamiast nawzajem się oskarżać może tak na początek wybrać się na zebranko w swoim kole tym bardziej,że są wybory nowych władz kół i delegatów na walne do okręgu.Jedna osoba,jedno koło nic nie zdziała ale kilka osób,kilka kół już tak.Moja propozycja składanie jednakowych lub bardzo podobnych wniosków,to zaczyna dawać efekty,pierwsza próba była w ubiegłym roku no i dwa wnioski przeszły.Niestety w dalszym ciągu jest nas za mało.Pierwsze propozycje już są.

http://jerkbait.pl/t...czas-na-zmiany/

Tutaj są terminy zebrań w naszym okręgu,może jeszcze ktoś się zdecyduje pomóc.

http://www.pzw.org.p...__kol_okregu_pz


Użytkownik Skalniak edytował ten post 14 luty 2017 - 22:11

  • Rajfel, kotwitz i jaaro76 lubią to

#432 OFFLINE   Marcel2016

Marcel2016

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 09 marzec 2017 - 13:02

Odmarzl juz zbiornik wiadomo coś

#433 OFFLINE   jezier

jezier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaBlisko Sanu ;)
  • Imię:Piotr

Napisano 09 marzec 2017 - 18:16

Byłem w niedzielę w kilku miejscach, jeszcze jest lód.

#434 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 493 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 10 marzec 2017 - 06:14

Ja byłem w środę i od strony tamy trzyma ,od brzegów już puściło ,na Brodach od góry zbiornika zero lodu przy tamie podobnie jak na Wiórach .



#435 OFFLINE   Marcel2016

Marcel2016

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 10 marzec 2017 - 08:37

To w sobotę można jechać zobaczyć co i jak

#436 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 10 marzec 2017 - 18:50

He He, aby do czerwca  :D



#437 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 493 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 12 marzec 2017 - 05:21

Oj tam do czerwca ,okonie można potrenować z brzegu ,ja już jeden trening zaliczyłem z miłym przyłowem :good:.



#438 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2017 - 11:13

Okonie powiadasz??? A ten miły przyłów, to szczupak czy sandacz? A może leszcz za kapotę? No to już go na fejsa. Łowcy okoni w dupe je......ni... Co się w tym kraju dzieje. Żygać się chce!

#439 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 12 marzec 2017 - 19:09

Tym przyłowem, to raczej nie powinieneś się chwalić, chyba że Twoim zdaniem "urosłeś" w oczach kolegów z forum  ^_^


  • niedziel_jig lubi to

#440 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2017 - 19:23

Jakim k...wa przyłowem??? To są ryby łowiione z premedytacją. Tylko lód zejdzie i wyłażą karaluchy nad wodę z 10 cm gumami na 40 gramowych patykach... Zobaczcie ile tego kurestwa jest na fejsie. To już stało się dosłownie normą i jest na to społeczne przyzwolenie, bo nikt nie oponuje tylko se lajkują imbecyle. Zobaczycie ile będzie zdjęć metrówek przed tarłem szczupaka i sandacza. Kosa w kieszeni się otwiera. Ostatnio jakiś pajac wstawił sumka uwieszonego za pysk na wadze i przechwalał się, na jaki to delikatny, okoniowy zestaw go wyjął. Normalnie jak się wnerwię, to stracę swój czas ale skieruję do sądu wniosek obywatelski o ukaranie. Może ktoś w końcu musi zacząć to bydło batożyć.


Użytkownik spinnerman edytował ten post 12 marzec 2017 - 19:27





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych