Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ABU GARCIA AMBASSADEUR 4601 C3 --- cos dla poczatkujacych castingowcow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 21:16

Witajcie.

Od jakiegos czasu widze spora ilosc pytan w dziale baitcasting dotyczacych taniego sprzetu umozliwiajacego nauke castingowania. Dla wielu tez bariera nadal jest cena popularnych, dobrych jednak drogich japonskich multiplikatorow, o ktorych czesto wspominamy przy okazji castingowych dyskusji na forum.

Postanowilem wyjsc na przeciw tym wszytkim, ktorzy nadal szukaja dobrego sprzetu castingowego w przystepnej cenie i sprawdzic nowa wersje legendarnego ABU C3 4601. :D

Jest tez inny powod dla ktorego postanowilem nabyc ten niegdys bardzo popularny i chwalony multiplikator. :D

Kilka ladnych lat temu, pod wplywem artykulow na stronie SALMO, autorstwa P. Piskorskiego i B. Rozemeijer`a, opisujacych lowienie wielkich szczupakow na zestawy castingowe, sam postanowilem kupic swoj pierwszy multiplikator. Byl nim wlasnie ABU C3 4601. Od tego czasu wiele sie zmienilo. Dostepne sa coraz to nowsze konstrukcje o wysrubowanych parametrach ,ale takze cenie, wiec .... czy na klasyczne ABU C3 jest jeszcze zapotrzebowanie?

.

Jesli macie jakies spostrzezenia na temat tego multiplikatora to zapraszam do dyskusji :D

Pozdrawiam JW :D

p.s przepraszam za brak polskich liter :D











Załączone pliki



#2 OFFLINE   mebone

mebone

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaŁódź -Bałuty

Napisano 10 sierpień 2009 - 21:28

Jestem posiadaczem c3 ale wczesniejszej generacji . Z kołowrotka leciały ladnie juz przynety 8g :D i to na spore odleglosci . Jak dla mnie jest to super multik do jerkow:) Jednak moge się przyczepic do gwiazdy która nie posiada tzw klikadła i trzeba uważać przy zwalanianiu hamulca walki. Mam go spasowanego z wedka millenium fatso jerk cast . Uważam ze to jest bardzo dobre polączenie poniewaz ta wedka ma dosc wysokie stopki a abu (jak kazdy round ) jest wysokim multikiem takie polaczenie likwiduje zalamiania linki na pierwszej przelotce. Uzywam go do jerkow max 52g jednak mysle ze spokojnie sobie poradzi z przynetami 80g jak nie wiecej:) pozdrawiam

#3 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 21:33

mebone

klikania mozna wymagac od multikow za 300 $ albo i wiecej. Jak narazie nie stwierdzilem, aby klikanie mialo jakis istotny wplyw na jakosc lowienia czy samego sprzetu!

pozd JW :D

#4 OFFLINE   mebone

mebone

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaŁódź -Bałuty

Napisano 10 sierpień 2009 - 21:42

Wiem :D tylko takie moje spostrzezenie . Oglnie mówiac jest to jest to jedna z lepszych propozycji dla poczatkujacych castingowcow ( lowiacych głownie na jerki).

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 sierpień 2009 - 20:18

Jurku,
Bardzo fajny cykl Twoich recenzji. Mimo, że C3 łowiłem kilka lat temu z wielkim zainteresowaniem przeczytałem to co napisałeś. C3 jest super mulltikiem na początek i nie tylko. Konstrukcja bardzo prosta, a multik historia.

Pozdrawiam
Remek

#6 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 11 sierpień 2009 - 20:47

Remek w watku obok teoretyzujemy na temat jakies egzotycznej daiwy, ktora zostala przerobiona przez Pana Ito, choc zaden z nas nie mial tego multiplikatora w rekach! Walory urzytkowe takiego starego ABU sa niepodwarzalne. Bylo by dobrze, gdyby casting pokazywano rowniez od bardziej praktycznej strony ... :D

pozd JW :D

#7 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 11 sierpień 2009 - 21:13

Kazde slowo Jerzego na temat tego multika to najprawdziwsza prawda . Powinien byc przepis ktory mowi ze kazdy kto zaczyna ...musi od ABU zaczac :lol:
Ja swoje wszystkie porozdawalem , teraz czesto do mnie powraca mysl zeby znowu kupic :mellow:

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 sierpień 2009 - 22:24

Jerry, myślę podobnie :D Pierwszego C4 nigdy nie zapomnę. Piękna maszyna i piękne wspomnienia!

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 sierpień 2009 - 22:25

Jurku,
A dlaczego nie teoretyzować. Kilka multików przerobionych przez Ito miałem w rękach i muszę powiedzieć, że kiedy ten gościu się pod czymś podpisuje wie co robi.

Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 06:17

Teoretyzowaniem nazywam dywagacje tych, ktorzy te multipikatory ogladaja na stronach plata :mellow: Mialem na myslei rowniez siebie.

Ponadto ostatnie doswiadczenia wedkarskie jak narazie skutecznie wyleczyly mnie z kupowania drogich zabawek. Tu gdzie jestem nie miejsce na topowe konstrukcje.

tytulowy ABU jest jakby bardziej niz odpowiedni..

JW :D

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 sierpień 2009 - 20:05

Jurku,
Podobnie odróżniam od Ciebie zabawki od rzeczywiście użytkowych konstrukcji. Nie ukrywam - lubię dobre zabawki :D C3/C4 ... do wielu zastosowań wydaje siębardzo fajny.

Pozdrawiam
Remek

#12 OFFLINE   iNSaNeMaN

iNSaNeMaN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wedkarski Instynkt

Napisano 02 maj 2017 - 20:33

Mam pytanie , jaka jest gorna granica zakresu pracy ? 150g realne ? czy moge pomarzyc ? z gory dzieki ;)

#13 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 02 maj 2017 - 20:44

Abu C3 4601 i 5601 mają te same bebechy, różnią się tylko szerokością, a więc i pojemnością szpulki. Więc jeśli starczy Ci miejsca na odpowiednią ilość mocnej plecionki, to możesz śmiało rzucać, bo to bardzo mocna konstrukcja.

 

PS Gratuluję za odkopanie skamieniałego kotleta :rockon:


  • iNSaNeMaN lubi to

#14 OFFLINE   giepol

giepol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaleśniczówka/Radawnicy

Napisano 02 maj 2017 - 20:46

Mam pytanie , jaka jest gorna granica zakresu pracy ? 150g realne ? czy moge pomarzyc ? z gory dzieki ;)

Przemo mnie trochę ubiegł  , ale nie zmienię stanowiska...... Napewno nie, realne jest 50 - max70 gram , aby nie zarżnąć multika i jednocześnie mieć komfort w łowieniu. Do zakresu podanego przez Ciebie to przynajmniej 5501 lub wyższy.... Chyba że używasz multik jeden sezon i do kosza, to faktycznie pociągnie te 150 gram...Pozdrawiam Grzegorz


Użytkownik giepol edytował ten post 02 maj 2017 - 20:48

  • sucks_one lubi to

#15 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 02 maj 2017 - 21:02

Hm, jak rozbierałem 4601, 5601, 6501 to bebechy były w nich takie same, przekładnie, napęd wodzika, zawieszenie szpuli itp. No, przynajmniej tak mi się wydawało. Firma ABU, faktycznie, przeznacza je do różnych "klas" wędkowania.


  • minecjusz lubi to

#16 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 02 maj 2017 - 21:04

Godny polecenia multik. Posiadam 5501 i jest super. Dużo linki wchodzi, rzuty dalekie. Jedyny problem to mała korba, osobiście mam spore dłonie i mi "nie leżała". Wymieniłem na power handle z ali i jest git ;)


  • Mateo1989 i iNSaNeMaN lubią to

#17 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 02 maj 2017 - 22:23

Jeśli 5501 lub większy ma wytrzymać rzucanie 150gr, to tym bardziej wytrzyma 4601 - jedyny problem to mała pojemność szpulki.

To praktycznie te same multiki.


  • iNSaNeMaN lubi to

#18 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 05 maj 2017 - 07:35

Niestety nie trzymamy zbyt długo maszynek albo mamy ich kilka i ciężko będzie się przekonać czy wytrzyma czy też nie.

Od siebie dodam, że klockami powyżej 60g lepiej rzuca się wielkością 5 ze względu na większa i cieższą szpulkę.

Swojego 4601 pożałowałem i dostał lekką szpulkę i robi w zakresie 5-30g. Przy takiej gramaturze na bank będzie służył jeszcze mojemu synowi :)

Załączony plik  c3.jpg   61 KB   36 Ilość pobrań



#19 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 05 maj 2017 - 08:44

Swoją drogą wie ktoś może gdzie można zakupić koło z pinionem w celu zwiększenia ratio ?



#20 OFFLINE   Petrosbike

Petrosbike

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 styczeń 2022 - 01:37

Moim zdaniem: kultowy multik, piękny wygląd, leży w dłoni doskonale.
Uważam że to jednak prymityw pod względem konstrukcji gdyż nie ma możliwości odłączenia posuwu wodzika przy wysnuwaniu linki. Oczywiście niektórzy powiedzą że to zaleta gdyż wodzik podążając za linką nie załamuje jej lecz strata energii na napędzanie wodzika przez szpulkę musi być ogromna.
Mam ten multik w starej wersji z 3 klockami i no po prostu cieszy moje oko.
Tylko ta jedna wada psuje mi humor.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych