Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa T3 Air vs Daiwa SS Air


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 30 grudzień 2014 - 11:55

Cześć,

czy ktoś miał może okazję przetestować nad wodą jedną bądź drugą? Zastanawiam się w jakim zakresie przynęt pracuje ta szpulka G1. 

 



#2 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 30 grudzień 2014 - 12:04

Sławku, podpytaj Marcina (MRTNZ). Ostatnio bajerował T3 Air na wspólnym okoniowaniu. Fajny młynek, nie powiem ^_^



#3 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 30 grudzień 2014 - 12:07

Radziu a miałeś to coś w dłoniach?:) Marcina oczywiście dopytam.



#4 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 30 grudzień 2014 - 12:13

Wstyd się przyznać, ale byłem zbyt pochłonięty wyciąganiem okoni ;) No i nie śmiałem prosić Marcina o udostępienie - sam dopiero co rozpracowywał to cacko. Rzutowo osiągał takie dystanse, jak ja z Luviasem i główką 2 gr. Nieźle, bo chyba ciskał 3 gr ołowiu a wiatr zmienny był i głowy urywał :)
  • MarcinZet i Basss lubią to

#5 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 31 grudzień 2014 - 16:26

No to sie wypowiem. T3 AIR jest moim zdaniem dosc wymagajacym kolowrotkiem, jezeli chodzi o jego maksymalne wykorzystanie. Szpula lekka, to i kreci sie jak oszalala;) jeszcze musze go do konca rozgryzc i sprawdzic co potrafi, bo na razie mam wrazenie ze uzywam go w 50 procentach - ale dopiero dwukrotnie byl nad woda i to w warunkach bardzo niesprzyjajacych (zimno plus wiatr). Rzuca 3 gramami bardzo przyjemnie, dwa jeszcze nie probowalem ale z pewnoscia sobie z takim i mniejszym obciazeniem poradzi. System hamulcowy 3D rzeczywiscie dziala i w zaleznosci od ustawienia zmienia sie charakterystyka kolowrotka. Szpulka jest bardzo delikatna, wiec trzeba na nia uwazac. Do tego tuning KTF - calosc jest idealnie spasowana, wzorowo zlozona, zadnych luzow, skaz. Balem sie na poczatku systemy otwieranej klapki, ale rzeczywiscie jest to wykonane solidnie i nie widze mozliwosci zepsucia tego elementu. Spasowalem go z EG Stingray plus FC Supersniper 4lb. Coz, ze swojej strony polecam;) a, i uchwyty - wbrew moim obawom - bardzo poreczne. I pamietajmy ze skala hamulca magnetycznego jest do 20, nie do 10 jak w wiekszosci kreciolkow - przez ta niewiedze nabawilem sie kilku brodek na poczatku, teraz ustawiony na 12 przy mocnym zmiennym wietrze 3gr leca jak marzenie, bez silowego ladowania kija - trzeba w tym przypadku przerzucic sie na nie tyle finezykne lowienie, co rowniez finezyjne operowanie kijem i calym zestawem.
  • Predatorhunter, Sławek.Sobolewski, minecjusz i 2 innych osób lubią to

#6 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 31 grudzień 2014 - 16:43

Marcin dasz mi tym kilka razy rzucić na ćwiczebnej rzeczce...na wiosnę będę miał drugi kijek 8lb więc przetestujemy kilka opcji...może t3 polubi się z hamerykańskimi blankami.

#7 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 31 grudzień 2014 - 16:45

O ile nic sie nie zmieni bede w okolicy kolo 17 stycznia. Jak nie bedzie lodu, bedzie mozna kilka razy rzucic;)
  • minecjusz lubi to

#8 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 31 grudzień 2014 - 17:08

Nikt nie ma SS Air? Trzeba będzie sobie sprezentować chyba:)

#9 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 31 grudzień 2014 - 18:41

Cześć,
czy ktoś miał może okazję przetestować nad wodą jedną bądź drugą? Zastanawiam się w jakim zakresie przynęt pracuje ta szpulka G1.

Slawek jakbys mial inne pytania to smialo, moze cos tam Ci jeszcze po glowie chodzi;)

#10 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 02 styczeń 2015 - 15:33

Marcin a jak oceniasz w T3 ten wodzik linki w porównaniu z tradycyjną "dziurką"?



#11 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 02 styczeń 2015 - 15:44

Wiesz, przy fluorcarbonie ktory badz co badz nawet 4lb jest sztywny, wplywa korzystnie na rzuty i odleglosci ktore uzyskujesz. Smiesznie/inaczej wyglada wypuszczanie linki ze szpuli, lata na boki;) takze patent jest pomocny przy lekkich przynetach na pewno.

#12 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 02 styczeń 2015 - 15:51

Tak właśnie myślałem, wodzik + szpulka air i robi robotę, w przypadku SS musi być nieco gorzej dlatego też cena musi być inna :)



#13 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 02 styczeń 2015 - 15:55

Tak właśnie myślałem, wodzik + szpulka air i robi robotę, w przypadku SS musi być nieco gorzej dlatego też cena musi być inna :)

Nie wiem, nie mialem SS w rekach i pewnie nie bede mial, bo nie mam jej kompletnie w planach. W US na forach nazywaja go steezem dla ubogich, natomiast na pewno standardowy wodzik w porownaniu z twing ma wieksze opory.

#14 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 02 styczeń 2015 - 16:07

Zgadza się, nawet sprzedawcy piszą że jest to taki tani steez. Standardowym steezem bez szpulki sv rzucałem dość dobrze lotnymi woblerami od ok 6g więc przy SS ze szpulką air powinno być nieco lepiej. Różnica między steezem a SS w zasadzie żadna (300zł) z tym że do steeza nie widzę opcji dokupienia szpulki air.



#15 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 02 styczeń 2015 - 16:46

Ale jest do kupienia MB BFS spool. Ja dokupie sobie ja do IS71HL.

#16 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 02 styczeń 2015 - 16:47

T3 AIR mozna trafic za przyzwoita kase poza tym, trzeba tylko sledzic yahoo;)

#17 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 02 styczeń 2015 - 17:36

Fajnie, że będziesz :D  ale okonie z ćwiczebnej rzeczki poszły na głębsze zimowiska tuż przed przymrozkami :(



#18 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 03 styczeń 2015 - 04:12

Ale jest do kupienia MB BFS spool. Ja dokupie sobie ja do IS71HL.


Do bardzo lekkich przynet wybralbym MB zonda plus finesse spool , ewentualnie MB zonda hedgehog...IS 71 prezentuje sie zdecydowanie lepiej z honeycomb spool do wedzisk o mocy medium light...ja jakos nigdy nie bylem zwolennikiem robienia z platformy steez, IS71 kolowrotkow do ultra light ,light...

Użytkownik Gregmegabass edytował ten post 03 styczeń 2015 - 04:13

  • minecjusz i MarcinZet lubią to

#19 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 06 styczeń 2015 - 18:28

Do bardzo lekkich przynet wybralbym MB zonda plus finesse spool , ewentualnie MB zonda hedgehog...IS 71 prezentuje sie zdecydowanie lepiej z honeycomb spool do wedzisk o mocy medium light...ja jakos nigdy nie bylem zwolennikiem robienia z platformy steez, IS71 kolowrotkow do ultra light ,light...

Trzeba sprobowac wszystkiego;)

#20 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 07 wrzesień 2015 - 14:24

Czy ktoś wie czy można zapakować szpulkę T3 Air do wersji T3 SV? I gdzie ewentualnie można takową nabyć?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych