Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Nida


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Maxs

Maxs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 08 luty 2014 - 14:25

No niestety akurat moja wypowiedź nie jest "Kombatancka opowieścia z formaliny" jak to ująłeś bowiem zdjęcia stare- czarno białe zachowały się w jednej ze szkół w okolicznej wiosce   :) Także proszę nie bawić się o posądzanie kto co pisze, bowiem znam ludzi co całe życie łowili na Nidzie w tym znaczna część osób mi bliskich i znajomych. A to, że plaga kłusowników wytępiała z roku na rok ryby to już niestety się nic nie poradzi.  

 

PS Prosze juz nie pisać żadnych tekstów pouczających, bowiem wygląda to tak, jakby chciał Pan nam coś wmówic, a ja tylko wyrażam swoje spostrzeżenia i opinie, pozdrawiam.


Użytkownik Lukasss edytował ten post 08 luty 2014 - 14:28

  • c1eśla lubi to

#22 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 luty 2014 - 14:59

Własnie otrzymałem od Ciebie priva, ale pozwolę sobie nie odpowiadać na niego bo widać z niego, że nawet nie zadałeś sobie trudu aby przeczytać cały wątek a odpowiedź na zadane pytanie jest w wątku....Chyba, że to także pouczanie  ;)

Kłusownictwo na Szkieletczyźnie to jest tak naturalne jak oddychanie i to także każdy wie  B) też o tym pisałem.

Ps

Widać, że wrażliwość na własne spostrzeżenia,- jako prawdziwe, właściwa jest tylko ludziom znad Nidy, bo jak kto spoza szkieltczyzny to już  nie ma prawa do wrażliwości na punkcie własnych spostrzeżeń :lol:  :lol:  :lol:

Absolutnie nic nie chciałem nikomu wmawiać, bo, że król, a raczej "królowa" naga jest i choć nie brzydka, pożądania nie wzbudza to każdy widzi  B) z nielicznymi wyjątkami...

Pewnie, że chętnie przestanę zaglądać w ten wątek  gdyż zamulony i zapiaszczony się robi jak i jego przedmiot,- no z wyjątkiem paru 50 cm szczupaczątek w dołkach....



#23 OFFLINE   Maxs

Maxs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 08 luty 2014 - 15:34

Przepraszam bardzo, ale tematem wątku i zamysłem autora było, aby ktoś kto miał styczność z rzeką Nidą się wypowiedział no i to właśnie uczyniłem i opisałem "MÓJ" odcinek rzeki na którym dane mi było łowic. Nie wiem dlaczego, ale wszystko co ktoś napisze nie po Pańskiej myśli od razu zostaje zalane stosem Pańskich filozoficznych ripost i odpowiedzi. Po prostu jest to dla mnie dziwne. Pierw to co kolega cieśla pisał, teraz ja.Odechciewa sie wszystkiego bowiem co zostanie napisane zostaje od razu przez Ciebie opisywane i wyśmiewane, nie wiem czy chcesz zabłysnąc.. może masz racje myle się, nie wiem gdzie łowię przez całe życie a wszyscy moi znajomi również opowiadają bzdety. Również te wiele innych postronnych for gdzie rozmawiałem z ludźmi, którzy mieli dokładnie takie same zdania na temat Nidy i jej rybnych okresów.Myslalem, że można tutaj luźno porozmawiać, jednak się myliłem. Napisałem do ciebie na priv, bowiem wiedziałem już po pierwszym poście, że na luźną rozmowe nie można liczyc, myslalem, że na osobności twoja postawa będzie z lekka inna. Pozdrawiam!


  • c1eśla i Maciek1 lubią to

#24 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 luty 2014 - 15:48

Zostawmy to Łukaszu :rolleyes:  niech każdy czytający wątek sam wyrobi sobie zdanie, na dalszych wyjaśnienia nie mam już siły :huh:  bo ani opisowo ani na śmiesznie nie jesteś  w stanie załapać czego dotyczą moje posty  :( a dotyczą tylko i wyłącznie tego co sam nad Nidą połowiłem w latach 89-93 i potem kilka razy przypadkowo...

W żadnym moim poście nie znajdziesz najmniejszej uwagi dotyczącej stanu którego nie znam, czyli stanu dzisiejszego...no może tylko niechęć do morskich opowieści...


  • Jarek M lubi to

#25 OFFLINE   Maxs

Maxs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 08 luty 2014 - 15:50

Sam bym tego lepiej nie napisał     :)


Użytkownik Lukasss edytował ten post 08 luty 2014 - 15:52


#26 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 luty 2014 - 15:55

Sam bym tego lepiej nie napisał     :)

to akurat wiem na 100% :lol:  :lol:  :lol:  :lol: bo z pisownią u Ciebie nie najlepiej :(



#27 OFFLINE   Maxs

Maxs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 08 luty 2014 - 15:59

Przecież mieliśmy już zostawić te "sprzeczki" a ty znów ciągniesz   :(

 

ehhh .. :rolleyes:



#28 OFFLINE   c1eśla

c1eśla

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • Lokalizacjanad rzeką
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 luty 2014 - 11:14

Rheinangler trochę przesadzasz , ja i kolega Lukasss Nidę znamy dobrze.

a Ty szukasz dziury w całym nie wiedząc dużo o tej wodzie , wszystko co piszemy o rzece a po to jest ten post, jest dla ciebie
fikcją , bo to ze słyszenia informacje . Ja co pisze o Nidzie to pewne informacje nie od spotkanych nad wodą ludzi , tylko znajomych mieszkających nad wodą całe życie...

wg twoich przemyśleń zastanówmy się może czy w ogóle istnieje taka rzeka jak Nida ???



#29 OFFLINE   JareckiW

JareckiW

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaCK/TSZ

Napisano 13 luty 2014 - 14:18

Z Dusseldorfu nad Nidę trochę dalej niż z Kielc.
Jakby kolega kilkadziesiąt razy w roku ,,zdeptał' jakiś odcinek Czarnej, powiedzmy od Kubów do Ostrowa to wtedy jego spojrzenie na tą rzekę byłoby bardziej świeże. Bez urazy.
Nida to rzeka kapryśna. Są dni gdy nie widać żadnego śladu życia, wydawać by się mogło że to kompletne bezrybie, a są dni gdy zalicza się po kilkanaście ryb dosłownie jedna za drugą. Z czego to wynika? Jak to jest. Czy są te ryby czy nie, duże czy małe. Jaka jest ich aktywność? Na co je łowić. Na których odcinkach, kiedy.
Na większość z tych pytań nie uzyska się odpowiedzi, bo w dzisiejszych czasach wiele faktów warto zostawić dla siebie.
I nie wynika to z egoizmu, ale w jakiś sposób dbałości o tą niepowtarzalną wodę.
Co do kłusownictwa. Jeden jedyny raz znalazłem ,,samołówkę’’. Nigdy nie spotkałem ,,siatkarzy’’. Coraz więcej ludzi ryby uwalnia.
I co najważniejsze, ta rzeka nie będzie póki co regulowana czy w jakiś inny sposób oddana w ręce nowomodnej w dzisiejszych czasach hydrotechniki. Wręcz przeciwnie.
Więc wieje optymizmem.

#30 ONLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 luty 2014 - 20:00

Zostawmy to Łukaszu :rolleyes:  niech każdy czytający wątek sam wyrobi sobie zdanie, na dalszych wyjaśnienia nie mam już siły :huh:  bo ani opisowo ani na śmiesznie nie jesteś  w stanie załapać czego dotyczą moje posty  :( a dotyczą tylko i wyłącznie tego co sam nad Nidą połowiłem w latach 89-93 i potem kilka razy przypadkowo...

W żadnym moim poście nie znajdziesz najmniejszej uwagi dotyczącej stanu którego nie znam, czyli stanu dzisiejszego...no może tylko niechęć do morskich opowieści...

 

Wielu z odwiedzających Nidę zdanie ma "wyrobione",lecz nie chce niszczyć...

legendy.

Mają Szkoci swoją Nessie,mamy i my szczupaka z Nidy (24,1kg - 128cm).

 

                                                                                                                       :lol:

Patryjotyzm lokalny jest OK. Nida jest the best !


  • Maxs lubi to

#31 OFFLINE   JareckiW

JareckiW

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaCK/TSZ

Napisano 14 luty 2014 - 21:34

Nie zpominaj o sandaczu (15,60kg - 109cm). :D !!!!!!!


  • Maxs lubi to

#32 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 luty 2014 - 12:59

Ryby w Nidzie pływają. Rzeka urokliwa. Co do miejscówek to trzeba trochę połazić i sobie znaleźć. Zeszłoroczne bolki wyjęte z jednego miejsca w odstępie 30 minut.

 

Załączony plik  1.jpg   237,63 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  2.jpg   267,84 KB   14 Ilość pobrań


  • c1eśla lubi to

#33 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 15 luty 2014 - 14:07

Tak sobie poczytałem ten wątek o Nidzie, że zachciało mi się tam pojechać i powspominać. Ostatnim razem byłem tam ok 20 lat temu w Szczytnikach, Czarkowych i Wislicy.  Poszperałem w internecie za noclegami i na nic blisko wody nie mogłem trafić. Chciałbym się nad Nidę wybrać z żoną w maju. Czy ma ktoś jakąś kwaterę do polecenia ?.

Najlepiej prywatną lub agroturystykę (najlepiej z lodówką i kuchnią).



#34 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 luty 2014 - 14:43

http://www.eholiday....oturystyka.html

 

Choćby tutaj.Coś kojarzyłem, że w Chrobrzu coś jest. Musisz wpisywać konkretną miejscowość i agroturystyka.

Niestety nie sprawdzone miejsca, bo tak to już jest, że "tubylcy" nie korzystają :)



#35 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 wrzesień 2014 - 09:14

Witam.

Jest może ktoś chętny na jakiś wspólny wypad nad Nidę. Mieszkam pod Buskiem. Jak coś to proszę o kontakt tutaj lub na priv.

Pozdrawiam 



#36 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 wrzesień 2014 - 12:16

Witam.

Jest może ktoś chętny na jakiś wspólny wypad nad Nidę. Mieszkam pod Buskiem. Jak coś to proszę o kontakt tutaj lub na priv.

Pozdrawiam 

 

Mozesz jeszcze zapytac na http://swietokrzyski...ikwedkarski.pl/

Chlopaki regularnie nad Nide sie wybieraja  :)

Jakbym byl w kraju to bym sie pisal na taki wypadzik, no ale... 



#37 OFFLINE   Bobex

Bobex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów
  • LokalizacjaZiemia

Napisano 09 wrzesień 2014 - 16:46

Powiem krótko. LIPA


  • c1eśla lubi to

#38 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 wrzesień 2014 - 17:42

Powiem krótko. LIPA

 

Lipa nie lipa, pochodzic z wedka zawsze warto :)



#39 OFFLINE   c1eśla

c1eśla

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • Lokalizacjanad rzeką
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 wrzesień 2014 - 08:51

woda cały sezon dokucza ....



#40 OFFLINE   Slawek74

Slawek74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaJędrzejów
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 11 wrzesień 2014 - 19:02

A mi nie dokucza mała czy duża zawsze coś się złowi






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych